Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Къде сте бебчета-суровоядчета: да обменим опит  (Прочетена 99298 пъти)

Dess

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90

 :)Здравейте, Мами. 
 Та... ние не се кърмихме. :-[ От нулевия  месец почнахме с домашно заквасено кисело мляко с малко мед. Така до към шестия месец. След това добавях сурови пасирани плодове към  млякото. Сега(14 мес.)  слагам от един вид суров плод-60% на 40%кис. мляко.Наблягам на сезонни плодове: райски ябълки, круши, ябълки. Сокове от портокал, мандарина и малко лимон. Днес почнахме и с ягодките.
  Детето се роди  2кг.и 700гр. От втория месец наддаде и от тогава е винаги в горна граница на сантиметри и тегло.
  Готвени, термични, параобразни, не съм предлагала. Чопли си нещо от чинията със салатата когато се храним и ние. Харесва домат, краставица, чушки( за сега). :)
Активен

Деница

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте, мами! Моят въпрос е малко по-различен, извинявам се предварително, ако не му е тук мястото. Феята ми е на 11,5 месеца до сега сме почти изцяло на кърма като вече се опитвам да увеличавам количеството твърда храна, сурова и готвена като наблягам на суровата. Та въпросът ми е, ако премина на суровоядство дали ще ми се отрази на количеството кърма и евентуално токсините, който се предполага че ще се отделят дали ще попаднат в кърмата. Преди да забременея се хранех предимно със салати, по време на бременността по "съвет" на лекаря включих хляб и по-големи количества месо, през 2 рия месец след като родих ми спря/намаля кърмата и докато я възтановя качих още 12кг. пак по "съвет" трябваше да се храня калорично и по много. Така предполагам, че съм събрала прилично количество токсини освен килограмите, в стремежа си да вляза във форма открих суровоядството, но се притеснявам да го започна в такъв момент. От 1,5 месеца съм спряла хляба и намалих сладкотоо, правя си кълнове и поници, но резултат няма никакъв. Ще ви бъда благодарна ако някой може да ме посъветва дали да започна суровия начин на хранене, който много ми допада, не ми е напълно чужд, а и съм амбицирана да давам пример на дъщеря си :).
Здраве и успех на всички!
Активен

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store

Внесох повече сурово-замразено камилско мляко за моето дете и други желаещи. Моето дете е с алергии към доста храни и нямах много избор с какво да го храня. Подходих към камилското мляко като хрна, но то се оказа много повече. Затова направих сайт (аз съм дизайнер) където преведохме една група ентисиасти разни статии по въпроса www.kamelmilk.com
Ако има заинтересовани да се свържат с мен.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Айде!готово!бебето подкара пети месец,едва на четири,а проявява страшен интерес към храната! все гледа със зяпнала уста,а онзи ден случайно се докопа до едно парче пъпеш и умря от кеф!все пак ще задържа поне до началото на шести месец.четох,че изцедените сокчета били много концентрирани и в Германия не се препоръчват поне до годинка,което ми се видя идеално извинение да не изцеждам по една череша или малко морков.бебето е на кърма,но от самото начало си пие водичка,особено в жегите.все пак искам да споделя,че едва ли е само до кърмене,аз имам рязък спад в млекопроизводството и пия цял куп лакто чайчета,ям жито и орехи,изцеждам се,компреси и все пак млякото някак си отива,адски се терзах каква съм майка,няма да мога да я кърмя до годинка и днес реших повече да не си го слагам на сърцето колкото толкова!за захранването мисля да съчетая всичко,педагогическо с нас на масата,пюрета и бейби лед уийнинг,тоест ядене сама с ръце :)))
« Последна редакция: 19-07-2012, 17:31:00 от muki_w »
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182

Чудя се,някоит от вас дали е ползвал елдените каши или оризовите на хип или друга марка и кога може да се включат смлените семена и кълнове?възнамерявам да зпочна с морков,пащърнакмкартофмтиква,ябълка,круша,банан,авокадо и праскова,после каши и от там нататък всичко останало.
Активен

anan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте на всички осъзнати мами.
Отдавна чета/следя сайта и форума, но не съм писала до сега.
Вече съм мама на сладък 4,5 месечен бебчо, който определено има голям интерес към храната вече.
Изцяло на кърма сме, много рядко пие вода (просто не иска), на сила не искам да давам.
Искаше ми се да се захраним от 6 навършени месеца, но май няма да устискаме и ще започвам на 5,5 месеца. За сега събирам информация и съм се спряла на захранване с пащърнак :)
Със съпруга ми не ядем месо от 2009 (края), ядем риба, яйца. Той яде млечни, аз от 3 месеца не, защото бебчо изрази някаква лактозна непоносимост и спрях млечните и соята, боб, леща рядко ям.
Та захранването ни ще става много постепенно и плавно ще включвам нови храни.

Следя ви с интерес. :)
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

Здравей Anan моето уважение към теб и всички майки но искам да попитам не се ли захранва първо бебето с плодови пюрета и после зеленчукови пюрета към които влиза пъстарнака :surpris_23:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

anan

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

здравей analizator,
не съм много веща по въпроса, но логиката ми подсказва, че е по-добре да се започне със зеленчук, тъй като плодовете съдържат много захар. На този етап бебето няма нужда от захар.
Пащърнака се води хипоалерген и е много подходяща за първа храна, сладникъв е и предполагам ще се хареса на бебчо :)
Дано някоя по-запозната по въпроса мама се включи скоро да каже повече за плодовете и бебетата и на мен ми е интересно.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94

Привет Anan аз само анализирам че плодовете по лесно се разграждат от зеленчуците и затова може би е добре да са първи. Нещо подобно е след продължително гладуване. Следвй твоят инстинкт МАЙКИТЕ НАЙ ДОБРЕ ЗНАЯТ КАКВО Е НАЙ ДОБРЕ ЗА ТЯХНИТЕ ДЕЦА :Content_22: :Content_22:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Аз захранвам децата си единствено с кърма (след ден влизаме в 8-я месец). Реализирам кърменето едновременно, храня ги в тандем. В началото срещнах трудност около едновременното им позициониране. Поекспериментирах с различни пози, спрях се на приемлива позиция , която хем е удобна за мен, хем и на тях им е комфортно. Разпределила съм им и собствеността въвху гърдите. И двамата разполагат със индивидуална собствена гърда в рамките на едно денонощие. На другия ден ги сменям. Водя личен дневник на всяко бебе и отбелязвам по-интересните им реакции и нужди. Интересно е, че и двамата се събуждат едновременно. Мощни помпички са и за "кърмаческа стачка" и дума не може да става.

Ден след като родих преминах на слънце и вода. И така до ден днешен. Тогава забалязах, че се стимулира лактацията и количествата на кърмата спрямо предходния ден докато бях на сокове и "кашообразна храна" (шейкове/смутита) се увеличи. По отнощение на пълноценността и евентуалното отделяне на токсини, онези теоритични въпросителни отпаднаха. Събирах/м проби в хладилника и ги нося за тестване на специално предназначен за целта апарат . Тестовете са акуратни и няма място за притеснение. Следя по-често от обикновено своя кръвен профил като предупредителен сигнал за потребностите на моя организъм и този на бебетата. Развиваме се като по учебник засега. Може би изпреварихме периода на прохождане и осъзнатото изричане на думички и наименоване на обекти. Симпатизирам на Джинджи Талиферо. Имам идея за суровояден преход. Но смятам да ги оставя сами да водят по нататъшното разширяване на хр. режим в захранването им
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

  Невероятна си Лунно момиче! Щастлива съм, че мога да общувам с теб, макар и виртуално.

 Според мен твоят организъм е направил еволюционен скок, количествените натрупвания са довели
 до качествени изменения. Стана ми интересно, за колко години станаха натрупванията и дали като през тези
 осем месеца не използваш вкусовите си сетива, са се развили по-силно други?

 Желая здраве на теб и малките юнаци!
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

 Невероятна си Лунно момиче! Щастлива съм, че мога да общувам с теб, макар и виртуално.

 Според мен твоят организъм е направил еволюционен скок, количествените натрупвания са довели
 до качествени изменения. Стана ми интересно, за колко години станаха натрупванията и дали като през тези
 осем месеца не използваш вкусовите си сетива, са се развили по-силно други?

 Желая здраве на теб и малките юнаци!

