Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Супер енергиен бар  (Прочетена 5457 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Супер енергиен бар
« -: 26-04-2009, 16:59:09 »

Днес направих още един вид бар, ето и рецептата:
200гр.смляно кашу
20накълцани фурми
2/3настърган кокосов орех
2с.л.кокосово масло
1ванилия
Всичко се разбърква много добре и сместа се изсипва в тавичка като се притисне. Моята тавичка се зае на 2/3. След това я сложих в хладилника да се стегне. След 1час нарязах вече стегнатата смес на 10барчета и ги завих по отделно във фолио. Съхраняват се в хладилник. Калорични са, но едното барче е около 30гр. За втора закуска след плод разбира се са много подходящи ако обяда е късно. Може кокосовото масло да се пропусне, но аз се нуждая от малко повечко калорийки.
За тази рецепта се вдъхнових от този сайт: www.larabar.com
Може да си изберете и др.комбинация от ядки и сушени плодове.
« Последна редакция: 27-04-2009, 00:03:59 от Mep »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #1 -: 26-04-2009, 17:04:30 »

http://img145.imageshack.us/img145/5829/1000765.jpg
Това е снимката на барчето! :)
« Последна редакция: 26-04-2009, 17:07:10 от desi82 »
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #2 -: 26-04-2009, 18:53:32 »

Прилича на бял шоколад с ядки - нещо което толкова много обичах преди. Сега ще мога да го заместя с нещо полезно, като визуално поне си напомням за това ми изкушение:):):)
Наистина страхотна рецепта! Благодаря :D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #3 -: 26-04-2009, 19:33:11 »

Много вкусно изглежда, но мисля да последвам съвета ти и да пропусна кокосовото масло, най-малкото защото нямам такова.. Дали ще се "слепят" добре барчетата без него?

ПС: Направих тестото вече, без кокосово масло, омесих го няколко минути и всичко се слепи, изглежда ми по-различно от това на снимката, като го извадя от хладилника след час ще видя как ще се разреже.  :P
« Последна редакция: 26-04-2009, 22:57:34 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #4 -: 27-04-2009, 14:22:21 »

Сега хапнах едно блокче като втора закуска. Доста е сладко и въпреки, че са в хладилника ми се струват меки, не са се стегнали... Не че има значение, нали са увити и вкусни.  ;)

Да ви питам за фурмите - сега като правих енергийното блокче забелязах, че като свърши единия пакет и отворих другия (различни марки), едните фурми са по-малки, обли и светли на цвят, а другите са по-издължени и тъмни на цвят, и като че ли по-захарни. Може би затова станаха твърде сладки блокчетата. Вие какви фурми ползвате?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #5 -: 28-04-2009, 02:34:15 »

2-3 вида съм пробвала, най-много ми харесват тези арабските, които се продават в кутии. Те са тъмни, големи, сладки са... Аз затова като си правя тези гранола барове, ще сложа сушени сливи, вместо фурми.
С фурмите правя само на Мер сладичките и подслаждам там, където се ползва мед примерно... О, и в блата за тортите. :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #6 -: 29-04-2009, 17:45:05 »

Марулка и без маслото ще се получи, но така или иначе са по-мекички отколкото гранола бара. Моите си се стягат и след това лесно се хапват, но по възможност скоро след като са извадени от хладилника. Аз забравих да напиша в рецептата, че сложих и малко мед, но може и без него.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #7 -: 28-05-2009, 23:31:39 »

Ммм, вкусно  :)
От доста време си купувам фурми от Женския пазар и съм доста доволна, преди си взимах  и от тези арабските, които са в кутии, но на последък не съм. А иначе от там си купувам и сини сливи, които пише, че са цепени и сушени на Слънце - имат много по-различен вкус от другите . . . направо са приказно истински  ::)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #8 -: 28-05-2009, 23:55:27 »

Ооо, Ками, можеш ли да опишеш горе-долу къде ги взимаш сушените на слънце сливи от Женския? :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #9 -: 29-05-2009, 01:36:50 »

Като вървиш по Мария Луиза от лявата страна и слизаш надолу към моста, завиваш на ляво втората пряка - ул. Иван Асен ( утре ще проверя, но мисля, че така се казваше ). На тази улица има един пчеларски магазин ( ако не сте го посещавали - определено си заслужава, защото нещата са им много истински ! ), има и много арабски магазини . . . и след това излизаш точно на Женски пазар, а магазинчето ( то е по-скоро като сергия ) се пада почти срещу тебе - леко в дясно. Там продават различни ядки, сушени плодове, семена, а цените са им доста добри и разбира се - по-важното е, че нещата са им пресни ! От няколко години си пазарувам от там и до сега не съм имала проблеми ( не съм попадала на развалена стока, не ми се е подувал корема след консумация . . . ).
Не знам дали ми разбра обясненията, но все пак се надявам да съм ти била от полза ( то всъщност от долната страна на Женския пазар, близо до спирката на автобусите на бул. Сливница, също има такава сергийка, но нея ще ми по-трудно да ти обясня  ::) )
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #10 -: 29-05-2009, 02:30:21 »

Благодаря ти много, Ками, ще я намеря  ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Супер енергиен бар
« Отговор #11 -: 31-05-2009, 01:01:23 »

Допуснах грешка в имената ::) . . . извинявай за объркването  :)

Като вървиш от Халите надолу към моста първата улица е Екзарх Йосив, а втората е Цар Симеон. А пчеларският магазин е на Цар Симеон 92.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 24 запитвания.