Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Първите ми крекери...  (Прочетена 3371 пъти)

jullsify

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • http://jullsify.blogspot.dk/
Първите ми крекери...
« -: 12-12-2013, 15:36:15 »

Реших да си направя крекери, гледах различни рецепти, но реших да импровизирам с каквито продукти имам вкъщи. Станаха, много вкусни, но трябва да поработя върху формата. Получиха се около 12 крекера.
Така необходимите продукти са:
1 ч. чаша накиснати овесени ядки
1ч. чаша накиснат слънчоглед
половин глава бял лук
5-6 чери доматки
1 скилидка чесън
сок от половин лимон ( в случая аз ги направих с лайм, но просто защото имах това за момента)
сусам
щипка сол
Накиснах за няколко часа (4-5) слънчогледа и овесените ядки. След което ядките попиха много добре водата, изсипах ги в блендера без да ги изцеждам и добавих половината чаша слънчоглед. Блендирах ги добре и ги сложих в друга купа. След което сложих доматите, лука, чесъна и лайма, и малко сол. Блендирах ги и тях. Смесих в купата сместта от ядките и доматената и разбърках, добавих пак малко сол. Всеки сам за себе си да прецени колко сол да сложи. В случая разтелих сместта директно върху тавичка, защото нямах хартия за печене. Поръсих останалият слънчоглед и сусам, колкото искате толкова сложете. Печах ги цяла нощ и още няколко часа на следващият ден. Вие преценете колко препекани искате да бъдат. Надявам се да ви харесат.  :)
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 23 запитвания.