Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Обяд в офиса  (Прочетена 8148 пъти)

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Обяд в офиса
« -: 30-12-2010, 11:58:12 »

Здравейте, 

и поздравления за чудесния форум! :-)

Мисля, че съм една от вас, но на около 50%, защото не съм се отказала съвсем от животински храни като кисело мляко, яйца, риба, които няма как да не минават и през някаква термична обработка.

Истината е, че трудничко се води такъв хранителен режим, особено когато си цял ден навън. И все пак - друг не мога да си представя :-)

Най-трудно досега ми е било да реша проблема с обяда в офиса, защото когато си донесеш нещо отвкъщи, правиш странно впечатление. 

Вие как се справяте с това?
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Обяд в офиса
« Отговор #1 -: 30-12-2010, 14:54:15 »

 Много лесно -въобще ,ама въобще не ми дреме,ама коментари ,ама подмятания ,ама тоя си мисли еди кво си,втория те гледал еди как си...скоро ще престане да им прави впчеатление...
 Не ти познавам работната среда и колегите затова ти давам съвет базиран на моя опит  ...ям си квото си искам и както си искам ...не давай обяснянения на никой и не коментирай храната си освен ако не те попитат -тогава бъди лаконична -не изпадай в подробности освен ако не си сигурна че колегата ти споделя поне част от вижданията ти и е добронамерен.
 Ако те попита някой с подигравателен тон или направи нагъл коментар в твое присъствие го попитай дали му пречиш с нещо, или смущаваш като се храниш с това което ти сама си преценила че ЗА ТЕБ  е най добро...нататъка си знаеш
 Успех! :essen:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Обяд в офиса
« Отговор #2 -: 30-12-2010, 17:01:52 »

Здравей!  :)
Виж това: http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=84.0
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Обяд в офиса
« Отговор #3 -: 30-12-2010, 19:08:58 »

Би било чудесно да се излекуваме от "какво ще кажат хората" и да уважаваме повече личното пространство и правото на избор на всеки човек. В Берлин видях един готин момък с термос ...и порцеланова чаша за чай...прав, в метрото, пие топъл чай сутринта, в красива чаша :Content_14:.
Дори в началото да те гледат странно колегите, после ще се съгласят с тебе. На всички са им омръзнали сандвичите, пиците на парче и т.н. Нищо чудно, след време  да последват твоя пример.  :flowers2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Обяд в офиса
« Отговор #4 -: 31-12-2010, 15:42:09 »

Аз като си донеса нещо в офиса висчки се строяват и чакат да видят какво е :)))все пак съм кулинарен експерт и знаят ,че щом съм го направил е нещо вкусно , освен това колкото с апо -интелигентни хората , толкова по -висока е възможността всеки да си носи неговата храна от дома , тъй като едва ли в някое заведение ще му направят качествена храна.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Обяд в офиса
« Отговор #5 -: 02-01-2011, 14:20:49 »

Благодаря ви за отговорите! Окуражихте ме!
Аз си нося обикновено салата с кълнове, които си правя вкъщи или сандвич, обикновено с маслинена паста и бутилка прясно изцеден сок, който доразреждам с вода и си пия през целия ден.
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Обяд в офиса
« Отговор #6 -: 05-01-2011, 15:25:44 »

Абсолютно да не ти пука, аз също най редовно си нося от вкъщи, колегите ме бъзикат понякога, но добронамерено, пък и важното е ти да се чувстваш комфорнтно в кожата си. Когато човек е последователен, дори да се заяждат в даден момент ще свикнат ако не им обръщаш внимание на коментарите :)))
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Обяд в офиса
« Отговор #7 -: 05-01-2011, 20:36:28 »

Абсолютно да не ти пука, аз също най редовно си нося от вкъщи, колегите ме бъзикат понякога, но добронамерено, пък и важното е ти да се чувстваш комфорнтно в кожата си. Когато човек е последователен, дори да се заяждат в даден момент ще свикнат ако не им обръщаш внимание на коментарите :)))

Преди повече от две години лятото беше особено горещо, работех като куриер, през деня бях си купил хубава диня,  в края на работния ден си я разрязах и почнах да я ям върху капака на служебната кола. Колегите ми се съдраха да ме бъзикат, но на мен не ми пукаше, даже хич, а бе... 100 % пич  :pensif_29: :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Обяд в офиса
« Отговор #8 -: 06-01-2011, 10:51:37 »

 :Content_14: Само така :Appetit_17:
Активен

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Обяд в офиса
« Отговор #9 -: 06-01-2011, 15:21:20 »

здравейте аз вече сьм минала по този пьт не сьм 100% суровоядка , но сьм 100% ВЕГАН и освен това не купувам готови храни от магазина затова си нося храна от вкьщи например салата табули в кутия или сандвичи с мойонеза от сльнчоглед или киноа сьс зеленчуци честно казано отначало се притеснявах, защото будех интерес и много вьпроси, но изглеждах привидно спокойна и се стремях да отговарям с много чуство за хумор като например че искам да живея 100 години и да дружа слили иванова да отговоряш спокойно и сьс самочуствие е много важно така с времето идва момента в който не е интересно да се закачат с човек който не се засяга, анапротив се шегува и сега вече идват да ме питат за сьвет искат да опитат и т.н. ние здравословномислещите хора трябва да сме хора сьс самочуствие и да се сремим да сме пример за подражание а не да се крием но всичко трябва да стане умно и без излишно афиширане успех на всички
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Обяд в офиса
« Отговор #10 -: 10-01-2011, 01:37:20 »

 Ех, Крис не мога и на малкия пръст да ти стъпя признавам си :fluretaa:
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:Обяд в офиса
« Отговор #11 -: 10-01-2011, 10:35:15 »

недей така няма не мога а искам да га направя или не а пьк аз сигурно не мога да сьм като теб за хиляди други неща
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Обяд в офиса
« Отговор #12 -: 13-01-2011, 10:57:44 »

Аз пък си мисля, че на колегите им става гузно като видят, че аз си хапвам салата с кълнове, а те нещо нездравословно. Във всеки случай го приемат добре.. дори с някакъв респект. )) Но все пак немския манталитет е малко по-различен. Приятелите ми българи не са толкова ентусиазирани.
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Обяд в офиса
« Отговор #13 -: 13-01-2011, 12:41:59 »

здравейте аз вече сьм минала по този пьт не сьм 100% суровоядка , но сьм 100% ВЕГАН и освен това не купувам готови храни от магазина затова си нося храна от вкьщи например салата табули в кутия или сандвичи с мойонеза от сльнчоглед или киноа сьс зеленчуци честно казано отначало се притеснявах, защото будех интерес и много вьпроси, но изглеждах привидно спокойна и се стремях да отговарям с много чуство за хумор като например че искам да живея 100 години и да дружа слили иванова да отговоряш спокойно и сьс самочуствие е много важно така с времето идва момента в който не е интересно да се закачат с човек който не се засяга, анапротив се шегува и сега вече идват да ме питат за сьвет искат да опитат и т.н. ние здравословномислещите хора трябва да сме хора сьс самочуствие и да се сремим да сме пример за подражание а не да се крием но всичко трябва да стане умно и без излишно афиширане успех на всички

 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Обяд в офиса
« Отговор #14 -: 13-01-2011, 20:42:32 »

Ама вие сериозно ли? Какви са тези колеги, които гледат в чуждата чиния - или живея в измислен свят или съм попаднала на разкошни колеги  :peperudi:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Обяд в офиса
« Отговор #15 -: 13-01-2011, 20:55:27 »

Делфинче, май е второто  :peperudi:, поздравления! Наистина, хората в офиса и дори университета, понякога са една идея по-нахално любопитни и склонни да се присмиват или поне да се чудят на храна, донесена от вкъщи, още повече веган сурова, уви  :-\! Крис е права, трябва да се отговаря с хумор и уверено  :D! Аз, например, като "живея" понякога в офиса в София и като си нахвърлям в кухнята разни сурови нещица и хората подхвърлят разни шеги, някои са забавни, някои са леко дразнещи, но какво да ги правиш  :surpris_23:! Все пак аз работя в НПО и всички сме си свикнали със странностите  tooth. Някои даже се зарибяват  :Appetit_17:
В университета (СУ) като ходя и ако си отворя някоя кутия със салатка в градинката и глей кво става  :bleh, някои от колегите ми все едно не са виждали хранещ се човек или...вилица  tooth! Различни хора има... :whistling2 - emotloader:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Обяд в офиса
« Отговор #16 -: 28-01-2011, 11:59:52 »

При мен имаше подобен ефект когато правя житния режим - бе гледат ме че 'кълва' нещо и преди все ще попитат 'Абе това храна за птички ли е' или някой подмята 'Що си усложняваш живота', 'Хайде да те водя на нормален обяд' и разни такива.
Обикновено отказвам учтиво или обръщам темата на бъзик. Случи се така, че същите тези хора сега идват при мен да ми искат съвети за здравето, щото знаят за интересите ми и виждат резултатите.

Така че - да не ти пука! Действай си и не се съобразявай :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Обяд в офиса
« Отговор #17 -: 30-01-2011, 08:50:47 »


'Абе това храна за птички ли е' или някой подмята 'Що си усложняваш живота', 'Хайде да те водя на нормален обяд' и разни такива.


Ей такива "бъзици" могат солидно да опънат нервите на всекиго... Хората понякога наистина се държат изключително просташки  >:(.
Иначе аз в уни-то, слава богу, не съм имала проблем с това - носех си ябълки, банани или мандарини, понякога си правех сандвич от пълнозърнест хляб ("Зърнена мозайка" на Нилана - тоя много го обичах  :Appetit_17:) с маруля и сусамов тахан, или малко сирене - и колегите никога не са правели коментари, а са се отнасяли съвсем толерантно. За жалост обаче май това не се случва често и навсякъде...
Забелязала съм, че май ако на улицата ядеш пица/баничка/хамбургер, никой няма да те погледне, ама ако хрускаш ябълка или си обелваш портокал, ще им изпопадат очите и направо прочиташ в погледите им "Тоя/тая сега кво иска, да умре здрав/а? Да живее сто години?"  ???. Тотално сбъркани представи  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Обяд в офиса
« Отговор #18 -: 30-01-2011, 09:08:01 »


ето това ми е кутийката с обяда в петък....докато хапвах през книжарницата минаха две лекарки,(работя до болницата) и двете ме попитаха на зеленчукова диета ли съм  ;D ........няма тъпи коментари, може би защото всички ме познават от преди две години, и виждат огромната промяна  :peperudi:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Обяд в офиса
« Отговор #19 -: 30-01-2011, 11:23:18 »

Дани, това вляво дето прилича на сурови картофи какво е? :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.