Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За образованието  (Прочетена 1507 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За образованието
« Отговор #1 -: 12-08-2010, 16:35:42 »

Много се смях с този човек, честно! :Content_4 - emotloader:
Аз съм мислил доста за образователната система, защото ние сменейни жертви.За щастие, аз отказах да уча и така си спестих стабилното изграждане на "левият затвор".
Дали обаче,ако направим училище в които ще се преподава истинската история на света, няма да го затворят на бързо?Кой ще допусне децата да се обучават,как да развиват интуицията си,как да се лекуват само с мисълта си,как да са успешни личности?
В крайна сметка,нали за това се обучаваме?Да бъдем успешни.
Училище в което се преподава,как създаваме нашата физическа реалност,принципите на успеха,здравословно хранене(истинското),етикет,бойни изкуства и т.н.
В крайна сметка,ние сме тези, които трябва да си върнем това право! :police:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:За образованието
« Отговор #2 -: 13-08-2010, 09:08:26 »

Нещо смущаващо има във физиономията на този човек.  Хипотетично, ако дойде да ми говори нещо на мен  точно този ,  едва ли ще мога да схвана какво точно ми казва , защото постоянно ще съм зает да пъдя от въображението си  натрапващите се картини от филми с тежки сцени от психиатрични клиники .. ,което ще бъде със сигурност провокирано .  :)

Ей, Светльо , как си личи че си от "младото поколение"  :)
На времето " да си успешен" изобщо не беше така важно  и пропагандирано от образователната система . Учеха ни да бъдем честни, нравствени ,достойни личности, да уважаваме труда, възрастните хора, да ценим приятелството , да не пресмятаме всичко в пари ...

Но според мен ,  тези изброените от теб ценности  са за по-късен етап  от развитието на малкия човек. Прекалено са " sofistigated"  ( нямаме толкова точна дума на български )  за един средношколник.   Най-важното според мен е в раннити години да ги научават там из училищата   на грамотност !  Не само писмена, но и словесна.  Напоследък все по-често попадам на млади хора , които не могат да си изразят мисълта !  Това е кошмарно.  Искат да кажат нещо - почват , спират някъде ,  не намират подходящата дума , ръкомахат,  почват го от другата страна  .. на третия опит скалъпват някакво изречение  от 80 думи ,  смисълът на което може да се предаде със 5.  Такъв на каква интуиция или етикет  да го учиш , той не може да говори горкия ...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:За образованието
« Отговор #3 -: 13-08-2010, 09:39:14 »

Сега си мисля за децата,които се обучават да "виждат",чрез метода на Бронников.Те използват други части на мозъка си и възприемат света по-по различен начин.Използват съсвем различни сетива.
Ако децата, още от малки изучат,приложат и разберат основополагащите принципи,чрез които ние изграждаме нашата физическа реалност,то тогава,те ще имат съвсем друг мироглед.Те ще знаят,че неуважението,злобата,агресията,но и състраданието,честността,любвеобилността се връща към тях с по-голяма сила.Това е едно ново общество,на творчески личности,способни да се развиват по всевъзможни начини,радвайки се на живота и учейки се от него. :peperudi:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 22 запитвания.