Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Homo Futurus  (Прочетена 14653 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #20 -: 04-04-2011, 17:00:20 »

картоф може да се яде и напълно суров, стига да не е почнал да зеленясва :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #21 -: 04-04-2011, 21:38:39 »

Вери таман ме подсети да те питам че се забравям - Как в Суровоядската диета можем да си набавим сложни въглехидрати ???
При суровоядството не би трябвало това да те притеснява.
Бобови, зърнени, някои зеленчуци.

За да могат да се хапват от суровоядци се покълват, а при покълването сложните въглехидрати се преобразуват на прости захари - затова стават по меки.
Мисля, че това не е съвсем така. Излиза, че при покълването стават със структурата на плода.
« Последна редакция: 04-04-2011, 21:45:47 от Вери »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #22 -: 05-04-2011, 06:19:23 »

"Структурата на растенията – стъблото, семената, корените и листата – са изградени от полизахариди и осигуряват най-важния хранителен компонент – влакнестата тъкан /целулоза/."

http://www.belchohristov.com/128.html

Не можах да намеря точна информация, че при покълване на зърнени и бобови сложните въглехдирати се превръщат в прости. Само срещам твърдения, че покълването им подпомага по-лесното усвояване.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #23 -: 05-04-2011, 14:47:28 »

Не помня в коя книга го четох. Беше или на Малахов или за суровоядството там обясняваха този ефект на по лесното смилане с преработването на сложните въглехидрати (нишестето) в прости захари при покълването затова зърнените омеквали.
Но като се замисля ти си права за какво ми е нишесте - така или иначе преди да го усвоят клетките ми метаболизма го преработва на захароза.
А целулозата не се преработва доколкото знам там само за нишестето говореха.
Като плодове немогат да станат понеже имат много малко процентно съдържание на вода. Захарите макар и по прости от нишестето няма как да се превърнат в плодова захар. А и клетките на много плодове са Триплоидни затова са толкова огромни.

Освен лимонов сок за киселко какво още използвате - дайте някакви идеи


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #24 -: 05-04-2011, 14:52:46 »

Натурален ябълков оцет може също да се използва в салати. А иначе елдата не е зърнено, а плодно семе. Белият картоф не става за сурова консумация, само сладкия е подходящ.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #25 -: 05-04-2011, 22:37:35 »

Реших да постна 4 филма за които вярвам че ще са интересни на всеки.

1. The Hidden Messages in Water.
2. The Secret.
3. What The Bleep Do We Know.
4. Parallel Universes.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #26 -: 05-04-2011, 22:50:05 »

И още един УНИКАЛЕН филм не толкова известен както първите четири.

Резюме : Появила се в Индия, а след това стигнала и до Египет, Гърция, Рим, Тибет, Китай, Русия и Япония, Аюрведа е вероятно най-старата продължаваща да се практикува холистична медицинска система в света - начин да се балансира душевното и физическото здраве. Филмът разкрива тайнствата на човешкия ум и тяло в светлината на Аюрведа: всяка болест е резултат от нарушения баланс на жизнените енергии в човешкото съществуване. Всякя болест се лекува с възстановяване и поддържане на този баланс. "Аюрведа" е пътуване из Индия, но също и пътуване във времето - времето на древните лечителски методи, на племенните начини за изцеляване, но и времето на модерните начини за лекуване.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #27 -: 06-04-2011, 14:45:17 »

Е В Р И К А     Хораааааааа  :peperudi:

Открих как да ям спирулината на прах без манджата да има вкуса на блатна кал.

Пробвайте следното:
Един банан, едно киви, 7 фурми от пресните - Всичко пасирате - СМУТИ, добавяте лъжица спирулина на прах и разбърквате - на вид е като каша от коприва.
Спирулината удивително, но не се усеща.

Даже смело казвам че е доста готино на вкус  :essen: :weight_lift:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #28 -: 06-04-2011, 15:59:17 »

 :Content_14: homo futurus, продължавай в същия дух!

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #29 -: 08-04-2011, 12:20:31 »

Здравейте тук представям захранването ми до 14тия ден след 24 дневно гладуване на вода, както и асаните които правя.


          Като цяло този пост мина много по добре от предишния - две еднакви гладувания няма!
По време на целия период не чувствах глад освен епизодични слаби моменти.
Имах енергия и не бях толкова отпаднал - освен по време на ацидозите. Не ми мръзнеха крайниците.
          В самия край кожата ми стана суха и започна да се лющи ( смених една кожа все едно се бях пекъл на слънце ) :о) - Това е нормално да се случи. Кожата отдолу е млада и здрава.
През цялото време изпитвах жажда пиех по много вода 1.5-3 литра на ден - за мен това е много :о) - Дестилирана и изворна.
Неприятните усещания ( очистителни кризи ) бяха по малко и по кратки.
По долу давам подробно схемата на захранването ми:

Захранване след 24 дневен пост на вода - (25.03.11)
Езика ми не се изчисти напълно но има силно изразено чувство на глад, затова започвам захранване - на 25тия ден.

1-ви ден ( от захранването )
- 09:00 натривам пълнозърнест сухар с малко чесън и дъвча - колкото повече толкова по добре НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕГЛЪЩА само се дъвче и се плюва. Тази процедура активизира отделянето на слюнка, стимулира подновяването на перисталтиката и най-важното спомага налепа върху езика, както и цялата устна кухина да се доизчисти ! ( Малахов )
- 10:00 Изпивам 100мл. сок от тиква ( непрецеден от твърдите частици и неразреден с вода - Пие се много бавно, като преди да се преглътне се задържа в устата "Дъвче" поне 2 мин. минимум - за да започне началното смилане от слюнката ), ако това не се направи рискувате колики и газове.
- 11:00 сок от тиква + морков.100мл.
- 12:00 сок от тиква + морков.150мл.
- 14:00 сок от тиква + ябълка.150мл.
- 16:00 сок от тиква + ябълка.150мл.
- 18:00 сок от тиква 180мл.+ 1чаена лъжица (ч.л.) мед ( меда се рабива в сока )
- 19:00 1 чаена лъжица мед - ближе се по малко и се задържа в устата иначе меда е прекалено концентрирана храна.
          Не робувайте на схеми и грамажи просто пийте сок по малко и само при наличието на ясно изразен глад.
          Изпитите сокове добре се усвояват ( либсват неприятни усещания в стомаха има изразено усещане за глад до следващият прием ) - Това е критерий, че гладуването е завършено навреме и организма вече има нужда от храна. ( При предишните ми 2 гладувания по 15 дни храносмилането се задействаше чак към 3тия ден ).
          В първите дни на захранването е добре да се лежи повече и ако може да се спи през деня между храненията. Прехода отново към смилане на храна поета отвън и самото и смилане отначало отнемат много енергия - Нормално е да се почувствате отпаднали отново.
          Докато не се възстанови храненето си почивайте - ако не го правите тялото по трудно ще възстановява изгубените килограми "Това особено важи за слаби хора искащи да наддатад"
          Последното хранене е най добре да е до 19:00ч. това е за Вата за другите по рано - Ако след това изпитвате силно чувство на глад значи храносмилането е задействано, но не трябва да приемате нищо - пиете само вода или чай без подсладители.
          ВАЖНО:
          Започвам захранването си на 25я ден при ясно изразена поява на глад макар и езика ми да не се изчисти напълно. Това говори за приключване на естествените процеси в организма по време на гладуване и готовността му вече да приема храна. При прекъсване на гладуването преди тялото да се е настроило за приемане на храна - захранването протича по-бавно и постепенно !!! Първите два дни се пият разредени с вода очистени от власинките - прецедени сокове ( при 2та ми 15дневни поста това, което съм посочил сега на 2рия ден тогава успях да го приема чак на 4тия ден ).

