Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: обръщение  (Прочетена 6666 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
обръщение
« -: 03-05-2011, 07:47:30 »

 :kisss: :heart_2: :peperudi:

         Това е обръщението на старата, на баба Мария към младата Мария-Мер.
   Мило дете, правя го обществено, а не на лични, защото съм убедена ,че човек не трябва да има нищо, което да скрие от приятелите си.И още за това, че ние и да искаме не можем скри никъде нито мислите, а още по-малко делата си.Обръщението е по повод заключването  на темите...по принцип!
    Нападките към когото и да са, са част от живота и ни се случват за да се научим да им устояваме!!!Много пъти съм била обиждана, унижавана...но това не е било пречка да устоя, да отстоявам себе си и миро-гледа си!!!Вероятно начина ми на изказ не допада на всички, но  това пък е начин те да се научат да докажат аргументирано, убедително ...своя си миро-глед.
      Ние всички, без оглед на възраст, религия, убеждения се учим...всеки божи ден един от друг.Ние всички всеки божи ден сме в ролята или на ученици, или на учители, един спрямо друг...тук във форума.
     Нека се научим да се приемаме такива, каквито сме и да се доказваме, да ставаме все по-добри и все по-качествени хора!А какви качества имат качествените хора...това са добродетелите...да се научиш обичаш врага си!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:обръщение
« Отговор #1 -: 03-05-2011, 08:26:31 »

Тук няма врагове,а хора които търсят своята истина. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #2 -: 03-05-2011, 12:19:51 »

Тук няма врагове,а хора които търсят своята истина. ;)

 :kisss:ЕЕЕЕ, ние да не живеем в компютъра... :surpris_23:
Освен това, приемаш доста буквално думата враг.
Виж , ние всички сме инструменти в Божията работилница...и когато един инструмент започне да скърца ,да скрибучи...Бог го поправя с помощта на друг инструмент...така, че ако понякога насреща ни застане враг, независимо дали го приемаме буквално, кото войник с пушка, или със двуостър меч/езика-в смисъл на изказно средство/...това става отново за да ни се помогне!!!Така, че нашите врагове /независимо от смисъла,който ще вложим/ са нашите помощници...за да се изправим, ако разбира се сме кривнали.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:обръщение
« Отговор #3 -: 03-05-2011, 13:20:19 »

:kisss: :heart_2: :peperudi:

         Това е обръщението на старата, на баба Мария към младата Мария-Мер.
   Мило дете, правя го обществено, а не на лични, защото съм убедена ,че човек не трябва да има нищо, което да скрие от приятелите си.И още за това, че ние и да искаме не можем скри никъде нито мислите, а още по-малко делата си.Обръщението е по повод заключването  на темите...по принцип!
    Нападките към когото и да са, са част от живота и ни се случват за да се научим да им устояваме!!!Много пъти съм била обиждана, унижавана...но това не е било пречка да устоя, да отстоявам себе си и миро-гледа си!!!Вероятно начина ми на изказ не допада на всички, но  това пък е начин те да се научат да докажат аргументирано, убедително ...своя си миро-глед.
      Ние всички, без оглед на възраст, религия, убеждения се учим...всеки божи ден един от друг.Ние всички всеки божи ден сме в ролята или на ученици, или на учители, един спрямо друг...тук във форума.
     Нека се научим да се приемаме такива, каквито сме и да се доказваме, да ставаме все по-добри и все по-качествени хора!А какви качества имат качествените хора...това са добродетелите...да се научиш обичаш врага си!!! :heart_2:

