Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиДа се запознаемТема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!
Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!  (Прочетена 48498 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #20 -: 22-04-2011, 15:14:15 »

Не видях да отговори на въпросите ми.
Щом не е стрес е от храненето и ваксините,също и от твоето хранене по време на бременноста.
Вземете мерки и си променето храненето-семейно,нормалното е обширно понятие.
Успех.
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Бъдещето е на Вегетарианците!

« Отговор #21 -: 22-04-2011, 15:15:11 »

Хората в едно семейство имат сходни хранителни навици както и кармични заработки от там и сходните проблеми със здравето.
ДНК няма нищо общо с Диабета - Научен факт.
Това с яденето на месо от диабетици е уникалната глупост.
Диабета е резултат от отклонения в метаболизма а най честата причина за тези отклонения е зашлаковането на организма.
Яденето на месо само ще скапе още повече нещата.
Трябва чистене .... отдавна известен е факта че дори тежки форми на диабет се лекуват с правилно хранене и прочистващи процедури. Доказтелствата са в статистиката на клиниките занимаващи се с гладолечение.
Такива има по цял свят.
Дори в Америка правиха едно риалити с различни хора - пол възраст начин на живот - подложени на строга диета и гладуване.
Резултата е : независимо от типа на диабета всички се оправят напълно. С изключение на тези които се отказват по време на самите процедури, но дори и при тях има подобрение.
Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2153

« Отговор #22 -: 22-04-2011, 17:57:50 »

Така и не разбрах с какво ни помага на нас и на детето как се е хранила майката по време на бременността... Ъъъ?
Да, важно е това и то много. И други неща са важни, не само храненето. Например: как го е родила, дали го е кърмила, дали е ваксинирано, дали лекарства е пило...Но това сега вече не можем даго променим, а лекарите са лепнали диагноза диабет. И тук да се отклоня: Тандим, не споделяш нищо около отиването ви в болницата. Какво се случи, за да отидете? Там какви издследвания правиха?

Съгласна съм, че "нещо" (конфликт) е отключил диабета. Но тук май не се толерира да се пише за връзката конфликт-болест и затова няма да се задълбочавам.
Не съм съгласна, обаче, че трябва да се набляга на плодовете, когато има наличие на диабет. Но и тук няма да се задълбочавам, защото не е приятно за болшинството. Само ще вметна, че свекърва ми е диабетичка и знам как и влияят различните видове храни.
И за какво и е тази сокоизстисквачка? Да си прави плодови сокчета ли? Ако не е така, съм съгласна да я има.  намигам
Очаквах, че ще се предложат очистителни процедури. Интересно ми е какво ще предложите на едно дете да си направи...
Не вярвам в наследствеността. Това обаче е обяснено много добре защо се получава: еднакви конфликти в едно семейство.
Активен
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: 22-04-2011, 19:27:57 »

Плодовете не са проблем ако не съдържат захароза а плодова захар - повечето са такива.
Не казвам да се набляга на плодове просто че трябва да се консумират за да се подпомогне прочистването на тялото. Плодовете съдържат много структурирана вода както и витамини и какво ли още не.
В диабетичните вафли шоколади сладка и подобни простотии дето ги има в магазините често слагат именно плодова захар за да са годни за консумация от диабетици.
Сокоистисквачката е за зеленчукови сокчета плодовете най добре да си се ядат както са си.
Говорим за захарен диабет тип 1 - за тип 2 някои от нещата не важат.

Предполагам че Бенато пита а храненето по време на бременност за да види по скоро какви са вредните навици в семейството Освен за това тази информация наистина не ни помага с нищо в момента.

Добре е да започне прием на Пробиотици - веднага.

Познатите ми диабетици са ми споменавали че от плодовете трябва да се избягват Грозде и фурми защото в тях имало захароза.
Затова по горе посъветвах да разбере каква диета е препоръчителна за диабет тип 1.

Препоръчах и очистителни процедури но без да конкретизирам - дадох и на лична информация за две докторки лекуващи с природни методи(храна глад очистване - последователки на Л.Ковачева)
Препоръчах и да говори с тях те са специалистки и са имали много подобни случаи + това Жената е притеснена те най добре могат да я успокоят и обяснят какво трябва да направи и че положението не е непоправимо.

Вери казваш че си фен на един който лекувал диабет - прати и координати на жената да си поговорят да се успокои и да се увери че има надежда.
Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: 22-04-2011, 21:57:23 »

Питам ,за да не се чуди жената,а да стане ясно и на други.
На жена ми една приятелка ,преди две години така се изненада,окриха диабет на три годишния и син,с много висока захар и лежаха заедно в болница.
Мацката си пиеше кафенца,коли,цигарки,докато беше бремрнна,ядеше си нормално-разбирай всичко,без плодове и сокове от тях,може би усеща ,че са вредни. laugh Сладки,чипсове,всякакви такива,които може да се сетите. Естествено и детето ядеше това на две години. Изобщо бяха много изненадани.
За стреса също я попитах,аз ни най-малко не подценявам такова нещо. Още повече,че както е известно,всяка болест започва в полевата форма на човек и не се ли отстрани от там,нище не може да се направи освен да се облекчават симтомите.

