Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Трайно обезкосмяване с билки  (Прочетена 44126 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
توقف عن قتلى
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 149

« -: 08-01-2011, 13:55:21 »

Здравейте,
 Чух,че полския хвощ http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%89 премахва трайно(даже завинаги..),окосмяването по тялото.В други форуми има различни описани начини,като най-често срещаната е 3-4 кг зелен полски хвощ се варят във двойно на количеството му вода,докато водата стане наполовина.
 През лятото отидох в гората,да търся и вървях по течението на реката няколко километра,но имаше на места в доста оскъдно количество...,тъкмо се отказах и на връщане в далечината забелязах една градинка в която беше засаден фасул и около него само полски хвощ,хубав зелен,супер много и реших да си открадна  :Smiley.Успях да влезна в градината,след като се покатерих на едно дърво и прескочих бодливата тел Cheesy,набрах няколко чанти и се прибрах.Варенето беше малко трудно,защото не можах да натъпча в тенджерата толкова хвощ,с толкова малко вода.И така след като го сварих се получи 3-4 литра от отварата,напълних си ваната и стоях един час.Не се забеляза особен ефект,само леко забавяне на растежа за известно време(около 2 месеца).И сега се чудя,защо не отидох пак до градината,да пробвам с още няколко вани.
 Сега има различни методи за трайно обезкосмяване,аз лично съм ходила веднъж на фотоепилация,но се отказах,защото изобщо не се знае за въздействието върху кожата и организма като цяло + тва парите също не са малко.
 Няма да е зле,да обменим малко опит и информация по въпроса с билкообезкосмяването.Все пак,това си е голямо облекчение за всяка жена(и някои мъже вероятно),а в този форум поне наистина се действа.
 По-здрави!  намигам
Активен
kris
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.

« Отговор #1 -: 14-01-2011, 12:56:00 »

А ако си направим по малко количество отвара и се мажем всеки ден под мишниците например дали ще има ефект.Може ли сьс сушен полски хвощ от билковата аптека
Активен
توقف عن قتلى
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: 14-01-2011, 21:26:36 »

Не знам адаш,добра идея все пак.Имам сух полски хвощ,от който си правя чай с други цели.Изглежда,че още по-трудно ще се направи така че водата,която е необходима да стигне,защото сух е още по-обемен.А дали задтължително трябва  да е зелен пак не съм сигурна(все пак,когато е зелен,действието може би е по-силно),защото няма никаква информация,дори защо "уж" действа така,а всичко трябва да се знае.. Smiley
 Аз имам бегъл спомен,че 1 билкар беше казал,че и с такава цел се използвало,но както винаги малко информация..а и повечето жени,не биха издали такава тайна,не мислиш ли ?
 Не е зле да се пробва,все пак и със сух,но ефекта може да настъпи с малко повече упоритост,а може изобщо да няма такъв. ухилен
 Най-важното според мен е да се вари докато стане по-концентрирано.А след това може да се смеси преди употреба с още топла вода.Също така пише,че след водната баня е добре да се постой известно време с хавлията на топло(под юргана  Smiley).

Активен
samodiva
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #3 -: 17-02-2011, 22:11:44 »

Тая тема е странно неактивна  Ъъъ?
Ето нещо за чаят от мента, който между другото е и много вкусен и освежаващ!  мммм
http://www.pharmacy-bg.com/bilki/mentov-chaj-sreshtu-okosmyavane
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #4 -: 18-02-2011, 11:21:38 »

Аз нямам толкова търпение да се занимавам с билки. С епилатор ми е най-удобно. От години се обезкосмявам сама и космите значително оредяха и изтъняха. Сега ми е необходим само половин час седмично (за цялото тяло) за да се поддържам.
Активен

samodiva
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #5 -: 19-02-2011, 13:14:50 »

Е да ама не всички жени са така  ухилен
Епилатора сякаш нистина оредява космите, колата маска по мои не особено дългосреочни наблюдения също, дори може би повече!
И чаят от мента  Grin Grin пеперуди
Активен
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #6 -: 21-02-2011, 16:59:00 »

И аз съм само на топла кола - на места абсолютно нищо нямам вече Smiley Това си струва да се пробва Smiley
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #7 -: 07-03-2011, 03:01:33 »

Хаха, как се посмях на първия постинг...  ухилен Ама здраво!
Не за друго, ама изкара едни забравени емоции. търкалям се от смях
И това сме експериментирали, неуспешно обаче. Който не признава отговор "не", пробва пак. Та провалът да е по- пълен. Та и двата пъти хвощът не подейства. Правих процедурата с пресен хвощ, точно по инструкциите.

Пък аз съм инат. Не че имам нещо против епилаторите, но ми е чудно как са се епилирали дамите преди едни чичковци да опашат Земята с жици. Добре, имало е някакви кОли- мОли laugh , примерно с мед, захар, лимони и т.н., НО НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ОТКАЗВАМ ДА ПОВЯРВАМ, че Природата ни е зарязала така, че да зависим от епилатора (и неговите "братя и сестри")!! Брутално е за мен. Сигурна съм, че някъде там има някаква тревичка или листенце, което е предвидено точно за тази цел. Просто аз досега не съм го намерила.

Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2154

« Отговор #8 -: 07-03-2011, 03:41:15 »

A може би просто жените едно време не са си махали космаците.  намигам Да не говорим за мъжете.  търкалям се от смях
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #9 -: 07-03-2011, 08:09:48 »

махали са си ги и още как, в харемите даже е било задължително жената да се намаже с няква си смес (не помня баш от кво беше, но действа като кола-маска) от главата до петите и да махне абсолютно всички косми, и чак тогава се явява при султана си... иначе помня в "Не без дъщеря ми" авторката разказваше как отишла на козметик именно за премахване на космите и изпаднала в ужас от процедурата, която била поставяне на конец върху космите и претриване нагоре-надолу за да се изкарат от корените... аз от любопитство след като прочетох пробвах веднага тая процедура и въпреки, че нося на болка, това не може да се издържи...  олееее, амиии.... ама те в Иран и в момента са си супер назаднали, та нищо чудно, че ползват метод от незнам си кой век... ама че съм
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2154

« Отговор #10 -: 07-03-2011, 08:32:20 »

"Не без дъщеря ми съм я чела". Ставаше дума за Иран, как няма да я прочета. Чела съм и "Една арабска принцеса разправя" и продължението: "Дъщерите на принцеса Султана". Обаче това за космите съм го забравила. Помня разни неща свързани с девствеността.  Grin

В момента Иран не го знам на кой хал е. Няма вече кой да ми каже.
По едно време са били много добре. Преди 30-40 години. Но всичко е умишлено. Това си е обществена тайна.
« Последна редакция: 07-03-2011, 08:34:16 от Вери » Активен
Atanassia
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 169

« Отговор #11 -: 09-03-2011, 11:52:55 »

Там,а и в другите арабски страни са с 1000 години  назад. Казвам го от личен горчив опит Angry
Активен
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

fantomiss

« Отговор #12 -: 09-03-2011, 14:14:36 »

махали са си ги и още как, в харемите даже е било задължително жената да се намаже с няква си смес (не помня баш от кво беше, но действа като кола-маска) от главата до петите и да махне абсолютно всички косми, и чак тогава се явява при султана си... иначе помня в "Не без дъщеря ми" авторката разказваше как отишла на козметик именно за премахване на космите и изпаднала в ужас от процедурата, която била поставяне на конец върху космите и претриване нагоре-надолу за да се изкарат от корените... аз от любопитство след като прочетох пробвах веднага тая процедура и въпреки, че нося на болка, това не може да се издържи...  олееее, амиии.... ама те в Иран и в момента са си супер назаднали, та нищо чудно, че ползват метод от незнам си кой век... ама че съм
Брутално!!! Нали знаете какво е да дръпнеш кичур коса или 1 косъм - 1ничния сякаш от мозъка си го отскубваш. Затова аз съм само на кола, никакви епилатори и пинцети...
Активен

توقف عن قتلى
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: 16-03-2011, 01:12:21 »

В някои козметични салони правят и процедурата с конеца.Друг е въпроса, че не звучи много приятно,  ухилен но едва ли боли толкова, щом има жени които го правят.Марулке, може би не си го направила правилно.
 А междудр и за змийскито мляко се носят подобни слухове, обаче не съм чувала отзиви.
 За хвоща има хора които казват, че действа, а други не..не пречи да пробвате и да разберете от кои сте.
Активен
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #14 -: 16-03-2011, 01:26:54 »

Козметични салони в България ли имаш предвид? олееее, амиии.... За първи път чувам, да не са собственост на араби? ама че съм А в кои части на тялото ползват тази процедура? Не знам колко правилно съм го направила, но космите се махат бавно, болезнено и не много ефективно защото някои косми не може да ги улови... Абе, тва си е примитивно както и да го погледнеш!
« Последна редакция: 16-03-2011, 01:29:07 от marulka » Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

fantomiss

« Отговор #15 -: 16-03-2011, 10:57:15 »

Едно време първите епилатори бяха на този принцип - една пружина или гумен шлаух с цепки се върти и завлича космите, като ги вади...ужасТ беше
Активен

Diego de la Vege
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 350

« Отговор #16 -: 16-03-2011, 11:32:33 »

Кофти е да си жена ...  ама че съм
Активен
توقف عن قتلى
Full member
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: 16-03-2011, 15:52:36 »

Дам в България го правят, наистина звучи примитивно, обаче пък казват, че е по-добър резултата от кола и епилатор. Мисля, че на всички части от тялото е възможно ухилен. Не съм се интересувала чак толкова, на мен идеята ми е да ги разкарам веднъж-завинаги.
Активен
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #18 -: 16-03-2011, 19:42:50 »

Белее, защо си толкова против епилаторите? Аз пък съм много доволна. Имам си и представка за деликатните зони. Е, хубаво би било и аз да разкарам космите веднъж за винаги, но за съжаление няма как да стане. нерешителен
Активен

namonaraqnaq
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 118

« Отговор #19 -: 23-03-2011, 19:25:45 »

Защо трябва да се обезкосмяваме, освен ако не става дума за патология.
Това нарушава в най-добрия случай само терморегулацията.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: