Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133561 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Дневник на Зеленото Цвете
« -: 14-10-2010, 16:37:05 »

Здравейте!
Най-накрая и аз се престраших да си направя дневник :) Водя си такъв от доста време, но е само на едно Word-овско файлче на компа вкъщи  :). Редовно чета всички теми и мн. ми се искаше и аз да започна да споделям какво ям, как, по колко и т. н.
В последните няколко месеца менюто ми е предимно суровоядно (не пада под 80 %, да кажем), като останалата несуровоядна част се дължи на посещения при роднини, заведения (което е доста рядко) или практическа невъзможност, когато например работя (работата ми е малко особена и се извършва в отдалечени райони по горите  :laugh:). Та несуровоядните елементи от менюто са основно варени картофи, печен пипер, понякога сирене в салатата и съвсем редки посещения при роднините и тогава, например ориз...
Та, ето какво хапвах предните дни:

10.10.2010 г. – Неделя
11 ч. – смути ½ банан, 3 круши, мака
13 ч. – чай липа, жълт кантарион, мед
13:45 ч. – салата 1 малък домат, 1 ябълка, карфиол, стрък целина, зехтин, лимонов сок
17 ч. – шепа орехи, 1 лъжица чиа, 1 ябълка, мед
20:30 ч. – салата 1 домат, карфиол, пасирани орехи, лимонов сок, 2 стръка целина, зехтин, сол
21:30 ч. – чай липа, шипка, мед

11.10.2010 г. – Понеделник
11 ч. – смути 1 банан, 2 стръка целина, мака, 1 ябълка
12 ч. – чай липа, жълт кантарион, шипка, мед
12:15 ч. – салата домат, карфиол, пасирано орехи, босилек, лимонов сок, зехтин, сол
17:15 ч. – резенчета ряпа с пастет от орехи, сусам, кашу, слънчоглед, лен, сол, лимонов сок

12.10.2010 г. – Вторник
11 ч. – смути круша, 1 връзка магданоз, мака
Няколко зърна бяло грозде
Чай липа, жълт кантарион, шипка, мед
13:45 ч. – салата спанак, домат, пастет от орехи, сусам, кашу, слънчоглед, лен, сол, лимонов сок, 3-4 резенчета репичка, зехтин
2 ябълки
20:20 ч. – салата домат, карфиол, спанак, пастет от слънчоглед, сусам, лимонов сок, зехтин, сол
3-4 ябълки

13.10.2010 г. – Сряда
12:30 ч. – смути 2 ябълки, връзка целина, мака
       грозде
15 ч. – чай липа, шипка, жълт кантарион, мед
20:30 ч. – 2 филиики Вита+сос песто със сушени домати домати
22 ч. – чай лайка, мед

14.10.2010 г. – Четвъртък
14  ч. – смути 2 ябълки, целина, мака
16 ч. – чай липа, лайка, шипка, жълт кантарион, мед
16:40 ч. – салата 1 домат, карфиол, спанак, целина, лук, песто от сушени домати

Всяка сутрин на гладно изпивам по 1-2 чаши топла вода. Тези дни наблягам на салатите, нещо не ми се занимава с други яденета. По принцип си хапвам доста обилно и не се чувствам гладна  ;)

Хубавото е, че приятелят ми също се опитва да суровоядства, но за сега го е докарал поне до вегетарианство  :peperudi:, но все пак това е страхотно, като се има предвид, че той беше човекът-кроасан  :o. Ядеше само сладки неща-бисквити, шоколади, кроасани...Та, това му е по-трудно да остави, отколкото месото, което никога не е ядял в големи количества. Аз, пък, трудно оставих сиренето! Ммм, направо, големи мъки бяха, но като цяло не съм се насилвала за нищо. Стана много лесно. Месото никога не ми е було любимо. Известно време хапвах риба, веднъж в месеца, но после и нея зарязах и не ми липсва! Единственото, което мога да кажа, че ми липсваше, беше сиренето. Но дори и сега, веднъж в месеца се случва да хапна някакво домашно сирене.
Иначе, относно физическата ми активност, бих казала, че през повечето време е доста добра. Е, напоследък съм се отдала малко повече на компютърна работа вкъщи, защото трябва да се обработи информацията от лятото. Иначе през повечето време съм по баирите по работа, което намирам за уникално страхотно невероятно  :love_028:! Когато се задържам вкъщи, правя някои асани или ходя на йога, но това с ходенето на йога е мноого рядко поради не-стоене вкъщи. Опитвам се поне пранаяма и някои други дихателни техники да правя винаги, когато мога.
Ох, голям роман стана....Дано посещавате дневничето ми и помагате със съвети и коментари, а аз пък да бъда редовна ;)
Поздрави!
ЦветЧето :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #1 -: 14-10-2010, 17:40:25 »

