Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За промените в света  (Прочетена 9983 пъти)

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:За промените в света
« Отговор #20 -: 22-03-2011, 00:58:55 »


Какъв е според теб шанса на някой, колкото и да е "напреднал" в духовния си път, да достигне до тези откровения ако няма достъп до интернет ? Така можем да зачеркнем цели племена и култури, които излиза, че не са дорсли за това познание.


Според мен, колкото по-напреднал си в духовния си път, толкова по-малко нужда имаш от интернет.
Тоест, ние, които сме много цивилизовани уж с нашия технически "прогрес", сме много назад в сраванение с  общества, които смятаме за "дивашки".
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За промените в света
« Отговор #21 -: 22-03-2011, 09:03:54 »

 :kisss:Духовния път ни води до много и различни светове и народи...ако сте чели Анастасия, АКО ДОСТАТЪЧНО ЗАДЪЛБОЧЕНО ЧЕТЕТЕ ЕВАНГЕЛИЯТА, КЪДЕТО Е ОПИСАН ПЪТЯ ЗА ТОВА ДУХОВНО РАЗВИТИЕ, ще захвърлим всички патерици /научнотехнически/ и ще си го правим така...отволе!Ще си ходя на Хаваите, на Палдма де Майорка, в стария град Петра, при пирамидите, пък и до Венера мога да отскоча...така ...на един дъх!

При звездите

Искам  там  далече 
при  звездите  да  отида,
светлината  да  надбягам
по  Млечния  път  тяло  да  протягам.
Душата  на  воля 
между  звездите  ще  пусна
с  мечтите  ми  да  препуска...
Тясно  е,  тясно  е на  Земята,
тялото  душата  ми  стиска –
задушавам  се  в  тоя  живот,
а  друг  не  смея  да  искам.

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За промените в света
« Отговор #22 -: 22-03-2011, 11:10:46 »

Вижте на какъв сайт попаднах, не е свързах с яденето, но много ме впечетли и имам нужда да го споделя :)

http://terrafim.wordpress.com/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8/%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%b3%d0%be-%d0%be%d0%bd%d0%bb%d0%b0%d0%b9%d0%bd/
:kisss:
Сайтът е супер! Добре е да погледнете и диктовките на владиците - http://sirius1-bg.net/sirius/ :Content_22:

Аз пък все си мисля, че ако някой има нещо толкова важно да ми казва ще ми го каже на мен, а не на Татяна, която да го разпространява из света. Че аз можеше да не съм жив да разбера за посанията чак след 6 години. Доста тромава система за разпространяване на информация в 21 век. А какво да кажем за хората, които изобщо няма да разберат за тях ? Не ми се вярва това да ги прави по-малко духовни.
Защо си мислиш, че това трябва да достигне до всички :surpris_23: Достига до когото му е дошло времето. Както и истината за здравето. Да си видял да се тиражира в масмедиите нещо истински здравословно?! Точно това е начинът ;)
Освен това кому е нужно постоянно да робуваме на дадена логика :surpris_23: Нека отворим сърцата си и приемем космическата любов, вместо да се занимаваме с това кое било по-правилно, кое по-добро или по-лошо :)

Защото не смятам, че някой би могъл да има повече привилегии от друг относно дадено познание. Както и не смятам, че някой има някакви свръх сили, които другите нямат за да играе ролята на преводач на небесното слово.
Какъв е според теб шанса на някой, колкото и да е "напреднал" в духовния си път, да достигне до тези откровения ако няма достъп до интернет ? Така можем да зачеркнем цели племена и култури, които излиза, че не са дорсли за това познание.
Логиката за мен е нужна, просто защото ако хората не я следваха, този форум нямаше да го има, както и компютрите, които ползваме. Аз мисля, че и ти самият използваш логиката в ежеднвието си, или не ? Нима не съдиш поне за себе си кое е добро. лошо, правилно или не ? Убеден съм, че вътрешно съдиш и за други хора. Това е част от ежедневието ни и няма нищо срамно в това, макар и не винаги да сме много обективни в преценката си, защото тя е искривена от нашите схавщания, ценности, очаквания и житейски опит, които сме.

"Съгласна съм Петко, когато нещата се възприемат със сърцето, тогава не може да има манипулация."

Дали нещата се възприемат само със сърцето или пак има намеса на разума ? Как ще разбереш, че си възприел нещо ако не го съзнаваш? А щом го съзнаваш значи е намесен разума. А намесен ли е разума винаги може да има манипулация и заблуда, от това никой не е затрахован, дори и Татяна :)


Весо, ползвам логика, разбира се. Как бих могъл да пресека улицата, или да се оправя с някаква машина. Ежедневието ни е наситено с действия, изискващи логика. Съвременният свят е изграден върху логическата мисъл. Но и това е което ще го унищожи.

Разбира се, че всеки както казваш напреднал има достъп до информацията, без да има нужда от интернет или каквото и да било.
Ако не усетиш нещата със сърцето си, за какво тогава говорим. За какви привилегии и застраховани говориш... Всичко е въпрос на фини вибрации. Материалният свят е илюзия. Колкото по-бързо го осъзнаем, толкова по-добре за нас. Иначе го вземаме насериозно и се обезличаваме в него. Ние сме дух, който е облечен в тяло, а не обратното. Притихни и ще го усетиш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:За промените в света
« Отговор #23 -: 22-03-2011, 11:19:03 »


Какъв е според теб шанса на някой, колкото и да е "напреднал" в духовния си път, да достигне до тези откровения ако няма достъп до интернет ? Така можем да зачеркнем цели племена и култури, които излиза, че не са дорсли за това познание.


Според мен, колкото по-напреднал си в духовния си път, толкова по-малко нужда имаш от интернет.
Тоест, ние, които сме много цивилизовани уж с нашия технически "прогрес", сме много назад в сраванение с  общества, които смятаме за "дивашки".
Напълно съм съгласна !
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За промените в света
« Отговор #24 -: 22-03-2011, 11:38:23 »

 :kisss:Всичко е въпрос на фини вибрации. Материалният свят е илюзия. Колкото по-бързо го осъзнаем, толкова по-добре за нас.  :Content_14: :Content_14: :Content_14:


Точно!Ако се опитате да "видите" с вътрешната си сетивност например едно малко цвете, на като сгъстени атоми и ,молекули, които непрекъснато вибрират, движат се , работят /ако цветето не е откъснато/ ето за това става въпрос,сгъстена, компресирана информация, с определен код, програма, ДНК.Тази сгъстеност, компресия на материята /атоми, молекули.../във различните светове е на различно ниво...т.е. има най-сгъстен свят -нашия...но има и с по-малка сгъстеност.
 Орфизма сравнява световете с формата на лука...люспа, след люспа..П.Дънов сравнява с кофа /съд/ в който се слагат първо камъни, пясък, пръст, вода и т.н./Всичко това е МАЯ /ИЛЮЗИЯ/ КОЯТО Е ПОДЛОЖЕНА НА НЕПРЕКЪСНАТА ПРОМЯНА, ДВИЖЕНИЕ, РАСТЕНЕ, НАДГРАЖДАНЕ И СЪОТВЕТНО...РАЗГРАЖДАНЕ.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:За промените в света
« Отговор #25 -: 22-03-2011, 11:48:10 »

Вижте на какъв сайт попаднах, не е свързах с яденето, но много ме впечетли и имам нужда да го споделя :)

http://terrafim.wordpress.com/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8/%d0%b4%d0%b5%d1%82%d0%b5-%d0%b8%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d0%b3%d0%be-%d0%be%d0%bd%d0%bb%d0%b0%d0%b9%d0%bd/
:kisss:
Сайтът е супер! Добре е да погледнете и диктовките на владиците - http://sirius1-bg.net/sirius/ :Content_22:

Аз пък все си мисля, че ако някой има нещо толкова важно да ми казва ще ми го каже на мен, а не на Татяна, която да го разпространява из света. Че аз можеше да не съм жив да разбера за посанията чак след 6 години. Доста тромава система за разпространяване на информация в 21 век. А какво да кажем за хората, които изобщо няма да разберат за тях ? Не ми се вярва това да ги прави по-малко духовни.
Защо си мислиш, че това трябва да достигне до всички :surpris_23: Достига до когото му е дошло времето. Както и истината за здравето. Да си видял да се тиражира в масмедиите нещо истински здравословно?! Точно това е начинът ;)
Освен това кому е нужно постоянно да робуваме на дадена логика :surpris_23: Нека отворим сърцата си и приемем космическата любов, вместо да се занимаваме с това кое било по-правилно, кое по-добро или по-лошо :)

Защото не смятам, че някой би могъл да има повече привилегии от друг относно дадено познание. Както и не смятам, че някой има някакви свръх сили, които другите нямат за да играе ролята на преводач на небесното слово.
Какъв е според теб шанса на някой, колкото и да е "напреднал" в духовния си път, да достигне до тези откровения ако няма достъп до интернет ? Така можем да зачеркнем цели племена и култури, които излиза, че не са дорсли за това познание.
Логиката за мен е нужна, просто защото ако хората не я следваха, този форум нямаше да го има, както и компютрите, които ползваме. Аз мисля, че и ти самият използваш логиката в ежеднвието си, или не ? Нима не съдиш поне за себе си кое е добро. лошо, правилно или не ? Убеден съм, че вътрешно съдиш и за други хора. Това е част от ежедневието ни и няма нищо срамно в това, макар и не винаги да сме много обективни в преценката си, защото тя е искривена от нашите схавщания, ценности, очаквания и житейски опит, които сме.

"Съгласна съм Петко, когато нещата се възприемат със сърцето, тогава не може да има манипулация."

Дали нещата се възприемат само със сърцето или пак има намеса на разума ? Как ще разбереш, че си възприел нещо ако не го съзнаваш? А щом го съзнаваш значи е намесен разума. А намесен ли е разума винаги може да има манипулация и заблуда, от това никой не е затрахован, дори и Татяна :)


Весо, ползвам логика, разбира се. Как бих могъл да пресека улицата, или да се оправя с някаква машина. Ежедневието ни е наситено с действия, изискващи логика. Съвременният свят е изграден върху логическата мисъл. Но и това е което ще го унищожи.

Разбира се, че всеки както казваш напреднал има достъп до информацията, без да има нужда от интернет или каквото и да било.
Ако не усетиш нещата със сърцето си, за какво тогава говорим. За какви привилегии и застраховани говориш... Всичко е въпрос на фини вибрации. Материалният свят е илюзия. Колкото по-бързо го осъзнаем, толкова по-добре за нас. Иначе го вземаме насериозно и се обезличаваме в него. Ние сме дух, който е облечен в тяло, а не обратното. Притихни и ще го усетиш :)

Според мен единствената илюзия тук е, че някой си мислят, че трябва да правят нещо специално, да четат нещо специално или да следват някакво много специално учение с специални медитации, за да напредват духовно и да си повишават вибрациите. Но както са казали хората, всеки има право да живее в собствената си заблуда.

Синева
Не е ли това, което искам и аз да кажа, че на тея "диваци" не им трябва Татяна.....
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:За промените в света
« Отговор #26 -: 22-03-2011, 12:18:44 »

Даже в тоя ред на мисли ще приложа и една притча.

Един медитатор влезнал в една пещера, заел позиция и започнал да се отпуска с идеята да медитира.
Обаче, в този момент, дошла една мишка и започнала да му ръфа единия чехъл.
Медитаторът поради невъзможността си да се абстрахира от мишката се подразнил и и извикал:
-Махай си глупава мишко!
-Гладна съм. - отговорила мишката.
-Не виждаш ли, че съм зает в момента, как се усмеляваш да ме прекъсваш в едно толкова свято дело. Та аз се опитвам да медитирам, за да разбера Бог.
-Ами ти ако мен не можеш да разбереш, как очакваш да разбереш Бог тогава ? - попитала мишката.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За промените в света
« Отговор #27 -: 22-03-2011, 12:50:14 »

Весо, не разбираш ли, че всеки върви по пътя си. Но целта е една :)
Никой не прави специални медитации или пък специални учения. Ако има такива, които ти описваш, то вероятно са попаднали в заблуда. Ето ти и от мен една мъдрост:
"Много учения приличат на прозоречно стъкло. Ние виждаме истината през него, но то ни и отделя от истината." Халил Джубран
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:За промените в света
« Отговор #28 -: 22-03-2011, 13:09:36 »

Само тук някой да не си помисли, че казвам, че медитациите и темп подобни техники са безсмислени. Те могат да се използват за здраве, за повишаване на сензитивността към по-фините полета, както и много други ефекти,които човек може да изпита, но това не ни прави по-духовно напреднали.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:За промените в света
« Отговор #29 -: 22-03-2011, 13:14:18 »

Даже в тоя ред на мисли ще приложа и една притча.

Един медитатор влезнал в една пещера, заел позиция и започнал да се отпуска с идеята да медитира.
Обаче, в този момент, дошла една мишка и започнала да му ръфа единия чехъл.
Медитаторът поради невъзможността си да се абстрахира от мишката се подразнил и и извикал:
-Махай си глупава мишко!
-Гладна съм. - отговорила мишката.
-Не виждаш ли, че съм зает в момента, как се усмеляваш да ме прекъсваш в едно толкова свято дело. Та аз се опитвам да медитирам, за да разбера Бог.
-Ами ти ако мен не можеш да разбереш, как очакваш да разбереш Бог тогава ? - попитала мишката.

 tooth tooth tooth Това не ти ли потвърждава и това, че и медитиращите растат...първо мишката да разберат... после...всичк по реда си!
http://anandaproject.net/?page_id=836
http://www.youtube.com/watch?v=4T36fLKbXYQ
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mesechka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re:За промените в света
« Отговор #30 -: 22-03-2011, 17:24:42 »

Най-смешното нещо е да се спори по въпроси свързани с духа, защото всеки избира своя път на развитие и всеки разбира духовността според своите възприятия. Дори ако някой е заблуден (включвам и себе си разбира се), в крайна сметка всеки ще намери своята истина, която е част от голямата, така че.... :kisss: :whistling2 - emotloader: :Content_22:
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:За промените в света
« Отговор #31 -: 22-03-2011, 19:54:59 »


Синева
Не е ли това, което искам и аз да кажа, че на тея "диваци" не им трябва Татяна.....
Да, те едва ли имат нужда от посредник, защото не са загубили връзката си с Цялото.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 22 запитвания.