Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Клизма с куркума? Сода бикарбонат?  (Прочетена 9939 пъти)

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187

Здравейте!
Чудя се дали някой е пробвал клизми с куркума? На прах? С корен? Количество? Впечатления?
Същото и за содата. :)

Оказа се, че кръвната захар ми е увеличена и съм на границата на диабет тип 2.
Както и - киселинността на организма ми не е в добри граници.
Трябва нещо да се направи, но не знам какво.  :)

Храната е изчистена максимално 80/10/10 (повече от 1 година), пия по 4-5л. течности, от които поне 3л. са чиста вода. Спортувам ежедневно по 1 час минимум. Работата е много стресираща, но не бих я заменила за друга.

Та, какво може да се случва с организма ми? И дали клизмите биха помогнали?
На последния въпрос не може да се отговори, но искам мнение, тъй като съм чела, че с куркумата трябва да се внимава като количество. За содата предполагам е същото... Някой пробвал ли е и има ли впечатления?

Ще бъде ли проблем, ако се прави всеки ден в продължение на 2-4 седмици?
« Последна редакция: 28-11-2015, 20:17:45 от съншине :3 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #1 -: 28-11-2015, 22:02:14 »

И как стигна до извода, че клизмите ще те оправят? Да не говорим всеки ден от две до четири седмици? Клизмата прочиства, но толкова драстично приложена, пък била тя с каквото и да е. Ако това го направиш, много ще усложнил положението си. Ще бъда кратък. Контролирай входа. Изходът сам ще се нормализира. И... мисли.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #2 -: 28-11-2015, 23:53:42 »

съншине :3 обясни ако обичаш КОЙ и най-вече КАК стигна до заключението, че киселинността "не е в добри граници".  
И чия киселинност  по - точно? Различните течностни среди в организма имат различни норми за киселинност.

Никой не може да каже какво точно се случва. И при теб, и при мен..  :-\
Причината никога не е само една, нито пък е почнала да е причина от вчера или от оня ден.  :-\  
 
Стресът сам по себе си би могъл да вдигне кръвната захар при по-чувствителни хора.
Но "на границата " не значи "НАД ГРАНИЦАТА"  8) Възможно е нищо нередно да ти няма. Премери я още веднъж в друга лаборатория.
( Преди години във Военна Болница Варна ми бяха измерили кръвна захар 1.50, а с такава захар човек трябва да е умрял. Не си спомням да съм умирал, значи вероятно става дума за грешка )

Клизмите със сода ( алкалните) са класика и от тях страшно няма, даже при мен лично  по-лесно се приемат от организма в сравнение с тези  с подкиселяващ агент.
« Последна редакция: 29-11-2015, 00:01:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #3 -: 29-11-2015, 11:53:12 »

Това за киселинността ми го казват за втори път. Първия път бях на зъболекар и ми обясни, че зъбите ми се разрушават, защото средата в устата ми е с ниско ПХ. Преди месец бях при личния, защото дъха ми имаше мирис на някакъв вид метал. Той ми обясни същото - имала съм прекалено голяма киселинност в организма. Този път наблягам на организма, а не просто устата. Нямало как да бъде само в устата.

Иначе за захарта пак ще направя изследвания, надявам се резултата да е различен, въпреки че аз си мисля, че наистина имам проблем с инсулина. Причината е, че въпреки "здравословният ми" начин на живот - имам мазнини в областта на корема. Това главата не ми го побира как става при положение, че мазнини почти не ям, изразходвам много повече от колкото приемам. Правя кардио, правя силови упражнения, усещам си мускулите на стомаха, а Има мазнини и е отпуснат. Как става това?

Вярно е, че преди 2 години имах проблеми с теглото, но след толкова труд да не се прибира напълно? Това нормално ли е?

Ще опитам първо със сода, а след това и с куркума.
В какъв период от време мога да ги правя без да си навредя? Всеки ден?
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #4 -: 29-11-2015, 11:58:49 »

И как стигна до извода, че клизмите ще те оправят? Да не говорим всеки ден от две до четири седмици? Клизмата прочиства, но толкова драстично приложена, пък била тя с каквото и да е. Ако това го направиш, много ще усложнил положението си. Ще бъда кратък. Контролирай входа. Изходът сам ще се нормализира. И... мисли.

Насочих се към клизмите, защото предпочитам тези 2 субстанции да не ги приемам през входа.  ;D Иначе не знам в какъв период е полезно да се правят, за това пиша във форума - да почерпя от вълшебния извор на знанието.  :love_007:
Входа е контролиран, но явно правя някаква грешка. Тялото ми дава сигнали за това, но аз не мога да ги разчета.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #5 -: 29-11-2015, 14:41:48 »

съншине :3, след като смяташ, че ТОВА е достоверният начин за измерване на PH - субективното мнение на двама лекари..нямам какво да добавя  :surpris_23: ( аз така си и знаех, но все пак,  викам си , да взема да попитам .. tooth )

Силно се надявам да не преценяват така "по външни белези" и други сериозни параметри  - кръвно налягане, хемоглобин, белтък в урината ..  че иначе - жална им майка на пациентите им  tooth
« Последна редакция: 29-11-2015, 15:29:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #6 -: 29-11-2015, 15:38:48 »

Ако толкова държиш на клизмите да ти кажа. Сега започваш за първи път, както разбирам. Първата седмица - всеки ден. Втората - през ден. Третата - през два. И след това с молиш да нямаш дисбактериоза.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #7 -: 29-11-2015, 16:52:01 »

Eнергията- Чи е разпиляна. Хормоните се объркват, не изпълняват функциите си и по този начин  не работят по предназначение.

"Стресът  е фактор за развитието на диабет тип 2. Успокояващите техники като Тай Чи или Йога могат много да ви помогнат за справяне с напрежението, натрупано в ежедневието." :love_028:

Освен това, по- удачният метод може да се окаже Шанката със зелева чорба, от колкото клизмата според мен.

http://zigun.eu/znaete-li-che/pri-zacharna-bolest-diabet-kiselo-zele-zeleva-chorba.htm
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #8 -: 01-12-2015, 21:36:25 »

Имам проблем. Днес си направих клизма със сода, обаче нищо не излиза. Водата беше около 2л.  :surpris_22: Дали да наливам още или да чакам? Какво ще правя утре на работа, ако тая вода се задържи цяла нощ в мен.  :Confus_3: Няма да мога и до работа да отида.  :Confus_3: Спешна помощ! :Confus_3:
ПС. това ми е 5та или 6та клизма и не съм имала такъв проблем до сега.
« Последна редакция: 01-12-2015, 21:40:28 от съншине :3 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #9 -: 02-12-2015, 09:01:49 »

Да не я правиш тази клизма през устата? Много съмнителна ми се вижда тази история.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #10 -: 02-12-2015, 10:10:50 »

И на мен.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #11 -: 02-12-2015, 13:23:28 »

Клизми, повръщане, неспонтанно гладуване, прекаляване с добавки и "полезни" храни от всякакъв род, интоксикиране със знайни и незнайни(в това число и природни) илачи....всичко е принудителна намеса в естествените функции на човешкото тяло и неговият отговор е неизбежен(рано или късно). Моля без нападки. Както каза Тихия"контролирайте входа, не изхода". Аз бих казал: КОНТРОЛИРАЙТЕ МИСЛИТЕ, ЦЕННОСТНАТА СИСТЕМА, НАГЛАСАТА КЪМ ЗАОБИКАЛЯЩИЯТ ВИ СВЯТ и т.н. и всичко с вас, ше бъде ок.
Искате примери вероятно? Решава някой, че с гладуване, ще си реши еди какъв си проблем и започва да гладува 10,20,30 дни, без тялото му да чувства естествена ненавист към храната....ГРЕШКА! Това е неспонтанно гладуване и шок за тялото ви. Абстиненцията не закъснява, нищо чудно да последва и летален край! Такива хора буквално си ограят с огъня! Спонтанното гладуване е когато просто не ти се докосва до храна от самосебе си или поне не ти се докосва до вредна храна. Тоест не го почваш, защото си прочел, защото искаш да оздравееш, а защото го чувстваш с всяка фибра на тялото си. До подобни състояния се стига, чрез висока степен на осъзнатост, духовно израстване и т.н., а не насила, не защото сте прочели, че някой така си е решил проблема. За това при едни гладуването е възраждащо, а при други пагубно! За мен лично, повечето от зелените идеи са една голяма заблуда, отчайваща мярка за насилствено решаване на здравословни в това число и емоционални проблеми. Знам го, защото съм преминал през всичко това. Не е това начина, не работи, ресто...не струва! Дайте светли мисли на тялото си, движение, секс и то ще е щастливо, дори и със салами, кашкавали, шоколад, бял хляб и т.н, стига да не прекалявате разбира се. Пак казвам: ИСТИНАТА Е В БАЛАНСА!
   Всичко започва със желанието да живееш. Запитайте се кое е мотивиращото в живота Ви. Ако няма такова, потърсете го. Открийте страстта си. Може би това е страстта към любовта, пътуванията, спорта, парите. Не се опитвайте да живеете като светци, само защото някой някога е казал, че това е правият път. Това са глупости! В живота всичко има смисъл и всичко е простено, когато се прави със желание и страст. Радвайте се на живота, опитайте се да откраднете всяка една наслада и красив момент от него....щастието не се дава от Бог, всеки сам трябва да го намери.
Всичко това е моят начин и аз вярвам, че той е правилният!
Бъдете щастливи....здравето е просто бонус!
 :love_006 - emotloader:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #12 -: 02-12-2015, 15:02:21 »

ДеНиро, темата е за клизма с куркума и сода. Ако имаш нещо да добавиш, заповядай.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #13 -: 02-12-2015, 20:06:25 »

Да не я правиш тази клизма през устата? Много съмнителна ми се вижда тази история.

Първо - какво означава клизма през устата? Ако говориш за шанк пракшалана - не. Аз говоря за класическа клизма..
И второ - какво съмнително виждаш?

ПС. иначе, вечерта се бях притеснила, но сутринта всичко се изхвърли и си ходих спокойно на работа.
« Последна редакция: 02-12-2015, 20:12:02 от съншине :3 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #14 -: 02-12-2015, 21:07:56 »

Най-вероятно течността е била далеч под 2 л. С  2 л. това е наистина невъзможно да се случи.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #15 -: 03-12-2015, 08:13:00 »

Въпреки, че нямаха пряка връзка, мислите на Де Ниро ми допаднаха. Виждам много позитивна промяна в него. Това за секса отдавна не е дискутирано тук. Струва си да се пусне една тема, Сексуално общуване и здраве. Надявам се някой по-напреднал в тематиката да прояви инициатива с един пространен встъпителен  материал.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма с куркума? Сода бикарбонат?
« Отговор #16 -: 03-12-2015, 10:55:49 »

Да, наистина , дано някой да отпусне от себе си малко повече от класическите  " 2-3 мъдри изречения в пост" на Тихия  tooth
Напиши я ти , Тихий, достатъчно добре ще се справиш , сигурен съм  :pensif_29:
« Последна редакция: 03-12-2015, 11:23:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.