Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуването води до камъни в жлъчката?!?  (Прочетена 8283 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

цитат от ей тука: http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=77:2009-12-23-12-09-11&catid=8&Itemid=9

Фактори за образуване на жлъчни камъни:

- Бърза загуба на тегло. Тъй като тялото метаболизира разградените от мастните депа мазнини, те достигат до черния дроб в по-големи количества, той екскретира повече холестерол в жлъчката.

- Гладуване. Гладуването и постенето, намаляват движенията на жлъчния мехур, необходими за изтласкването на жлъчния сок. Така в жлъчката се концентрира холестеролът и се създават условия за формиране на камъни.



Тва по принцип вярно ли е и ако е някой може ли да ми обясни отде идва тоя холестерол дето прави камъни като гладуваме и не премаме нищо (вкл. холестерол), че аз съм супер озадачена... ???
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #1 -: 22-11-2010, 02:08:19 »

Самият жлъчен сок има в него холестерол(освен вода, жлъчни киселини и соли). При глад той не се използва по предназначение(за храносмилане), но продължава да се произвежда от черния дроб. И поради това застояване се образуват холестеролни камъни.

Не знам дали е вярно, но аз имам жлъчни камъни без да имам нито една от другите предпоставки за образуването им.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #2 -: 22-11-2010, 18:30:07 »

лошо....
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #3 -: 22-11-2010, 19:50:43 »

Няма как да сме живи, ако тялото ни не произвежда холестерол.
Марулке, защо се притесняваш! Гладувай си по Лидия Ковачева, следвай я стриктно и проблеми няма да имаш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marrybg

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #4 -: 23-11-2010, 09:28:15 »

Дали има връзка с гладуването само и може и да греша, но забелязах от форуми и близки хора (вегетарианци), че доста природосъобразно хранещи се (и вегетарианци) се оплакват от камъни в жлъчката? Дали е случайно? Така ли е и със чисто суровоядните в този форум?
Ако има такава тенденция значи има нещо, което провокира това и би трябвало да се коригира нещо в режима си за да не става така?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #5 -: 23-11-2010, 12:25:40 »

Добре де, тия жлъчни камъни при чернодробното пречистване не излизат ли? Не разбирам какъв е проблема, ако това е ефект от гладуването, а именно пречистване на жлъчните канали?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #6 -: 02-12-2010, 09:20:30 »

Жлъчния сок се изстрелва при спазъм в стомаха и после се аборбира отратно.Той служи за усвояване на мазнините.А мазнини няма от къде да дойдат освен с храната. Точно затова и за усвояване на мастно
разтворимите витамини е нужно към салатата да се прибави малко зехтин.Това е и вековна традиция.
Още по-добре е приемането на рибено масло.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #7 -: 17-12-2010, 00:00:27 »

Опита ми в гладуването ми показва, че докато гладува човек черният дроб и жлъчката се очистват към седмия ден около първата ацидозна криза и то се очистват здраво - правил съм си и очистването с зехтина и лимонения сок, ефекта при гладуването е доста по пълен освен това при него голяма част от холестеролните камъчета се разтварят и излизат под формата на черно зелена слуз подобна на мазут.
Камъните в черния дроб - въпросните холестеролови нямат нищо общо с тези в жлъчката.
Холестероловите са крехки и са изградени от холестерол - вид мазнина затова представляват нещо като лоени топчета - просто твърда форма на холестерола дори на стайна температура оставени за 2 дни се разтичат. В тялото макар и да е по висока температурата са в кристална форма понеже черният дроб ги капсулира.
Малко снимков материал:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.curezone.com/gallstones/images/liver.jpg&imgrefurl=http://vietfacts.com/Health/liver_flush.htm&usg=__XY-na-8ZfGVU0j0Hu532GxPfVno=&h=331&w=504&sz=79&hl=bg&start=386&um=1&tbnid=ZioBjqKsLYfpjM:&tbnh=85&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3D%25D1%2587%25D0%25B5%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25BD%2B%25D0%25B4%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B1%26ndsp%3D20%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26start%3D380%26um%3D1

Камъните в жлъчката са си истински камъни не са мастни отлагания, а са минерални приличат на кремък твърди не се разтварят и се образуват за МНОГО дълъг период от време.

Холестеролови камъни в жлъчката няма там те просто се разтварят веднага.

Всъщност нито едните нито другите могат да се образуват от гладуване поради простата причина, че човек не можа да изгладува толкова продължително време - освен това гладуването ги разтваря.

И аз имах камъни в жлъчката и по време на второто ми 15-дневно гладуване те излязоха под формата на пясък - дори изследвах пясъка за да съм сигурен че са именно камъните.

Ако някой има камъни в жлъчката не са от гладуването за диетите не съм сигурен те изкривяват метаболизма така че кой знае може и да имат ефект на образуване на камъни . но това трябва да са особено продължителни диети затова се съмнявам.

Пак повтарям за да се образуват камъни в жлъчката са необходими години.

ами това от мен и моя опит с камъните

по подробна информация има в книгите на Малахов

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #8 -: 17-12-2010, 05:17:59 »

Аз на 8-ят ден от първото си гладуване изкарах пясък от бъбреците...
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Гладуването води до камъни в жлъчката?!?
« Отговор #9 -: 21-12-2010, 10:00:45 »

...
ами това от мен и моя опит с камъните

по подробна информация има в книгите на Малахов

Благодаря за подробната информация! Разбрах разликата - бях виждала камък, изваден оперативно от жлъчката на бабата на мой съученик - беше голям почти колкото паве, напълно твърд, а отгоре беше обсипан с нещо като кварцови кристали. Доста брутална гледка и доста различно от чернодробните, които са излизали от мен.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 25 запитвания.