2-ри ден
- 08:00 сок от ябълка,тиква и морков 220мл.
- 10:00 сок от ябълка,тиква и морков 220мл.
- 12:00 сок от ябълка,тиква и морков 200мл.
- 14:00 сок от ябълка,тиква и морков 220мл.+ половин ч.л. мед.
- 16:00 сок от ябълка,тиква и морков 200мл.+1 ч.л. мед.
- 16:30 червата ми се изпразниха за 1ви път след началото на захранването - самостоятелно без усилие. Пиша това защото е много важно да се следи за появата на запек!
- 18:00 сок от ябълка и тиква 220мл.+ 1ч.л. мед ( меда се рабива в сока ).
- 19:00 1ч.л. мед
          Критерий, че НЕ прекалявате с количествата при захранването е - Липсата на тежест в стомаха, както и появата на глад преди поредния прием ( тежест и подуване могат да се появят и поради бързото пиене на соковете - затова повтарям МНОГО Е ВАЖНО да се "дъвчат" за да започне предварителната им обработка от слюнката още в устата ).
          По време на предишното захранване 2ия ден включих и цвекло в соковете но ми стана тежко от него - то е много силно и не трябва да се бърза с включването му или поне да се употребява в малки количества.
          Следете за появата на Запек - това е знак за превъзбуждане на ВАТА и трябва да се вземат мерки.
ВАЖНО:
След Гладуване, (особено когато времето е студено ) често се превъзбужда Вата - Кожата изсъхва лющи се, появява се запек, отпадналост на вълни, студени крайници, лош сън и др. Това възпрепятства възстановяването на килограмите, затова има лесни практики, които трябва да се правят за да се избегне това:
     1. Горещи душове.
     2. Натриване с растително олио ( някое лесно попиващо в кожата ) най-добре е след горещия душ, когато кожата е още зачервена след подсушаване веднага се натрива областта на корема и кръста, хълбоците, коленете, ходилата може и лицето - най добре е цялото тяло.
     3. Микроклизми - 50-100мл. прясно мляко с растително олио. Особено необходими при появата на запек - ефекта е мигновен, а само за няколко дни регулира напълно нещата.

3-ти ден
- 08:00 сок от ябълка,цвекло и морков 220мл. Сока от цвекло се усвоява добре.
- 10:00 сок от ябълка,цвекло и морков 220мл.
- 12:00 мляко от покълнала пшеница 150мл.1 ч.л. мед + 3ч.л. Пробиотик - "Biomilk Colon" ( 1 гр. съдържа над 10 милиарда живи и латентни клетки на Лактобацилус Булгарикус и Стрептококус Термофилис. Нормализира чревната и микробна флора и предпазва лигавицата на дебелото черво ).
- 14:00 един портокал и едно киви.
- 16:00 един червен портокал и едно киви.
- 18:00 два портокала
- 19:00 шейк от два малки червени портокала + 3 фурми + пробиотик.
          ВАЖНО:
          Приемайте храна или сок САМО при наличието на ясно изразен глад. Не се стремете да спазвате графици,  поемайте малки количества така че да сте гладни до следващия прием, ако не ви се яде или имате колики - не яжте.
          Първите два дни от захранването се появи лека отпадналост и замайване, но днес енергията ми се върна - топло ми е,  храната се усвоява добре. Имам усещане за Лекота.
          От днес сутринта започнах процедури по омекотяване на ВАТА правя го превантивно за всеки случай. Така или иначе това допълнително ще помогне за по бързо възстановяване. Сутрин и вечер горещ душ и натриване с растително масло - в моемнта ползвам кокосово но няма значение какво - важно е да попива лесно в кожата.
          Хубаво е тези процедури да се започнат, когато храносмилането вече се е възстановило. Преди това натриването с растителни масла не е добра идея, при такъв продължителен период на гладуване клетките не са настроени за външен прием на хранителни вещества.

Днес е 4ти ден от захранването - минавам на нормален режим ( за ВАТА ) "4 приема на ден"
          - Два основни ( обяд 12:00 и вечеря 18:00 - 19:00 )
          - лека закуска - сок, плодове или зеленчуци ( при чувство за глад )
          - следобедна закуска  - сок, плодове или зеленчуци ( при чувство за глад )
Преди обяд до 12:00 обикновенно пия сокове, кефир или ям плодове. Ако съм гладен може и няколко пъти да пина сок или да хапна плод, не спазвам график - просто ям по малко и само при ясно усещане за глад. Идеята е храната да е богата на вода на биологично активни вещества и лесно смилаема – жива,СУРОВА. Ако огладнея между обяда и вечерята спазвам същия принцип, самоче тогава предпочитам зеленчуците - вместо плодови шейкове - зеленчукови + спирулина или каквото си наумя :о))) Тук правила няма стига да ви е леко на стомаха след хапването и да се чувствате добре.
На обяд и вечеря ям основните храни - белтъчни, сложните въглехидрати, растителните масла както и готвените храни ( още не съм ги изключил напълно ). При готвените храни - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО салата преди основната храна ако е по тежка и по време на нея пак салата.

 
4-ти ден
- 07:30 сок от моркови, цвекло и лимон 220мл.
          Правих комплекс асани за гъвкавост. Ако сте слаби и искате да качите килограми НЕ трябва да правите никакви силови упражнения или асани докато не си възстановите изходните килограми. Силовите трнировки ще забавят възстановяването на теглото ви.
- 08:20 сок от моркови, цвекло и лимон 220мл.
- 10:00 сок от моркови, цвекло и лимон 300мл.

          Приема на храна сутрин е споредн нуждите. Важи единствено правилото "яжте само ако сте гладни" - Ако сте посетили тоалетната обикновенно се появява изразено чувство за глад, ако не сте - препоръчвам сокове или разхлабителни плодове - хем ще ви заредят с енергия без да ви натоварят, хем ще ви помогнат да идете в тоалетната - Пиша това, защото е изключително важно "редовното освобождаване на червата“. Ако и соковете не помагат помогнете си с малко Йога.
- 12:00 Каша 250мл. ( пасирана покълнала пшеница, 5 фурми, 1ч.л.шипково брашно, 1 суп.л. пшеничен зародиш + 2ч.л. Пробиотик, канела )
- 18:30 един малък портокал
- 19:00  Смути 250мл. ( банан, 3 фурми, 1суп.л. пшеничен зародиш, 1суп.л. сусамов тахан + 2ч.л. Пробиотик ) всичко се пасира.

Обяда май прекалих с фурмите или с нещо друго – не ми стана тежко или нещо подобно, но усетих глад чак към 18:00, а можеби е от комбинацията ( не е много разделна ).
Този ден ходих 3 пъти до тоалетната – сутринта, по обяд и привечер. Според Малахов това е нормалната работа на червата – на мен ми се случва само когато съм на захранващ режим след гладуване. Може би е заради строго суровоядската диета която спазвам и редовната йога.

5-ти ден
- 07:30 сок от моркови, цвекло,целина  и лимон 300мл.
Комплекс асани за гъвкавост (асаните засилват апетита и спомагат за редовното изпразване на червата)
- 09:00 сок от моркови, цвекло,целина  и лимон 350мл. (тази комбинация + зелена ябълка-от киселите е личния ми фаворит сред соковете )
- 11:00 един червен портокал и едно киви.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана краставица, репичка, покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан + 2ч.л. Пробиотик )
Определено разделното комбиниране дори на суровите храни прави чудеса – в 15:00 вече бях супер гладен макар и на обяд да изядох по голямо количество каша от предишния ден.
- 15:20 два малки червени портокала и два банана.
- 19:00 салата моркови, репички, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и половин авокадо.
Вечетята трябва да е такава че преди да си легнете трябва да сте огладнели или почти. :о)))
6-ти ден
Сутринта нямах време да си правя сокове.
- 11:00 един червен портокал.
Комплекс асани.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан + 2ч.л. Пробиотик )
- 15:40 два банана.
- 18:00 сок от моркови, цвекло  и лимон 300мл.
- 19:00 салата краставица, репички, бяла ряпа, пресен лук, 1суп.л. сусамов тахан, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и половин авокадо. Получи се страшно вкусно. :о)

7-ми ден
- 07:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 08:20 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 09:40 два банана.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, ¼ авокадо + 2ч.л. Пробиотик )
- 15:00 един портокал.
- 15:30 седем фурми (от пресните) със сусамов тахан.
Кашата вече се усвоява много бързо около 14:30 вече съм гладен но чакам до 15ч. – поне 3 часа да минат от храненето. Предишните дни след 15:00 хапвах плодове, но сега минавам на нещо по калорично. Плодовете няма да ме заситят до 19:00 или пък трябва да изям много голямо количество а не е хубаво да се преяжда дори и с плодове. Особено във период на захранване след продължително гладуване когато стомаха се е свил, трябва да сте внимателни с количествата.
- 19:00 салата краставица, репички, пресен лук, червена чушка, покълнал слънчоглед, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и половин авокадо.

8-ми ден
- 08:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 10:10 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, ¼ авокадо + 2ч.л. Пробиотик )
- 15:30 два портокала и седем фурми (от пресните)
- 19:00 салата краставица, репички, бяла ряпа, пресен лук, 1суп.л. сусамов тахан,покълнал слънчоглед, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и половин авокадо.

9-ти ден
- 08:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
Комплекс асани.
- 10:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 350мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, 1/2 авокадо, орехи + 2ч.л. Пробиотик )
- 16:10 два портокала и седем фурми (от пресните)
- 19:00 салата краставица, червена чушка, пресен лук, 1суп.л. сусамов тахан, , балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.

10-ти ден
- 07:30 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 09:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 350мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, покълнал слънчоглед + 2ч.л. Пробиотик ) 1/2 червена чушка и една репичка.
- 16:00 Смути 250мл.(един банан и киви) и пет фурми (от пресните)
- 19:00 салата краставица, ½ червена чушка, пресен лук, покълнал слънчоглед, 1суп.л. сусамов тахан, , балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.

11-ти ден
- 08:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
Комплекс асани.
- 10:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, накиснатти орехи + 2ч.л. Пробиотик )
Орехите са много калорични чак към 17ч. огладнях.
- 17:30 Смути 250мл.(един банан и киви) и пет фурми (от пресните)
- 19:00 салата краставица, ½ червена чушка, репички, пресен лук, 1суп.л. сусамов тахан, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.


12-ти ден
- 08:30 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 10:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, накиснатти орехи + 2ч.л. Пробиотик )
- 16:20 Смути 250мл.(един банан и киви) и пет фурми (от пресните)
- 19:00 салата домат, ½ червена чушка, репички, 1суп.л. сусамов тахан, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.

13-ти ден
- 08:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 10:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, накиснатти орехи, накиснати кедрови ядки + 2ч.л. Пробиотик )
- 15:30 Смути 250мл.(един банан и киви) и пет фурми (от пресните) + 1ч.л. Спирулина.
- 19:00 салата домат, ½ червена чушка, репички, краставица, накиснати кедрови ядки, 1суп.л. сусамов тахан, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.

14-ти ден
- 08:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 300мл.
Комплекс асани.
- 09:00 сок от моркови, цвекло,ябълка  и лимон 350мл.
- 10:00 два портокала.
- 12:00 Каша 300мл. ( пасирана покълнала пшеница, 1 суп.л. накиснато ленено семе, 1ч.л.цветен прашец, 1суп.л. сусамов тахан, накиснатти орехи, накиснати кедрови ядки + 2ч.л. Пробиотик ), краставица.
- 15:00 Смути 250мл.(един банан и киви) и пет фурми (от пресните) + 1ч.л. Спирулина.
- 19:00 салата домат, червена чушка, репички, краставица, 1суп.л. сусамов тахан, балсамико, слънчогледово масло (нерафинирано) и едно авокадо.

Ако сравня захранването си от предишното 23 дневно гладуване и сега мога да направя следните изводи:

Миналия път от 8-мия ден включих готвени на пара сложно въглехидратни и бобови - това доведе до по бързо възстановяване на килограмите.
Дали е защото като представител на Вата умерената топлинна обработка действа благоприятно или пък от белтъчините на бобовите не ми е известно.
По време на това ми захранване консумирах много сурови и накиснати ядки така че не вярвам да е имало каквато и да било протеинова липса.
Покълнали бобови ще включа в храна си едва след възстановяването на килограмите - Те са доста противопоказни за ВАТА и макар че са добър източник на протеини трябва да се избягват в периода на възстановяването.
По време на предишното захранване не правих никакви упражнения дори йога. Може би това ми е повлияло - Йогата макар и само разтегателни упражнения натоварва мускулатурата а това е противопоказно за ВАТА за възстановяването на килограмите.

Всички съвети които съм давал нагоре са за ВАТА - Целта ми е да кача килограми.

За Онези, които имат за цел трайното сваляне и запазване на килограми.
1. Добре е в периода на възстановяването на килограмите да включат физическо натоварване.
2. Добре е да включат в захранването си още след първата седмица покълнали бобови.
Изобщо за тях е добре в дневният им порцион по време на захранването да преобладават протеините отколкото въглехидратите и мазнините. Протеините изискват за усвояването си много енергия и вода, това допълнително ще топи тлъстинките.
Суровоядството ще им е от изключителна полза.

Относно всички - и дебелаците и хърбалетите - препоръчвам по време на захранването(след като храносмилането вече се е възстановило) ПРИЕМАЙТЕ ПРОБИОТИЦИ - Да наистина при правилно захранване по естествен начин ще се развият правилните микроорганизми обаче колкото по скоро това стане толкова по добре за нас така че приема на пробиотици за 1-2 седмици ще ни е само в голям +.

Асаните които правих са за гъвкавост нарочно избягвах силовите.
Основно са за Гръбнака но съм се постарал да обхванат и всички стави.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #30 -: 08-04-2011, 14:07:35 »

Много хубаво си описал всичко! А колко килограма отслабна за тези 24 дни и какви ти бяха изходните кг? И колко често правиш такова гладуване?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #31 -: 08-04-2011, 16:51:33 »

Здравей desi82

Правя такива Пълни гладувания когато имам време.

Не знам колко килограма отслабнах за тия 24 дни също така не съм се мерил преди това за да си засека изходните килограми.

Не ползвам кантар и честно казано изменението на килограмите по време на гладуването вече не ме интересува - единственото което следя е гладуването да е пълно(завършено) и да си направя правилно захранването.

Когато си възстановя изходните килограми си го усещам и затова спрях да се меря отдавна.

Преди когато започвах да гладувам отслабвах много а сега доста по малко.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #32 -: 11-04-2011, 14:18:20 »

И много хубаво правиш, защото следенето на килогармите понякога е доста стресиращо.  Аз миналата пролет отслабнах доста и не се теглих и после като видях до къде съм стигнала доста се стреснах. А аз дори не съм гладувала. Добре, че сега го няма този проблем.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #33 -: 17-04-2011, 18:58:25 »

Ето го и ориза на Пара за който стана дума по рано.

Понеже ползвам кафяв - предварително го накиснах за няколко часа.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #34 -: 17-04-2011, 19:13:52 »

И на мен ми е слабост ориза със зеленчуци. Много добре изглежда! :essen: :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #35 -: 19-04-2011, 15:13:43 »

Ето го и ориза на Пара за който стана дума по рано.

Понеже ползвам кафяв - предварително го накиснах за няколко часа.



Много апетитно изглежда.  :Content_14: А би ли споделил уреда за готвене на пара, който използваш.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #36 -: 19-04-2011, 17:05:11 »

Страхотно изглежда. Браво!

И аз трудно устоявам на ориз. Даже хич. ;D Даже преди малко ометох един басмати със сурова коприва.  :essen:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #37 -: 19-04-2011, 17:58:15 »

Много добре изглежда ориза! И какво съвпадение и аз не днес ядох басмати ориз с накълцани био домати, каламата маслини, пресен чесън, сух босилек и зехтин. Супер стана! :Appetit_17:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #38 -: 19-04-2011, 18:46:56 »

Стига де,аз също ядох кафяв ориз,от метро. С прясен джоджен и зелена салата.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Дневник на Homo Futurus
« Отговор #39 -: 19-04-2011, 19:13:34 »

Ами то какво да ядем при това време?! ::) Аз умрях от студ с едни сокове тези дни и скоропостижно прекъснах соковата диета. Като се постопли, пак.  :bleh
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 22 запитвания.