П.П. Аз си пия по два три сока-плодово зеленчукови и съм ок! Много ме прочистват и зареждат с най първокласната вода-структорирана и органична. Всеки сам си знае ,кое му понася и кое не.
Особенно след парна баня,си правя 400мл. сок от много кисели ябълки,разкош. мммм
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: 22-04-2011, 21:57:43 »

Да, плодовете са полезни, лесни, вкусни, супер храна. Не съм казала, че съм вредни.  ухилен А че трябва да се внимава.
Плодовите сокове- да вредни са за мен.  ухилен
И аз се чувствах супер като си хапвах доволни количества плодове, не съм чувствала никакъв дискомфорт, ама кръвта ми друго показва.
Но при диабет тип1 не само с фурми и грозде бих внимавала ( в тази група включвам и банана), а изобщо с плодовете.
Вафлите с фруктоза пък хич няма да ги коментирам. За мен те не са здравословна храна.

Храненето по време на бременност може дае било едно, сега да е друго. Така че ако иска да сподели, това е по-важно.

Иначе говорих за Казънс. Нямам преки контакти с този чиляк.
Но тук във форума преди време Jaki беше пуснала инфо за неговия режим, с който лекува диабет и не само.
С мъжа ми също следваме неговите съвети в момента главно заради мен. Слава Богу, нямам диабет. Целя други неща.

Относно фурми, грозде и банани и децата ни: фурми само за торти, бисквити и бонбони и то в малки количества; банани, когато решим да им направим сладолед (2-3 пъти в месеца); грозде вече не купувам.
Има изобилие и от други плодове. намигам
« Последна редакция: 22-04-2011, 22:01:42 от Вери » Активен
benato
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: 22-04-2011, 22:04:35 »

Просто я подтикваме да се замисли и да светне червената лампичка. Няма дим без огън!
На който му е нестабилна захарта трябва да внимава със соковете.
Активен

GO GREEN
homo futurus
Sr. Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: 22-04-2011, 23:02:08 »

Вери аз Гейбриъл Казънс ли говориш.
В БГ са издадени двата тома на "Съзнателно хранене" - за други негови книги незнам.

Ще е полезно на Тандим да ги прочете.

Активен

Дълбока безметежност,
печален идеал.
Вери
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: 22-04-2011, 23:09:50 »

На който му е нестабилна захарта трябва да внимава със соковете.
И не само.
За това са говорили много други суровоядци, а и лечители, с голям опит преди мен.
Аз даже няма какво повече да говоря по въпроса с моя краткотраен такъв.
Добре е обяснено защо не е хубаво да се пие чист плодов сок дори от здрав човек. За плодовите нектари важи същото.

Казънс има и други книги, но на български е само Съзнателното хранене.

Един поздрав от мен:
http://www.youtube.com/watch?v=cd1Z4snq2Jo

Особено ми харесва около 2-та минута.  намигам
« Последна редакция: 22-04-2011, 23:12:03 от Вери » Активен
Синева
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 141

« Отговор #29 -: 22-04-2011, 23:37:57 »

сега през пролетната ваканция я пуснах сама на лагер....

Това малък стрес ли е?  :Smiley
Макар че зависи и от детето..
Просто ми се наби в очите. Сетих се, че не съм се отделяла толкова рано от родителите си. За мен би било голям стрес.
Активен
Zloqd
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

« Отговор #30 -: 22-04-2011, 23:45:01 »

Аз бях веднъж на лагер като бях в 5-ти клас и направо щях да откача. Следващата година като разбрах, че пак съм в списъците за лагер се разболях от ужас и се разминах.
Активен

Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #31 -: 23-04-2011, 07:02:03 »

Какво стана с тази жена ?Зададохте и няколко важни въпроса за здравето на детето и и тя изчезна ?
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3927

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #32 -: 23-04-2011, 14:27:55 »

Тъкмо се канех да попитам същото и аз Smiley
Макар ,че от самото начало ми беше ясно , че дискусията ще си  остане най-вече за нас Smiley  - тоест не е напразна.   
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
petia_gol
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #33 -: 23-04-2011, 17:45:41 »

