Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте от поредния Веги съмишленик;))  (Прочетена 1848 пъти)

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Здравейте!
Вече е 2:40 сутринта, но нямаше как да пропусна регистрирането си в този прекрасен сайт. По-рано постнах един отговор в една тема, сега май ще повторя нещата...Щастлив съм че сравнително рано станах вегетарианец, бях на 21(преди почти 17 години) и много бързо и лесно взех това важно решение за себе си. Основната причина беше прочитането на една много хубава книга, която промени завинаги възгледите ми за храната и това, което поемаме всеки ден и как то ни въздейства. Спрях веднага месото, солта, оцета, кока колата и всички други отровни производни...след време спрях и изкуствените така наречени "натурални" сокове от кутия...с годините се стремя да изчиствам колкото се може повече храната която поемам...и суровоядството е планувано, но на по-късен етап. Радвам се че успях на вдъхновя и сестра ми, която от много години е вегетарианка и се занимава с йога! В момента тя е една сред най-добрите(според мен) йога инструктури в София и се старае да прави много за хората под формата не само на преподаване на йога, но и на множество лекции на тема здравословно хранене.
Всички ние имаме нужда от точна и полезна информация в това море от заблуди и е много важно да намерим правилния източник на такава. Този сайт определено е един от тях!
искам да спомена и за плодовата диета, на която се подложих лятото когато се появиха черешите...10 дни бях само на череши и се чубствах съвсем нормално, не загубих и грам енергия, както казват повечето ми познати, на които препоръчвам тази прочистваща диета. Спортувах си дори редовно и не почувствах никакво неразположение.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

не ми стигна мястото да довърша;)) Забравих да спомена името на книгата, която ме накара да стана вегетарианец и да започна да се интересувам от здравословния начин на живот, казва се Сила за Живот, има и 2 интересни продължения, последното е особено интересно, защото засяга много заблуди свързани с най-разпространените болести на така наречените "цивилизовани" хора като рака и сърдечно-съдовите заболявания. За съжаление такива книги не стават много популярни и никой не им отдава необходимото внимание, но съм щастлив, че поне ги има и във форуми като този можем да споделяме ценна информация от пътя си към здравословен живот!
Р.Б.
Активен

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Добре, дошъл!
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Добре дошъл приятелю  :love_026:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

Добре дошъл Радо! За повечето хора сме чалнати :surpris_22:, но ..... изобщо не ми пука! Успех! :Appetit_4: :Cherries :love_028:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50

Здравей и от мен ! И аз сам нова,но важното е ,че ставаме повече и повече,и има форум като този за да го разберем.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Добре дошъл :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.