Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Белтъчини  (Прочетена 1392 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Nun
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 248

« -: 25-05-2009, 20:07:37 »

Здравейте, все още съм много начинаещ в насока суровоядство. Интересува ме вие как си набавяте необходимите белтъчини? Аз съм от малко селище, в близост до град в който зравословната храна не се предпочита, но се намират по-известни продукти. Та има ли начин да си набавям протеини от растения които се намират по-свободно по магазините? Единственото за което се сещам са бобените култури, но не зам как да ги приготвя без варене. Ако имате идеи, помагайте. Smiley
Активен

Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!
enterosan
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 110

« Отговор #1 -: 25-05-2009, 21:23:42 »

За протеини при суровоядното хранене трябва да се консумират на първо място много зеленолистни зеленчуци (най-добре на смутита, за да се усвоят най-добре) Но и на салати и изобщо където се сетиш. Второ, многото ядки, които са изключително богати на протеини. Трето, може да се покълва нахут и да се прави суров хумус с нахут; жито (както при житния режим); дори накиснат ориз (кафяв, червен или черен, не бял).  Другите Радости ги е казала...
За плодовете и зеленчуците е ясно - колкото повече, толкова повече - това е девизът за тях Smiley

« Последна редакция: 25-05-2009, 21:26:31 от kremamel » Активен
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #2 -: 27-05-2009, 12:34:22 »

Наистина, в тази тема - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=101.msg626#msg626 - доста сме коментирали по този въпрос, но ако все пак нещо не е ясно, питай Smiley.
Активен

Духът владее материята!
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: