Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?  (Прочетена 21132 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
batkiki
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« Отговор #20 -: 06-04-2011, 21:48:58 »

Икономисва се много време при хранене със сурови храни.Една салата си я правя за 10 минути.приготвянето натрадиционно ястие изисква много повече

Активен
malina
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 267

« Отговор #21 -: 06-05-2011, 22:27:09 »

с бой ухилен

тва е шега, разбира се, мен като малка така ме мъчеха да ям месо Sad
А мен ме държаха на маста до полунощ над паница с телешко варено..пък то като изстине става една лой отгоре...
ами: "яж или ще ти го изсипя във врата!"
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #22 -: 07-05-2011, 16:24:07 »

За мен суровата кухня е удоволствие, спестява се време.Може да се каже, че при определени условия приготвянето е вид творчество, а крайният резултат е произведение на изкуството.И като такова, това те задържа в настоящето, прави те щастлив.
Активен

mariiina
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1462

« Отговор #23 -: 10-05-2011, 14:45:35 »

ангелска целувка

Сори, нещо се обърка.
 Та по темата.Аз много харесва красиви ястия но...нямам никакво търпение да си слугувам...мога да се постарая за гости...но за себе си - не!Достатъчно ми е да си откъсна нещо от градинката, да го измия ако успея да стигна до чешмата и да си го хапна!Полезно и икономично от всякъде!
Активен

...могъщият се бори само със могъщ...
Gerity Borisova
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #24 -: 21-07-2011, 22:59:10 »

Здр,за мен е удоволствие,разнообразие,страст,не ми тежи,даже напротив.За себеси не готвя,ям само сурово.Но готвя за съпруга си,и детето .а те се хранят с всякаква храна.и пак не ми тежи.това е моята страст.
Активен
savina
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 48

« Отговор #25 -: 29-07-2011, 13:03:15 »

здр ,по-лесно и приятно ми е да си приготвям сурови неща,отнема ми по-малко време ,а и не се налага да мия тигани ,тенджери и да кръжа около фурната  Grin да не говоря че не помня от кога не съм се опарвала ,а преди постоянно ми се случваше
Активен

Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..
natalia
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #26 -: 10-08-2011, 17:24:48 »

И аз като петко никога не съм готвила,но като ги гледам др как се мъчат над печката,ми се струва доста по–лесно да се приготвят сурови ястия Smiley
Активен

Ако искаш да разсмееш Бог,кажи му за плановете си Smiley)
Кюна
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« Отговор #27 -: 26-11-2012, 22:39:42 »

Държа да отбележа, че аз обичам да готвя.... Но определено ми допада много това, че при суровоядството има значително по-малко посуда за миене и се мие по-лесно. А често пъти не остава и нищо за миене. bleh ухилен
Активен

“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
zinaida
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 200

« Отговор #28 -: 07-06-2014, 20:17:26 »

На мен лично приготвянето на суровите неща ми отнема повече време, но по-важното носи ми по-голяма удовлетвореност, защото вярвам че това е правилният път.
Активен
kiti13
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: 11-06-2014, 15:23:55 »

Според мен е по-трудно, да, особено за такива дето никога не са се кефили особено да висят около печката. За мен мъката в кухнята започна, когато започнах да наблягам на суровото. Другото е - бухваш всичко в тигана или тенджерата и готово. И да не се залъгваме, че е по-лесно, защото да направиш една салата от няколко зеленчука, си е минимум 20 минути. Освен ако - ЕДНО ГОЛЯМО АКО - не ядем директно от градината и не режем плод-зеленчука. Е, тогава е по-лесно. Също, обичайното хранене включва много повече купуване на готови неща от магазина, докато при суровото - всичко сам трябва да приготвиш. Мен,
Активен
kiti13
Young
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #30 -: 11-06-2014, 15:25:23 »

Мен ако питате, просто не трябва да се яде, ама уви, малцина успяват да я докарат само до на въздух, слънце, вода и земя :-)
Активен
purelove
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #31 -: 11-06-2014, 18:04:43 »

Забравих в кой институт, но някой беше изчислил че човек през живота си изяжда около 100 тона храна!  Smiley
ДОсега не съм чула някой в обкръжението ми да се оплаква затова, че яде и храненето е губене навреме. За повечето ми познати е любимо занимание и с нетърпение очакват часа за ядене.  банан
Активен
radost98
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #32 -: 21-07-2014, 12:32:33 »

От малка готвенето ми е страст, много се зарадвах да разбера, че и при суровоядството мога да продължа да приготвям торти и сладки, даже влагам повече творчество, защото знам, че освен вкусно и красиво, приготвеното може да е и много полезно  ам-ам Според мен суровото "готвене" е по-лесно и приятно, но знам, също и че колкото е по-просто едно ястие, толкова е по-лесно е за усвояване.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиАнкетиТема: Трудно ли е да "готвиш" сурови ястия?
Отиди на: