Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Кое според вас излиза по-скъпо - храненето със сурова/био или със стандартна храна?

Суровоядството ми излиза по-скъпо.
- 42 (32.8%)
Стандартното хранене ми излизаше по-скъпо.
- 33 (25.8%)
Не намирам особена разлика за бюджета ми.
- 35 (27.3%)
Не мога да преценя.
- 18 (14.1%)

Общ брой гласове: 114


Автор Тема: Кое ни излиза по-скъпо?  (Прочетена 43678 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #40 -: 01-04-2011, 09:26:31 »

Здравейте,
Не съм суровоядец (и не обичам тези определения особено  :angel:), но голяма част от храната ни е сурова/био, и определено ми излиза много по-скъпо от преди. Когато наблягам на сурова храна огладнявам по-бързо и някак си не ме наяжда, обратно на това, което бяхте писали отгоре :) От друга страна, оцеляването ми в офиса на сурово излиза доста скъпо. Пример - сок фреш 1/2 литър и пакет сурови ядки Детелина - 10 лв. И това само между другото хранене! Студенопресовените масла, кокосовото масло, т.нар. супер храни и т.н. са скъпи също. С две думи откакто станахме веган с приятеля ми, по-голямата част от заплатата ми отива именно за храна, което е нелепо просто и се чудя аз ли нещо не правя като хората  :surpris_23: Излиза, че работим, за да се храним, а не мисля, че точно това е идеята да ходиш на работа  :Confus_34:
За същите 10 лв аз си купувам цяло кило сурови бадеми директно от производител, който си ги гледа в Хасково в двор и всичко си е супер био органик и т.н. ;D Даже са българския сорт "Аспарух", които са най-добри за консумация, а не като всички останали бадеми, които се продават. Верно, другите са по-сладки на вкус, в смисъл като захарност, но са с произход САЩ и са доста съмнителни.
Казвам ти ги всички тези неща за бадемите, щото е добре човек да инвестира време в търсенето на истински качествена родна стока, която е по-органик и супер от всичко, а и не е скъпа. Навсякъде из форума съм писал, но и на теб ще пиша, че не препоръчвам пазаруването от супермаркетите. Там пазарувам само ако съм на път в друг град или има нещо извънредно. Бавно-бавно си намери хора за всичко и проучи къде твоите храни са най-добри - и като качество, и като цени ;)
Иначе и на мен в началото за месец ми излизаше 500-600 лв за ядене, което обаче е чисто разхищение :Confus_3:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #41 -: 06-04-2011, 21:37:45 »

най евтино излиза хрането с сурови храни.Вместо 1 кг.месо си купувам5-6кг. моркови и зеле

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #42 -: 10-05-2011, 14:46:54 »

 :kisss:Още по-икономично...ако си го произведем сами.Знам го от опит!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #43 -: 11-05-2011, 11:47:12 »

В тази връзка...борси за ядки в София знаете ли?
Скоро не съм ходила на зеленчуковата в дружба, но явно е време вече :) споделете, ако някой е ходил, моля.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #44 -: 11-05-2011, 20:59:37 »

Въпрос: Кое според вас излиза по-скъпо - храненето със сурова/био или със стандартна храна? 
Този въпрос няма еднозначен отговор в краткосрочен план.Зависи от това, колко сме практични, пестеливи, находчиви и т.н..Но в дългосрочен е по-икономичен, според мен.Храненето със сурова храна е вид инвестиция в нашето здраве, а знаем/или ще научим/, колко скъпо струват грешките в тази насока.

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #45 -: 12-05-2011, 10:53:26 »

Въпрос: Кое според вас излиза по-скъпо - храненето със сурова/био или със стандартна храна? 
Този въпрос няма еднозначен отговор в краткосрочен план.Зависи от това, колко сме практични, пестеливи, находчиви и т.н..Но в дългосрочен е по-икономичен, според мен.Храненето със сурова храна е вид инвестиция в нашето здраве, а знаем/или ще научим/, колко скъпо струват грешките в тази насока.

