Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте!  (Прочетена 2726 пъти)

Valja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Здравейте!
« -: 04-04-2011, 17:12:02 »

Здравейте! Да се представя и аз - казвам се Валя. От няколко години чета много за здравословните начини на хранене и на живот. У нас редовно си хапваме кълнове, приготвени от мен. Много сме доволни, защото здравето ни рязко се подобри, откакто започнахме да ограничаваме вредните храни като пържено, тестени изделия, сладкиши и започнахме да използваме на тяхно място повече пресни плодове и зеленчуци и кълнове.
За кълновете използвам технологията с бурканите с марля отгоре. От време на време правя и някои от суровите рецепти като крекерчета и сладки топчета, като импровизирам в зависимост от продуктите, които имам в момента.
Много се радвам на този сайт и форума. Страхотно полезни неща намирам тук.
Досега само четях и събирах рецепти. Вече започвам и да пиша  :love_007:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте!
« Отговор #1 -: 04-04-2011, 18:48:39 »

Здрасти, добре дошла  :flowers2:
Активен

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Здравейте!
« Отговор #2 -: 06-04-2011, 20:54:55 »

Здравейте! Да се представя и аз - казвам се Валя. От няколко години чета много за здравословните начини на хранене и на живот. У нас редовно си хапваме кълнове, приготвени от мен. Много сме доволни, защото здравето ни рязко се подобри, откакто започнахме да ограничаваме вредните храни като пържено, тестени изделия, сладкиши и започнахме да използваме на тяхно място повече пресни плодове и зеленчуци и кълнове.
За кълновете използвам технологията с бурканите с марля отгоре. От време на време правя и някои от суровите рецепти като крекерчета и сладки топчета, като импровизирам в зависимост от продуктите, които имам в момента.
Много се радвам на този сайт и форума. Страхотно полезни неща намирам тук.
Досега само четях и събирах рецепти. Вече започвам и да пиша  :love_007:
Активен

vesellaa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Здравейте!
« Отговор #3 -: 14-04-2011, 10:29:02 »

Как мога са да си приготвя кълнове,и как се консумират,молч не ми се смейте ,просто съм начинаеща
Активен

Valja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Здравейте!
« Отговор #4 -: 14-04-2011, 11:36:54 »

Ето тук е обяснено много подробно и нагледно:
http://www.zemianazaem.com/archives/159

Аз използвам метода с бурканите - 100% успех  :Appetit_17:
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Здравейте!
« Отговор #5 -: 14-04-2011, 11:48:05 »

аз вероятно съм с най-скромен опит от тукпишешщите :Content_22: и ще споделя моите първи опити..

честно казано, не очаквах да са сполучливи толкова от първия път, вероятно защото още не е толкова топло..

та: в три стъклени буркана с марля, пристегната с ластик и една кутия от сладолед с постлана марля отдолу сложих една вечер семенца от пшеница, небелен сусам, боб мунг и люцерна(тя беше в кутията), сложих им чиста вода(нечешмяна), като едва ги покрих, не е нужно много, на сутринта изхвърлих водата и ги изплакнах хубаво, после единственото което правех беше да ги изплаквам хубаво сутрин и вечер и да наблюдавам какво се случва. Първа покълна пшеницата-мисля още докрая на другия ден, бобчето мунг и люцерната на втория имаха хубави кълнчета, сусама малко ми се заянати първия път, даже си чудих дали трябва да очаквам нещо, но на третия ден се събуди и той..

Люцерната на мен много ми допадна, но и другите са свежи, слагам ги щедро в салати засега, продавачката на семенцата ми каза, че тя обичала да си ги хапва отделно, преди хранене даже

втория път сложих и люцерната в буркан, защото така ми е доста по-удобно. покрай нея се сетих за оная приказка, дето един имал точбичка с ориз(май) и трябвало като взима от торбичката да оставя по малко, на сутринта торбичката пак била пълна.., та така и люцерната все вземам за салатка и все има tooth

сусама втория път ми се разви по-бързо, вероятно заради по-топлото време в *кухнята* :bleh

та така с моя опит, предстоят ми покълнване на още видове :essen:
Активен

Valja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Здравейте!
« Отговор #6 -: 14-04-2011, 11:51:32 »

втория път сложих и люцерната в буркан, защото така ми е доста по-удобно.
Да, наистина в буркан с марля е най-лесно измиването. Иначе, ако са в чиния или друг съд, много семенца се изсипват в мивката.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте!
« Отговор #7 -: 14-04-2011, 12:24:25 »

Абе и с марля става, но аз съм фен на бурканите с пробити капачки! Няма марли, няма ластици. Само отвинтваш и завинтваш! ;D
Активен

vesellaa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Здравейте!
« Отговор #8 -: 15-04-2011, 11:26:45 »

Здравейте отново,предполагам,че различните видове кълнове имамат различно действие или няма значение ..?
Активен

Valja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Здравейте!
« Отговор #9 -: 15-04-2011, 11:38:08 »

Абе и с марля става, но аз съм фен на бурканите с пробити капачки! Няма марли, няма ластици. Само отвинтваш и завинтваш! ;D
Не ръждясват ли капачките от водата?
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте!
« Отговор #10 -: 15-04-2011, 11:51:17 »

Ами моите не са раждясали, стана вече сума ти време. Ако забележиш ръжда, просто сменяш капачката с нова и готово! Аз съм си направил няколко резервни, да има  :D
Активен

hristo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Здравейте!
« Отговор #11 -: 19-04-2011, 16:14:48 »

Казвам се Христо Пенков основател на www.ECO-foryou.com . Еко проектът е нов  има за цел да популяризира всички екофирми,екопродукти и екоуслуги.Попаднах на www.zemianazaem.com и ми допадна много.Темите ,които са засегнати са много интересни и полезни за хората с желание за един екосъобразен начин на живот. Ние от eco-foryou  имаме желанието да си партнираме.

За контакти: info@eco-foryou.com / тел: 0878-419932
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.