Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 [8]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 70892 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #140 -: 30-08-2013, 05:35:44 »

Тъкмо го написах в един от дневниците и си мисля, че и тук му е мястото.

След споменаване от shofilev опитах спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods (има ги в зоя.бг). Оказаха се наистина вкусни и вкусът прилича на този на суровите тиквени семки. Даже често почнах да сдъвквам таблетките, защото почнаха да ми харесват.

Какъв е изводът? Или спирулината на прах е некачествена или нещо друго подобрява вкуса на тази от таблетките.
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Тошко
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #141 -: 12-10-2013, 10:10:53 »

Привет, аз пробвах също спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods от Зоя.бг и след като стигнах
до същия извод ги оставих.
Към бате Бино,
как може да се познае най-лесно оплоденото от не оплоденото пъдпъдъчи яйде ?
Какви са начините да се приготви здравословна храна от яйцата, и как се процедира със черупките ?
Предполагам че и на други им е интересно да пробват.
Аз лично намерих тук около Пловдивско се продават такива яйца, но искам да попитам също преди да започна да приемам такива, има ли вероятност дори и пъдпъдъците да не са гледани в най-добрите условия да пипна нещо от яйцата им? мммм ...  или няма никаква опасност специално за тях, въпреки това което изчетох и се образовах, че нямало опасност, предвид здравата им обвивка под черупката и високата темп. от 42 градуса на пъдпъдъците.

Поздрави  Smiley
Активен

Бъди себе си Smiley
azure7o
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #142 -: 06-11-2013, 23:21:48 »

Здравейте ,

Регистрирах се в този форум , главно заради тази тема ( не съм вегетарианец , тук май не ги харесвате много , но както и да е  ) , та може и да съм "месоядна тухлена глава "  търкалям се от смях , но искам да се храня здравословно.
Напоследък се стремя да не ям толкова соя ( освен , ако не е от о.Окинава ( не съм виждал такава  Grin ))
Търсех си витамини , но мултивитамин без соя не мога да намеря , чух случайно от един приятел за водорасло " Спирулина ". Прочетох в интернет за него и бях изумен какво съм изпускал до сега.
Искам да ви попитам мога ли да смеся примерно Спирулина 250гр , Хлорела 250гр с Конопен протеин - 500гр на ден да пия по 20-30гр.
Отделно мисля да си взема и годжи бери , но не знам каква е разликата между годжи бери и тибетско годжи бери ( мисля да ям по 10гр + водораслите ).
Също така си мисля да си взема и мака на прах или корен от мака на прах , ако ми кажете разликата ще съм ви много благодарен!
Последно: какво рибено масло да пия или да си остана на добавената гмо соя към моето рибено масло
( омега 3) и остана калций, магнезий ,цинк и витамините и минералите които ги няма във водораслите (b17,К1 фосфор , селен и др ... ).
На пръв поглед групата от витамини B ми се струва , че е навсякаде , дали няма да предозирам (на 19год. съм , ако това има някакво значение ) ?
За сега мисля това да са ми мултивитамините , поне докато не отида да живея на о.Окинава.  търкалям се от смях
Активен
shofilev
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #143 -: 06-11-2013, 23:56:50 »

Водораслите не трябва да се вземат по много на ден - 30 гр. с конопен протеин означава не по-малко от 20 гр. чисти водорасли. Това е твърде висока доза. Нормалната дневна доза за тези водорасли е друга. За спирулина - 2-3 грама, за хлорела може малко повече. Другото в дългосрочен аспект ще доведе до проблеми.
Има мака стрит корен на прах и екстракт от корен мака - разликата е голяма, попрочети допълнително по въпроса.
Активен
route
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #144 -: 14-11-2013, 18:41:37 »

Изключително вкусна комбинация са направили от ноу фуудс - смесили са двата вида келп за ок 5 долара. Ама там. Този на Зоя ряпа да яде.
Активен
azure7o
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #145 -: 03-12-2013, 03:47:03 »

Благодаря за отговора , но все пак не ми става ясно как мога да заместя мулти витамин добавка с водорасли на прах или други естествени източници, които мога да ги пия/ям успоредно с нормално хранене ...
Активен
Iveta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #146 -: 11-11-2014, 01:02:39 »

"Та щом водата подслонява чужда енергетика,  защо това да не го правят и добавките?  Извлечени от езерото от кой знае кой беден, нещастен (болен) човечец, обработени в цех, където витае страха на работника от евентуално уволнение заради рецесията, качени на кораба попили мъката на моряците по родните им места, разтоварени транспортирани и складирани от хора с още по-неясна вибрация, разпространени , съхранявани и предлагани от хищни, комерсиални търговци на едро при НЯКАКВИ атмосферни условия, прекупени на две -три ръце търговци на дребно .. и пр. "
Според мен само водата (като жива) може да поеме енергия, а в случая се касае за сушени водорасли, които би трябвало да не съдържат вода в себе си (от там  и дългият сок на годност), т.е. не би трябвало да е налице негатив.
И искам да попитам бате Бино, понеже вече на няколко места чета за черупките от пъдпъдъчи яйца, как трябва да се консумират?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3846