 Здравей :) честито дневниче  :flowers2: половината дни ми се вижда много малко храната - смути, 2 чая и салата :) иначе единия ден ми направи впечатление, че 6-7 ябълки си изяла и в салатка си слагаш. Наблегни и на ядки, кълнове не видях никъде.
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #2 -: 14-10-2010, 17:51:10 »

Да, тия дни не ми се яде нещо или по-скоро направо ме мързи  ::)
Иначе ям по-разнообразно. Ядките ги правя на нещо като сос и ги слагам в салатата, а кълнове, да си призная  :surpris_23:, от август поне не съм покълвала...Нещо биологичните ми експерименти, макар и биолог да съм  :whistling2 - emotloader:, се провалят...то аз и като не стоя вкъщи, сложа да покълна, после взема та ги зарежа  :(
Това все пак е менюто ми за 3-4 дни назад, не е представително, но, да признавам, че тия дни е малко като количество, може би  :peperudi: Но, сега като ми напомнихте за кълновете, може да спретна нова опитна установка!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #3 -: 14-10-2010, 18:53:29 »

Здравей, цветенце, честито дневниче! :flowers2:

Ядките всъщност ги консумираш ежедневно виждам, но зърнените изобщо не присъстват... Освен 2 филии хляб Вита, друго не видях зърнено, то и Вита-та май вече се не знае от какво я правят, виж друга марка хляб или си меси сама, поне да знаеш какво слагаш в него... Другият вариант, хем по-здравословен, хем мисля по-лесен, е да си покълнеш пшеница, ръж, ечемик или каквито зърнени имаш и предпочиташ.

Успех! :flower:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #4 -: 14-10-2010, 19:00:55 »

Такаа, аз довърших яденките за днес с:
2 филии от някакъв хляб със зърна и пастет от кашу, карфиол, зехтин, лук и лимонов сок+ няколко кръгчета ряпа отгоре :)
Странно вчера и днес с тоя хляб  ???, от месеци май не съм яла хляб, но купувах за приятеля ми и понеже него го няма, аз реших да го приключа  ;) По принцип не ме кефят хлябовете, нямам желание да си меся...Правя си крекери, ама и там е една дълга история...Нещо не се справям добре с правенето им. Само веднъж ми станаха като ги суших на слънце....ама може би има нещо общо с двудневното обикаляне на баба ми с тавата да ги мести от слънчевата страна на къщата  :thankyou:, не е моя заслугата! Всъщност, те си стават, просто видът им е много смотан  :surpris_23:, на вкус са супер.
По-късно, вероятно, ще хапна още нещо...я ябълки, я грозде и традиционния чай с мед. Понеже не пия мн. вода, да не кажа въобще :Confus_3:, и налитам много на чай и сокове. Просто тая вода не мога да я пия и това си е. Дори в пустинята едва изпивах по 0,5 л. и се чувствах като че ще се удавя  >:( от толкова много вода!
Преди малко сложих малко ръж и алфа-алфа да покълват, може и пшеница да накисна първо малко...Тия дни просто ме гони пустият мързел, дето не мори, а мъчи. Просто не ми се приготвя храна и това си е. Само стоя и бачкам на тоя компютър, че има много зарязани неща, дето хлопат на вратата  :surpris_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #5 -: 14-10-2010, 22:24:55 »

 Вода, може би не ти се пие толкова от суровите храни, менюто ти е добро и само напред без да се насилваш за каквото и да е. Гледай да го разнообразяваш, в това се крие разковничето, за да не залиташ към други храни, криещи други вкусове. :peperudi:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #6 -: 15-10-2010, 09:15:03 »

Здравей цвете, честито дневниче  :love_026:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #7 -: 15-10-2010, 19:05:41 »

Здравейте, мерси за честитенето за дневничето, много се радвам, че се престраших да го направя:)
Днес пак оскъдно хапване беше, но си имам енергия...
Сутринта пих набързо един чай от лайка с мед, че трябваше бързо да изляза. Не ми остана време и за смути. От известно време в смутито си слагам мака, а преди слагах и спирулина, но ми свърши и още не съм ходила до София да си купя. Иначе много я бях заобичала тая спирулина, но успях да разклатя скоро възникналата любов на приятеля ми със зелените смутита, водораслото му дойде в повече на консервативния вкус ;)
13 ч. - картофена салата
16 ч. - грозде-към 3-4 чепки бяло и черно
17 ч. - малко пастет от карфиол и кашу с кисели краставички
19:20 ч. - салата спанак, карфиол, целина (корен), ябълка, зехтин, лимонов сок, ръж

Тия дни трябва да се вдъхновя за нещо повече като количество и да е интересно, таман да зарибявам другарчето  :peperudi:

В шкафа държа един тон семена, ядки, чиа, киноа и пр., ама хич не ги пипвам...Ще трябва май да разнообразя положението  :Content_22: Предполагам, че ме е хванала традиционната ми пост-лятна умора от ходене по горите и желание да стоя вкъщи и да не мърдам...Хммм  ::)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #8 -: 16-10-2010, 00:50:12 »

Нещо ми се губи последният пост на marulka  :o?!
Иначе аз бързам да си призная среднощното прегрешение със сурови бонбони...няма как, видях една рецепта на сайта на Вери и се втурнах към кухнята, желанието да я опитам така ме удари...Обаче, май тотално я модифицирах, защото бързах, но в общи линии направих смес топчета от смляна чиа, тиквени семки и мед, която овъргалях в смлени годжи-бери плодчета! Май мн. малко мед сложих, ама добре станаха. Не бяха много като количество-10-ина топчета станаха, но подсладиха среднощната работа!
Опитах се да прикача снимка, все пак са ми първите успешни бонбони, макар и видът да не е като по сайтовете  ;) Нещо с визията на храната не го докарвам ???, но иначе  :Appetit_17:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #9 -: 16-10-2010, 09:12:30 »

много са си хубави даже бонбоните, да можеше така да ни почерпиш както ги държиш сякаш ни ги поднасяш на снимката... :Appetit_17:

изтрих си предния пост, че ми стана терсене, само вървя и са карам по дневниците на хората, ше взема да изгоня и малкото заблудени суровоядци от форума... :surpris_25: ама да си знаете, че не си дояждате, въпреки, че не го казвам :-X
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #10 -: 16-10-2010, 13:15:46 »

Ей, мерси за бонбоните!  :peperudi:
Предният ти пост си беше ок, то е така по принцип! Аз сега тренирам да не се оправдавам толкова като ме критикуват, а да си признавам грешките бързо и да се поправям. Критикувай, критикувай....пък и то е ясно кога човек има право и кога просто се заяжда.
Марулке, виждам, че си писала за суровоядството и колко е трудно в Турция да се поддържа. Май и аз се убедих в това при няколко мои ходения в Анадола. Най-малкото е трудно да си поръчаш манджа без месо, особено като знаеш пет думи, а населеното място е мн. малко...Ние ядяхме само салати и нашият колега ни поръчваше пилаф, което било ориз...Ама ние като бяхме сами в заведението веднъж и си поръчахме "пилаф", ни го донесоха с месо :surpris_23:, явно той е добавял да е без месо...та си карахме само на coban salata ve karasik salata, какво да се прави ;)
Турция има страхотна природа, ама и на нея develompent-а започва да и разказва играта, както виждам!
Днес, да си призная
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #11 -: 16-10-2010, 13:17:28 »

ох, та щях да си признавам нещо.... tooth ....още не съм яла! Като излязох сутринта след мощно успиване, та до сега нямах време за ядене, ама сега търся някое сурово вдъхновение и почвам  :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #12 -: 16-10-2010, 16:35:43 »

еее, ша са пляскаме, как така не си яла в 3 часа :pensif_29:

аз пък така са намаах с пилаф (ама от булгур, не ориз) и задушени зеленчуци, че ма търкулна дрямка чак :-[ междудругото има много неща, които може да си поръчаш на ресторант без животински продукти, отделно имат много вегански ястия, примерно ако идеш на гости ако има кюфтета, ще са по-скоро от булгур, а не от кайма както при нас автоматично се асоциира кюфте с кайма... ама суровоядстването е съвсем друга болка, може би в по-голям град да има повече неща...

природата не съм забелязала да е по-хубава от българската, имат повече море само... и то голямата файда, че има природа, тук при нас са направили няколко специални парка с маси и пейки и до тях място да си сложиш барбекюто да си изпечеш месо на чист въздух... тва им е любимото развлечение... в магазина 1000 вида лопатки, четки и глупости за барбекю, а иначе едно заблудено семенце не мой си намериш да покълнеш....
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #13 -: 16-10-2010, 18:20:47 »

Хайде, опитах се да наваксам малко със:

15:45 ч. – салата 1 малък домат, броколи, 1 връзка магданоз, лимонов сок, зехтин, смлян сусам
17 ч. – чай лайка, жълт кантарион, мед
18:30 ч. – салата домати, спанак, пиперки, лук, зехтин