Стартирах пролетта на 2009 г. (като на шега) след като прочетох книгата на Майкъл Вернер. Всичко започна оттам, че в една от главите автора говори за около 4 процентна усвояемост на биоактивните вещества от  храната. Паралелно с това физиологията ме учеше на друго. Тогава аз се заинатих и реших да изцедя гнойта от раните както се казва, за да разбера каква е истината, защото се чувствах адски глупаво, че чета нещо, което не знам доколко е достоверно като информация. Тогава ми хрумна да проследя и засека промените, които настъпват с храната на входа и края на храносмилателния канал. Подложих я на химичен анализ. Оказа се , че организма усвоява незначителна част от хранителните в-ва като цифрата беше под 2 %, като в отпадъка "полезното" беше в пъти повече от натрупаното като дългосрочни депа и пластичен материал.  Тогава реших, че КПД-то на организма ми е сравнително ниско и се започнаха едни форсирани РДТ за доста дългосрочни периоди. Склонна бях да вярвам, че чудесните изследвания са маскирано състояние, т.к. всяка специфична биохим. единица си има своята индивидуална денонощна променяща се крива. Започнах да гледам все по-често нешънъл джиографик и чета учебници по зоология, да гледам филми и  наблюдавам пещерни видове, които могат да изкарат до 10 пълни години НАПЪЛНО без храна. Основният ми стимул беше, че човек може да живее без храна, ако съзнателно промени програмата на инстинктите на храненето си. Ако пробуди мозъка си и събуди хипофизата... Защото точно това е ролята на Слънцето - да спомогне  за пречистване на тялото от токсините, да стимулира мозъчните и другите метаболитни (телесни) хормони, да постигне спокойствие на психиката и като следствие на гореопоменатите , тялото самосиндикално да  изостави храната като нещо, което го натоварва и преминава на онова, което Вердин нарича "вътрешното слънце" - битуващото в тялото съзнание. Съществената разлика с класическото гладуване е, че тялото действа по ред и когато провеждаш РДТ, тялото усвоява, а не изгражда.Изгражда само поразените от патогените места, защото това единствено влиза във процеса "възсатновяване и кърпене". При слънчевото гледане механизма е друг и основната грешка, която допуснах беше свързана с неразбиране на процесите на физическо ниво. Да не говорим, че ако не си бос и стъпил в рохка земя, ефекта е нулев. Естествено тук има значение в каква степен на напредък е процеса в теб, в началото всичко има ефект и резултат, но колкото по-напреднал е процеса, толкова е по-капризен откъм детайлното изпълнение. Затова като цяло слънчевото хранене се прави в най-лесните за осигуряване условия, но всъщност е една от най-трудните за изпълнение практики. Лесно достъпно, но трудно изпълнимо. Като скалата -  камък навсякъде, но е труден за добиване... Но определено смятам, че качествената детоксикация е "царския път". И определено всичко има значение - общият ти тонус, в какво настроение си, положението на клепача и въобще възприемането на идващата светлина, през какво се гледа (примерно през стълко, вода), има значение и календара (датата), дали си обут или бос ...
Облагите - доста по-сензитивна съм, разполагам с повече жизнена енергия. По принцип никое от сетивата ми не беше закърняло и ми е трудно да определя дали в момента фунцкията е по изразена. Определено цялостен ефект в/у организма има. В началото на бременността имах резерви и бях адски скептично настроена, но прехода и "захранването" (макар, да твърдя, че няма такова, просто защото процесите не спират, просто се сменя източника и вида на храната) , бяха доста трудни. Почти невъзможни. Но до края на първото тримесечие, феталната морфология ми показа, че плода няма нужда да бъде стимулиран и да си набавя градивния материал от околката среда (т.е. чрез физическата храна). В една от фейсбук групите (Pranic world) се запознах с родители, които отглеждат подрастващи организми  изцяло с прана. Досега не бях срещала сведения, но тези семейства споделят уникални закономерности.
Междудругото сега като родител доста по-често ме жегват въпроса дали децата ми получават всичко необходимо чрез кърмата. И в тази връзка, наскоро задоволих един свой организмов мерак. Наблюдавах как един елемент преминава в друг - т.е. как Ca се разпада и преминава в Mg 2+. :)
« Последна редакция: 01-12-2013, 02:08:27 от Лунното момиче »
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Благодаря много за изчерпателния отговор истински изследовател и експериментатор си. Невероятно целенасоченост ,воля  и кураж трябват, за да постигнеш всичко за 4 години! Ти наистина си слънчево
Момиче разпръскваш светлина и знание!
Активен

Йо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте мами, моето бебе сега навърши една годинка, до шестия месец беше изключително на кърма, а захраването направихме по метода Захранване, водено от бебето. Досега не съм предлагала никакви животински продукти и принципно си мислех да не го правя, но все по-често попадам на хора вегани/суровоядци, които дават на детата си нещо животинско, било то масало, мляко, добавка рибено масло и започвам да се чудя дали не бъркам, като храня детето си изключетелно с веганска храна (не е изцяло сурова, поне веднъж на ден яде вариво - елда, просо, киноа, леща, боб, нахут, ориз и т.н.).
Мотивът, който изтъкват за този избор е, че в растителната храна не се съдържа холестеролът, който е изключително необходим за развитие на мозъка в тази възраст.
Ще съм много благодарна, ако споделите вашето мнение по този въпрос.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Въпросът е към мами, но ако разрешите , да се пробва и един тато :) ?  Според мен не бъркаш Йо, организмът сам си го произвежда колкото му е нужно, това май на всички е известно :)  НО, ако държиш да си още по-спокойна, вмъкни в менюто на бебока сурови пъдпъдъчи яйца и съвестта ти ще е чиста като чаршаф на свещенник . ( Но не от магазина! , а домашни и прясно снесени. Това може да не е лесно изпълнимо , но си струва труда!) Нашият от едногодишен изпива по 2 на ден. (Сега е на 2.7г.)
« Последна редакция: 26-04-2014, 06:08:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Йо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Много несъобразително от моя страна, извинявам се на всички татковци :) Много благодаря за подкрепата бате Бино. Предпочитам да не давам нищо на този етап. А какви бяха Вашите подбуди да включите пъдпъдъчите яйца в менюто на детето?
Активен

palenceto

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Кърмене??
« Отговор #216 -: 11-09-2014, 13:48:56 »

Здравейте на всички. От съвсем скоро се интересувам от суровоядството и много ми се иска постепенно да въведа този начин на живот в семейството си. Но имам един въпрос, на който се надявам някой да ми отговори. Понеже се шири мнението, че не е полезно да се дава животинско мляко на кърмачетата (а и на деца, които са пораснали де), в случай че майката няма кърма (както беше при мен) какво трябва да се дава??  :-\ Предполагам, че и адаптираните млека не са добра опция (макар че аз използвах именно тях). Мерси за отговора, ако някой ми го даде.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 24 запитвания.