Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Херпес  (Прочетена 10563 пъти)

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Херпес
« Отговор #20 -: 29-03-2011, 08:48:08 »

Стига сме хвърляли вината за херпеса на раздели стрес и разни такива - те са само спусъка. Истинската причина си е точно в нас.
Някой беше писал горе че това е един от най устойчивите вируси - Точно така си е. Малката гадинка ни заразява още когато сме бебета и си я носим цял живот с нас. Практически едва ли има на Земята човек дето да не е носител на вируса.
Проявява се когато имунната ни система по някаква причина отслабва - стреса води точно до това както и прекаляването с вредни храни както и още милион причини.
Съвета с кислородната вода ми се вижда добър. Иначе пийте много фрешове и набивайте по сурова храна и ще изчезне.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Херпес
« Отговор #21 -: 29-03-2011, 09:25:04 »

Стига сме хвърляли вината за херпеса на раздели стрес и разни такива - те са само спусъка. Истинската причина си е точно в нас.
Е да, де. Само от нас зависи как ще приемем раздялата и стреса.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Херпес
« Отговор #22 -: 11-04-2011, 07:49:27 »

Попаднах на интересна статийка колко полезна била люспата на бадемите за подтискане на херпеса:

Открито е още едно природно средство за лечение на вирусните настинки. Установено е, че бадемите имат отлична антивирусна активност.

Учените по-рано изследваха и доказа ефективността на бадемите за превенция на сърдечно-съдовите заболявания, тъй като намаляват холестерола. Кардиолозите с тази цел препоръчват да се изяждат по около 90 мг бадеми всеки ден. Но само с този случай полезните качества на бадемите не се ограничават.

Екип изследователи от Норич (Великобритания) и клиниката на Университета в Месина (Италия) заявяват, че бадемите могат да усилят имунната реакция и да потискат вирусните частици. Учените моделирали човешки черва и използвали екстракт от обвивки на бадеми, за да стимулират естествените защитни механизми. В резултат, изследването показало изразена активност на бадемите срещу херпес вирус, който не е така лесно лечим.

Оказало се, че вещества, съдържащи се в обвивките на бадемите (вероятно полифеноли), увеличават активността на левкоцитите (белите кръвни клетки), пречейки на проникването на вирусите в клетките и разпространението на възпалението. Благоприятното действие на бадемите върху имунитета продължавал и след пълното им усвояване.

Учените продължават да изясняват, благодарение на какво бадемите показват такава ефективност и какво количество трябва да се изяде, за да се получи достатъчна антивирусна защита. За сега едно нещо е ясно, не бива да се пренебрегват бадемите като прекрасно защитно средство срещу настинка и грип през есенно-зимния период.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Херпес
« Отговор #23 -: 09-04-2013, 21:03:54 »

Да ви попитам за препоръка за - мазило или бъркоч за ранната фаза и след като хване кора?!  ???
За областта на долната устна и под нея.
Първите два дни с масло от чаено дърво го третирах, основната част го изгори бързо, но по кожата не се справи така добре. С клеева тинктура 2-3 дни след маслото - но не съм доволен, още повече че е спиртен извлека...


Мислям, че само веднъж успях да го парирам за броени дни с една маз с екстракт от маточина на Реди, но вече го няма по аптеките.

ПП: В един друг форум прочетох, че на човека му е спрял да излзиа херпес откакто е станал вегетарианец?! Има ли и други с такива резултати  :sorcerer - emotloader:

От години се чудя дали може да се предотврати този проблем, без да се стига до крайности - надявам се чрез храненето да се получи?!

« Последна редакция: 09-04-2013, 21:15:12 от taurus »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Херпес
« Отговор #24 -: 09-04-2013, 21:48:15 »

 Ааа,Таурус, какво е това чудо- " 2  дни , че после още 2 -3 дни..."   :o  
Тодикамп действа за един ден.  А  пък АСД-3  още по-бързо! И двете са изпробвани. АСДто е по-мощно. Ако се хване още в началото херпеса , се маже няколко пъти ( веднъж даже два пъти ми бяха достатъчни) и не му дава да "шупне". И като цяло много по-бързо всичко приключва.
Аз лично не вярвам херпес да може да се изцери завинаги. Страшно упорит вирус е. С хранене  едва ли .. Може евентуално само с ония методики , които ти наричаш "крайности"   tooth (например сухо каскадно гладуване - 5   дни сухо, 5  захранване и така - два месеца   :) )
« Последна редакция: 09-04-2013, 21:50:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Херпес
« Отговор #25 -: 09-04-2013, 22:30:46 »

Бате Бино, и аз да се включа :). Малко да конкурирам Тодикамп :)

Шуслерова сол  № 8 - ако се изпият 3-4 пъти през няколко часа по две таблетки - така поне 2 дни, всичко минава и без да се достига до мазане. Херпеса си остава достатъчно малък, едва забележим. Помага и при мехурчета по пръстите, сигурно някои знаят какво значи това. Появата им, както и появата на херпеса, се обяснява с липсата на тази сол. Изпитано е многократно.

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Херпес
« Отговор #26 -: 09-04-2013, 23:25:43 »

По аналогия с херпес зостер, може да се пробва и с покривен дебелец - изстисква се сок от листото върху херпеса, може да се пробва и като компрес. Покривният дебелец доказано лекува херпес зостер, за симплекс не зная, но защо да не може да се пробва? Остава въпросът откъде да се вземе, че напоследък все по-трудно се намира. Миналото лято ми трябваха няколко месеца, реално цялото лято, докато намеря (той е много ефективен и при възпаления на средното ухо, особено при деца).
Може да се пробва и със сребърна вода - да се мокри (или жабури, ако е в устата) със сребърна вода с концентрация поне 10мг/л. Аз така си решавам проблема с афтите - преди два дни хванах една в началото и още същия ден приключи.
Бате Бино, не бях се сетил за тодикамп по отношение на херпеса. Това ме навежда на мисълта, че може би ще има ефект и за другите проблеми, споменати по-горе - да има алтернативи, че всеки по различен начин се справя. За АСД-3, предвид силният му страничен ефект в областта на екстремните аромати  ;D, явно ще е с по-ограничено прилагане - само в почивни дни и на открито  tooth
Активен

Nelli

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Херпес
« Отговор #27 -: 10-04-2013, 07:58:57 »

Използвах Тодикамп при херпес на устните и не му даде възможност да се разлигави, мина за седмица с чиста свита коричка, срещу 3 седмици влачене преди. От сребърна вода мен не ми минава. Миналата година ми помогна варен в зехтин невен, но този път имаше резистентност някаква. Алое лист също ми е слаб.
Моите заключения са, че зависи от причината и ресурсите на организма. Херпесите ми са израз на сривове в имунитета и това е една от проявите, докато имунната система не ми се стабилизира, нямам панацея. 
Ако херпесът и афтите са израз на някакво инцидентно изживяване, стрес, настинка, тогава сякаш помощните средства са много повече и действат много по-силно. Даже хума ми е помагала преди. Може би и урина, кой знае.
Тази имунна система е огромна въпросителна и толкова уязвимо нещо, сякаш е материализирана душа :surpris_23:
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Херпес
« Отговор #28 -: 10-04-2013, 10:16:37 »

Ето още нещо за херпеса от д-р Емилова:

http://www.youtube.com/watch?v=06wQhPgnsJM
Активен
 

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.