Според мен, жената е в шок още и се чуди от къде да започне с многото информация. Ще обиколи форума за болни деца, защото има нужда от съвети от други родители. Съчувствам и за ужаса, който изживява. Ще минат месеци преди да си стъпи на краката и да започне да мисли и за здравословно хранене.
Активен
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 743

« Отговор #34 -: 23-04-2011, 17:54:40 »

Какво стана с тази жена ?Зададохте и няколко важни въпроса за здравето на детето и и тя изчезна ?
а, не се знае... може просто да отговаря в момента по другите форуми и докато дойде ред на нашия вече да се е уморил психически   bleh
а пък може просто да се подготвя да празнува Великден, все пак не е задължително да лишава детето от празника.. живота не свършва с един диабет все пак  амии... знам ли
или пък сега разпитва на други места от близки, приятели, роднини... не е всичко интернет все пак... варианти много ....дано само да не се е уплашила наистина от въпросите, че тогава лошо намигам
ама то в такъв момент като си ошашкан, нищо чудно като се замисля ...вместо да помогнем с готовите рецепти, само въпроси задаваме и я натоварваме и шашкаме още повече жената  ухилен
между другото... едно време като реших да ходя на уроци по литература 6-7ми клас... трябваше да се уча да пиша есета, а аз не знаех изобщо какво е това... отидох при един даскал... дето ме видя, че съм много зле... реши да ми изяснява разни понятия неразбираеми - метафора, метонимия и всякакви такива... и аз реших, че изобщо няма да стигнем до есетата и само се чуди как да ми вземе парите човека и се отказах от него и записах при една друга даскалка... която веднага ме почна с разни есета за домашни, да ме кара да чета от произведенията и да анализирам ли там какво ме караше... и ми даваше някакви готови теми за зазубряне  ухилен след време се сетих, че съм бил ужасно тъп както винаги (обикновено винаги в началото сбозявам нещата доколкото мога, не знам защо от първия път никога не съм направил нещо като хората  олееее, амиии.... ) и от нея не научих абсолютно нищо всъщност... щото не ми обясняваше, ами ме караше само да правя някакви неща дето не разбирах, а оня другия даскал щеше да ме научи да правя и разбирам нещата както трябва, но просто е бил методичен и е почвал по-отдалеч, защото е виждал, че имам нужда и не ги разбирам достатъчно добре нещата, че да правя есета и анализи и не знам си к'во.... и така, сега както винаги ме е яд за поредния си погрешно направен избор  ама че съм ама че съм ама че съм
дано и с жената не стане така  амии... знам ли
Активен

"няма грешки, има само уроци"
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: 23-04-2011, 18:20:25 »

ако жената се появи отново.... бих я посъветвал да се успокои малко... и да се шашка, това няма да й помогне особено... ако детето й оздравее с 2 седмици по-късно - това няма да е фатално, защото по принцип така или иначе се смята май за неизличима тази болест (въпреки че честно казано изобщо не ги разбирам) ...ама ако прогнозата е цял живот на инсулини и не знам какви работи... добре е да се успокои и да е по-търпелива и да приеме, че болестта съществува, щото явно й е трудно да го приеме...  амии... знам ли
между другото, не смятам, че явно храненето им е такова, че да предизвиква диабет.... нали мъжа си има диабет, значи може би избягва някакви храни и едва ли тия храни се консумират чак толкова в тяхното семейство ..но това е само предположение де намигам
иначе според мен много неща има в "нормалното" хранене дето може да са причината, то общо взето всичко що е по рафтовете е химия.... така че не се знае при кого каква реакция ще дадат - чипсове, вафли, солети и други подобни боклуци, купешки лютеници, разните му консерви, закуските от баничарници и едно друго също не са особено полезни, водата от чешмата е хлорирана, по магазините ни 20 годишни меса в продажба пускат... млякото ни некачествено, сиренето и кашкавала също... че дори и по плодовете и зеленчуците - пестициди, нитрати и не знам си какво още... ми то пък верно може от всякъде да дойде заразата  амии... знам ли включително неизмити ръце и други детски щуротии... а може наистина и ваксините да са били проблема, а сега просто нещо да ги е раздразнило и болестта да се е отключила  мъдър
що се отнася до това какви хора е излекувала д-р Емилова, не е излекувала никого... тялото ни само ни излекува, стига да вземем здравето си в собствените си ръце... д-р Емилова може да насочи някого, но не и да го излекува, защото човек сам се излекува, стига сам да поиска... и наистина и аз бих препоръчал тоя плодово-чаен режим на Лидия Ковачева, само дето не знам точно как ще се приложи с тоя диабет и затова май наистина при д-р Емилова е добре да се пита....  Ъъъ?
Активен

titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #36 -: 24-04-2011, 08:37:06 »