Ей Мари, трабва да призная, че съм много изненадан от този пост, честно казано бях решил наистина да не пиша повече, но неможах да се въздържа просто :) . Мислех си, че ти ще си най-щастлива от моето оцъствие, а то какво се оказа, че даже ме обичаш :) . Приятно е да знаеш, че поне един човек от форума те обича, макар и да е един от хората, с които най много си спорил :) .
Аз, може да се каже, че съм привърженик на споровете, затова и много хора ме възприемта като негативен, скептичен и т.н. , но няма как да всеки да ме харесва, а и не е нужно. Винаги съм вярвал, че споровете са нещо положително и дори необходимо, за нашето развитие като индивиди и като човечество като цяло. Просто някой хора бъркат понятията 'да спориш' и 'да се караш'. Споровете понякога преминават в по-емоционален вариант, но мисля, че всеки от нас е попадал в такава ситуация дори веднъж в живота си. Много по лесно е да опознаеш някого, да научиш нещо ново от един спор отколкото от едно съгласяване с лицемерна усмивка. Спорът провокира хората да се информират повече, не само за собствените си възгледи ами и за възгледите на опонентите си, което няма как да отречем, че е полезно.
Доколкото това, как ще възприемеш енергията на едно мение, било то позитивна или негативна, зависи от това в какво настроение сме, в какво сме убедени, в какво вярваме, какви са нашите идеали, ценности и идеи. Защото словото не е само начин да изразим какво ни е в главата, а нещо много по-комплексно нещо, изискващо разбиране и интерпретация от хората, към които е насочено.
Най-простият пример е, когато примерно кажа че: "исляма е тъпа религия" - някой хора биха го разтълкували като атака към мюсюлманското съсловие, но други, които са наясно с някой факти, че след 20-30 години исляма ще е мнозинство в европа, биха го възприели като едно много полезно изказване.
Не искам да натрапвам, моите разбирания, на никой, а просто да изкажа гледната си точка.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #4 -: 03-05-2011, 13:24:09 »

 :kisss: :heart_2:Е...видяхте ли... :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #5 -: 03-05-2011, 13:28:11 »

 :kisss:А по отношение на религиите...налага се да попрочетеш...йоооощ малко...да сглобиш различните ре-логоси ...за да ти се получи картинката!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:обръщение
« Отговор #6 -: 03-05-2011, 15:46:48 »

И ти лельо , и ти трябва бая да попрочетеш  tooth  tooth  tooth
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #7 -: 04-05-2011, 07:33:02 »

И ти лельо , и ти трябва бая да попрочетеш  tooth  tooth  tooth

 :kisss:Разбира се , че трябва...давай предложенията.Живота нема да спре да се развива.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:обръщение
« Отговор #8 -: 04-05-2011, 22:08:58 »

Поредната тъпа и безсмислена тема.....
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #9 -: 05-05-2011, 07:48:13 »

Поредната тъпа и безсмислена тема.....

 :kisss:Скъпа, дай право и на тъпите да се образоват, развиват... не съм чула да има планета...за тъпи ...че да ги заточим...там :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:обръщение
« Отговор #10 -: 05-05-2011, 21:39:19 »

Може и без ироничното скъпа.
От известно време имам съмнение за вас Марини, че умишлено бръщолевите несвързано и въобще не по темата, раздела или тематиката ........това разбира се го отчитам като старческо слабоумие.

А сега и аз за докакзателство ще ви пратя назад да си прегледате собствените коментари и безброй излишни теми които сте отворили, и така ЧЕТИИИИИИ БАБА, ЧЕТИИИИИИИ..........
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:обръщение
« Отговор #11 -: 06-05-2011, 07:59:45 »

Хайде, не се карайте - всеки със своите разбирания и възгледи  :love_028: :angel:.

В тоя ред на мисли, да си кажа и аз мнението... Смисълът на заключването на темите (и то някои, доколкото съм установила досега - за все пак не много малкото време, което пиша в този форум - това като цяло е голяма рядкост, така че най-малко можем да се оплачем от прекалена цензура, или "злоупотреба с властта") не е в това да бягаме от проблема, или да се скрием от нападките (ако има такива), а да се прекратят безсмислени конфликти или откровено тъпо чатене (примерно), от които никой не може да спечели нищо, още по-малко пък да се обогати по какъвто и да е начин. Освен това, колкото и свободолюбиви да сме, както и хората, стопанисващи форума - и тук, както навсякъде, си има определени правила и морални и етични норми, които трябва да се спазват. Така, както (с извинение) не пикаем пред Президентството, не си слагаме обувките на масата в обществено заведение и не плюем в чашата на съседа, щото малко не ни е симпатичен - точно така и във виртуалното пространство не си позволяваме да се псуваме, обиждаме и нападаме по какъвто и да е начин, било то дори само с думи. Говоря принципно, не визирам нищо и никого конкретно, не знам за коя/кои тема/теми става дума, говоря просто от досегашните си наблюдения тук. За изразяването на мнения и мироглед, без глупави и агресивни изцепки, съм напълно съгласна. Мир вам!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #12 -: 09-05-2011, 08:01:31 »

Може и без ироничното скъпа.
От известно време имам съмнение за вас Марини, че умишлено бръщолевите несвързано и въобще не по темата, раздела или тематиката ........това разбира се го отчитам като старческо слабоумие.

А сега и аз за докакзателство ще ви пратя назад да си прегледате собствените коментари и безброй излишни теми които сте отворили, и така ЧЕТИИИИИИ БАБА, ЧЕТИИИИИИИ..........


 :kisss:Там е работата, че въобще не е иронично!!!Аз се обръщам към всички вас, като към много скъпи и близки хора.Защото сме на един хал, на един урок...но всеки от нас го възприема...до където му стигат силите и знанията, и уменията!!!А това, което е излишно, ненужно...живота си го отсява...дете, отсява го!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:обръщение
« Отговор #13 -: 09-05-2011, 22:41:23 »

Ето пак се започва....

Защото сме на един хал, на един урок...но всеки от нас го възприема...до където му стигат силите и знанията, и уменията!!!А това, което е излишно, ненужно...живота си го отсява...дете, отсява го!!!

Марини държите се като обидено дете и както винаги обиждате кой е по, по -най щтото вие май сте винаги най, най.....
И още нещо, злоупотребявате с това, че сте на възраст...
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:обръщение
« Отговор #14 -: 10-05-2011, 10:55:25 »


И още нещо, злоупотребявате с това, че сте на възраст...

В интерес на истината, госпожата не е дори чаааак толкова възрастна, колкото се изкарва - наборка е с баща ми, а той м-у другото много мрази да го обиждат на мъзраст  tooth. Но това отношение - уж самоироничното "аз - бабата", а всички други (независимо от възраст, пол и статут) "детеееее". Наистина, дали освен явната самоирония (в която няма нищо лошо, дори напротив) в това не се крие и лееек манипулативен елемент? :) Само разсъждавам...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:обръщение
« Отговор #15 -: 10-05-2011, 12:51:26 »

Стига сме и предиряли на баба Марииина, може да кара криза на възраста жената. Ма то никой не е застрахован   :Confus_3:
Бабче, по внимателно се изказвай, че да не те бастисат  tooth
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:обръщение
« Отговор #16 -: 10-05-2011, 13:58:51 »

 :kisss:От къде да започна...не знам...хайде от сам...натам...т.е.от мене към вас.За това ,че съм баба...баба съм и точка по въпроса!!!Че много от вас са на възрастта на синовете ми , и много по- млади...така си е...няма да ходя всеки път и на всеки един от вас да ви гледам възрастта и да се обръщам към него...по неговото си желание...пък и не знам, кой как си го иска...обръщението.Като се въведе официално обръщение...тогава...може.Например :госпидин, госпожо, госпожице съфорумец...моля да ме извините, но аз мисля по този и този начин, за това и това...ГОТОВО!!!
   Дали го разбираме или не...ние сме уникати!!!Аз ви приемам такива, каквито сте...пък да извинява някой, ако съм го оценила неправилно...от писанията ...толкова.Когато ви видя на живо по-вече!  :surpris_23:
И освен това...свиквайте с това, че ВИНАГИ ще се намерят хора, които /като мене/ ще се опитват да помогнат, толкава и така, както те го разбират!Но решенията си остават за вас!!!Вие ще вземате решенията ...на базата на ... АНАЛИЗ  на чуто, видяно и преживяно!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:обръщение
« Отговор #17 -: 10-05-2011, 14:59:00 »

:kisss:От къде да започна...не знам...хайде от сам...натам...т.е.от мене към вас.За това ,че съм баба...баба съм и точка по въпроса!!!Че много от вас са на възрастта на синовете ми , и много по- млади...така си е...няма да ходя всеки път и на всеки един от вас да ви гледам възрастта и да се обръщам към него...по неговото си желание...пък и не знам, кой как си го иска...обръщението.Като се въведе официално обръщение...тогава...може.Например :госпидин, госпожо, госпожице съфорумец...моля да ме извините, но аз мисля по този и този начин, за това и това...ГОТОВО!!!
   Дали го разбираме или не...ние сме уникати!!!Аз ви приемам такива, каквито сте...пък да извинява някой, ако съм го оценила неправилно...от писанията ...толкова.Когато ви видя на живо по-вече!  :surpris_23:
И освен това...свиквайте с това, че ВИНАГИ ще се намерят хора, които /като мене/ ще се опитват да помогнат, толкава и така, както те го разбират!Но решенията си остават за вас!!!Вие ще вземате решенията ...на базата на ... АНАЛИЗ  на чуто, видяно и преживяно!!!

Да, това с възрастта е интересен феномен. Хората обикновено възприемат доста по-младите от тях, като по-неосъзнати и по-незапознати с някой въпроси от житейски характер, обаче, ако някой е по-възрастен от тях те не се възприемат така. Често срещано явление е да казваме, че нашите родители са живяли по друго време и т.н., така че по-добре да не ни се бъркат, обаче като опре моментът, ние да сме по-старите, ръсим мозък и мъдри съвети наляво и надясно.

Mari, ще ти го кажа директно без заобиколки. Опитваш се да принизяваш хората по този начин като ги наричаш 'дете , дете', дразниш ги, а най-лошото е, че го правиш съвсем осъзнато и умишлено, защото си наясно, че това ги дразни. Също ако си спомняш, някой хора преди време ти казаха, че начина ти на писане с тези големи и малки букви, примесено с безброй многоточия, тирета, удивителни и т.н. е дразнещ и труден за четене. Но ти какво направи?, продължи си пак по старому. И съм убеден, че по този начин хабиш много повече време и усилия, за да напишеш един пост отколкото, ако си го напишеш по нормалния начин.

Спирам до тук, че пак ще ме обвинят в лични атаки, макар че изразът 'дете , дете' си е баш лична атака, ама айде :)
« Последна редакция: 10-05-2011, 22:43:01 от Mep »
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:обръщение
« Отговор #18 -: 10-05-2011, 16:00:00 »

пък и не знам, кой как си го иска...обръщението.Като се въведе официално обръщение...тогава...може.

Не е ли най-рационално (и близко до акъла) да се обръщаме към човека така, както сам е решил да се кръсти?  :surpris_23: Или съответното собственото име, когато е известно?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:обръщение
« Отговор #19 -: 11-05-2011, 14:06:08 »

Разбира се, memoria, и аз съм на това мнение. При всички случаи трябва да се внимава
с обръщението към човека. Всеки си е чувствителен по този въпрос, то си е нормално. Допустимо е да се използват и други обръщения, но да са по-неутрални. Ето - "скъпа" как е доста различно от  "драга" .  "Дете" ,"леля" "баба" и подобни , са рисковани ,защото съдържат лично отношение и докосват чувствителната тема за възрастта :)
Докато "младежо", дори "момко"  например , са съвсем друго. Там риск няма.
Но тези неща Е. Блаватска не ги е засягала и затова са подценени от леля Мариина :)
(Иначе се съмнявам тя да влага по-друг смисъл, възможно е от добронамереност да го прави. Но нали затова сме си "наши" - да си казваме кой каквото има )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.