Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: мед и полезен ли е той в по-големи количества?  (Прочетена 26307 пъти)

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Свами дев Мурти каза пред БНТ,че докато ядем сладко ще изпитваме болка,да не ядем дори мед,защото ще ни навреди.Аз лично от 2г. примерно го следвам
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Сигурно е така, но... това все пак е за по-напреднали, не е за всеки :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215

Здравейте! Имам нужда от помощ за меда. Майка ми има сериозен проблем със черния дроб, става дума за увреждания от метастази. Нейна позната и е казала да консумира мед колкото се може повече, защото:"Черният дроб обича мед."
Аз съм и изготвила режим с алкални храни(четох много за рака в нета) и вярвам, че Рак всъщност са гъбички, които виреят в киселинна среда. Това е друга тема... но ако я оставя на докторите, съм убедена, че ще я довършат.

Ще ми помогнете ли относно меда, защото наясякъде има различно инфо. Да пие ли в огромни количества, или това и вреди?
Също пчелен прашец и пчелно млечице дали могат да се приемат от всеки организъм?

Благодаря!

Според д-р Гайдурков, медът натоварва черния дроб и повишава холестерола. Така че, мисля, че при този проблем при майка ви, е най-добре да се консултирате със специлиаст-нутриционист.
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте

Сигурно е така, но... това все пак е за по-напреднали, не е за всеки :)

П0-дисциплинирани и безкомпромистни :)
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравейте! Имам нужда от помощ за меда. Майка ми има сериозен проблем със черния дроб, става дума за увреждания от метастази. Нейна позната и е казала да консумира мед колкото се може повече, защото:"Черният дроб обича мед."
Аз съм и изготвила режим с алкални храни(четох много за рака в нета) и вярвам, че Рак всъщност са гъбички, които виреят в киселинна среда. Това е друга тема... но ако я оставя на докторите, съм убедена, че ще я довършат.

Ще ми помогнете ли относно меда, защото наясякъде има различно инфо. Да пие ли в огромни количества, или това и вреди?
Също пчелен прашец и пчелно млечице дали могат да се приемат от всеки организъм?

Благодаря!

Според д-р Гайдурков, медът натоварва черния дроб и повишава холестерола. Така че, мисля, че при този проблем при майка ви, е най-добре да се консултирате със специлиаст-нутриционист.

Черния дроб може да обича мед, но раковите клетки го обичат много повече, така че специално в този случай мисля, че е по-добре да се избегне приема на мед и да се огранича максимално приема на сладки неща.
Продължавай с алкалните храни, и залагай смело на лимона и содата !
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121

Здравейте! Имам нужда от помощ за меда. Майка ми има сериозен проблем със черния дроб, става дума за увреждания от метастази. Нейна позната и е казала да консумира мед колкото се може повече, защото:"Черният дроб обича мед."
Аз съм и изготвила режим с алкални храни(четох много за рака в нета) и вярвам, че Рак всъщност са гъбички, които виреят в киселинна среда. Това е друга тема... но ако я оставя на докторите, съм убедена, че ще я довършат.

Ще ми помогнете ли относно меда, защото наясякъде има различно инфо. Да пие ли в огромни количества, или това и вреди?
Също пчелен прашец и пчелно млечице дали могат да се приемат от всеки организъм?

Благодаря!

Според д-р Гайдурков, медът натоварва черния дроб и повишава холестерола. Така че, мисля, че при този проблем при майка ви, е най-добре да се консултирате със специлиаст-нутриционист.

Черния дроб може да обича мед, но раковите клетки го обичат много повече, така че специално в този случай мисля, че е по-добре да се избегне приема на мед и да се огранича максимално приема на сладки неща.
Продължавай с алкалните храни, и залагай смело на лимона и содата !

+1
Активен

Снежна007

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

меда не съдържа витами, минимално количество микроелементи, и 100 процента захари с висок гликемичен индекс - относително вреден за човека

 tooth
Активен

Снежна007

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

И аз получавам често такива коментари, но не им обръщам внимание. Редовно изяждам по 1/3, по-рядко и по 1/2, от буркана с мед за един ден и няма човек, който да ме убеди, че чистия мед може да бъде вреден.

имаш късмет че си здрав

 tooth
Активен

danito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Дори жив!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.