Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Белтъчини  (Прочетена 1659 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Белтъчини
« -: 25-05-2009, 20:07:37 »

Здравейте, все още съм много начинаещ в насока суровоядство. Интересува ме вие как си набавяте необходимите белтъчини? Аз съм от малко селище, в близост до град в който зравословната храна не се предпочита, но се намират по-известни продукти. Та има ли начин да си набавям протеини от растения които се намират по-свободно по магазините? Единственото за което се сещам са бобените култури, но не зам как да ги приготвя без варене. Ако имате идеи, помагайте. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Белтъчини
« Отговор #1 -: 25-05-2009, 21:23:42 »




За протеини при суровоядното хранене трябва да се консумират на първо място много зеленолистни зеленчуци (най-добре на смутита, за да се усвоят най-добре) Но и на салати и изобщо където се сетиш. Второ, многото ядки, които са изключително богати на протеини. Трето, може да се покълва нахут и да се прави суров хумус с нахут; жито (както при житния режим); дори накиснат ориз (кафяв, червен или черен, не бял).  Другите Радости ги е казала...
За плодовете и зеленчуците е ясно - колкото повече, толкова повече - това е девизът за тях :)

« Последна редакция: 25-05-2009, 21:26:31 от kremamel »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Белтъчини
« Отговор #2 -: 27-05-2009, 12:34:22 »

Наистина, в тази тема - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=101.msg626#msg626 - доста сме коментирали по този въпрос, но ако все пак нещо не е ясно, питай :).
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 23 запитвания.