Точно това е, което мисля и аз, че няма еднозначен отговор. Може и ефтино да се храни човек суровоядски, но релано колко хора го правят ? Ако човек има възможност винаги ще предпочете по-скъпата и по-качествена храна и то си е нормално ( скъпо и некачествено има, но евтино и качествено не, или поне аз не съм виждал). А в дългосрочен план като прибавим, спестените лекарства, спестените нерви и време да ходиш по-лекари, то определено става яно, кое е по-евтино. Също има пряка зависимост между размера на дохода и здравословното състояние на хората в момента, което е също показател, за това, че трябват и пари, за да си здрав в това общество. Ако погледнем назад във времето, когато хората преди няколко века не са знаели какво е това изкуствен тор, пестициди, инсектициди, консерванти и т.н. , и са се хранили само с органик храна, картинката е била наобратно. Хората с по-висок доход са били по-болни, поради причината, че са яли основно месо, защото са смятали, че зеленчуците са за простолюдието.
Разбира се тези неща ги говоря чисто статистически и определно имат значение и индивидуалните решения, които човек прави.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #46 -: 12-05-2011, 10:55:39 »

Така е, аз се храня по-скромно, защото нямам възможност да си купувам всичко което искам. Но пак съм доволна, гледам да се храня разнообразно и да включвам повече видове храни. Хубавото е, че си имам две села и лятото почти нищо не купувам. :Content_22:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #47 -: 12-05-2011, 16:41:02 »

Хората с по-висок доход са били по-болни, поради причината, че са яли основно месо, защото са смятали, че зеленчуците са за простолюдието.
Ами те и до сега някои хора си плющят белия хляб, защото смятат, че черния е за селяндурите и бедняците.
Ако ядеш бял хляб, значи и голяма работа  :whistling2 - emotloader:
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #48 -: 13-05-2011, 01:10:44 »

Хората с по-висок доход са били по-болни, поради причината, че са яли основно месо, защото са смятали, че зеленчуците са за простолюдието.
Ами те и до сега някои хора си плющят белия хляб, защото смятат, че черния е за селяндурите и бедняците.
Ако ядеш бял хляб, значи и голяма работа  :whistling2 - emotloader:

Нещата са комплексни не може да се изолират опростено. Нека да вземем за примера горното твърдение и да го разчепкаме в рамките на 2 минути. Толкова отделям на пост:
Предимствата на белия хляб са многократно повече от недостатъците му. Разкаран е пшеничния зародиш съдържащ шампионско количество оксалова киселина.  Разкарани са триците съдържащи плашещи количества фитинова киселина. Оставено е само най-вкусното, щадящото и лесно усвояемо от зърното. 
По принцип изобщо не трябва да се яде хляб но населението е много и е гладно а хляба е евтина храна с нелош аминокиселинен профил . При липса на друго  е добро спасение.
Да ядеш бял хляб значи че ти е вкусно на първо място, и кулинарното изделие има отлични визуални и кулинарни качества на второ.  Веге простотиите за безценните трици не издържат на кръстосан разпит.
Нуждата от фибри може да бъде осигурена от друг източник. Фитат и оксалат в комбина правят усвояемостта на изброените ценни витамини и минерали под 5 процента.
И да примера е точен, богаташа ще ръфа бял хляб с каквото си поиска друго по него а бедняка ще ръфа трици,  или друга нискокачествена помия и ще си мечтае за вкусния бял хляб.  И неминуемо ще се започне с едни обяснения как вегетарианката откак яде суров хляб от кълнове се чувства прекрасно, ЗАЩОТО ТАКА Е ПРОЧЕЛА  от други вегетарианки че трябва да се чувства.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #49 -: 13-05-2011, 01:14:39 »

В бързината пропуснах да кажа два реда и за темата кое излиза по скъпо.
Всичко е скъпо уважаеми колеги!  Много много скъпо и продължава да поскъпва.
В България не остана какво да се произвежда и картелни споразумения определят абсурдни цени на храната.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #50 -: 16-05-2011, 01:31:23 »

Изключително верни  наблюдения имате. Припокриват се напълно с любимите ми книги
Страница
Коя е книгата, която си снимал?
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #51 -: 16-05-2011, 18:37:51 »

Изключително верни  наблюдения имате. Припокриват се напълно с любимите ми книги
Страница
Коя е книгата, която си снимал?

