Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: На какво ни учат професорите в България !!!  (Прочетена 7637 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Ето в сряда при Гала е бил доц. Светослав Ханджиев.
Става дума за омега 3, лененото семе и олио. Говори за лененото олио най-вече.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

аааа, на професорите трябва да се вярва.. това са умни и начетени хора и говорят убедително :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Не ми се отваря в момента, с мобилен интернет съм... Доколкото разбирам, отново се набляга на това коооолко опасна е "манията по здравословен живот". Аз и преди съм писала, че крайностите по принцип не водят до нищо полезно, но в този случай наистина подобни терзания колко е "опасно" това са, най-малкото, смешни. `Сичката Мара втасала, та до орторексията сме опрели  :Content_4 - emotloader:. Да, ама после пак ще ни проглушат ушите с репортажи за това какво разни хорица намирали в хляба, примерно (я пирон, я мухъл, я жив плъх или нещо подобно  ;D).
Относно професорите - ако съдя по своя личен опит от уни-то - те трябва да се държат на безопасно разстояние, острозаразни са! :fun_096: :pensif_29:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани

ЕТО И ЕДНА СТАТИЯ в същия дух.... :o
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: http://play.novatv.bg/play/242012/%22

 в първата част предлагат доста интересно самотестване за авитаминоза ,остеопороза, за нуждата  на организма от съответните храни и други доста интересни нещица.
« Последна редакция: 05-05-2011, 09:56:42 от Mep »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Диетолозите в България просто си тъпчат на едно място и толкова и така 95% от населението ще си остане необразовано относно това "що е то здравословно хранене?".
Не всички, не всички. Аз преди време ходих при Огнян Симеонов. Първото ми впечатление от него небеше добро, но след 2 часа се обърна на 180 градуса. И междудругото, оказа се, че човекът е вегетарианец, занимава се с йога и не ваксинира децата си :-)
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140

Тоя говори и за поднорменото тегло. Всеки бил застрашен, ако е извън таблицата явно :Content_4 - emotloader: Една докторка като разбра как се храня, ми предрече тотално скапване на здравето, щото човек не можел без животински белтък повече от 2-3 месеца. Баш шефът на диетолозите в България, доц. Донка Байкова обясняваше при Гала защо на 6-ти декември, Никулден, се яде именно риба. Било така, защото човек не може да изкара целия коледен пост без месо... 40 дни могат да нанесат доста вреди и било почти сигурно за дефицити и т.н. Затова бил толкова мъдър българина - точно в средата на поста, на 20-тия ден се яде месо, та да можем да изкараме до Коледа, че иначе оная с косата чука на вратата :D Обаче хапнем ли месо я пропъждаме :Content_4 - emotloader:
Хахахаха, това е то! Явно ние не ги разбираме тези работи, защото вече сме увредени ...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.154 секунди с 24 запитвания.