Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Умора, кожни проблеми и колебания в хормоните  (Прочетена 4480 пъти)

helend

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте. Извинявам се предварително, ако темата ми стане малко по-дълга, иска ми се да обясня как стоят нещата. Имам колебания в хормоните от 15 годишна, сега съм на 23. Имах нередовен цикъл, който мисля че най-после успях да регулирам с хомеопатия само, като преди това бях пила и противозачатъчни, ефекта за цикъла беше само докато ги пиех. Останаха кожните проблеми- акне, много силно омазняване на лицето, запушени пори, пета, косъмчета по брадичката, които не съм успяла с нищо да премахна, дори и да подобря, според лекарката хомеопат това било генетично и не можело да се оправи. Онзи ден си направих хормонални изследвания с направление от ендокринолог- завишен ми беше само FSH и Пролактин, който и преди ми беше завишен, но съм гледана на ехограф, нямам СПКЯ, след проведен ЯМР не са установени хипофизни аденоми и т.н. Опитвала съм се да променям начина на хранене, повече вода, по-малко боклуци, повече плодове и зеленчуци, обаче някак си като незнам какво точно да направя, пазила съм нещо като по-строга диета за мен, 2-3 седмици и до там. Просто не разбирам от къде ми идват тези проблеми и дали има някъкъв сигурен, природосъобразен, макар и бавен метод, начин на живот, който ще успее да промени досегашните неща. Вижда ми се адски непосилно да бъда суровоядка, през деня съм адски заета и трябва винаги да си нося някакво ядене, а напоследък и толкова уморена, че ям само каквото ми е под ръка, лягам, спя 5-6 часа и на другия ден пак така. Можете ли да ме посъветвате какво мога да направя в домашни условия, писнало ми е от лекари, пари за медикаменти и никаква полза  :(
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Все едно чета себе си...само дето аз имах и други гадории. Може да ми прегледаш дневника ако ти се занимава. Там май го има цялото "приключение"
Така или иначе лечението е едно - гладувания, пречиствания, суровоядство, малко мазнини и то не извлеци и мноооого зеленолистни. Хормонално ли е...няма да ти помогнат трайно нито антибиотици, нито мазила, нито препарати "убиващи" бактерии вируси и т.н., просто щото не идва от там.
Имала съм моменти дето съм изглеждала доста гнусно и ме е било срам дори да излизам.  :-\ Още избиват от време на време, но се усеща, че нещата отшумяват и изобщо не може да се сравнява с преди. За цикъла просто не ми се говори...от 3-пъти месечно до пълна липса за около половин година...и то на 2 пъти. Това лято съвпадаше с луната, ама от пътувания или и аз не знам, напоследък малко се размести...но го има!  :Content_4 - emotloader:
Отне ми 2 години близо...но не съм правила компромиси с нищо. Просто непостоянството и несериозността при мен са си недопустими когато целя нещо, та ако искаш да стане по естествения начин, трябва да си мнооого упорита. Ежедневието не е оправдание. Аз се прибирам вкъщи само за да спя, а понякога и това не правя  tooth Успех!
Активен
Psychonaut

helend

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Благодаря ти искрено за отговора. Дойде ми като "допинг". В смисъл такъв много се бях отчаяла, на 23 години съм, а не мога да се почувствам добре в кожата . Постоянно ползвам фон дьо тен-и, пудра уж да убия лъскавината, да прикрия каквото има за прикриване, обаче се получава един затворен кръг. Знам, че изисква много време, незнам от къде да ззпочна, може би пречиствания някакви. Другото което е не искам да свалям килограми. Когато съм пробвала разни диети здравословни, ограничавам доста неща и накрая има някъкъв ефект върху кожата, обаче неминуемо килограмите отиват надолу и за това съм се отказвала. Ще прочета това, което си споделила в дневника си, тъй като точно това ми е необходимо- да видя човек с подобни проблеми как се е справил с тях. Благодаря отново.
Активен

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте и от мен.Казвам се Десислава,на 24години съм и от година и половина имам проблеми с цикъла.От 2 години започнах да се храня доста по-здравословно,промених коренно някой от навиците си.Не ям месо,а в момента се опитвам да премина и към 80-90%суровоядство.Миналия месец имах цикъл,като преди това лятото прескачаше или идваше с по 2капки буквално.Мъча се от доста време с пъпки по лицето и деколтето.Мисля,че и това е свързано с цикъла.Надявам се ако някой има подобен проблем да сподели с какво се опитва или е успял да го реши.Четох за прогестеронов крем,който помагал.Другото което четох е,че при жените суровоядки и при тези,спряли животински продукти се наблюдава намаляване и дори спиране на цикъла,като това не пречило на забраменяването,защото овулацията си я има.Това честно казано малко не ми се вярва,иначе щеше да е хубаво  :)
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Здравей, Деси!
Хормоналните препарати "решават" нещата временно и най-често забатачват още повече проблема. Моя хоемопат слагаше противозачатъчните наравно с радиационно облъчване.  :Content_4 - emotloader:

Промяна в храненето би помогнало, но си трябва време и упоритост. Не става с вълшебна пръчица. Може да опиташ, ако ти е присърце, работа с добър класически хомеопат. Има и много други алтернативни методи, избери си, каквото ти допада. Но това, в което се убедих вече съмсем е, че не промениш ли храненето си нещата са временни.  :essen: :Appetit_4: Успех!
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей ,
тук имаше една потребителка, която имаше подобен проблем, сподели ни ,че след 22 дневно гладуване ( само на вода) пъпките се изчистили , а вече следващият цикъл е бил нормален без никакви усложнения, каквито е имала преди това. За съжаление не мога да и намеря поста, но го помня, защото го обсъждахме.
Активен

desinka8810

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Благодаря за споделените мнения!Принципно година и повече тренирам по 5-6пъти седмично и успях да кача малко мускули и сега не ми се ще с гладуване да ги сваля,защото определено ще се случи.В момента постепенно намалявам яйцата,като и млечните съм изключила.А и си мисля,че гладуването няма да мога да го издържа,работата ми е на крак по 12 часа и не вярвам да успея,още повече ако тренирам.Може би се дължи на някакъв хормонален дисбаланс,тъй като от лятото един месец идва друг не,или много оскъдно.Възможно е проблема да е в единия яйчник  :(
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът

Аз доста време се борих с едно възпаление в десния яйчник, което ми причиняваше неприятности с цикъла. "Оправих" го с плодолечението на Лидия Ковачева, като използвах схемата на Емилова за захранването. Тогава толкова знаех, но ефекта беше реален. Даже ми се изчисти "раничката" на шийката на матката. tooth С един куршум два заека. Аз даже не знаех за тая раничка, гинеколожката ми каза, че "вече я няма" :surpris_22:, кагото отидох на профилактичен за яйчника. Голям майтап! :D

Има много интересна и полезна информация из форума, чети, мисли, чети, мисли...  :Confus_34: Ще намериш своя път, ако го търсиш, сигурна съм!  :peperudi:
« Последна редакция: 29-11-2012, 10:09:38 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.