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #147 -: 11-11-2014, 10:02:13 »

Ивета , веднага отговарям Smiley  ( То е споменавано доста пъти, но и форумът е вече голям и става все по-трудно Smiley )
За черупките има две рецепти , които се предлагат от Натуралната Медицина - 1. или да се изгълтва по една лъжичка смлени сухи черупки ( пъдпъдъчи, кокоши ) от време на време. или 2. Да си направим калций в лесноусвоима форма. Смлени черупки се заливат с лимонов сок и се оставят за една нощ. Става реакция, калцият преминава в сока в една от най-усвоимите си форми - калциев цитрат.  После се изпива сокчето . А може да се хапне и това, което е останало от черупките след реакцията с лимоновия сок. Не е много приятно на вкус обаче. Така че ,  избор има в случая Smiley

Една съфорумка беше много доволна преди време от калциевия цитрат. И разказа в някоя от темите, че методът действа здраво, и то - доказано. Беше тествала стойностите на калция "преди и след"  и беше във възторг.

Сега,  с калция има обаче неприятна подробност  нерешителен   Физиолозите казват, че след определена възраст  той не може да се вгражда в костите ( които са едно сигурно депо за него ) и когато е в недостиг, организмът си гребва именно от тях , заради което  те "остеопозират" , стават крехки.  И  добре е да има в тях, за да има и какво да остане ,след "гребването", което неминуемо ще се случва с възрастта.  намигам
Затова , от  "Позитивно мислене" има яка нужда в случая - тоест - че медиците са сгрешили , а ние сме прави в надеждата си , че  можем да го вградим в костите си  и след 20те си години Smiley  
Но както и лозето си иска и молитвата и мотиката , така и нашата "мотика " в случая е  физическото натоварване. Без него организмът няма как да натрупа голям калций на места, където от него няма голяма нужда.  амии... знам ли
Тук движещ е вездесъщият инстинкт за самосъхранение - тялото гледа да си пази костите здрави. Обаче то това го преценява според потребността от здравина  намигам При машинопистката тя е една, при селската труженичка- друга.  
Физ натоварвания имат и друго предимство - те пазят ставите от отлагания на същият този калций, към който така силно се стремим.  

« Последна редакция: 11-11-2014, 10:10:12 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Iveta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #148 -: 11-11-2014, 10:15:06 »

Благодаря за отговора, бате Бино!  fluretaa
А как трябва да преценим колко често е това от време на време? И друг въпрос ми изникна - черупките от варени или сурови яйца? Преди време бях прочела една книжка за калция и там (не помня вече, но сигурно така е пишело) използвах черупките на кокоши яйца, сварени. Проблемът е, че почистването на бялата ципа под черупката става много трудно и отнема много време. И май това бе причината да прекратя опитите си.
Активен
zinaida
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 200

« Отговор #149 -: 11-11-2014, 21:28:07 »

Понеже прекарвам свободните си минути в четене на коментарите на Бате Бино ( че за мен е като енциклопедия )  тук е обяснявал подробно :

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=212.msg15698#msg15698
Активен
Iveta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #150 -: 11-11-2014, 21:50:37 »

Понеже прекарвам свободните си минути в четене на коментарите на Бате Бино ( че за мен е като енциклопедия )  тук е обяснявал подробно :

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=212.msg15698#msg15698

Благодаря! И аз доста неща изчетох, но това не бях Smiley
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3846

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #151 -: 11-11-2014, 23:06:40 »

Благодаря за оценката , драги дами  ангелска целувка Неудобно ми е, че ви ангажирам от времето с многобройните си постове   да бях писал по-малко , щях и аз по-лесно да си намирам някои текстове, до които опирам понякога.   ама че съм

Ивета , разтоварвам те и от това бреме , ще черпиш един сайдер като дойдеш лятос на морето  ухилен
- няма как да преценим дори ориентировъчно дозата нито на калция , нито на нищо, което влиза в нас като витамин , минерал или цяр.. Това са стотици вещества с милиарди взаимодействия помежду си .. само организмът си знае от кое -колко  и в кой момент. ( в по-долният пост след цитираният от Зинаида съм дал по-подробно мнение по въпроса )  Ако не му пречим, той ще се отърве от излишъка и ще си произведе сам необходимото, дори това да е невъзможно според науката . Ето , уж без белтъчини човек не можел да живее, но някои учени "игноранти" ( като акад. Уголев) доказаха, че може,  ухилен  Просто защото "незаменимите"  се образуват в нас , както от зеленолистните , така и от азота , затова на местната индустрия и наетите от нея "експерти" - много поздрави  ухилен След като някои племена не употребяват почти никакви белтъчини , а са живи и здрави дълги години , значи има обяснение, просто трябва да се намери Smiley Но затова се налага да допуснеш невъзможното , иначе никога няма да направиш откритие  намигам
Същото е и с вит.В12 ,а вероятно и с много други вещества, просто е въпрос на време "невъзможното днес да стане възможно утре" Smiley  
Прочетохте ли днес ? Родилка оживява след 45 минутна липса на пулс! Без никакви нарушения! http://www.vesti.bg/sviat/rodilka-ocelia-sled-45-minuti-bez-puls-6027139 И как е възможно?  Явно има още много да се учи..

