Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Шоколадова торта  (Прочетена 15461 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« -: 25-04-2009, 15:54:21 »

Моята първа сурова торта е вариация на банановата на Мер! Рецептата е следната:
За блата:
1ч.смлени орехи
1ч.ситно накълцани фурми
1/2настърган кокосов орех
Всичко се смесва много добре докато се получи тесто, което се разстила върху плоска чиния и се оформя борд.

За пълнежа:
2банана
1/2ч.смляно кашу
2с.л.смляно лелено семе
3с.л.какао
2с.л.кокосово масло

Всичко се разбърква много добре и с получената смес се напълва тортата. Накрая се поръсва с кокосови стърготини. След това се оставя да се охлади в хладилника.
Направих я за Великден и всички мои роднини много я харесаха, както и аз.
« Последна редакция: 17-03-2011, 14:45:41 от marulka » Активен

Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #1 -: 25-04-2009, 18:56:49 »

Звучи много вкусно, но, хора, кажете как ги отваряте тези кокоси... Толкова обичам кокос, няколко пъти си купувах, не мога и не мога да ги отворя   нерешителен
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
marulka
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

« Отговор #2 -: 26-04-2009, 01:57:05 »

Мер беше обяснявала в темата за кокоса, че с чук за месо удря в единия край... Аз пробвах така, но нищо не стана... Моят кокос го отворих с обикновен чук - в едната част нали чукът е остър и с тази част удрях в средата на кокоса (средата в смисъл не отгоре, а отстрани), напука се още от раз и после го обиколих да разпукам и остатъка от окръжността. Бялата част вътре си остава непокътната и като се отвори черупката отвън си я разрязваш, изсипваш си сокчето и т.н.
Активен

Nothing cooked tastes as good as raw feels
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #3 -: 26-04-2009, 02:03:49 »

Трябва май да се заредя с такива инструменти  Grin
Помня, че Мер беше казвала за чука за месо, но нямам такъв... Ще взема от приятели обикновен чук и ще пробвам и аз така...
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
desi82
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1408

Ние сме това, което ядем!

« Отговор #4 -: 26-04-2009, 07:35:55 »

Ами аз не мога да отварям кокоси, но помолих приятеля ми! Smiley
Активен

Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #5 -: 27-04-2009, 22:49:44 »

С нормален чук става по-лесно наистина - с по-изострения край. И аз удрям в кръг, но в по-горната част, за да не се излее водата - в сполучливите опити се отваря малко капаче отгоре. Но рядко го правя аз - по-често моя приятел ми помага в тази задачка Smiley.
Активен

Духът владее материята!
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #6 -: 01-12-2009, 00:21:06 »

а това е моята шоколадова торта, смеска от рецепти на Вери, в крема има авокадо, кокосово олио, агаве и какао, в блата - орехи, фурми, кокосово олио, какао и мед. Мнооого вкусно. Вери - благодаря!  fluretaa
« Последна редакция: 01-12-2009, 00:22:59 от canat » Активен
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #7 -: 01-12-2009, 00:31:26 »

мммммм, още в петък ще я направя за едни приятели  flowers2
Активен
canat
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 524

« Отговор #8 -: 01-12-2009, 00:46:50 »

заслужава си  намигам
Активен
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #9 -: 02-12-2009, 05:44:03 »

Радвам се!  слънце
Активен
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #10 -: 14-05-2010, 12:02:06 »

Аз, като един запален кокосо-любител, мога да ви кажа как, без силово кондиционно трениране можете да си отворите орехите  Afro ухилен Първо, хубаво е да се пробият 2 дупки там, където има естествени вдлъбнатини на ореха и е меко, от там източвате водата. След това с баскетболна техника го хвърляте на пода  bleh 1 път е достатъчен да се спука кората на ореха, без да се нарани ядката Smiley Последния път толкова правилно се спука, че мисля да си направя чантичка или кутийка от черупката  парти
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: 14-05-2010, 19:49:30 »

Ех, beelee, има много по-лесен начин да си отвориш кокоса. Със сигурност не е блъскане и тряскане в пода. Smiley))))))))
Активен
Buku
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 897

:)

« Отговор #12 -: 14-05-2010, 20:50:21 »

Аз пък точно с тряскане в пода се оправям (на терасата, като предварително съм увила кокоса в кърпа) - дайства безотказно  Grin. С чукове най-много да строша нещо (или себе си  ама че съм), но не кокоса  търкалям се от смях.
Активен

Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #13 -: 15-05-2010, 08:00:20 »

хахаахаха еми Вери, който няма мъж за тая работа трябва да намери алтернативи :Р
Аз зимата от 50% суровоядство, 30% ми е от кокоси  bleh
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #14 -: 15-05-2010, 19:55:39 »

Ей с тези кокоси ме накарахте да се пробвам пак. Два пъти попадам на стари и гадни и се бях отказал.

Иначе отварям по метода с кокоса в торбата и блъскане в земята. Ако не стане от първия път, оглеждаме се внимателно да не е наоколо детето или жената, добавяме заклинанието "аве, аз на тебе мога ли да ти бибип-бип-бип" и пробваме пак.  ухилен
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
SiMoNcheTo
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 348

« Отговор #15 -: 15-05-2010, 20:06:33 »

аз само в нас като съм се прибирала съм яла кокоси и досега все на хубави съм попадала. Баща ми ги отваря, но не се е зорил. С тъп нож много бързо се справи
Активен

Мисълта е там, където ни боли!
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: 16-05-2010, 03:55:17 »

Ми именно, Симонче, кажи им, че трябва нежно да се подходи към кокоса.  намигам
Активен
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #17 -: 16-05-2010, 08:20:58 »

Днес разбих новия кокос (буквално). Този път го примлатих с чука за пържоли, който, милия, беше хванал паяжина. Добре, че му намерих ново приложение.  ухилен

Страшно вкусно нещо! И млякото и ядката бяха невероятни. Явно досега съм попадал на някакви стари кокоси. Сега се пита в задачата, като ги видя в магазина, как да позная кой от кокосите става за ядене. Дотук, на външен вид, хубавия по нищо не се различаваше от гадните, които съм взимал преди. амии... знам ли
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: 16-05-2010, 09:02:54 »

Май май няма как да ги различим. Единствено ги разклащаме, за да видим дали не са съвсем изкуфяли.
Активен
Томирис
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1170

Лунатик!

« Отговор #19 -: 16-05-2010, 09:55:05 »

От дете ми се е запечатал спомен каква суматоха беше настъпила в нас около няколко кокосови ореха, та предпочитам да не купувам ухилен. И без това не обичам.
Активен

"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: