Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Противопоказни ли са тези съвети?  (Прочетена 7715 пъти)

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Здравейте,

Публикувам този пост от името на майка си, която до ден днешен не мога да навия да се регистрира. Тя има купища проблеми с храносмилателния тракт, някои от които много специфични. Аз не съм чела достатъчно да дам компетентен съвет за точно нейния рядък случай. Редовно обаче я насочвах към нашия сайт с думите, че дори да не помогнат тези практики, поне не могат да навредят. Тя обаче и в това се съмняваше. Затова за днес си насрочи консултация с професионална йогиня, живяла дълги години в индийски ашрам. Аз бях безкрайно щастлива, че най-после реномирано външно лице ще потвърди това, което тук препоръчвате безплатно. Да, ама не.

Подготвих старателно едно списъче с всички съвети от сайта на Мер - пречистванията и хранителния режим - с молбата да даде листчето на йогинята за коментар. Очаквах да си даде благословията, за да започне мама най-после да се пречиства и храни здравословно. Само дето тази йогиня на почти всичко казала "твърдо НЕ". Дори елементарното вегетарианство. Меко казано съм стъписана.

Сега, възможно е това да се дължи на наистина специфичния случай на майка ми. Ето това не съм компетентна да преценя. Казали й, че повечето практики може да ги понесе един здрав организъм, но не и нейният. Това ще помоля вие да прецените.

Ето какъв е случаят на майка ми. През юношеските години имала хранително разстройство, при което с цел отслабване, гълтала шепи разхлабителни за толкова дълъг период, че перисталтиката трайно заслабнала. По-късно развила улцерозен колит, заради който някакъв традиционен практик й забранил почти всички плодове и зеленчуци. Тя спазвала забраната няколко години, в резултат на което - силна авитаминоза и поднормено тегло. Но главният притеснител е нов. Наскоро установиха с ултразвук, че всяка погълната течност се задържала с часове в стомаха и тънките черва, отказвайки да продължи нататък. Нямат обяснение, нито диагноза, само хипотеза, че може би е в резултат на хранителното разстройство. Но заради тоя нов симптом тя не смее вече да пие свободно дори вода. Твърди, че усеща перманентно в себе си течности и газове, които причинявали болка, но не можела да се освободи от тях. Други по-дребни проблемчета включват запек и нарушена микрофлора.

И така, запознавайки се с всички тези детайли, консултантката тази вечер казала:

- суровоядство - не (от зеленчуците никой, от плодовете - сурови само банани и кивита. даже с ябълки да не рискувала, за по-сигурно да си ги печала.)
- веганство - не (можело всичко освен сирене и кашкавал. Даже на воля препоръчала пиле, риба и яйца)
- житен режим - не
- лечебен глад - не
- клизми - не
- шанка-пракшалана - не
- пречистване на бъбреци - не
- лимонов сок със зехтин - не
- сок от зеленолистни - не
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ пречистване от паразити - то поне не било вредно
+ кълнове - засега забранени, след някой месец щяла да ги позволи
+ сокотерапия - може, но не и целодневна
+ пречистване на черен дроб - да, само че не това от сайта. Вместо него - да пие скъпи капсулки бял трън и Triphala
+ жабуркане с шарлан - май само на него се зарадвала от целия ми списък

> за истинско пречистване трябвало 3 дни всяка седмица да се храни от сутрин до вечер само с кечери (варен бял ориз с варена червена леща и варени зеленчуци)
> позволява кафе
> препоръчва за закуска овесени ядки или поне филийки с масло


И така, пак да кажа, стъписана съм и ми се качи адреналина. Не очаквах такова противоречие с досегашните ми представи (особено за йогите, колкото и бегли познания да имам там). Моля, дайте си мнението за тези съвети преди майка ми да е отказала всичко сурово за половин година, да започне да кара на спагети, ориз и пиле, и да хукне да й сканират аурата, както препоръчали накрая.

П.П. Въпросната йогиня е тази.


Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #1 -: 30-03-2011, 02:45:40 »

Oх, много сложно. Аз не се чувствам достатъчно компетентна. Някои неща се преплитат със съветите на традиционните лекари (никакви сурови плодове и зеленчуци; може месо), други- със съветите на моя натуропат относно пречистванията ( на мен също ми каза не за чернодробното, но това е според моя случай), трети с някои мои мисли.

Въпросната йогиня като препоръчва сокототерапия, как си я представя като не можело сокове от зеленолистни?

И също така знам, че много йогини отричат суровоядството.

Иначе виж тук какво споделя една жена:
http://www.recipemagician.com/polezno/zashto-surovoiadstvo/#comment-2622
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #2 -: 30-03-2011, 07:23:15 »

Запека е ОГРОМЕН проблем и от него е тръгнало всичко,втвърденото черво е предшественик на рака,за съжаление. :surpris_23:
Глад,проведен с мисъл и под наблюдение,но на вода. Взимайте спешни мерки,как може да се изостави така положението? >:(
Уринови клизми по време на глада мисля ще помогнат много.
Пак повтарям,положението е повече от сериозно. :Confus_34: :Confus_34: :Confus_34: :Confus_34:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #3 -: 30-03-2011, 09:25:25 »

Драга Меморийка,
Защо да коментираме нечии съвети, преди да  сме коментирали човекът , който ги дава?? :) :) 
Има ли изобщо рутината да дава съвети за ЛЕЧЕНИЕ или само за "духовно израстване"?
Само фактът ,че е била в ашрам ли  я прави "реномирана"?  Където (както е според статията) метяла праха на двора, после в библиотеката , и после  дълги часове в мълчание..Кой  прецени  , че ашрамите  произвеждат способни лечители? Това ли им е работата всъщност?  И значи ли че всеки ,който е пял (или мучал)  в ашрама е вече готов, завършен ЛЕЧИТЕЛ? С практика с различни заболявания?  Защото в случая това , което е препоръчала въпросната йогиня просто е едно нищо!
 
 В случая ЛЕЧЕНИЕ не е препоръчано. Никакво.  Някаква профилактика- да. Касае се за явно подценяване на ситуацията (както и Бенато е забелязал) .  Според мен, осъмнете се в  "авторитета"  и  се насочете към друг :)
    Явно майка ти е сложен случай.( Не че моята е по-прост де, нищо че е доцент медик  :)  ..)  След като не иска да повярва в резултатите на толкова много хора тук, които споделят от сърце (и безплатно), а е готова  да си даде парите на непознат човек, с неясни целителски познания и умения , не знам дали може и има смисъл изобщо   да се потим тук .. :) 
Възможно е  мама и да намери магическото хапче. (тя това търси) Кажи й че и ние го търсим :)  така че да не забрави да сподели когато го срещне .

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #4 -: 30-03-2011, 13:46:34 »

Аз споделям, напълно мнението на бате Бино. Отидете при лекар, защо не пробвате при д-р Атанас Михайлов. Той е много свестен и най-важното мислещ.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #5 -: 30-03-2011, 14:02:24 »

Моя съвет е също да идете на свестен лекар тези проблеми са сериозни.
Колкото до така наречената Йога - Препоръчва яденето на месо - Сериозна работа. :surpris_22: :peperudi:
Не си давайте само парите при нея тя не може с нищо да помогне на майка ти.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #6 -: 30-03-2011, 14:31:05 »

Е аз нямах предвид точно човек с медицинска диплома :)
Целител може да бъде всеки ( Но  не и  по закон  , както знаем..)  без значение дали "алтернативен" доктор ,билкар , или дори треньор по бягане ..
( Както знаем , наша съфорумка беше излекувана напълно от тежка и дългогодишна астма само с помощта на яко бягане под надзора на обикновен треньор.Чудо.)
Важното е да има познания, практика и да препоръча нещо наистина оздравително, защото "съветите" на тази йогиня не че са лоши, но в случая са недостатъчни  за да се задействат оздравителните механизми в тялото.  Тоест - трябва да се побутне повечко. Все някоя методика ще "проработи" , но трябва да е все пак  методика.:)

"Традиционен" доктор   в случая може да облекчи временно, но за изцеление е необходимо и още нещо..
(Знаем къде е силна "традиционната" и кога да я търсим - в спешните състояния. Извън тях, за съжаление , всяко "оздравяване" е временно или донякъде . Там даже самото значение на думата "лекувам" е изопачено. За пример - нашумелият напоследък израелски доктор, който дойде и шашна всички с метода си за "лекуване" на разширени вени.  И как всъщност ги "лекува"? Ами успял да изнамери вещество , което, инжектирано в болния крак , запълва и "зациментирва" вече болните вени като пренасочва кръвопотока към другите (все още)  здрави вени.И операция не се налага.  И така болните вени вече не болят. Пациентът -щастлив. Тъкмо на това някои му казват - лекуване. :) :)  )
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #7 -: 30-03-2011, 14:40:34 »

Бате Бино, дефакто жената потърси йогиня, защото смята да се захваща с йога. Дотук добре - йогите разбират от йога. Трябваше вчера да обсъждат асани и медитативни техники. Обаче аз се намесих и използвах повода колко се възхищава на новия си  инструктор, за да чуе и от външен човек същото, което й бая на главата всеки ден. И тук взех че ударих на камък. Сигурно е моя грешка, че не предвидих фактора "разни йоги, разни идеали".

Смятам да се присламча към следващата им среща и да разпитам защо забранява каквото забранява. Ще споделя и тук доводите. Ако се окажат слаби, пак ще опитам да я пренасоча към форума.

Умишлено споменах кой е дал съветите, за да чуя мнения и по този въпрос. Благодаря, за което. Ще й ги покажа. Но ще се радвам и на коментари по самите съвети. Примерно:

> бял трън на капсули - защо на капсули, а не, да речем, отвара? Звучи като по-слабодействена, че и по-скъпа алтернатива.

> кечери - някой срещал ли е това наименование? (Може би го е записала грешно, защото не намирам нищо под тази дума.)
Било ястие, високо ценено според аюрведа. Но отново ме съмнява доколко са лечебни големите количества варен бял ориз. И то само това по цял ден.

> да позволява кафе, но не и глад, не клизми - ... нямам думи.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Вери, благодаря много за мнението! Би ли споделила защо натуропатът ти не препоръчва чернодробното?
Струва ми се, че преди в сайта бях срещала противопоказания - от кого да не се прилага - но сега не мога да ги открия.
И мерси за препратката към случая. Наистина може да се окаже подобен.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Бенато, би ли ме препратил към четиво, където посочват, че гладът лекува запек?
Майка ми има панически страх от обратното - че без храна щяла съвсем да замре перисталтиката и после нямало да може да я възстанови. Не успявам без информация черно на бяло да я убедя.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Сис, мерси:) Фитотерапевт звучи добре, тъкмо ни е наблизо.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #8 -: 30-03-2011, 15:24:41 »

Мемория, за съжаление и аз не мога да дам съвети, защото нямам мед.образование и случая ми се струва доста сложен и в напреднал стадий. Но за думата качери, мисля че е записано грешно и се казва кашери.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #9 -: 30-03-2011, 16:11:49 »

Току що го открих. Изписвало се "кичари" (khichari/kicharee). Действието му било алкализиращо и уравновесяващо трите доши. И съвсем между другото се споменава, че помагало и при пречистване. Както каза бате Бино, доста профилактика са й препоръчали, но не и реално лечение.  :-\
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #10 -: 30-03-2011, 16:33:54 »

Капсули вместо отвара, защото целта на билковите капсули е по-високата концентрация, която обикновено е нужна, за да се повлияе дадено заболяване от билката. Прави се екстракция с цел да се събере в малък обем повече активно вещество и да не се налага да пием кофи чай.

А за клизмите и глада според мен, защото още повече "разглезват". При злоупотреба с разхлабителни проблемът е именно това, че в един момент не може без тях. Развива се и толеранс. Необходими са все повече. И като ги спреш - запек. Логично... И един омагьосан кръг става, нито с тях, нито без тях. Ама има измъкване, с много търпение. Тоест трябва някак си храносмилателната система да заработи сама отново, което ще стане с хранене... често, в малки количества, с по-малко дразнещи и лесни за смилане храни. На мен съветите на жената ми се струват логични.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #11 -: 30-03-2011, 22:57:27 »

И аз намирам за логични съветите на йогинката. Не е добра идея да  разкандърдисваш майка си когато се е навила да влиза в правия път а това влизане не става толкова бързо колкото ни се иска.
Не може да се прави шанка ако няма перисталтика - солената вода ще остане за дълго в червата и не се знае откъде ще излезе.
Най-добре пак се върнете при нея и питайте дали е противопоказно вечер преди лягане да си разтваря 1-2 лъжици мед в малко хладка вода - това за запека.
Също така питайте дали е противопоказно есента да си направите кисело зеле - за зелето мненията са различни (заради колита), но за зелевата чорба още не съм чел лошо и освен това влияе добре на микрофлората. Само внимавайте колко солено ще го направите  :pensif_29:
Има и едно йогийско упражнение, което се научава сравнително лесно ако човек не е пълен и пооправя перисталтиката на червата. Упражнението се казва наули. Ето и клипче в което е обяснено http://www.youtube.com/watch?v=KqARVEOOvAM.
Аз си го правя всяка сутрин и не ми се налага да правя шанка, но действието му не е толкова бързо. За да се изчисти дебелото черво от буците вътре са необходими поне 3-4 месеца редовна практика.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #12 -: 30-03-2011, 23:40:10 »

Благодаря!  :love_006 - emotloader:
Тази практика наули е първата ми асоциация с йога и откакто я видях като малка, ми спечели много трайно уважението.
Страшно ми e приятно и полезно да получавам мненията на всички ви.  :Content_22:
Ще изчакам още няколко (надявам се и Петко да успее да се включи) и ще добавя още едно въпросче.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #13 -: 31-03-2011, 08:13:41 »

Не говорете глупости,че клизмата прави червата лениви,нищо подобно! Клизмата се прави СЛЕД ходене по нужда на празен стомах. Целта не е да се изпразнят червата от вчерашната храна. Да сравниш клизмата с очистително е меко казано смешно. :surpris_22: Клизмата прочиства стените на дебелото черво,които са затлачени и покрити със стари фркалии и всевъзможни гадости,Тя също така отмива неблагоприятната среда,клизма с урина е хубаво начало,после преварена.Тя дава шанс на червото да заработи нормално.
Храносмилателната система,а и не само тя е МОЛИ за почивка,тя се моли да и се даде шанс и покой за да се възтанови.А това се постига с Глад и молитви,наистина ако е вярваща помагат.
Жената се е самоотравяла дълги години и ще трябва много време и търпение за да се променят нещата.
Хубаво е да се чете ,да вземеш здравето в своите ръце,не се ли възтанови САМ организма,никой и с нищо не може да помогне,камо ли оризче с леща(аз го обожавам,но си е просто храна)
Бате Бино е дал хубави съвети и винаги обосновани,аз се старая също ,да не приказвам прани приказки и неща които не съм пробвал САМ.
Хапчета на билкова основа,за да подействат им трябва повече от месец,за достигнат желаната консентрация.А с нейната храносмилателна система,вероятноста да се усвоят добре клони към 0. Само ще раздразнят и без това възпаленото черво.
Прочети Малахов,Галина Шаталова,Хърбърт Хелтън,Норман Уокър,Юри Николаев.
За рибата и пилето ,няма да коментирам, да ги консумираш в това състояние е бавно самоубийство.
Нещата много сериозни и тялото и го показва,то е молило за помощ дълги години,колко много хора си мислят запека за Малко проблемче,това малко проблемче обръща каруцата почти винаги.
Успех желая на жената и дано и дойде просветлението.
Между другото в България има много по -напреднали йоги от разните ашрами в Индия. Там всички са велики йоги. Картофите са Самоквски ,дините от Любимец. ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #14 -: 31-03-2011, 23:12:57 »

Бенато, да искаш да излекуваш за няколко месеца човек, който с десетилетия си е колекционирал разни заболявания във възходяща градация е шокова терапия. Не всеки може да я понесе а и рязката смяна на хранителния режим. Освен това рязката детоксикация ще е страшна - сигурно ще има натравяния. Ние с тебе можем само да предполагаме какви са симптомите от приемането на здравословните храни. За момента се избира най-малката злина и така докато се появи по-малка от нея.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #15 -: 01-04-2011, 00:54:03 »

Бенато иска, но ако тя не пожелае, няма кой вместо нея да се погрижи.
 Кефира също може да е от полза в такава ситуация. Кефирната гъба се намира лесно в интернет, има хора които раздават, има я и в магазини. И аз мога да ти пратя, но ще е след 2-3 седмици.
 Майка ти според мен е загубила желание да се бори. На твое място щях да измисля начин да я провокирам и да и покажа, че може да се справи. Ти ако се притесняваш прекалено, също няма да и помогнеш особено.
 Може да и връчиш някоя книжка, която смяташ че ще я вдъхнови и поразбуди.  П.Брег примерно има убедителен и уравновесен,самоуверен тон, достъпен за всеки човек, Атерхов също(а и те самите са преодоляли сериозни болести).Психичната нагласа е най-важна, от там се тръгва. 
 Тази йога много разпуснати и небрежни съвети е дала. Ще бъде интересно как би се обосновала. Лекарите, вероятно ще искат да извадят тежката артилерия, и с тях много трябва да се внимава. Ти не каза, майка ти всъщност какво е склонна да направи. Това също е от значение, за да знаят какво да ти препоръчат другите.
 
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #16 -: 01-04-2011, 15:02:51 »

За йогинята научих нещо, което според мен е ключов момент - успокоих се, че тя самата била вегетарианка. Значи не е от хората, които имат универсален съвет за всички, "следвайте мен", а съобразява според случая. (Доколко е компетентна да съобразява - не знам, още не сме се срещали да я разпитам подробно.)

Другият й плюс е, че поне отказа майка ми от прясното мляко, сиренето и кашкавала. Чудо! Вярно, позволила кравето кисело на воля, вместо да предложи една хубава алтернатива - кефир с ядково. (Мерси, Неа, мисля че още пазим една гъбка засега, но ще те имаме в предвид  :love_026:). И все пак за един кратък разговор убеди мама да съкрати млечните си наполовина. Аз откога го мъчех този казус безуспешно.

Редно е да спомена какво мисли и самата майка за всичко дотук. Смята, че йогинята може да е отпочнала добре преди години, но вече е тръгнала да се комерсиализира. Опитала се да й продаде капсулите бял трън на тройна цена спрямо билковата аптека (затова казах, че са скъпи, а те всъщност не били). Говорела много за духовно израстване, но не създавала впечатление за лъчезарен човек, който сам се радва на живота. Освен това накрая й записала час за сканиране на био-поле, на което се отказа да ходи от страх да не й открият още нещо.

В крайна сметка май ще взаимстваме предимно йога упражненията с насоченост перисталтика, които ще й покажат в няколко сеанса и после продължава самичка вкъщи (обещах да се включам за подкрепа). Ще опита известно време с кичари, а аз ще й правя ядкови/оризови млека, за да не се върне към старите навици (човек ще рече, че аз съм й майка :)). Мисля да вземем един уред за на пара като златна среда на компромиса. И без това последните години се храни твърде оскъдно и може би тялото й трябва да си припомни как се работеше при прилично наличие на храна. И ще избягва запека засега с по-меки средства.

А като поолегнат тези промени, ще се постарая да въведа още. С книги ще стане, да... С книги, филми, с времето, говорене и личен пример. За съжаление й се ще само да затихнат неразположенията без много коренни промени. Но тъкмо и психически, и физически не е готова сега за нещо по-драстично.

Отново благодаря на всички включили се! Вечно съм отворена за нови гледни точки.  :love_028:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #17 -: 01-04-2011, 16:37:33 »

Билки на тройна цена? Тези ашрами да не са някакви прикрити бизнесшколи ? :) Мамма мия, накъде отиват нещата...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #18 -: 02-04-2011, 17:33:23 »

Както съм чул от един мой приятел , неговият учител В.Лучански отишал в Индия и разправял как върви по улицата и отвсякъде го дърпат йоги и му обяснявали как другите ашрами са гола вода и нищо не става от тях , само техния е номер 1 :)))
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Противопоказни ли са тези съвети?
« Отговор #19 -: 02-04-2011, 20:41:58 »

В Индия йогата е религия, а религията е нещо комерсиално. Затова и някои йоги които са били там така се изкривяват душевно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 22 запитвания.