Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Зеленото Цвете  (Прочетена 133477 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #260 -: 18-04-2011, 21:27:07 »

колко струва една такава торта у Враца да кажа на мама да ми донесе кат идва насам tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #261 -: 18-04-2011, 21:29:48 »

Е, па, де да знам....то уж аз я купувах в едно хартиено нещо завита, пък после се спичах като им я слагах на масата, щото аз я бях правила.... :Confus_34: иди че разбери  :surpris_23:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #262 -: 18-04-2011, 21:41:13 »

оо, купила тортата нашта и се прави, че тя я е правила tooth

аз пък не си помня сънищата изобщо... и по-добре.... :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #263 -: 18-04-2011, 21:45:18 »

Ох, децата ме питат защо се смея.  :Content_4 - emotloader:
Ще си го сложа като подпис.  tooth
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #264 -: 18-04-2011, 21:45:52 »

Нееее...не се правяяя...първо уж я бях купила от един магазин, а после се оказа, че аз съм я правила и се притеснявах дали ще им харесаааа  :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #265 -: 25-04-2011, 12:30:14 »

Здравейте  :flowers2:!
Да си кажа за менюто напоследък...съвсем не е сурово, може би на 70-80 %, макар че ми се искаше да е повече. Събраха се много ходения по терен и ядене по заведения...основно ям салати и чат-пат някой ориз или картофи.
Направих първите си сурови крекери в дехидрататора, малко ги пресуших, но мн. ми харесаха. Сложих смлян лен, сусам, елда, морковена пулпа, подправки:чубрица, кимион, босилек, малко лимонов сок и хималайска сол. Много съм доволна от дехидрататора, супер е  :peperudi: :Content_22:! Тия дни ще забърквам още нещо преди да отида в София... :Appetit_17:
Иначе всяка сутрин си пия топла вода с мед и лимон, после ако има време за зеленчуково-плодово сокче...Днес направих литър и половина сок от селъри, краставица, пиперка, моркови и ябълки! Беше уникално добър сок  :thankyou:!
За обяд днес:
салата от 100 000 неща  tooth - авокадо, маруля, пресен лук, домат, пресен джоджен, селъри, репички, соеви кълнове, маслини, лимонов сок, морска сол, зехтин.Тази салата си я представях от няколко дни как ще я направя огромна и тлъста  tooth :essen:!
Предните дни майсторих едни бонбони от смлени орехи, банан, мед, какао, смлян сусам и мака, но не успях да ги опитам, защото вкъщи имаше едни гладни доброволци  :essen: и за мен остана само едничка  ;D! Хората като дойдат вкъщи, вече сериозно се чудят на уредите ми и милионите малки буркачета и кутиики със семенца, прахчета и др.  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #266 -: 25-04-2011, 16:18:55 »

Цвете, аз също пътувам често и за мен най-лесното и вкусно нещо в такива моменти са крекери и тахан. Тахан мога да ям по всяко време, а крекери, сладки или солени, топнати в тахан са истинска удовлетворителна храна.
С крекери разполагам почти винаги, защото сърце не ми дава да изхвърлям пулпа от плодово - зеленчуковите сокове или от ядковите млека и през ден, два се сушат по две тави във фурната.
А във вашия район си имате истинска таханджийница... стига да обичаш тахан. :peperudi:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #267 -: 25-04-2011, 19:23:05 »

Здрасти Хета,
и аз вече почвам масовка с крекерите  :weight_lift:, а тахан мн. обичам. Един колега ни каза, че в близко село има таханджийница, тъй че ще им ставаме клиенти задължително. Вече проучихме и от къде да взимаме биологичен мед без антибиотици, захар и др. Сега разпитвам за производителите на лимец кои са...
В съседно село обещаха да ни дадат и разсад на билки, хората имат биоферма и са много готини!
Мисля да пробвам ето тази рецепта http://organica-dobrostan.blogspot.com/2011/04/blog-post_14.html, но с по-малки питчици и ще мога да пробвам с различни плънки наведнъж...
Днес вечерях салатка от домати, авокадо и коприва, лим. сок, зехтин и хим. сол + хумос от покълнал нахут, морска сол, зехтин и лимонов сок с нарязани вътре копър и пърия откъснат пресен лук от нашата си градина  :thankyou: :thankyou: :thankyou:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #268 -: 25-04-2011, 20:03:58 »

Цвете, таханджийницата е в с. Бориславци - Бай Христо е майстора. Тахана му е много хубав, но за съжаление не е суров. Пробвал е да прави суров, но технологията е друга и с неговите машинарии не става. Освен тахан от него можеш да си купиш и мед, негово производство.  :peperudi:

Трябва да си призная, че ти завиждам за къщата, градинката и чудничката атмосфера на района който обитаваш... :Content_22:
 
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #269 -: 26-04-2011, 21:52:50 »

Хета, ти май си от Източнородопския край  :kisss:
Знам го майстора, пращаме му туристи от време на време...
Днес много ми беше вкусно хапването...
8 ч. -  топла вода с мед и лимон (400 мл.)
10 ч. - бадемово мляко с мед, мака и какао (800 мл.)
13 ч. - салата айсберг, краставица, домат, пиперка, пресен чесън и лук, спанак, морска сол, зехтин
След обяда суших ето това http://organica-dobrostan.blogspot.com/2011/04/blog-post_14.html  и стана ето това:

Малко измених рецептата:
основата е от лен, бадемите от бадемовото мляко, настъргана тиквичка, морска сол, кимион, куркума, чубрица, черен пипер. Плънка: спанак, пиперки, домати, пресен чесън и лук, маслини. Суших ги 6 часа.
Направих си и ето тези кюфтенца http://www.zemianazaem.com/archives/138, но сложих сушени манатарки, сушени домати и орехи+кимион, чубрица, черен пипер, морска сол и суших 2 часа. Малко ги пресолих  :Confus_3:, но пак са хубави  :Content_22:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #270 -: 26-04-2011, 22:25:23 »

Цвете, изглежда чудесно, и сигурно е вкусно :Appetit_17: :essen: :essen: :essen:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #271 -: 27-04-2011, 19:35:20 »

Благодаря, Дани! Вкусно беше!
Ето менюто днес:
9 ч. - 400 мл. топла вода с мед и лимон
11 ч. - 800 мл. сок от моркови, ябълки, селъри, портокал и магданоз
13 ч. - една от питките с плънка от вчера
15 ч. - 1 шепа накиснати от вчера орехи с мед и какао
17:30 ч. - салата от домати, айсберг, копър, лимонов сок, морска сол и зехтин
19 ч. - 1 шепа накиснати орехи
20:30 ч. - чай от мента с мед

Днес нямаше ток и плануваните за дехидратиране неща отекоха за утре, ако ми остане време...но така е то на село  tooth!

Някой знае ли овчарската торбичка може ли да се яде сурова някак си? Примерно в салати...Тия дни на гости ни беше една германка, която ми показа мн. ядливи растения, които аз, за срам на биолозите  :Confus_3:, не знаех...Ботаниката не ми беше стихията  :Confus_34:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #272 -: 27-04-2011, 19:45:55 »

 Не става само с четене. Практика си трябва. И мен ме засичат така понякога, но и на мен ботаниката не ми беше силата.
 Един съвет. Внимавай с изкиснатите орехи. Според мен една шепа ти е достатъчна. Аз така преди време си докарах доста сериозно стомашно неразположение, а са толкова вкусни да му се не види, едни такива млечни- как да се задоволиш с малко  ;D.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #273 -: 27-04-2011, 21:08:13 »

Няма как фази питка,макар и сурова ,да се смели за два часа. Поне три оставяй,това е много важно,защото се нарушава храносмилането,едната храна е на един етап,а ти вкарваш друга,която изисква други сокове.
800мл сок на веднъж е множко,може да ти качи захарта и да имаш огромен апетит после. 300-максимум 400 и то на малки глътки.
Просто коментирам,всеки си решава,кое е добре за него. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #274 -: 28-04-2011, 00:44:18 »

Прави сте и двамата, Веско и Бенато, особено след като напоследък почитам доста за етапите на храносмилането и кое къде и в каква среда се извършва - е, това и от уни-то го знаем - но все пак... :pensif_29:
Аз със соковете се лакомя много, защото много ги обичам и правя големи количества. Старая се зеленчуковите съставки да преобладават вече над плодовите.
Днес направих огромната грешка да пия кафе у съседите, все пак турска къща, направиха по едно турско кафе в 21 часа и стой та гледай как режима ни на рано лягане и рано ставане отиде на кино...Особено, както вече не пия кафе... :Confus_3:
Ще съм благодарна, ако някой даде инфо за тая овчарска торбичка, че по двора я имаме много. За лепката и едно друго, дето му забравих името, научих, че стават на чайче зимата и какво им е действието, но торбичката искам, ако има как, сурова в салати...? :Confus_34:
 :love_028:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

heta

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #275 -: 28-04-2011, 07:18:46 »

Овчарска торбичка - листата и стъблата съдържат холин, тирамин, хистамин, ацетилхолин, дъбилни вещества, флавонови гликозиди, фумарова, ябълчена, лимонена и винена киселини, до 154 мг% витамин С, фитонциди, етерично масло, желязо, манган, калций и др. Овчарската торбичка е от сем. Зелеви.
За храна се използват младите листа, като от тях може да се приготвят салати, супи, пюрета...може да се сушат и консервират. Семената са заместител на горчицата и черния пипер. През зимата растението може да се отглежда саксийно. В Китай от векове се култивира и се използва като зеленчукова култура.

Това е извадка от една любима моя книга - Диворастящи растения на нашата трапеза, Илия Чешмеджиев и колектив, Земиздат, 1999

Даже има и няколко рецепти, но по-интересната е за пюре от овчарска торбичка - Смилат се 50 гр. овчарска торбичка и 30 гр. целина. добавят се една чаена лъжичка горчица, 50 гр. масло (заместваме със зехтин), сол и черен пипер.

 :Content_22:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #276 -: 28-04-2011, 07:27:54 »

Ооо, Хета, благодаря ти много! Даже ще потърся и книгата, която си цитирала. Дядо ми във Варненското ми село има много книги за билки, ще трябва да примъкна някои от там  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #277 -: 28-04-2011, 21:03:58 »

Днес:
8 ч. - 400 мл. топла вода с мед и лимон
13 ч. - салата от маруля, овчарска торбичка, тученица, пресен лук, пиперка, хим. сол, зехтин, лим. сок
19 ч. - 1/2 малка пица Вегетариана с пълнозърнесто брашно (ходих в Хасково и мн. бях прегладняла  :Confus_3:)

Утре ще правя пак крекери, питчиците с плънка и някаква сурова торта, ще се запасявам за София, а и обещах на една другарка да споделя благата на дехидрататора  :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #278 -: 28-04-2011, 21:55:03 »


Някой знае ли овчарската торбичка може ли да се яде сурова някак си? Примерно в салати...Тия дни на гости ни беше една германка, която ми показа мн. ядливи растения, които аз, за срам на биолозите  :Confus_3:, не знаех...Ботаниката не ми беше стихията  :Confus_34:
За германците съм чувал от по-старите хора на село, че като са били в България през втората световна са си приготвяли салата от магарешки бодил. Все още не съм опитвал такава. Но за сурово приложение на овчарската торбичка за пръв път чувам - тя е основно за запарки, чайове и компреси.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Зеленото Цвете
« Отговор #279 -: 28-04-2011, 21:57:21 »

Цвете, как е на вкус тази овчарска торбичка  ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.