Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Маслинови листа  (Прочетена 6069 пъти)

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Маслинови листа
« -: 30-09-2010, 22:11:02 »

Искам да споделя какви ги върша. Изморих се да търся полезен зехтин, стоях 2 часа на рафтовете в Кауфланф и не избрах нищо. Започнах да ровя кое точно е полезното в маслината. Исках да взема само от него без мазнина. Оказа се  възможно, а като прочетох < за отслабване >  и айдеее клик buy.
Първо се натресох на това от линка долу.
http://www.coffeeland.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=395&Itemid=1
После търсих кой в Австралия доставя до България .
И днес пристигна бутилката с маслинови листа.
www.olea.com.au
Още не съм се пристрашила да я отворя. Не съм забравила как брутално повърнах наскоро в опит да пия зехтин и лимони :)

Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Маслинови листа
« Отговор #1 -: 01-10-2010, 08:43:05 »

Цитат
Исках да взема само от него без мазнина.
Какво лошо има в мазнината или по-точно какво прави един изкуствен екстракт на все още непознато вещество по-полезно от познатото ни от хилядолетия?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Маслинови листа
« Отговор #2 -: 03-10-2010, 17:21:59 »

От 2 дена пийвам от странната субстанция.  Е не съм отслабнала, не е лошо на вкус сиропчето. Силно съживява като тройно кафе !
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Маслинови листа
« Отговор #3 -: 06-10-2010, 17:52:34 »

От 2 дена пийвам от странната субстанция.  Е не съм отслабнала, не е лошо на вкус сиропчето. Силно съживява като тройно кафе !

Знам, че е малко извън темата за маслините... Знам и че май ще се повтарям... Знам, че е спам... Знам, ама...
Хора, ако много, ама много ви е мерак да отслабвате, не ви трябва да си бъгвате организма с всякакви шменти-капелести субстанции "за отслабване", не ви трябват и диети, а ви трябва ДВИЖЕНИЕ - много движение. Без движение не става, който казва, че става - лъже. Лично аз, за себе си, съм установила, че щом си правя редовно упражненията и ходя пеш всеки ден, не мога да напълнея, ако ще и да ям като вол. В мига, обаче, в който съм се поотпускала или обездвижвала повече от обичайното... нещата са ставали съвсем съвсем различни  ;).
И сега ако някой каже "Ама не си права, Вики, не всички имат време да се движат  ( ??? :o); ние ходим на работа/училище/стриптийз клуб...", аз ще кажа (с голямо извинение за леко циничния израз) - не може хем тая работа в оная, хем душата в рая! :pensif_29: :whistling2 - emotloader:

П.П. Лишаването от мазнини е грешка според мен - понякога точно те са нужни на организма, за да почне да сваля излишното ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Маслинови листа
« Отговор #4 -: 07-10-2010, 10:36:44 »

Абсолютна грешка! Всички знаем колко са важни за метаболизма мастните киселини! Масово и моите кифло-колежки ядат обезмаслено мляко, заедно с пакет бисквити, примерно  :surpris_22: Или не си взимат от хубавите мръвки в стола (месото е качествено тук), заради високия холестерол, а после блъскат брускети с транс-мазнини...

Отслабва се от отрицателен калориен баланс. При някои по-лесно, при други по-трудно. Ако има специфичен проблем с обмяната, хормоните, целулит и т.н. се налага да се предприемат специфични мерки. При здравите хора обаче, този механизъм винаги работи. Остава всеки индивидуално да открие за себе си храните или хранителните комбинации, които неминуемо водят до напълняване. При мен това е шоколадът, както и комбинация хляб с масло например. Откакто ги избягвам поддържам теглото си. Иначе, както горе писах, и аз преди залитах по магическите добавки, но истината е една - човек трябва да е готов да излезе от зоната си на комфорт, ако се налага. Това се отнася и за храненето и за движението.
Преди тренирах доста тежко 2 пъти в седмицата и непременно ходех на планински преходи уикенда. Стигнах плато и можех да продължа по утъпканата пътека, но реших че трябва промяна. То пък се случи така че си намерих квартира на 6тия етаж в кооперация без асансьор (имам от дете проблеми с коленете, но я наех). Разредих тренировките, тръгнах на танци, да не забравяме и разходките на кучето, поне по 4 часа на ден. Живея доста динамично, понякога не мога да ги понасям тия стълби :D но си знам, че дори да хапна малко повече, до края на следващия ден вече всичко е изгорено. Казвам това заради заетите хора - и аз съм доста ангажирана, затова гледам да си създавам такива условия в ежедневието, че да нямам друг избор освен движението. Малко е грубо на пръв поглед, но работи :) хем е неусетно, хем е резултатно ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Маслинови листа
« Отговор #5 -: 07-10-2010, 13:31:48 »


Отслабва се от отрицателен калориен баланс.

Именно - затова колкото повече се движи човек, толкова повече може да хапва, и пак да има отрицателен баланс  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Маслинови листа
« Отговор #6 -: 07-10-2010, 14:17:55 »

Така е, но в днешно време при това натоварване е доста трудно да включиш тренировки всеки ден или през ден. Затова аз предпочитам да интегрирам натоварването в ежедневието си и да няма 6-5 ;)

Всяко пазаруване ми е като 3 серии напади  O0
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Маслинови листа
« Отговор #7 -: 06-11-2010, 00:29:03 »



И сега ако някой каже "Ама не си права, Вики, не всички имат време да се движат  ( ??? :o); ние ходим на работа/училище/стриптийз клуб...", аз ще кажа (с голямо извинение за леко циничния израз) - не може хем тая работа в оная, хем душата в рая! :pensif_29: :whistling2 - emotloader:

Ама не си права Вики   :flowers2:
След една определена възраст тялото придобива форма на круша. Един вид като певиците от Пирин Фолк.
Колко ще се движа е без значение. Мога да повлиявам  с пълен  глад и с ефекта Йо Йо. Гладуването го възприемам като  сериозно незаслужено  наказание.
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Маслинови листа
« Отговор #8 -: 06-11-2010, 08:13:41 »

Изаура ...ти не пишеш как се храниш ??? ! спортуваш ли ?
Аз отслабнах 15 кг със суровоядство за 1 година, и с йога....Но човек не може   да се оправдава с възрастта  :pensif_29:
...а гладуванията се правят за пречистване и за здраве....след захранването обикновено се връщат свалените 4-5 кг.
Също помагат визуализациите- аз всеки ден виждам себе си здрава, усмихната, щастлива и слаба  ;D tooth :Content_22:

Ето как изглежда една жена суровяд и веган на 70 години, не прилича на круша  tooth
http://www.youtube.com/watch?v=Jcvq63B2bOY
http://www.youtube.com/watch?v=VdeC3OJJIzA
« Последна редакция: 06-11-2010, 08:20:55 от Даниела »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Маслинови листа
« Отговор #9 -: 06-11-2010, 09:25:59 »

...
След една определена възраст тялото придобива форма на круша. Един вид като певиците от Пирин Фолк.
Колко ще се движа е без значение. Мога да повлиявам  с пълен  глад и с ефекта Йо Йо. Гладуването го възприемам като  сериозно незаслужено  наказание.
...

Изаура, дори и в горното да има частица истина (в което силно се съмнявам - Даниела добре го е обяснила), искам да ти обърна внимание, че подобни мисли са вредни. Това е мисловен модел, който ти отнема силата да взимаш решения и да променяш света си. Замени го с някой позитивен такъв, който ще те кара да работиш постоянно и да гониш целите си.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Маслинови листа
« Отговор #10 -: 11-11-2010, 22:01:23 »



И сега ако някой каже "Ама не си права, Вики, не всички имат време да се движат  ( ??? :o); ние ходим на работа/училище/стриптийз клуб...", аз ще кажа (с голямо извинение за леко циничния израз) - не може хем тая работа в оная, хем душата в рая! :pensif_29: :whistling2 - emotloader:

Ама не си права Вики   :flowers2:
След една определена възраст тялото придобива форма на круша. Един вид като певиците от Пирин Фолк.
Колко ще се движа е без значение. Мога да повлиявам  с пълен  глад и с ефекта Йо Йо. Гладуването го възприемам като  сериозно незаслужено  наказание.


Хм, интересно - майка ми отдавна е минала тая възраст, струва ми се (56 направи таз година - жива-здрава!), пък от абитуриентския си бал досега си е все 50 кг. А дори не е 100% суровояд! Тайната е в умереността... и в движението - също. Каквото и да ми говорите, не мога да се съглася, че един човек, седящ цял ден на стола пред комп-а, и един, движещ се поне 20-тина минути (5-7 км) - това е допустимият минимум! - ще имат една и съща форма (все едно дали на круша, ябълка, или друг плод).
Но всеки сам си преценява за себе си - моля никой да не се засяга.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Маслинови листа
« Отговор #11 -: 19-11-2010, 05:17:33 »

  За сока от листа на маслина научих преди три години от сайта на известен гръцки физик, негов познат възрастен лекар описва как жена се е отървала от левкемия дъвчейки листа от маслина. Днес в Нета има достатъчно инфо за т.н. ОЛЕУРОПЕИН - екстракта от свежи маслинени листа, който май се оказва световен рекордьор в тази област с антипаразитното, антивирусно, антибактериално, антиоксидантно и др. под. "анти"-ефекти, все полезни. У нас това чудо се внася засега само от "Лечител", производство на финландска фирма под името АНТИПРЕС. Без да съм агент на тези магазини споделям, че го ползвам от две години и е много по-удобно в сравнение със сока, който се опитвах да изцедя от листа на маслина. Относно отслабването бих препоръчал освен повечко движение и йогисткото просто и приятно упражнение "кобра", то стимулира щитовидната жлеза и оттам се повишава скоростта на обмяната на веществата по един естествен начин, знам го от опит. Това упражнение помага и при недостатъчно окосмяване на главата. :)
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Маслинови листа
« Отговор #12 -: 19-11-2010, 11:22:19 »



И сега ако някой каже "Ама не си права, Вики, не всички имат време да се движат  ( ??? :o); ние ходим на работа/училище/стриптийз клуб...", аз ще кажа (с голямо извинение за леко циничния израз) - не може хем тая работа в оная, хем душата в рая! :pensif_29: :whistling2 - emotloader:

Ама не си права Вики   :flowers2:
След една определена възраст тялото придобива форма на круша. Един вид като певиците от Пирин Фолк.
Колко ще се движа е без значение. Мога да повлиявам  с пълен  глад и с ефекта Йо Йо. Гладуването го възприемам като  сериозно незаслужено  наказание.

Колегите са прави за мисловния модел...за мен глада също е голямо предизвикателство, но го приемам като нещо, през което трябва стоически да премина, в името на големия бонус - здравето! Докато не се само-пре-програмираш, никакви добавки или зор във фитнеса няма да имат задоволителния ефект.
За възрастта и тялото, какво да ти кажа, моята майка е с едър ханш и докато работеше си беше закръгленка. Сега спря да работи, юрна се по разни екскурзии, разни обиколки с колежки и в момента изглежда супер. На око - свалила е около 10тина кг, без да има здравословни проблеми като фактор за това. Много и се кефя, промяната в нея се дължи донякъде и на моя пример.
Изаура, без да те познавам и без да ми се обиждаш, описаното от теб ми звучи като липса на воля...
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.