Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Киселото мляко -сурова храна ли е ?  (Прочетена 16505 пъти)

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Киселото мляко -сурова храна ли е ?
« Отговор #40 -: 04-04-2011, 13:35:51 »

И аз успях, обаче не нарочно  O0
Бях си правила сметана от кашу за кафето и я бях оставила на прозореца...
Резултат - кисело мляко с ванилия, супер вкусно стана като го врътнах на блендера с малко какао.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Киселото мляко -сурова храна ли е ?
« Отговор #41 -: 04-04-2011, 16:37:27 »

 И аз правя нещо подобно, като ми се разпени много млякото и не ми се побира всичкото в буркана, в остатъка в блендера си добавям какаови зърна и кокос. Става сурово Баунти  ;).
Иначе си направила най-естествения процес на заквасване, просто с бактериите от въздуха  :Content_14:. Какво като не е нарочно ?!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Киселото мляко -сурова храна ли е ?
« Отговор #42 -: 05-04-2011, 10:44:26 »

без да искам....не остана  tooth

По темата, аз смятам че киселото мляко е супер храна, но само млякото дето баба ми е яла. Писала съм и другаде, тази бактерия е само тук и е в гените ни от хилядолетия като храна. Не знам колко често са яли кисело мляко преди 4-5 века, аз ям 1 път в седмицата, в Четвъртък (по Аюрведа). Накисвам си 2 лъжици овесени ядки от вечерта, после добавям малко истински ядки или боровинки, ленено или конопено семе, каквото имам.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Киселото мляко -сурова храна ли е ?
« Отговор #43 -: 21-04-2011, 17:22:25 »

Аз мисля, че киселото мляко минава за 100% сурова храна, но само ако е приготвено от тибетската гъба Кефир. Имам я в нас от една седмица и на вкус си е точно киселото мляко от едно време, като беше в бурканчета и вкисваше за 2 дена. Дават я за лечение и профилактика на ракови заболявания, проблеми със стомаха и много други неща. Знам, че е много силна и се пие 20 дена, после 10 се почива и после се пие пак 20 дена.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.16 секунди с 23 запитвания.