Бялата ципа при мен не се почиства  - изсъхват и после всичко правя на прах в кафемелачката . Така не я виждам и не ме дразни Smiley  Дали от варени или от сурови?  Срещал съм и двата варианта, не знам.. аз съм  мързелив за някои неща и не си правя труд да варя. Но като се замисля, по-стерилно е да са сварени или поне изчистени със спирт още като яйца.      
« Последна редакция: 11-11-2014, 23:15:32 от бате Бино » Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
Iveta
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #152 -: 12-11-2014, 14:53:04 »

Бате Бино, аз и зиме съм край морето Smiley (въпреки, че вятъра не ми понася...)
Може би тази енциклопедия дето си я "носиш" би могла да се систематизира и на хартиен преносител Smiley Благодаря за отговора, ще пробвам и с варени и със сурови, скоро.
А историята с тази родилка - кара ме да вярвам, че няма невъзможни неща. Само дето такива чудеса са по-скоро изключениа, а не правило, не можем да чакаме на тях (макар, че...). Доколкото разбирам от статията - в тази ситуация никой няма съзнателна заслуга за случилото се... Smiley
Активен
zinaida
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 200

« Отговор #153 -: 13-11-2014, 17:36:18 »

Ооо аз с такова внимание чета всичко изписано , и без да преувелича ни най- малко ,мога да заявя , че най-ценната информация във форума е именно в постовете на Бино.
Честно за си призная ( дано с това не обидя някои от другите съфорумци) , но когато пусна тема със запитване ( като например тази за плесени и мухъл последно ) тайно се надявам да се включи именно Бино , защото се доверявам на неговите знания и опит. Не че не мога да попитам направо на ЛС конкретно него, но нали все пак сме във форум. Отговорите на мой въпрос , могат да заинтересуват и другиго.
Така де ....лирична вметка, целяща единствено да засвидетелсвта  респект  !
Активен
veli_li
New
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #154 -: 09-01-2015, 21:20:01 »

С нисък химоглобин в комбинация с ниско кръвно съм и реших да си помогна със вземането на Спирулина,но от толкова спорове не разбрах от къде да си взема? Някой може ли да бъде така добър да помогне.
Активен
taurus
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 119

« Отговор #155 -: 26-01-2017, 21:49:06 »

Варианти - много. Най-евтино излиза от чужбина, особено ако твой познат живее там и ти ги изпрати. Така се спестява мито и други надценки на вносителите. Иначе по-лесно е да си ги купиш от някой, който ги внася, но е и по-скъпо. Аз първоначално купувах от "Аквасорс" (имам дистрибуторски договор, който подписах само за мои лични нужди), но след това започнах да купувам от "Дива енерджи" http://www.diva-energy.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/e3-afa/cena-e3afa - голямата опаковка излиза с около 20% по-евтино от тази на "Аквасорс" и то по дистрибуторска цена.
При сушените водорасли е много важен процесът на сушене. При неправилно сушене няма никаква полза от тях. Това означава, че трябва да се обръща внимание на фирмата производител, не само на вносителя. намигам
В наши дни - кои са добрите оферти, вече има и чужбински сайтове, с доста добри цени.

Тук за спирулина сте препратили в началото на темата...
http://www.planetaryherbals.com/products/GP1964/

И то дори само когато усещах, че се разболявам - в тези случаи ефектът беше наистина поразителен - за часове или на другия ден най-късно (ако ги вземех при първи симптоми). Сега ги вземам ежедневно с профилактична цел - да не се разболея от циркулиращите в момента вируси.
Освен за тонус, енергия ... искам и в такива периоди на вируси навън - да ги взимам. Каква е нормалната доза, за проф-ка? Интересуват ме спирулина и АФА  Smiley

Тук са от БГ, но цените май са като в Аквасорс с отстъката:
E3 AFA
Хлорела
Спирулина
http://www.diva-energy.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/e3-afa/cena-e3afa
Изключително вкусна комбинация са направили от ноу фуудс - смесили са двата вида келп за ок 5 долара. Ама там. Този на Зоя ряпа да яде.
Как се казва?
Активен
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 [8]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: