Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 14277 пъти)

Марго

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте
« Отговор #40 -: 24-02-2011, 11:36:00 »




Благодаря Zlogd за бързият отговор :fluretaa:. Аз съм нова във форума и ще имам доста въпроси за което се извинявам предварително ^-^.Това е добре да следим информацията но не винаги се коментира. Не знаем изобщо какво ядем. Сега да кажа няколко думи за себе си. От 2-3г. не ям месо, с изключениена риба, сега някой ще се изсмее tooth, но така бях решила. В момента съм 8ми ден на плодове, чай и мед, смятам да изкарам 20тина дена. След което ще се захраня повече от 10 дни, тъй като идват и пости а аз ги спазвам. Постепенно мисля да мина на суровоядство, защото все ище има неща които ме изкушават, абе направо си ме гони лакомията :Confus_3:. Та по този повод имам един въпрос относно дехидратора, мини фурана турбо овън - става ли за сушене на плодове и на кракери? И още един въпрос за кълновете, тази машинарийка на Лазар мисля че беше, дали е добра? :heart_2:
Активен

Марго

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте
« Отговор #41 -: 24-02-2011, 12:06:35 »

Пак съм аз, извинявам се че прекръстих Людмил - Лазар :Confus_3:/човека сътворил машинарийката/



Активен

pipilota

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Здравейте
« Отговор #42 -: 24-02-2011, 13:09:27 »

Здрасти Марго,
 микрофермата на Людмил  за мен  на този етап е най-доброто решение. Лесна е за ползване и почистване.Ако нещо не ти е ясно и го попиташ ще ти върне разяснение. Кълновете от люцерна, репички, броколи, слънчоглед, сминдух,лук,(които  правя) стават едри и сочни тъмнозелени(особено ако ги грее дълго време слънцето) , защото имат достатъчно пространство, влага и светлина, въздух. Дори правя житени тревички без почва и ги оставям да си растат до 15см. Имам я от 1 година, само с 1 контейнер с тавички, но често я правя на 2 етажа в 1 контейнер.Слагам бурканчета и отгоре 2 по-малки тавички.Е, има и рискове да паднат семенцата  :Confus_3: като внимавам всичко е ок. Ползвом я постоянно. Включително и малкия уред за покълване(леща, боб мунг,грах,нахут) Ако имаш възможност и място и си се решила да се храниш с повечко кълнове си вземи с 2 контейнера директно. Не ми е момента, но като дойде може и аз да си поръчам още един. Сега видях че предлага и семенца и то на приемлива цена.
За конвекторната фурна нищо не мога да кажа.
Поздрави и давай на зелено
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Здравейте
« Отговор #43 -: 25-02-2011, 11:05:22 »

Ами да. Кой знай, кой не знай, седнал да бяга в парка. Ми то е вредно!


tooth, кой каквото го влече :peperudi:
Активен

Марго

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте
« Отговор #44 -: 25-02-2011, 15:17:13 »


Здравей pipilota, благодаря ти за отговора. Наистина е най - добре да се обърна към Людмил за повече информация. Трябва да видя къде му бяха кординатите и ще се обадя. Желая ти всичко най хубаво. :flower:

Благодаря ти месечка, много си любезна. ^-^
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте
« Отговор #45 -: 26-02-2011, 10:36:31 »

Та по този повод имам един въпрос относно дехидратора, мини фурана турбо овън - става ли за сушене на плодове и на кракери?
Зависи каква и е най-ниската Т, която поддържа. Не мога да видя по снимките, хвърлих едно око в нета. Не помня и нашата едно време с какъв терморегулатор беше. Но има определено разлика в приготвянето на храната. Бяхме доволни.
Активен

Марго

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте
« Отговор #46 -: 26-02-2011, 13:27:29 »


Здравей Вери.  Фурната е Rohnson, и първата степен която е отбелязана е 100гр. Предполагам че ще може да работи и на по ниски гр., но ще трябва да ги налучквам. Мисля, че кракерите ще стават за по- кратко време и ще се изразходва по- малко енергия, но това е само мое предположение.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте
« Отговор #47 -: 26-02-2011, 14:10:07 »

Хм не знам....щом за най-ниско пише 100гр...на нашата обикновена фурна пише за най-ниско 65гр.
Има вариант да си купиш домакински термометър и да провериш коя е най-ниската Т, която вдига и да прецениш дали те устройва.
Активен

Марго

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Здравейте
« Отговор #48 -: 27-02-2011, 19:29:51 »


Да, точно така мислех да направя. ^-^
Активен

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Здравейте
« Отговор #49 -: 01-03-2011, 09:57:16 »


Здравей pipilota, благодаря ти за отговора. Наистина е най - добре да се обърна към Людмил за повече информация. Трябва да видя къде му бяха кординатите и ще се обадя. Желая ти всичко най хубаво. :flower:

Благодаря ти месечка, много си любезна. ^-^


Здравей Марго, моят коментар беше към друга тема, но няма значение! Ако си нова, добре дошла :flowers2:, тук има много интересни неща, приятно четене и писане :whistling2 - emotloader: :Content_22:
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте
« Отговор #50 -: 01-05-2011, 10:59:54 »

Марго не се отказвай от рибата.Само солта избягвай. Аз си я хапвам
сурова без сол.
Активен

rada

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Здравейте
« Отговор #51 -: 01-05-2011, 12:21:50 »

  Фурната е Rohnson, и първата степен която е отбелязана е 100гр. Предполагам че ще може да работи и на по ниски гр., но ще трябва да ги налучквам. Мисля, че кракерите ще стават за по- кратко време и ще се изразходва по- малко енергия, но това е само мое предположение.'


здравейте, марго :) искам да попитам относно фурната- може ли да 'качиш' снимки  :Content_22: аз също съм от 'новите' и всичко свързано с приготвянето на храната ми е интересно :) благодаря предварително
Активен
"Колкото по-дълго
една преработена храна не се разваля, толкова по-сигурно е, че
не може да поддържа живота."

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте
« Отговор #52 -: 02-05-2011, 15:50:38 »

Айдааа! Съровоядците започнаха да рекламират фурни tooth
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте
« Отговор #53 -: 02-05-2011, 19:26:12 »

mesechua, здравей! :love_026:

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте
« Отговор #54 -: 03-05-2011, 10:14:14 »

mesechka, извинявай за грешката в обръщението!

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Здравейте
« Отговор #55 -: 03-05-2011, 13:52:17 »

mesechka, извинявай за грешката в обръщението!

Здравей Рос, няма проблем  :Content_22:. Приятно ми е да се запознаем :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Здравейте
« Отговор #56 -: 03-05-2011, 14:53:21 »

И на мен също!Имаш много позитивно излъчване!

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:Здравейте
« Отговор #57 -: 04-05-2011, 13:01:29 »

И на мен също!Имаш много позитивно излъчване!

Благодаря ти Рос ;D :kisss:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.344 секунди с 22 запитвания.