Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Клипчета  (Прочетена 14094 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Клипчета
« Отговор #20 -: 20-07-2009, 07:18:37 »

И на мен първоначално ми се стори доста нереално, но после като се замислих, доста неща казани във филма излизат истина. Само времето ще покаже дали е така или не.
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #21 -: 20-07-2009, 10:23:35 »

То си е реално, но е трудно да се осмисли целия този демонизъм :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Клипчета
« Отговор #22 -: 20-07-2009, 11:12:18 »

 :Деца, не им се връзвайте на тези филми- този не беше ли за,където плюят Бог, религиите и...май, че един от синовете ми го смъкна на лаптома- ама аз не го изтърпях- обикновенно плюе ли се по нещо - има нещо гнило!!!Всичко е въпрос на развитие - еволюция!!!надграждане !!!Религите са част от живота и опит да се запознаят независимо от нивото си на осъзнатост всички индивиди/а ние вс. сме на различни нива!!/, с процесите и законите на живота- Вселената...при това вс.религии са родени в различни исторически периоди, от различни етноси- как да са на един и същ език-стил?
   Правилни представи  ще си изградите сами- но ще трябва първо доста да се чете, а след това и да се действа!!!Първо е словото- идеите, след тях са делата!!!
  Едно от нещата които ни пречат да си изградим истинската Представа за живота и процесите в него е - прераждането!!!
   ДУШАТА Е ИДЕЯ, КОЯТО ТРЯБВА В ЕДИН ДЪЛЪГ ПЕРИОД ОТ ЕПОХИ ДА СЕ НАУЧИ ДА ГРАДИ НАНОСВЕТА!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #23 -: 20-07-2009, 12:45:08 »

mariiina, съгласен съм, че е много лесно да се оплюва постоянно нещо си и трудното е да се каже нещо градивно. Чел съм разни конспирации...пълна глупост се оказваха...пълни с негативизъм...с отрицание и нищо повече.
Но "Zeitgeist" използва академични медтоди, особено когато доказва това за религиите. Не се хули нищо. Просто се казва, че всички нови религии са пряко взети 100% от египетската култура и вярвания. Показано е глобално как стоят нещата. По този начин дадено е доста ясен материала. Специално тази част от филма(за религията) ми беше ясна...аз също бях стигнал до подобни изводи.
Това за прераждането е супер, че го споменаваш. Макар, че е вече друга тема ;D

П.П. Посланието на "Zeitgeist" в крайна сметка е положително и е да вярваме в себе си и да не се страхуваме...Цитат от края на филма:

"Ние сме силни, красиви, изключителни. Няма причина да не можем да разберем
кои всъщност сме и къде отиваме. Не съществува причина, заради която всеки да не може да развие своя пълен потенциал. Ние сме невероятно силни същества. Мисля, че прекарах 30 години от моя живот, първите 30, опитвайки се да постигна нещо. Исках да стана добър в нещо, исках да стана добър в тениса...Исках да стана добър ученик
с добри оценки...и гледах всичко в тази перспектива. Не се чувствам добре такъв, но
ако стана добър в нещо......и осъзнах, че схващам погрешно играта. Играта беше да разбера какъв съм бил. В нашата култура усъвършенстваме индивидуалните различия, за да се отличим, така че ако погледнете някой човек веднага да си помислите:
по-светъл, по-глупав, по-стар, по-млад, по-богат, по-властен...
Отбелязваме всички мерни различия, поставени в категории и спрямо тях общуваме. И става така, че виждаме другите отделно от нас, и по този начин напълно се отделяме
от другите. А една от драматичните характеристики на опита е, че когато сме с друг човек,
веднага забелязваме всичко по което си приличаме и че не е по-различен от вас, и опитът е факт че вашата същност, моята същност е една, и разбираме че друго не съществува. Всички сме едно...."

« Последна редакция: 20-07-2009, 12:57:41 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Клипчета
« Отговор #24 -: 20-07-2009, 17:14:00 »

ВЕЛИКОЛЕПЕН ЦИТАТ!!!!! Много истинен!! Колко са ми говорили за този филм и все се каня да го гледам, ще му дойде времето....

Колкото до религиите, съгласна съм с Марийчето. В различни епохи, на различни езици, с различна терминология, но за абсолютно едно и също нещо - само за да се докаже, че Бог е един. Вместо религиите да ни обединяват, хората воюват на тяхна основа. Но, от истинското учение, предавано през всичко тези векове от различните Пророци, мнооого малко е останало. Защото, замине ли си Пророка, живата връзка се губи, остават само писаното, което лесно може да се подменя с цел манипулация на масата.
Примерно църквите са изкуствено измислени. По времето на Исус църкви не е имало. Те са се крили за да практикуват. Той е имал само 12 ученика, но разбира се самото му присъствие е влияло и на целия свят и цялото човечество по онова време. В този смисъл, религията Християнство се заражда СЛЕД смъртта на Исус :) Докато е бил на Земята, не са му вярвали и т.н.... Аналогично и с всички, ама всички останали религии. Пророците винаги са били преследвани, обявявани са били за ерес и че застрашават властващите тогава и са били много преследвани и изтезавани. Само защото говорят ИСТИНА, която в никоя книга няма да прочетеш, която никой друг не говори. Истина, която се простира отвъд този свят...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #25 -: 20-07-2009, 23:01:46 »

Да, така е, Радула. Като изключим, че Христос и Християнството са измислени...не ги е имало...просто всичко е взето от Египетската цивилизация. Десетки хиляди еднаквости между Библията и египетската култура - имена, цифри, обичаи...до най-малката подробност ;)
Но дори и Христос да кажем, че е бил историческа личност, то той е бил аватар. А в света са познати и още аватари - Буда, Мохамед, Рамакришна, Йогананда...има дори български аватари - Иван Рилски, поп Богомил, патриарх Евтимий Търновски, Петър Дънов... 
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Клипчета
« Отговор #26 -: 20-07-2009, 23:06:02 »

Но дори и Христос да кажем, че е бил историческа личност, то той е бил аватар. А в света са познати и още аватари - Буда, Мохамед, Рамакришна, Йогананда...има дори български аватари - Иван Рилски, поп Богомил, патриарх Евтимий Търновски, Петър Дънов... 
Съгласна съм. И вярвам на 10000000%, че не е измислен. Той е бил на Земята.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #27 -: 20-07-2009, 23:16:38 »

Но нали не вярваш там на всичките неща около него, като 12-те апостоли, кръщаването му в река Йордан и т.н.?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Клипчета
« Отговор #28 -: 20-07-2009, 23:53:49 »

Как сега да отговоря еднозначно.... :)
Апостолите са били неговите ученици, дали са били 12, повече или по-малко, това не знам...
В кръщенетата по принцип изобщо не вярвам, пълна глупост, пак измислица на хората в последствие. А че е имало нещо около р. Йордан - вероятно :) но е било съвсем друго, поне така си мисля... :)

Просто вярвам, че е бил един от Пророците на Земята, който да свърже хората с божественото, който е проповядвал ЛЮБОВ между хората и животните и т.н., и т.н....
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #29 -: 21-07-2009, 00:14:05 »

Общо взето съм съгласен. Но като имаш време гледай "Zeitgeist" ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клипчета
« Отговор #30 -: 16-08-2009, 23:06:30 »

Петко ,  по въпроса за религията ,нещо подушвам сериозен опортюнизъм у теб :) 
Това е материя ,по която също трябва да се чете повечко ,за да имаш обективно мнение. ама и да знаеш какво да четеш.. :)    Специално от Zeitgeist  не е разумно да черпиш инфо по този въпрос.  Защото създателите му живеят в страна ,която от край време се бори с християнството (  колкото и да твърди обратното)  и най-вече с православието. ( Не случайно бомбите ,които хвърлиха над Югославия през 99-та имаха надписи "За вашият Великден"
В страна ,където е официално регистрирана Църква на сатаната  и където са приютени всички ужасяващи секти ,дето никой ги не ще по света, ( под лозунга за демокрация )  да се говори за християнство..  ..В страна ,където около 50 000 деца всяка година изчезват безследно ( използват ги за жертвоприношения различни култове )  и за това се мълчи, докато ако някой случайно умре от здравословно хранене ...нали си спомняш темата... мани, мани,  по-добре от другаде да си набавяме информацията по някои въпроси..
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Клипчета
« Отговор #31 -: 16-08-2009, 23:18:05 »

Светни ни ти накратко ;) Знам, че е обемна тема, но съм захванал друго да чета и не знам коя година ще стигна до религията, която така или иначе не ме интересува особено :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клипчета
« Отговор #32 -: 17-08-2009, 00:39:35 »

Не мога накратко, признавам си.  Спокойно ,ще се заинтересуваш когато му дойде времето. И аз на твоите години бях непукист по този въпрос. :) 
Освен това е встрани от акцентите на сайта.  Макар ,че има голяма връзка с оздравяването. Но това е вече от "надстройката" и  няма да е интересно за болшинството предполагам.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Клипчета
« Отговор #33 -: 17-08-2009, 23:58:50 »

Малко ни в клин, ни в ... вмъквам се ей така... но
Този човек толкова много ме вдъхновява всеки път, изгледала съм всичките му клипчета поне по 3 пъти, ето последното (на английски са):
http://www.youtube.com/watch?v=K96Asw5gsZc
(добре, че Радулчето ни го показа).
Вярвам ще е полезно да се гледа за хора, целящи да отслабнат, а и не само.
Активен
Духът владее материята!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клипчета
« Отговор #34 -: 18-08-2009, 11:23:00 »

Тъкмо се е отворила пролука , да взема да я използвам и аз, докато не са я затворили  :)
 Да споделя, че и аз се вдъхновявам от едни интервюта. За съжаление  също на английски.   Адресирам ги до Мер , но и до всички други чувствителни сърца.   
 
www.youtube.com/watch?v=QJhVM930YXY

www.youtube.com/watch?v=sJqUbb-WuPQ

www.youtube.com/watch?v=Sbsg_lqqKxk&feature=related

www.youtube.com/watch?v=LtNFQ7RJbaQ&feature=related


www.youtube.com/watch?v=lcfrAIVidao
www.youtube.com/watch?v=Ew5-dPmNGZs
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Клипчета
« Отговор #35 -: 25-08-2009, 17:01:02 »

http://www.bioslunceluna.com/shop/napitki-i-vina/rasttitelni-napitki?p=2
бате Бино, не открих къде си питал за оризовото мляко и затова тук го пускам този линк, че нямам време още да търся.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клипчета
« Отговор #36 -: 25-08-2009, 22:12:21 »

Благодаря ,Лейла.  Аз тези продукти на "Натуми" ги знам, до скоро ги продаваха в Пикадили. По-точно , продаваха само оризовото мляко ,защото е най -евтино. Ама сега гледам тук ,че и цените са вдигнати.Вероятно това е някой прекупвач трета ръка,защото вносителя ги дава на доста по-ниска цена. 
Но моята идея беше аз да си ги правя . Когато почна да получавам европейски приходи, тогава ще давам по 6 лв за литър оризово мляко. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Клипчета
« Отговор #37 -: 25-08-2009, 22:28:12 »

Уфффф знам :( и на мен ми се видя много скъпо, но все пак след като ми попадна исках да ти го покажа.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клипчета
« Отговор #38 -: 25-08-2009, 22:47:38 »

Благодаря ти. Поздрави се с музиките ,които съм постнал по-горе.
Странно ,на никой  ли не  допаднаха ?   :'(
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Клипчета
« Отговор #39 -: 25-08-2009, 22:58:24 »

Разкошни са музиките!!  :peperudi: :love_007:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.