Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте от Веси :))))  (Прочетена 2587 пъти)

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Здравейте от Веси :))))
« -: 11-09-2010, 11:30:39 »

Здравейте, казвам се Веселина и ми е приятно да се запознаем! Много се радвам, че го има този сайт и поздравявам всички за позитивността , която се усеща тук:Content_22: Аз съм на 29 г., интериорен дизайнер и от около 7-8 години водя изключително заседнал и нездравословен живот :essen:.Това естествено се отрази, както на здравето ми, така и на фигурата ми /заприличах на делвичка  ;)/.
Аз съм от хората, които са имали щастливото детство да ходят на село при бабите ми, да закусвам мекички и топли мазнички манджички, които трябваше да изям до край  ;D  преди да отида да играя.Странното обаче беше, че никога не е преобладавало месото в кухнята на нашето семейство, даже присъстваше повече на някои празници.Никога не съм и имала огромна нужда от него до преди 3 години, когато в борбата с килограмите срещнах прочутата диета на Дюкан.Много бях интусиазирана да я следвам правилно ,защото за 2-3 месеца отслабнах с 20 кг и то като постоянно ядях.След това обаче почнах да не издържам ,защото постоянно бях отпаднала, гадеше ми се от пилета и пр. и отделно от всички подсладители бях като натровена.След кратък период си върнах всички килограми и последните години през няколко месеца, постоянно спирах и почвах тази диета.Въпреки всичко аз усещах ,че месото не е моята храна, но не виждах нищо друго толкова резултатно.
Преди година случайно попаднах на този сайт и бях изключително запленена от вашия начин на живот, но някак си не си представях ,че мога да го спазвам.
През месец Юли тази година, на майтап си купих книгата "Кльощавата кучка", като си мислех,че ще открия и започна поредната диета.Бях изключително запленена и потресена от написаното в нея. Ужасих се от суровата реалност, относно убийствата на животните, които после ние изяждахме без да ни мигне окото.Ужасих се от "полезните" съставки, с които ежедневно оформяхме тялото си и които се водеха за подобрители :Confus_3:Въобще книгата за два-три дни промени много неща в мен, за което съм много благодарна на съдбата,че си я купих и на създаделите на книгата,че са я написали.
Така започнах да ровя в нета , да търся био магазини и да проучвам колко са здравословни храните, които ям.Прецених за себе си ,че мога да се откажа от всички животинско /и млечни продукти/ и реших да се вслушам в нуждите на тялото си.Вече месец и половина съм /така смятам/ веган  и вече настъпиха много интересни и положителни промени в мен.Чувствам се по-бодра, намирам време за малко спорт /което е мнооого странно за мен ;D/, кожата ми направо се измени и най-хубавото,че някакси стреса и депресиите ги няма.Общо взето се преродих, надявам се че ще е така и за напред.
Надявам се, че не съм ви доскучала, но имах нужда да намеря място като това, защото моите роднини и приятели явно не са готови за такъв преход и мисля,че въобще не ме разбират, даже им е странно.
Ще продължавам да черпя идеи и знание от вас  :peperudi:
Желая ви мнооого здраве и повече положителни емоциии  :bleh

P.S. Наистина много се радвам ,че ви има  :heart_2:
Активен

vanko57

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77
  • 123456789
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #1 -: 11-09-2010, 12:00:17 »

Здравей Веси и добре дошла.
Понякога хубавите неща тръгват от майтап и после виждаш в тях истината.
По същия начин преди 17 години си купих книгата "Съчетаване на храните за здраве" и това промени много неща в мен. Най-доброто нещо, което можеш да направиш за себе си е да слушаш тялото си - то знае най-добре какво ти е нужно.
Месото изисква двойна преработка в организма, затова си отслабнала, но същевременно си отпадала.
Е, пожелавам ти да следваш положителният импулс в себе си и да се чувстваш прекрасно.
Поздрави
Активен
Мъдростта не е медал, който да сложиш на ревера, Тя е Проява на Самосъзнанието което си придобил !

Интелигентността не трябва да бъде самоцел - тя е средство за нашето развитие

Човек започва да става съзнателен, когато разбере смисъла на "безсмислените" неща в живота !

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #2 -: 11-09-2010, 18:06:08 »

Здрасти делвичке  ;) и добре дошла! На 02 юни бях 22 кг. повече от сега и всичко това без месо и други вредни неща. Всичко зависи само от теб! :love_006 - emotloader:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #3 -: 11-09-2010, 23:32:23 »

Благодаря за мотивиращото посрещане  :peperudi:
kyx4o сигурна съм,че от суровоядство ще отслабна доста /поне така всички казват/, но за сега ще се опитам да бъда стриктен веган, а пък живот и здраве по нататък , дано да стана и суровояд.
За сега наблюдавам промени вътре в себе си и външно : кожа, коса и т.н., но на килограмите не се е отразило, може би по нататък.
Желая ви лека нощ  :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #4 -: 12-09-2010, 07:30:57 »

Пак има значение какво ядеш. Ако си само на ядки, сушени плодове и мед гаранция че няма да отслабнеш;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #5 -: 12-09-2010, 10:38:45 »

Здравей и добре дошла, Веси  :)
Като чуя за ДюкЯн, и ми става зле. Аз не съм имала "удоволствието" да го пробвам, но съм чела.
Разбира се, че дори и веган, има значение какво, как и кога ядеш, за да сваляш килограми. Наблягай повече на пресни, необработени плодове и зеленчуци. Има много писано из сайта и форума по темата.
Ако намериш повече време и желание за спорт, ще бъде още по-добре, защото движението е също толкова важно. Хубавото е, че си започнала промяната в себе си, бъди постоянна и не се отказвай бързо, вярвай в пътя, по който си тръгнала и резултати ще има.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #6 -: 12-09-2010, 18:53:57 »

Здравей, Веси, и добре дошла! :) Поздравления за досегашните ти успехи - месец без животински продукти, като преди си карала на тях цял живот, никак не е малко  :flowers2:.
А ДюкЯн наистина е убийствен (и самоубийствен), хубаво е, че си се спряла навреме. Бих казала, че си късметлийка да се отървеш само с наваксване на изгубените килограми - твърде малко хора са се разминавали без дългосрочни последици от тоз "режим"  :(.
Максимално природна, прясна храна, колкото може повече движение и много, много положителни емоции - само това ти трябва, другото само ще дойде  :Content_22:.
Успех, и приятни мигове на сайта! :kisss:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

weselinabo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #7 -: 13-09-2010, 13:05:53 »

Благодаря ви за пожеланията :heart_2:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #8 -: 18-09-2010, 17:22:31 »

здрасти и добре дошла, адашке  :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Здравейте от Веси :))))
« Отговор #9 -: 24-09-2010, 09:52:13 »

Колкото ядки и сушени плодове да яде,пак ще отслабне,след спирането на всичко друго. А след време,когато се регулира апетита,няма да и се яде повече от необходимото.
Добре дошла и хубави,ползотворни моменти тук :Content_22: :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 22 запитвания.