Аз няколко пъти го попитах за тази книга на лични, но в крайна сметка не ми отговори. Явно си я пази само за себе си. :)
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #52 -: 16-05-2011, 23:20:27 »

Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #53 -: 17-05-2011, 11:14:46 »

Намерих я  :Content_4 - emotloader:

Методът Гейбриъл

Много ти благодаря! Аз съм я мяркала тази книга, но интересно защо не съм я разгръщала. Определено ще я потърся! :)
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #54 -: 23-05-2011, 01:19:28 »

После да пишеш ;)
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #55 -: 31-10-2011, 10:24:31 »

Живея в близост до пазар, така че определено суровоядството ми излиза много по-евтино. От където и да го погледна.
Старая да се купувам предимно от пенсионери, дошли от селата, за да продадат домашните си продукции. Попадала съм на уникално сладки и като цяло страхотни неща. Тази година попадението ми беше млечна царевица... от един симпатичен дядо на импровизирана сергия. Купувала съм може би всеки ден  :essen:

А, между другото... относно средствата... Ако  решим да включим и парите, които се пестят от неупотреба на електричество за печки, фурни и т.н... тогава мисля, че няма да има място за спор.  :Content_14:
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #56 -: 02-11-2011, 01:18:28 »

Факт.Или пък-просто измиваш зарзавата,награбваш няколко ореха-и няма да миеш чинии с препарат(абе това е дребно ама не се сдържах).
Ти бтв много ме кефиш.Както едвам гледах като прочетох вече втори твой пост и ми светна.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #57 -: 02-11-2011, 09:11:36 »

Хората с по-висок доход са били по-болни, поради причината, че са яли основно месо, защото са смятали, че зеленчуците са за простолюдието.
Ами те и до сега някои хора си плющят белия хляб, защото смятат, че черния е за селяндурите и бедняците.
Ако ядеш бял хляб, значи и голяма работа  :whistling2 - emotloader:

Нещата са комплексни не може да се изолират опростено. Нека да вземем за примера горното твърдение и да го разчепкаме в рамките на 2 минути. Толкова отделям на пост:
Предимствата на белия хляб са многократно повече от недостатъците му. Разкаран е пшеничния зародиш съдържащ шампионско количество оксалова киселина.  Разкарани са триците съдържащи плашещи количества фитинова киселина. Оставено е само най-вкусното, щадящото и лесно усвояемо от зърното. 
По принцип изобщо не трябва да се яде хляб но населението е много и е гладно а хляба е евтина храна с нелош аминокиселинен профил . При липса на друго  е добро спасение.
Да ядеш бял хляб значи че ти е вкусно на първо място, и кулинарното изделие има отлични визуални и кулинарни качества на второ.  Веге простотиите за безценните трици не издържат на кръстосан разпит.
Нуждата от фибри може да бъде осигурена от друг източник. Фитат и оксалат в комбина правят усвояемостта на изброените ценни витамини и минерали под 5 процента.
И да примера е точен, богаташа ще ръфа бял хляб с каквото си поиска друго по него а бедняка ще ръфа трици,  или друга нискокачествена помия и ще си мечтае за вкусния бял хляб.  И неминуемо ще се започне с едни обяснения как вегетарианката откак яде суров хляб от кълнове се чувства прекрасно, ЗАЩОТО ТАКА Е ПРОЧЕЛА  от други вегетарианки че трябва да се чувства.

Добре, тогава излиза, че авторитети като Малахов яко са се объркали, след като твърдят, че хлябът стабилно залепва за червата ти, и после трябват доста нетрадиционни процедури, за да го изчистиш оттам  :Confus_3: :whistling2 - emotloader:

Съгласен съм с теб, че самовнушението понякога играе огромна роля, но все пак мисля, че кълновете са доста по-добър избор  пред белия хляб... :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #58 -: 05-03-2014, 00:54:49 »

Според моите наблюдения, ако човек много се постарае да не говори и дъвче старателно всяка хапка по 90 - 100 пъти, храненето със сурови неща ще излиза доста по-евтино.
Ще има и икономии на ресурси на храносмилателната система, като ще продължаваме да сме много по-работоспособни и по-трудни за инфектиране.

Ако някой е правил качествено въздържане от храна 15-20 дни и много качествено захранване с всички прилежащи действия, то със сигурност си спомня как с вода, чаша сок, 2 моркова и 4-5 ореха е бодърствал по над 20 часа (!!!) на денонощие :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

adriana.mehandjieva

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Кое ни излиза по-скъпо?
« Отговор #59 -: 21-03-2014, 13:34:02 »

Според мен храненето със сурови храни е доста по-евтино. Обработените храни по принцип ми се виждат по-скъпи.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 25 запитвания.