Но това не е краят, ще се хапва още доста май  :D
Иначе да природата-поне в Източна, ЮИ и Централна Турция, там дето аз съм обикаляла, ама не по туристически места...доста е дивичко, а и мащабите са различни!
Парковете са друга работа, това не е истинска природа, а заместител...те и в Англия и Германия имат невероятни градски паркове, ама естествени гори-йок (само в Германия малко)! А туй с барбекюта..направооо...ужас :surpris_23:. Ама и тука мои познати въздишат, че им се ходи "на природа", че като вземат да отидат, че като опънат ония ми ти скари и запърпорят ония ми ти мазни меса.... :surpris_22:, пък са млади хора...
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #14 -: 17-10-2010, 00:12:05 »

Оооо, Марулче, не знаех, че и там барбекюто е на такава почит. Тук е същото.
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #15 -: 18-10-2010, 21:16:41 »

Тъъй, вчера пропуснах да си напиша менюто...то не е за разправяне, цял ден гризах едни ябълки, сутринта пих кафе, което направо си беше чудо за мен...не го бях правила от 2-3 месеца май  :(. Вечерта изядох 2 парченца от една веге пица с пълнозърнесто брашно и това беше. Много хубав ден беше, всъщност, ама като пропуснах да си приготвя нещо хубаво за хапване по пътя (ходих на дълга разходка в планината) и...така стана работата с яденето.
Иначе днес менюто е:

13 ч. – смути 1 връзка магданоз, 1 ябълка, мака
13:40 ч. – чай лайка, Утро, мед
15 ч.-лъжица хрян с лимонов сок
15:50 ч. – 4 ролца от марули, пълни с пастет от тиквени семки, лен, сусам, слънчоглед, кашу, ½ глава лук, зехтин, сол, лимонов сок, целина листа; отстрани ½ домат, ½ ряпа, броколи, пиперка
17:45 ч. – грозде1-2 чепки
20:45 ч. – 1 лъжица хрян с лимонов сок
21 ч. – салата броколи, домат, 1 листо маруля, целина на листа, ¼ глава воден лук, пълни с пастет от тиквени семки, лен, сусам, слънчоглед, кашу, ½ глава лук, зехтин, сол, лимонов сок, целина листа
22 ч. - картофена салата с лим. сок, зехтин, воден лук (ама съвсеем мъничко-няколко гребвания...все пак като малка с това се изхранвах основно :whistling2 - emotloader:)
Доста късно хапване направих, ама явно пак ще се стои до малките часове. Много ме е яд, че ми е такъв режимът, то като влезеш веднъж в омагьосания кръг на "късно лягам-късно ставам  :Dormir_13 - emotloader:", трудно се измъкваш! Надявам се като отида тия дни към София (най-накрая ще си купя спирулнка  :peperudi:), да се освестя малко!:Confus_3:
Хубавото е, че вече трети път успявам да отида на йога, а вкъщи започнах да зарибявам другарчето да му показвам асани  :love_028:
Не го пиша в менюто, но всяка сутрин пия по 1 чаша топла вода. Това си е голямо предизвикателство за мен-пиенето на течности, така че съм доволна, че успях да го направя вече едномесечна традиция  :thankyou:! А за отказването от кафето, много ми помогнаха смутитата, които почнах още ранната пролет, както и добавянето на спирулина в тях! Голяма любов е с тая спирулина  :heart_2:!!!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #16 -: 18-10-2010, 21:23:26 »

това последното меню е добре като количество, но пак нещо липсва, и какво е то? :pensif_29:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #17 -: 18-10-2010, 21:28:40 »

Кълнове. ;)
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #18 -: 18-10-2010, 21:44:18 »

Уффф, знам  :Confus_3: Хайде, след Сф ще залагам пак биологични експерименти! Че, ако ги оставя на другарчето, ще ги умори! По едно време си мислех, че ме саботира и прецква кълновете, ама после установих, че моите методики са грешни...Чудно как като малка успявах да покълвам и да ям тонове леща, а сега ми се провалят опитите. Като дете си покълвах страшно много леща и я ядях без да казвам на майка ми, ама я ядях, ей така, директно от тарелката, в която растеше. По едно време бях почнала и слънчоглед да покълвам, небелен и то защото се разпукваше обелката и ми беше по-лесно да си го беля, а и имаше кълнче и беше забавно  :Appetit_17: Къде е сега тоя ентусиазъм???  :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #19 -: 18-10-2010, 22:03:12 »

абе ти голяма калпазанка си била като малка, мен изобщо не са ми хрумвали такива неща да правя tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.