Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Жаки'с дневник  (Прочетена 3518 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Жаки'с дневник
« -: 24-07-2009, 01:27:35 »

присъединявам се!
до сега не се престрашавах,че всички тук сте мн.в час,напред с материала.и като гледам какви вкусотиики похапвате,все се отказвам.....
Менюто ми е съвсем хаотично,почти изцяло на път,и доста странновато.мн.стрес имам понякога,и хапвам когато мога.
НО-приемам корекции и съвети. Аз от скоро минах на 100% raw.все не ми достигаха тези 20%.и от време на време ми се дояждаха и др.неща,но се старая.слушам тялото си и не се измъчвам. 10 дни от май месец следвах стриктно програмата на Г.Казънс за нормализиране на захарта ми.Той препоръчва 1 седмица на зелени сокове,и после салати,зелени смутита,авокадо,кълнове,ядки-общо към месец.Не издържах и не се насилвах,но ефекта беше чудесен - и от там започнах да надграждам-същото+плодове,семена,мед.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #1 -: 24-07-2009, 01:46:07 »

23 Юли:

след 15 часов сън(25ч.без храна):

17 часа-1 млад кокос(вода+месце) + 1 драконов плод(питахая).
20 часа-купичка плодове(папая,ананас,грейпфрут) и шепа овесени кълнове.
22 часа-възстановително смути-2 млади кокоса,1 с.л.лен,1с.л.Vega smoothie(суров протейн,създаден от Brendan Brazier,който е веган спортист),1с.л.суров протейн от(коноп,житни понници,кале и спанак),канела,1ч.л.кокосово масло и няколко кашу ядки.

Спорт за днес: 3.5 часа колело.добро кардио се получи:)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #2 -: 24-07-2009, 05:31:25 »

Жакииии!! Добре дошла в Страната на Дневниците!  :-* Аз, най-нередовната, първа да те поздравя!  ;D
Да не пропуснеш да разправяш и за арабския и за всички останали чудновати дейности, с които се занимаваш - много вдъхновяващо!  :) И си голяма хубавица, ей!  ;)

А аз ще взимам пример и ще ставам по-редовна, но май... малко по-нататък  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #3 -: 24-07-2009, 14:23:07 »

Радулче мила мерси за посрещането при дневничетата.
Малко се изчервих от думите ти хехе...
май съм най-нередовната от всички тук в писането,но нали си ви обичкам,от време на време пиша по 2 реда да не помислите,че съм ви забравила  ;D
по-често чета лафа на Марулка,Петко,Василенка и сие и мн.се кискам.
И аз като Радулчето мисля да направя пречистване.Ще е септември,първо чернодробно,после няколко дни на плодове.Така планирам,че тогава съм в отпуска и в бг йееееееессссс  :D
Тези дни съм повече на тай плодове и кокоси.Бях в Тайланд и след 2 дни пак заминавам за седмица.така че смело напред с младите кокосчета.Май са ми най-любимото нещо на света.всеки ден в Банкок консумирах по 5-6,и повече.Не са облъчени мисля,купувам си ги от тарабка на улицата.А плодове-драконов,личи,папая,ранбутан,мангустин,плод звезда,захарна ябълка,розова ябълка,гуава,сантол,ламут.Не всички ми допадат еднакво-любими са ми драконов плод и захарна ябълка(ной-на) и личи.
Драконовия е розов със зелени рогца навсякъде.Реже се на 2,и с лъжичка се яде сърцевината,може да е розова или бяла с черни мънички семчици като сусамчета.Бялата е по-сладка.плода е 90% вода.
Захарната ябълка прилича на гигантска малина,зелена обвивка,а вътрешноста-бяла кремообразна,мн.сладка,с огромни семки.Реже се на 2 и се яде само вътрешността,като се махат семките.
Също обожавам и салата от зелена папая(неузряла),с кълнове.
Сигурно колегите ме мислят за малко луда,върнах се с 1 куфар с кокоси и плодове  ;D и хич не ми пука...

Арабския сега е стенд-бай.Напоследък започнах мн.да спортувам,тенис,баскет,сърф,колело,тежести.
И исках да знам кое кога да консумирам,как да се възстановявам след тренировки.
Намерих чудесна книга на Брендън Брейзиър(Brendan Brazier),1 от най-добрите триатлети в света,който е веган и 80% от менюто му е в суров вид.Има 2 книги-"Thrive Diet" & "Thrive Fitness",в които подробно описва какво и кога да се консумира,преди по време и след тренировка,и в зависимост от продължителността и вида на тренировката.В книга 1 има план за 12 седмици,с примерни рецепти,всичко е лесно,бързо,и сурово. Има чудесни съвети за това какво да се консумира преди тренировка,след тренировка.Чудесни рецепти за смутита и енергийни барчета.Всичко,което е нужно е блендер.Аз си имам 1 ръчен,който е навсякъде с мен.
Ако някой е заинтересован,бих споделила рецептите и подробности от книгата за спорта.
отивам да си правя бадемово мляко с плодове...
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #4 -: 24-07-2009, 15:52:36 »

Абе Жаки,ти много интересни работи пишеш наистина.Четох,четох......и 7от 5 изброени плода не съм ги  чувала никога ;D ;D.И наистина,ако не те мързи сподели какво пише в тази книга :-*.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #5 -: 24-07-2009, 17:53:16 »

Много интересни неща споделяш, Жаки. Изброените екзотични плодове ги има и тук, но аз като че ли само личи, папая и гуава съм пробвала. Жаки, гуавата как я ядеш? Тези семенца вътре много ми развалят кефа. А е толкова ароматнааа, страхотна.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #6 -: 24-07-2009, 22:36:31 »

Вери,гуавата някой път си я гризкам цялата.Всички части от плода са полезни,но трябва мн.добре да се измие,и може да махнеш тъмните участъци от обвивката.Но,може и да се разреже на 2 и с лъжичка да хапнеш вътрешността.В средата,където са семките е най-любимото и сладкото на плода  ;) казват че обвивката има мн.витамини,и може да се сравни с крушата.А семките си ги махай ако искаш.
Васи,ще ви споделя най-интересното от тези книжки за спорта,аз лично научих много от тях.
Не знам вие колко сол консумирате,но аз повече от щипка хималайска на ден(като се сетя) не;солено не обичам и се подувам от другата сол.
24 юлско папане и спортуване:
45мин.тежести.
30мин. по-късно-1 драконов плод.
след час от плода-смути-бадемово мляко,2 сушени фурми,голяма супена лъжица суров веге протейн,1 ч.л.кокосово масло,1 кокос,2 зърна какаови,щипка билка мате,щипка хималайска сол,канела.
след 3 часа-3 пресни фурми(сега им е сезона)шмугнах се в 1 градина и набрах,добре че не ме хванаха хехе
под пара с колелото към 3 часа.
4 фурми сушени и ЕТО СЪГРЕШИХ мъничко днес-шепа кестени на пара,но си ги хапнах със страшен кеф :D
още час бръм бръм с колелото-след час -смути-2 кокоса,веге протеин,2 фурми,лъжичка спирулина,щипка билка за черния дроб(milk thistle,не знам как е на бг-трън ли,бодил ли...).
Чуствам се страхотно,имам супер мн.енергия,спортува ми се,възстановявам се прекрасно,всичко е мн.лесно смилаемо и изобщо 6+++  ;D  ;D  ;D
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #7 -: 24-07-2009, 22:42:00 »

според вас дали е ок,ако ям по толкова много и често млади кокоси?
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #8 -: 24-07-2009, 22:51:44 »

Според мен да. Ани Пио в едно интервю беше казала, че вода не пие (или супер малко), а на ден пие само кокосова вода - 5-6 кокоса на ден. Супер полезни са и щом тялото ти ги иска, мисля, че няма проблем. Хаха, Жаки и аз щях да съм като теб, ако имаше млади кокоси тука.

И аз обожавам драконовия плод, мммм!! И в БГ видях, че са го пуснали, но е един дребничък и разбира се супер скъп.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #9 -: 26-07-2009, 14:29:30 »

Жаки, супер интересен дневник имаш! Харесва ми този интерконтинентален полъх ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Жаки'с дневник
« Отговор #10 -: 27-07-2009, 18:00:20 »

Жаки много интересно меню имаш. Жалко че в България нямаме такива екзотични плодове и храни но се надявам да започнат да ги внасят. Ще ми е интересно да споделиш някоя хубава рецепта а също и какви храни консумираш след тренировка. Това смути за което си писала звучи много добре но точно такъв протеин едва ли ще намеря тук. Какво му е съдържанието?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 23 запитвания.