Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Йод  (Прочетена 9724 пъти)

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Йод
« Отговор #20 -: 08-03-2016, 21:21:27 »

Здравей Vicky,

моя позната с понижена функция на щитовидната жлеза, намали дозата на хормона, като приемаше всеки ден смляно ленено семе с чаша вода. То регулира хормоните.

Има Шуслерова сол - Kalium jodatum № 15 - която се приема за подобряване усвояването на йода в различни потенции, в зависимост от това дали щитовидната жлеза е с хипо- или хипер- функция. Но не съм сигурна, дали солите от 12 до 24 са внесени в България, а и трябва човек да се консултира с лекар, ако приема тези над 12 номер, да не ги приема безразборно. Ако случайно решиш да приемаш такава сол, бих те посъветвала евентуално да се обърнеш към д-р Пашкулев за съвет, той е запознат и със солите над 12 и лекува с тях, ако не греша - той самия ги приготвя.

При употребата на зеленолистни организмът ни губи йод, това също е важно да се знае.

Аз когато съм настинала или с грип, си мажа гърба във вид на т.нар. решетка  на 2 см. отдалечена от гръбначния стълб и много ми помага. Случвало се е да попие моментално, тогава се мажа още 2-3 дни, докато останат белези от йода по кожата. Имам познати, които са лекували така пневмония за 2-3 дни...Йодът действа като чистач за клетките.
Дали са ти хубави съвети нагоре, действай! :)
« Последна редакция: 08-03-2016, 21:26:31 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Йод
« Отговор #21 -: 08-03-2016, 23:18:33 »

Дона привет, радвам се , че си се отказала да напускаш   :Content_22:
Сериозно се интересувам дали има ПОНЕ ЕДИН , излекуван от д-р Пашкулев или от който и да е друг с помощта на шуслерова сол  ( без значение кой номер) от ХИПЕРФУНКЦИЯ !  И на второ място - от хипофункция, която е с причина ЛОШО УСВОЯВАНЕ НА ЙОД!  

Пояснявам какво имам предвид под "излекуван" :  :)
Човекът бил болен десетина години - в един момент пил шуслери - ,  и .. излекувал се завинаги ,без да има нужда вече нито от шуслери , нито от хормони.. тоест - станал здрав точно както преди да се разболее.
 

Поне един отзив искам да прочета! Или да чуя за някого. Веднага се качвам на колата и отивам да се запозная с него лично!
« Последна редакция: 08-03-2016, 23:20:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Йод
« Отговор #22 -: 09-03-2016, 00:18:18 »

Не ми плюй солите, бате Бино :), всичко е възможно. Защо не, като се лекуват толкова много заболявания и с тяхна помощ, да не помогнат и тук? Аз ги ползвам вече 4 години и знам какво значи да приемаш нещо със соли и какво е да го приемаш без соли!! Организмът полека-полека се възстановява и започва да си функционира без тях.

А за д-р Пашкулев - не знам, обади му се и го попитай :). Аз съм ходила на преглед при него и съм много доволна, но не се сетих да го попитам тогава дали има излекувани пациенти с намалена или увеличена функция на щитовидната жлеза, съжалявам :surpris_23:. Но има случаи, в които е необходимо да се взема йод в йонна форма. Дали е необходимо в този случай - ще каже лекар като Пашкулев примерно, за друг не се сещам в момента :surpris_23:. Но ако си сериозен и ти се пътува - да поразпитам тук-там :)?
« Последна редакция: 09-03-2016, 00:21:30 от donna »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Йод
« Отговор #23 -: 09-03-2016, 08:50:53 »

Дона, препоръчително е  да четеш по-внимателно, с оглед - да схващаш по-вярно написаното  ;) И да не се стига до изопачаване .  
Попитах за КОНКРЕТНИ състояния.
 И САМО ПОПИТАХ  без да ДАВАМ ОЦЕНКА  ;)

Същото става , както и при пърхута , (дето обявих награда да ми покажат  поне един излекуван! :) )- ама нямало как да няма , ама всичко било възможно.. ала бала ала бала, общи приказки  tooth  

Поразпитай по моя въпрос когото искаш, аз съм на линия и чакам.
Това, че си доволна от Пашкулев, не значи че той лекува успешно хиперфункция с Ш. сол ;)
Както , ако Иванчо има дълги уши, не значи , че е магаре .    Нали така?  :kisss:

И от това, че тези соли лекуват ДРУГИ заболявания, не следва , че лекуват и щитовидната.
Това е опростена "логика" , която често се прилага, когато липсва познание.
(Но не е добър подход, мое наблюдение.  )

« Последна редакция: 09-03-2016, 09:03:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Йод
« Отговор #24 -: 09-03-2016, 14:00:11 »

А ти чете ли внимателно, схвана ли това, което аз написах, бате Бино? ;)

Нали за това говорим - солите се приемат, когато организмът лошо усвоява нещо си, за да започне да го усвоява пълноценно. А към Пашкулев насочих за съвет - той е по-запознат със влиянието на солите, има повече опит, сам ги приготвя и може да каже - е ли лечимо заболяването с тях, или не е. Дали има излекувани пациенти на тази тема - той си знае.

Аз не бях писала известно време във форума и напълно бях забравила, че бате Бино винаги е прав tooth. Дори когато не е прав tooth.

Това, което е трябвало да напиша, съм го написала. Опитах се да помогна на човек в беда, съвестта ми е спокойна. Дали той ще приеме съвета, вече решава сам.

Хайде, със здраве! :flower:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Йод
« Отговор #25 -: 09-03-2016, 20:19:09 »

Дона, няма повод да си гузна , че си направила нещо нередно :)  Че да се извиняваш :)

А аз, разбира се , че не винаги съм прав, но е добре  да даваш АРГУМЕНТ  кога и защо не съм,  :)
а не само  общи заключения и общи приказки, което всеки го може  tooth
Да оставим , че в конкретният случай изобщо не виждам повод за тази реплика , аз само поисках  определена информация  :surpris_23:  За какво точно съм твърдял , че съм прав?
Явно ти е идвало отвътре да ми отговориш  все пак някак си и понеже за друго не си се сетила   ;D
( Дето има един лаф - "седя, седя и на магарето  "чуш" викам "  tooth )

« Последна редакция: 09-03-2016, 20:51:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vicky

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Йод
« Отговор #26 -: 11-03-2016, 14:26:16 »

Бате Бино,

Обърнах внимание на коментара ти за тънките черва. Преди бях чела доста, че всички здравни проблеми идват от пропускливи черва или общо казано от проблеми със стомаха. В тази връзка, най-вероятно си много прав, но ще трябва да го докажа за себе си.
Започнах прием на йодис концентрат, който не би трябвало да може да се предозира. След месец ще си пусна нови изследвания за йод и това ще покаже дали да го усвоявам или не. Не се сещам за друг тест.
За стомаха, започнах прием на провиотик, тъй като той спомага и срещу кандида. Друга сериозна причина за проблеми със щитовидната жлеза.

За бебчо, абсолютно съм сигурна, че проблема идва от мен, но тъй като вече го има, предпочитам да се съсредоточа в лечението му, отколкото да задълбая в чувството за вина. Това го оставям на децата, като порастнат (нали за всичко са виновни мама и тати:))).

На този етап, смея да кажа, че виждам подобрение в неговото състояние от иглотерапията на която ходим. Кръвообращението му се подобри, крайниците се стоплиха, имаше стафилокова секреция от очите, която преборихме на 98%. Сега остава да го докажа подобрението с кръвно изследване, което ще пусна края на месеца. Дай Боже всичко да е наред!

Колкото до шуслеровите соли. Лекувам сополи на баткото с тях, но за по-сериозни неща не видях подобрение. Разбира се, всеки случай е индивидуален.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.