Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: THE CASE AGAINST VEGANISM  (Прочетена 8839 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #20 -: 19-09-2010, 23:13:50 »

Моята котка яде единствено и само изкуствена гранулирана храна и консерви. Месо, мляко, яйца, риба и т.н. все едно не съществуват за нея. Ето до какво доведоха днешните корпорации и животните. Както ние сме с извратени вкусове, така и те.

Не съм съгласна, че само месната, млечната и яйчена продукция се търси най-много. Вижте колко много сладки неща, чипсове, газирани напитки, цигари, алкохол и лъжливи диетични храни се произвеждат и предлагат и то от едни и същи концерни. Най-много печели химията мен ако питате, защото с нея хем се произвеждат храни, хем лекарства за животновъдството и земеделието. Ако всички започнат да се хранят с естествени и чисти храни, пък било то и с животински, големите концерни ще фалират.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #21 -: 20-09-2010, 11:45:15 »

...
 Друг комшия пък приучи кучето си да яде бисквити и шоколад. Ядеше животинчето , ушите му пращяха ,само че за кратко -  сгромоляса  го диабет и то се спомина кротко.
( Не е за чудене , кучетата нямат задстомашна жлеза, която да отделя инсулин)  
...
Това ми звучи като оня циганин: "тамън научихме магарето да не яде и то умря"  :bleh
Шегата на страна, моята котка е супер злояда, яде 1 вид гранулирана храна и 1 вид консервирана, иначе само бяло месо и дробчета. Понякога ядеше от моите яйца или риба, ако правя и това е.
А кучето ми е като прахосмукачка...дори уличните не ядат сух хляб или джънк, а Робин омита всичко.

Четох някъде, мисля че в сайта на Пол Чек, за животинската храна. Яко химични подправки и кво ли не, а една от съставките е "други животински части" или нещо такова, което го разтълкуваха че означавало - части от животни, подложени на евтаназия. И кво излиза - в гранулките се съдържа веществото, което ги убива. А ветеринарите те убеждават как кучето трябва да яде само гранули, щото иначе почвали да боледуват след определена възраст. Ай сиктир...моето яде мръвки :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #22 -: 20-09-2010, 12:07:18 »

ама те тия мръФки требе да са сурови , иначе няма ефект , но за да са сурови , месото трябва да е чисто
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #23 -: 20-09-2010, 12:23:10 »

Друг комшия пък приучи кучето си да яде бисквити и шоколад. Ядеше животинчето , ушите му пращяха ,само че за кратко -  сгромоляса  го диабет и то се спомина кротко.
( Не е за чудене , кучетата нямат задстомашна жлеза, която да отделя инсулин)  
Значи, бате Бино тук си в грешка, кучето има сравнително добре развита задстомашна жлеза. Което не означава, че трябва да се храни с бисквити и шоколад. Гадините много обичат шоколад обаче и спокойно могат да си умрат от него, препоръчва се да им се дава от него от време на време като награда по мъничко. То на тях и какаото много им вреди на сърчицата пък.

А и за чуждите котки не знам, но Котаруна ни е много злояд, гранули ако може не би погледнал, стига да има прясна рибка ... С тази рибка покрай него и на мен така ми се прияжда, хем след 20 и кусур години почти вегански режим. Интересно, че всяко месо и яйцата ми миришат зле, но рибата все още ми е атрактант.
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #24 -: 20-09-2010, 12:32:26 »

...
 Друг комшия пък приучи кучето си да яде бисквити и шоколад. Ядеше животинчето , ушите му пращяха ,само че за кратко -  сгромоляса  го диабет и то се спомина кротко.
( Не е за чудене , кучетата нямат задстомашна жлеза, която да отделя инсулин)  
...
Това ми звучи като оня циганин: "тамън научихме магарето да не яде и то умря"  :bleh
Шегата на страна, моята котка е супер злояда, яде 1 вид гранулирана храна и 1 вид консервирана, иначе само бяло месо и дробчета. Понякога ядеше от моите яйца или риба, ако правя и това е.
А кучето ми е като прахосмукачка...дори уличните не ядат сух хляб или джънк, а Робин омита всичко.

Четох някъде, мисля че в сайта на Пол Чек, за животинската храна. Яко химични подправки и кво ли не, а една от съставките е "други животински части" или нещо такова, което го разтълкуваха че означавало - части от животни, подложени на евтаназия. И кво излиза - в гранулките се съдържа веществото, което ги убива. А ветеринарите те убеждават как кучето трябва да яде само гранули, щото иначе почвали да боледуват след определена възраст. Ай сиктир...моето яде мръвки :)
Абе, не е точно така - един приятел ме светна, не знам дали е вярно, че на Royal Canin продуктите не се правили от суубпродукти и остатъчни материали от човешката индустрия и затова техните храни за животни били за препоръчване. Неговите котаци са по на 15-тина години, храни ги с бебешки гранули на Royal Canin и мляко, щото е лактовегетарианец и той и така.
Котаруна, обаче е доста злояд, като бебе го взехме болен от пневмония и му бихме антибиотици, жълти са му зъбите и му купуваме гранули против зъбен камък основно (яде ги, като няма  нищо друго), но не иска да яде нито пилешко бон-филе, нито  колбаси, а аз имам проблеми да приготвям друго месо. С риба го изхранваме, и като ходя на село при познати, ако има ярешко, агнешко готвено, си прося за него.
Не яде нито сирене, нито кашкавал, прясно мляко пие понякога по малко, но и него не го обича.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #25 -: 20-09-2010, 22:20:17 »

Ами, котешката храна е предимно с "растителни протеини", демек соя. Моята котка, може да се каже, е веган tooth
Как един хищник усвоява растителни протеини пълноценно, не ме питайте...Котките трябва да консумират цели сурови мишки, птички, риба и т.н. животинки, яйца...Това е естествената за тях храна, осигуряваща им всичко необходимо. Кучетата са всеядни, но все пак е добре да не се хранят с човешки манджи.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #26 -: 22-09-2010, 15:27:32 »

И в допълнение на котешката тема само да вметна, че тази събота и неделя - 25 и 26 септември - в Спортна зала във Варна ще се проведе международно котешко изложение. Аз като заклета котешка фенка сигурно и двата дни ще бъда там, да се наслаждавам на представените красавци (може би с изключение на сфинкса). Имало регистрирани над 70 участници, вкл. и от чужбина, вкл. и една от любимите ми породи мейн куун, ще я видя на живо  :Content_22:
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #27 -: 23-09-2010, 11:03:39 »

Е, не мога да  не го споделя това:
http://naturalhygienesociety.org/diet2.html
http://naturalhygienesociety.org/diet3.html

Особено този момент доста ме разсмя:

"The vegetarians were emaciated and skinny. Their back arched and more or less stiffened. The fur was harsh and ruffled, and the tail and nose inclined to be more or less covered with dry scale and sores. The attitude presented extreme lassitude and indifference. They remained in a crouched position most of the time, their legs appearing too weak to support their weight for only a short while. They lacked energy..."

Егати пропагандата!


Все пак става дума за плъхове, не за хора. И много неща зависят от условията на експеримента.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #28 -: 24-09-2010, 10:39:52 »

Котенцата,кученцата и аз много ги обичам,но пуснете ги на свобода да си ловят мишки и да си грижат кокалчета,те когато имат нужда и тревичка си похапват.Природата си е казала,кое е най-добре за тях.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #29 -: 24-09-2010, 13:15:55 »

Извинете за грешката/гризат кокалчета/
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #30 -: 24-09-2010, 13:36:34 »

Котенцата,кученцата и аз много ги обичам,но пуснете ги на свобода да си ловят мишки и да си грижат кокалчета,те когато имат нужда и тревичка си похапват.Природата си е казала,кое е най-добре за тях.
Домашните пуснати на свобода, обикновено умират. Лични наблюдения.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:THE CASE AGAINST VEGANISM
« Отговор #31 -: 24-09-2010, 20:35:25 »

Един лъв отгледан от хора трудно се адаптира в естествени условия, да не говорим за породи, които с хилядолетия са били домашно отглеждани. Пък и улицата далеч не е природната среда на кучетата и котките. Отделно, част от сензорите на дивите им предшественици отдавна са закърняли. Едва ли е възможно дори от чисто физическа гледна точка за една персийка и един дакел да живеят по горите. Това се отнася и за другите домашни животни като овце, крави, кози, кокошки и т.н.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.