Абе няма смисъл да я успокояваш, може духът в детето да трябва да страда в тоя живот и затова да се е родил в това семейство. Тогава нищо не може да му помогне ... т.е. майката се доверява на алтернативната медицина- визирам алопатичната, защото медицина е тази медицина, която е просъществувала от създаването ни, и започва целенасочено да уврежда детето си , то страда и така се изпълнява кармичната му предопределеност от минал живот. Това не е ли възможно или пиша глупости ?
Активен
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: 24-04-2011, 11:09:02 »

ако ме питаш така... ще дам възможност 1%, защото не съм Бог да кажа дали е така или не... ама съм православен и в прераждания и такива "глупости" по принцип не вярвам  ухилен
пък дори и да е вярно, което наистина не вярвам... това са си пак предположения, така че като няма нищо сигурно, ще правя каквото си искам  bleh
...то и аз преди така предполагах, че моята предупределеност явно е да съм болен и немощен.. в християнството това се смята за нещо хубаво донякъде, че те възвисява пък духовно... само дето да ти кажа нещо не бях доволен с моята предупределеност и попаднах на тоя сайт... и в началото и аз бях ошашавен леко от разните му карми, прераждания, йогийски практики и щуротии и се питах какво правя тук... а оттогава досега се налага постоянно да променям мисленето си, че явно не предопределеността е виновна да съм болен, а аз самия и моето невежество да се тъпча с хапчета, да се храня супер неправилно, да живея заседнал и нездравословен живот и т.н., но пък Бог по принцип може да направи от всяко лошо нещо - добро, стига и човека да го осъзнае де... бих казал, че откакто не съм "строго" православен какъвто бях преди няколко години, очите ми все повече и повече се отварят и виждам все повече неща в Православието/Християнството, които преди не съм ги разбирал... особено откакто попаднах в този сайт, по-добре разбирам смисъла на постите ...преди тъпчех по 40-50 дни филии с маргарин и постех с нежелание просто, защото така "трябваше", т.е. да си спазя постите по някакъв начин, докато сега постя с желание и дори в момента изобщо не смятам да се тъпча с животински продукти покрай великден (не, че не мога и да го направя де.... ама мисля да пробвам режима на Лидия Ковачева следващите дни, а пък ако се облажа, ще трябва да чакам повече.. иначе вероятно щях да хапна нещо) ...опитвам се да се храня разнообразно и умерено ...взех да схващам думите на разни свети старци като например - който не пости на младини, ще пости на старини.... мислех си, че това е някакво Божие наказание, но всъщност човек сам си е виновен с неправилния си начин на живот, нямащ нищо общо с Божиите принципи и природата, която е Негово творение... преди примерно такива неща като аури и какво ли не ме стряскаха (е, малко силно казано де) и се чудех какви са тия щуротии (въпреки че аз по принцип не отричам напълно нещо, ако не го познавам.. ), докато сега вече ми е ясно, че това е човешката душа... и пак ми се връзва с думите на друг от старците къде беше казал, че не душата се намира в тялото, а обратното - душата обгражда тялото... всъщност интересното е, че нещата не си противоречат.... ама преди да погледна настрани и да се "окалпазаня" хич не съм ги разбирал  ухилен а сега дано баща ми да не разбера какви ги чета и пиша, че ще ме изхвърли от вкъщи  bleh bleh bleh
Активен

Stanislav
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #38 -: 24-04-2011, 11:30:22 »

ако ме питаш така... ще дам възможност 1%, защото не съм Бог да кажа дали е така или не... ама съм православен и в прераждания и такива "глупости" по принцип не вярвам  ухилен

Йоан, глава 9:

1 И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.    
2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?    
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.

Дали наистина се отрича прераждането...?  намигам
Активен
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: 24-04-2011, 12:32:06 »

Йоан, глава 9:

1 И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.    
2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?    
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.

Дали наистина се отрича прераждането...?  намигам
определено се отрича, друг въпрос е, че учениците явно задават глупави въпроси като моите понякога... но пък в тях още не е бил влезнал Светият Дух в такава степен, както това става след Възкресението и Възнесението на небето на Христос... не изключвам също варианта и превода на български да не е намерил най-точните думи.... както и да не разбирам смисъла на тълкуването точно на тия думи, ама вярвай ми за прераждане със сигурност се няма предвид  bleh вярно е, че душата продължава да живее вечно и в тоя смисъл енергията преминава от една форма в друга... или поне отпътува от телесната обвивка, с която е била едно общо... но не придобива друга земна форма след това... обаче признавам, че ми е интересно това твое тълкувание, за пръв път чувам такова нещо  олееее, амиии....
все пак най-вероятно ми се струва да не разбираме точно тълкуванието на думите  амии... знам ли
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5 6   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиДа се запознаемТема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!
Отиди на: