Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Ядков шейк  (Прочетена 4766 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« -: 24-04-2009, 18:36:13 »

Моят любим ядков шейк:
1чаша бадемово мляко
1банан
6фурми
Всичко се блендира и се поръсва с малко канела. Невероятно вкусно!
Активен

marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #1 -: 27-04-2009, 16:46:29 »

И на мен ми е любимото шейкче (може със всякакво ядково мляко), но без фурми, само банан и канела... ммм... какво ще си направя след малко познайте  Grin
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3918

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #2 -: 05-07-2009, 12:24:29 »

Деси ,откъде го взимате това бадемово мляко ? Тук във Варна няма такова животно..  Виждал съм го в чужбина само. Приготвяте ли си го ?
Пуснах тема -търся рецепти  и за оризовото мляко, това ми е любима напитка. 
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #3 -: 05-07-2009, 17:25:20 »

Да, приготвяме го.

Аз го правя така:

1ч.ч. бадеми, накиснати поне за 6 часа и след това обелени
4ч.ч. вода
В блендера и си готов. Smiley
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: 09-07-2009, 17:19:56 »

Бате Бино аз лично не съм намирала бадемово мляко по магазините. Правя си домашно.
Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: 09-07-2009, 19:59:52 »

И ти ли като Вери го приготвяш, Деси?
Как ще намериш по магазините, то е много скъпо и никой не го внася.Щом оризовото е 5-6 лв, онова трябва да е към 15.  Аз някъде бях пил по Европата, чудно вкусно беше, ама и скъпо.
 На времето се бях засилил да внасям соево мляко от фирмата "Провамел", ходих чак до Белгия. Ама си останах само с един кашон ,пълен с всякакви млекца и кремчета,дето ми го подариха за да не страдам,че вече имало представители за Бг.

Между другото, има един чичка, един зъл гений,  тук във Варна, който още през 96-та   си разработи негов метод за правене на такива "млека" в домашни условия . (В Народно дело имаше статия "Нямаш крава -пиеш мляко" ,от там го издирих..) Христо Христов се казваше. Колко съм го врънкал да ми даде рецептата . Оня е крив чичка обаче , не даваше. Това единственото българското соево мляко,което е в продажба,го започнаха фирма "Квирест" и то е от същия тоя човек рецептирано,някакъв ортаклък направиха.. Само че вкусът му беше съвсем друг от това,което той ми даде да пия у тях. Но аз го познавам, той е гявол и съм сигурен,че ни им е дал всичко от технологията.. Пак ще го търся, защото трябва да му се признае таланта - в годините съм тествал всяко възможно соево мляко ,което ми е попадало пред очите по Европа и Англия, но по-вкусно от неговото не съм срещал.
« Последна редакция: 09-07-2009, 20:04:32 от бате Бино » Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #6 -: 09-07-2009, 23:37:44 »

Аз съм си купувала бадемово мляко от Слънце и Луна магазина в София. Изобщо не ми хареса. Скъпичко е, да, към 8-9 лв май беше. Но аз обичам да експериментирам с нови продукти и исках да го пробвам. Даже май го хвърлих, толкова да не ми хареса  Grin

Иначе и аз си го правя така както Вери. Вече само на домашни млека я карам. Но обичам да си добавям и аромати и плодове и става като шейкче намигам (ванилия, канела, банан, пъпеш......)

Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: 10-07-2009, 02:18:20 »

За соевото мляко не знам технологията. Не съм си правила. Гледам да избягвам соята, защото тя, памукът и рапицата са с най-ГМО.

Иначе тук, Канада/Монреал литър бадемово, оризово, овесено мляко са около 3 кан долара. Соевото около 2 долара. От киноа към 5-6 долара. Говоря за био продукти.
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: 10-07-2009, 07:25:18 »

Бате Бино за една чаша бадемово мляко използвам 30бадема предварително накиснати и обелени. Слагат се в блендер с вода и се разбиват но след това не прецеждам а използвам директно за шейк.
Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: 10-07-2009, 07:35:56 »

Ти чак от Канада ли постваш бе Вери ? Браво.
Соята ,съгласен съм, освен че е ГМО, е  малко странна храна - коремът ми винаги се е чувствал доста "особенно" , след употреба на соя  и от доста време аз я избягвам ,дори и под формата на мляко. Навремето като бях в Англия това беше най-евтиното нещо,което може да  те засити за няколко часа  - за паунд и нещо -гаврътвах един литър соево и после чаках с интерес да чуя звуците,които ще се появят от посока стомахът ми. Бях горд ,защото дори и околните разбираха ( а понякога и "усещаха")    какво съм ял Smiley 
Но сега ще дебна за технологията за приготвяне,защото тя може да се приложи за всичко друго ядково.
Активен

Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: 10-07-2009, 07:40:55 »

Ти чак от Канада ли постваш бе Вери ? Браво.
Аха. Smiley
Не съм само аз, двечки сме от Канада. Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: