Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет от мен  (Прочетена 2745 пъти)

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Привет от мен
« -: 30-08-2010, 19:42:15 »

Здравейте
Казвам се Иван и съм от София - голямото село, както обичам да му казвам.
Преди 17 години открих съчетаното хранене и без да се насилвам, постепенно, организма ми премина на  безместно хранене. Последва разделно, след това гладуване, после пост, житен режим и т.н..
Това което съм установил от практиката си е, че нещо дояде ли ти се, не трябва да се ограничаваш.
Хапваш независимо дали е вредна комбинация или е съчетана. Това позволява на организма да не изпада в стресови ситуации и да не натрупва напрежение вътре в себе си. Ако ти се яде постоянно, вече е проблем - не си готов за това, на което си се подложил. Казвам всичко това, защото във всяко нещо трябва да има естественост.  
Като следствие на навлизането ми в света на полезното хранене, дойде и откриването на духовността. При мен се получи с голямо сътресение - 96-та прочетох книгата на Никола Николов "Световната конспирация", която ми разби материалистическия мироглед.
Последва един период от година и два месеца, през който бях във безтегловност, нито горе, нито долу. Не го пожелавам никому.

За 15-тина години извървях доста път и добих много разнообразна опитност - и се възгордявах, и проповядвах и какво ли не. Моя духовен учител току ми речеше - " Я ти, дето всичко знаеш, кажи...".
От известно време насам усещам, че знанията ми са нищожни. Като си обърна дущата си към Всемира и усещам каква прашинка съм от прашинката Земя, коята е прашинка в нашата  Галактика.
Т.е. - получава са прашинка на минус трета степен - Невъобразимо малко.
Е представих се горе долу. С две думи - Прашинков. Не звучи лошо.
Сърдечни поздрави на всинца ви.
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Привет от мен
« Отговор #1 -: 31-08-2010, 09:12:39 »

Цитат
Това което съм установил от практиката си е, че нещо дояде ли ти се, не трябва да се ограничаваш.
Практика: Нещо дояде ли ти се и изядеш ли го, то много скоро същото нещо пак ти се дояжда;)

Цитат
От известно време насам усещам, че знанията ми са нищожни. Като си обърна дущата си към Всемира и усещам каква прашинка съм от прашинката Земя, коята е прашинка в нашата  Галактика.
Човекът е микрокосмос. Всеки наш атом представлява прашинка в нашата вътрешна Вселена. А ако слезем на квантово ниво? Без тези прашинки животът би бил невъзможен. Не го забравяй и не се чувствай толкова нищожен;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Привет от мен
« Отговор #2 -: 31-08-2010, 09:21:48 »

 :kisss:Здрасти Иванчо...от Марийка...т.е. от баба ти Марийка!!!Ееееее, видя ли ,фъркъл си фъркал , ама долетя където си трябва!!!!Хайде... високо да летиш и кое, където трябва да посетиш!!!! :pensif_29:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Привет от мен
« Отговор #3 -: 03-09-2010, 19:57:24 »

Цитат
Това което съм установил от практиката си е, че нещо дояде ли ти се, не трябва да се ограничаваш.
Практика: Нещо дояде ли ти се и изядеш ли го, то много скоро същото нещо пак ти се дояжда;)

Цитат
От известно време насам усещам, че знанията ми са нищожни. Като си обърна дущата си към Всемира и усещам каква прашинка съм от прашинката Земя, коята е прашинка в нашата  Галактика.
Човекът е микрокосмос. Всеки наш атом представлява прашинка в нашата вътрешна Вселена. А ако слезем на квантово ниво? Без тези прашинки животът би бил невъзможен. Не го забравяй и не се чувствай толкова нищожен;)

Не съм казал, че се чувствам нищожен, напротив. Оценявам много добре на какво е способна тази прашинка.
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:Привет от мен
« Отговор #4 -: 04-09-2010, 09:58:25 »

Привет и от мен, и добре дошъл!   :Content_22: 

Цитат
Преди 17 години открих съчетаното хранене ..

Айлеле .. вече започва да ми се привижда .. аз чета слънчево хранене и се чудя преди 17 години кво слънчево хранене в България, кви 5 лева :Confus_3:  :Content_4 - emotloader:


Цитат
Това което съм установил от практиката си е, че нещо дояде ли ти се, не трябва да се ограничаваш.
Практика: Нещо дояде ли ти се и изядеш ли го, то много скоро същото нещо пак ти се дояжда;)

Да, и аз съм на принципа на Иван - не обичам да се стресирам изишно. Така съм се освобождавала и от други зависимости - цигари, алкохол, кафе. Т.е взимам волево решение в себе си, но не насилвам излишно тялото, а се пускам нежно по течението. И тъй .. При мен работи.  ;)   
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Привет от мен
« Отговор #5 -: 11-09-2010, 12:13:43 »

Привет и от мен, и добре дошъл!   :Content_22: 

Айлеле .. вече започва да ми се привижда .. аз чета слънчево хранене и се чудя преди 17 години кво слънчево хранене в България, кви 5 лева :Confus_3:  :Content_4 - emotloader:


Гал,
Има и слънчево хранене, но за сега то е в допълнение към другото.
Хубавото е, че все повече имам нужда от него - лошото е, че през последните няколко години го изоставих и сега трудно наваксвам.

Придобиете ли някакви положителни навици, не ги изоставяйте.
Много е трудно връщането по баира. Личен опит.
Преди време това го четох - не го спазих, сега го изпитвам на гърба си.

Поздрави
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Привет от мен
« Отговор #6 -: 12-09-2010, 18:59:11 »

Привет и добре дошЕл! :flowers2:

За дояждането и ограничаването и аз съм съгласна с тебе и Гал ;). При мен поне върши работа. Стига да не става системно, разбира се.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Привет от мен
« Отговор #7 -: 18-09-2010, 17:24:46 »

добре дошъл и на теб  :)
 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.