Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: А вие какво закусвате?  (Прочетена 7180 пъти)

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
А вие какво закусвате?
« -: 30-01-2011, 19:51:25 »

Искам да ви попитам какво закусвате? Ако разбира се го правите! На мен проблема ми е,че живея в малък град  и няма от къде да си купувам храни от т нар биомагазини и понякога наистина се чудя какво да закусвам! В  смисъл визирам "традиционите" закуски като сандвичи с кашкавал или банички някак си да ги заменя с нещо?
Не обичам мюслита и прочее подобни!
Даите някакви идеи?
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #1 -: 30-01-2011, 20:16:05 »

Аз обикновено "закусвам" чаша топла вода (евентуално с лимон), а по-късно пия чай и смути. Преди време ядях разни овесени ядки и плодове, но не си падам безкрайно по тях или по-скоро не се сещам за тях...
Май закуската ми няма да ти е от помощ за идеи  :Confus_3:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #2 -: 30-01-2011, 21:15:22 »

След нощта стомаха е празен и отпочинал.Да го пълниш още след ставане е лош навик.Можеш да изпиташ удоволствието на лекотата,осбено след ходенето в тоалетната,а не да търсиш тръпката в дъвченето.Аз съм против закусването.Може билков чай или след 3-4 часа плод.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #3 -: 30-01-2011, 21:56:38 »

Най-добрата закуска за мен е плод- ябълка или портокал
ако остане време за смути или сок още по-добре....
И аз живея в малък град, не е нужно да купуваш нищо от биомагазини за добра закуска  ;)
Активен

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #4 -: 30-01-2011, 22:03:18 »

Почти винаги ям плод или някакьв фреш.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #5 -: 30-01-2011, 22:29:03 »

Гореща вода с лимон, след това сокове до обяд. Понякога плодове, понякога въглехидратна закуска, примерно мюсли. Като цяло сутрин мразя храна. После наваксвам  :Content_22:
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #6 -: 30-01-2011, 22:43:16 »

 Сок от кисело зеле(саламурата),след това чай от горчиви билки.... tooth...тъй като съм с поднормено тегло не закусвам.Най важното ядене е вечерята.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #7 -: 30-01-2011, 23:14:55 »

Сок от кисело зеле(саламурата),след това чай от горчиви билки.... tooth...тъй като съм с поднормено тегло не закусвам.Най важното ядене е вечерята.

Кое му е най-важното на вечерята ?
Ако трупнеш стабилно белтъчна храна, няма да успее да се смели без проблеми, освен ако не вечеряш към 17.30 най-късно...
Аз също не ям до обяд нищо друго освен плодове или сокове, въпреки препоръките на Малахов и другите, които твърдят, че "най-силния храносмилателен огън е сутрин", използвам пестеливо огъня- със сокчета и плодчета.

Но в края на краищата това си е строго индивидуално, повечето хора все пак не могат да си представят деня без стабилна закуска от сорта на баница с боза, шунка с яйца и т.н  :Content_4 - emotloader:

Добре е човек да експериментира, докато разбере какво му понася най-добре на закуска, и какво - на вечеря... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #8 -: 30-01-2011, 23:17:46 »

Аз ще прозвуча малко "контра", но това "против закуската" според мен също е относително и зависи от ситуацията... Ако човек ходи на работа все пак, предстои му (примерно) дълъг път пеш, или нелека умствена работа, мисля, че е редно и разумно организмът да се подкрепи с нещо - дори да е по-скоро символично (не е задължително да са червени меса, или "хемендегс", както е модният термин tooth). Аз като ходех на лекции и махах гащи по никое време пеш до университета, гледах да съм хапнала нещо по-стабилно, щото ябълки/портокали/грейпфрути ми отиваха на кино още преди половината път - обикновено ядях овесени ядки, накиснати в сок или вода. Сега, когато не излизам рано сутрин, наистина спокойно си минавам до обяд и само на плодове :).
Иначе ако питаш за алтернативи, които да си носиш насам-натам, освен плодовете, бих препоръчала оризовки - има ги в почти всеки хранителен магазин, заместват хляба, обикновено са доста по-добре от обичайните "джънк"-ове  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #9 -: 31-01-2011, 10:07:41 »

Благодаря за отговорите!
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

kris

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
  • Човек е здрав, когато яде, диша и мисли правилно.
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #10 -: 31-01-2011, 10:35:21 »

здравей Камелия с времето ти наистина няма да имаш нужда от друго освен плод ,фреш или чай за закуска но това ще стане плавно като за начало щом тьрсиш заместител на сандвичите или фелииките ти предлагам ако имаш вьзмозност да изпиеш един фреш и след час да си намажеш филиика пьлнозьрнест хляб с крем сиренце от орехи и копьр и да си сложиш отгоре резен домат или краставичка друг вариянт е крем сиренце от покьлноли семки вурху маруля и вьрху филиика сьщо така една от любимите закуски на дьщеря ми е пастет от авокадо намазан на филиика и срезен домат отгоре .Ако обаче си се обьрнала кьм суровоядната идея с времето найстина пладовете ще ти се сторят най добрата закуска.Не се притеснявай че си нямате био магазини в малките градове и села пьк има много производители по пазара от който да пазаруваш .Успех
Активен

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #11 -: 31-01-2011, 14:55:42 »

Крис, аз всъщност преди много рядко закусвах, но напоследък понеже ставам рано понякога, но не винаги ми се яде нещо! И затова и зададох този въпрос!
Просто на този етап не ми се ядат плодове,но в никъкъв случай не искам и животниски продукти и затова попитах!
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #12 -: 31-01-2011, 17:42:48 »

Моята най-любима закуска, която хапвам от години, се състои от 1 ябълка и 1 портокал разбити в блендер плюс 4 супени лъжици овесени ядки и ленено семе. Обикновено ставам в 6 ч. , а това ми държи ситост до 11-11.30 ч., когато вече минавам на нещо по-сериозно.

Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #13 -: 01-02-2011, 10:54:52 »

Аз обикновено грабвам първото, което ми се изпречи по пътя да разхождам кучето. От есента насам дояждам 2 щайги ябълки от село (вече почти свършиха). Те са доста дребни, но са 100% био :) обикновено след половинчасовата разходка съм остъргана и си правя смути от банан, половин връзка магданоз, вода и по 1 супена лъжица спирулина, хлорела и стъбла от люцерна (на Зоя). Преди да включа добавките към смутито, ме държеше до 10ч. Откакто ги ползвам, нямам проблем да изкарам до обяд - 12-13ч, като това не се влияе от периода в месеца, ако ме разбираш. Стомахът си го чувствам празен, но имам много енергия и мозъкът е захранен. Обядвам, когато почне яко да ми стърже.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #14 -: 01-02-2011, 13:51:36 »

От много години закусвам само плодове и не мога да си помисля дори да е нещо различно.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #15 -: 01-02-2011, 15:32:18 »

И аз започвам с плод - обикновено ябълка или круша. Малко преди това - чаша вода с лимон.
Час след плода обаче вече съм гладнааа и затова изяждам една купичка с фини овесени ядки, орехи, тиквени семки и стафиди. Ти след плодовете може да избереш някакви ядки - такива каквито обичаш, след като казваш, че не обичаш мюсли. Ядките засищат!

Мисля си, че нуждата от закуска много зависи от активността на човек - физическа, умствена...няма как да не огладнееш преди обяд, ако от рано сутрин си много активен. Просто ми се струва противоестествено. В този ред на мисли се присъединявам към мнението на Buku.
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #16 -: 04-02-2011, 09:02:38 »

Задължително закусвам нещо зърнено - мюсли/ядки/елда и кисело мляко(ти каза, че не искаш животински, ама може кокосово мляко 8)) Ако не закусвам не ми се живее цял ден, лошо ми е и на всичкото отгоре напълнявам, не ми е оферта хаха :D
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #17 -: 05-02-2011, 00:54:08 »

След ставане свикнах с чай от лайка и бъз, направен с минерална вода. Контролирам температурата с термометър и охлаждам с ледени кубчета. Подслаждам с мед при 40 градуса.
Много ми е трудно зимата да намеря това което ми се яде.  След чая нападам буркана с макадамия. После хващам клещите за лешници и начупвам около 15 броя.  Ако ги купя начупени имат вкус на лайно.
След това сварявам малко ориз, киноа или елда и подправям с розови турски маслини и някакво филе от свиня, теле или морски неща.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #18 -: 14-02-2011, 12:14:29 »

Никога през живота си на съм закусвала сутрин. Ако хапна нещо рано,после започвам да мисля к'во е да другото ядене. А освен плодове и аз немога да си представя да хапна нещо друго.
Пък и нали суровата храна храни тялото, гладни са сутрин тези хора които ядат храна, която им храни само умовете(вечер ядат в 12 и сутрин умират от глад). :essen:
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:А вие какво закусвате?
« Отговор #19 -: 14-02-2011, 16:40:56 »

А, така! Май никой не обича да хапва сутрин!  ;D
И аз не правя изключение, разботата ми е статична и огладнявам към 13-14 часа.
Сутрин чайче, нещо, портокал ... Ако може и нищо - просто не ми се яде, но се налага да пийна нещо топло, за да ми се задейства перисталтиката.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.