Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Поредното здравейте (този път от Мима :) )  (Прочетена 1729 пъти)

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Отдавна се каня да ви се представя ,за да не ви чета инкогнито и ето този ден дойде  ;).
Казвам се Мария.Не знам ,дали ще ме приемете при вас,защото даже не съм и веганка-лактовегетарианка съм ,но това не ми пречи да се чувствам уютно тук.Доста полезни нещица въведох в режима си ,благодарение на вас.
Накратко -спрях месото преди година,стана естествено и главно по морални подбуди-много обичам животните.Окончателно се отвратих от месото,когато преди Коледа видях на една витрина.....бебе-прасенце-розово,чистичко,но без вътрешности.От тогава заобикалям тези щандове.Мляко и млечни продукти ядем един път в седмицата.Може да се каже ,че сме полусуровоядци-обядът ни е един плод с шепа ядки.Вечеряме огромна салата с постно ядене.Хубавото при мен е ,че мъжът ми е съгласен с мен -каквото му приготвя,това яде.Чак се учудваме на себе си ,че от супер хищници (7 години сме купували и изяждали всеки ден по кило и половина месо) ,се првърнахме на тревопасни  tooth.Но така е супер-има огромна ,положителна промяна и телом и духом.Лично аз съм като преродена.
Иначе сайтчето е супер.Поздравления!!!Много положителна енергия има и ми е хубаво да съм при вас!
Ами това е за сега от мен.Сега отивам в друга секция на форума ,да питам за пониците  :D.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Здравей и добре дошла!

Менюто ти на обед е малко оскъдно. На мен това ми е закуската. Ако имаш възможност, по обяд хапвай повечко, а вечер по-малко. Тогава салата или манджа. Двете ми се виждат множко.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Здравей, добре дошла сърдечно! :flowers2:
Менюто ви е много добре, но съм съгласна с Вери, че е по-добре вечерята да е лека, а обадът - по-стабилен. И аз съм лакто-вегетарианка, пък и не сме единствените тук ;). Важното е, че правиш нещо към по-добро и гледаш да става все по-добре  :). Успех!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

m1ma

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14

Ами,благодаря за сърдечното посрещане,престраших се и аз да пиша тук.Сигурно сте прави за по-леката вечеря,но режимът на хранене зависи и от ритъма на живот.Работим от 7 до 7 часа,напрегнато ежедневие.Пробвала съм се и с по-разточителен обяд, но не се получава.Става ми ужасно тежко на стомаха,пък и нямам възможност за обяд у дома,а общественото хранене ,независимо къде  е, никак не е  за предпочитане.Плюс това ,за мен вечерята не е просто зареждане на батериите,това е времето,което прекарвам със семейството и ми е най-спокойната част от денонощието.Мисля си ,че комбинацията от вкусна храна и разговор със човека до теб е една добра алтернатива за хубаво прекарана вечер.Именно тогава усещам вкуса на храната ,а това си мисля,че е важно.
Сега искам да ви питам по друга тема.Мисля,че тук четох за поници и ги направих.Отделна тема не намерих и за  това ще вмъкна тук въпросите си.Какво количество от фреша се приема на ден и в какъв период на време.Искам да споделя вълшебното въздействие на сока от житните стръкчета върху състоянието на мой близък ,болен от МС.Просто невероятно,вълшебен ефект-половин час след приема човекът летеше-изкачи доста стълби и тренира на фитнес уреди.Едва ли е било "плацебо "ефект,чак аз не повярвах,да не му е уроки  :P .Но и аз му направих конска доза-половин сандъче стръкчета(от тия,в които садим петунии лятото),после по по -малко,иначе ми щеше да ми е нужна цяла нива.  :D .Това е за сега от мен  ;).
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

На обед бих си носила храна от къщи. Вечер пак може да ти е разточително и хубаво със семейството, но поне яж или само сурово или само готвено.

Житните стръкове е хубаво да се пият от начинаещи по малко (20-30мл) и разредено. Това е, за да не ти се гади. Друга причина няма. Ако човек се чувства страхотно от приема на такъв сок, може и 200мл.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Eeeeeeeeeee, и това ако не е форума на Мариите...ама така си е ...Иванчо и Марийка са си най-най, ама навсякъде...и отвсякъде... :surpris_23:
   Здрасти и да ти е на добър час и път ...до края на векът!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 23 запитвания.