Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване с ориз-съединителна тъкан,стави,хрущяли и сухожилия.  (Прочетена 33757 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Първи ден, слагате 3 лъжици кафяв ориз в буркан и го заливате с 500мл.вода На следващия ден този ориз се промива и се слага пак във вода. Слага се още един буркан с ориз. Така пет дни-пет буркана,като всеки ден се промиват. На шестия ден се вари първия буркан с ориз на каша,без сол и мазнина,след това не се яде и пие нищо четири часа.Всеки ден на изядения ориз на местото заливате нов. Така се продължава 40 дни. Може да се добави малко сода бикарбонат, когато се кисне,с цел да се премахне нишестето от ориза.
Хубаво е после да се пият много сокове и да се яде предимно сурова храна,за да се набавят минералите,изхвърлени заедно с кристалите и шлаките.
Желателно е да се правят клизми 1-2 седмично.
Внимание,използвайте само чиста вода-изворна или печистена.
Излизането на солите започва на 2,3 ден с потъмняването на урината и продължава 2-3 дни след приема на ориза.
Това прочистване може да се комбинира с други.
По Малахов.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Тази процедура я правих навремето - тогава пишеше, че е за прочистване на отделителната система.
Така и не разбрах кое точно изчиства, защото я правих профилактично.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Aз правя такова прочистване за втори път. Първият път обаче, не съм правила клизма. От сегашното прочистване ми остават 30 дни, като планирам поне 2 клизми за това време - за да излезят всички гадинки и от червата.
Иначе - чувствах се много добре след първото прочистване, стомахът ми е като часовник, макар да имах притеснения за обратния ефект, след приемането на толкова много ориз.
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Дали има опция да не варим ориза? След толкова киснене той би трябвало да е достатъчно мек...Ако само го пасирам дали ще има същия ефект?
Активен
Psychonaut

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Teди, не е мек хич, макар да е киснал 5 денонощия. Аз го варя, но не много, само го "бъквам', а и имай предвид, че кафевия ориз е доста по-твърд от белия. А за самото пречистване е препоръчителен кафяв, неполиран ориз.
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Като си намеря хубав кафяв ориз ще пробвам просто накиснат и пасиран. Тъкмо ще споделя после как действа  :essen:
Активен
Psychonaut

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Дали има опция да не варим ориза? След толкова киснене той би трябвало да е достатъчно мек...Ако само го пасирам дали ще има същия ефект?
Това ми звучи малко като "Може ли вместо активен въглен да се ползва дървесина, която не е минала през термична обработка, а само е изсъхнала или изгнила?"

Като си намеря хубав кафяв ориз ще пробвам просто накиснат и пасиран. Тъкмо ще споделя после как действа  :essen:
Процедурата е 40 дни - промените стават толкова бавно, че едва ли ще усетиш някаква промяна дори и да е според правилата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Значи май ще си пия зелената глина за пречистване...с тоя ориз много разправия. Пък и всичките ми буркани са заети с кълнове  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

@Zloqd
Така е, бавно става, още повече, че Малахов пише, че самото прочистване на съединителната тъкан започва след 20-30 ден от процедурата.
Теди, 40 дни никак не са малко  :surpris_23: и да, разправията е голяма
« Последна редакция: 20-09-2011, 13:43:25 от unique »
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

здравейте,
нова съм във форума но пък много ми харесаха нещата които открих.
особено ми харесват всякаквите видове прочиствания на организма.
сега ми попадна това прочистване с кафявия ориз и мисля след празниците да го почна.
имам ревматоиден артрит от около 3г с доста отлагания по ставите и съответно тук таме изкривявания.
„оптимист съм обаче че това може да се оправи въпреки че лекарите не ми дават такава надежда. Въпросът е да намеря онова нещо което ще помогне именно на мене. Затова си мисля че това промистване доста ще ми помогне.
Та реших да пробвам с прочистването с ориза. После мисля да правя това с зеленото орехче, карамфила и пелина, после може би от слузта, на лимфната система. До сега съм правили 3 пъти прочистване на черния дроб и наистина излязоха някакви зелени неща т.е камъчета.
Пожелайтае ми успех да се справя с този гаден проблем.
Важното е че вярвам че ще стане. Дано е по-скоро.
Активен

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Bunnie, успех!
Само да споделя, че баща ми си прави такова прочистване с ориз, защото има проблеми с колянната става и ужасни болки! След прочистването твърди, че болката значително е намаляла (няма как да изчезне, защото човекът е на 60 години), но се чувства доста по-добре. Като допълнителен ефект беше регулирането на стомаха му - вече е като часовник! а доста години страдаше от констипация и лениви черва.
Аз ще пиша след като приключа, към края на октомври.
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Bunnie

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

unique, ще пробвам но според моята холистична лекарка това с очистването на ставите ставало най-накрая . След като е очистено дебелото черво, черния дроб, лимфата и тогава били ставите...
а ти защо си на такова пречистване? имаш ли ставни проблеми и какви?
Активен

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Ставни проблеми за сега нямам (да чукна на дърво), но като активно спортуваща, реших да го направя профилактично, защото рано или късно, ще се обадят болежките.
За чернодробното съм решила, но както прочетох тук, е хубаво да е пролетта - тогава черният дроб е най-активен.
Общо взето, имам други здравословни проблеми, заради които започнах да се интересувам от тези прочиствания и сега съм в просец на проучване. Тук има много полезни неща и се възхищавам на Мер за това, което прави!
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique

Да кажа за пречистването!

Явно наистина започва да става каквото и да било ;) след 25-ия ден.
Съвсем по друг начин се чувствам, едно ми е такова леко. Регулира се перисталтиката (аз имах известни проблеми и пиех кафета разни сутрин с "изхождаща" цел), намаляване на теглото (което не беше предвидено, нито целенасочено), изчистване на кожата.
За ставите не мога да кажа, тъй като, да чукна на дърво  :Confus_3:, все още не съм имала болежки там.

Общо взето, от това пречистване ВИДИМ ефект няма, както при чернодробното, примерно. Но не коства кой знае какво и ако някой е скептичен, че няма да му помогне за нищо, поне няма да му навреди. А и регулирането на червата не е никак маловажен ефект, мисля!
 :thankyou:
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

ln_none

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 160
    • http://kratuna.wordpress.com/

Ще ми се да направя това пречистване. На гладно означава ли, че не може и нищо да се пие преди това?
Активен

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Здравейте и от мен! Вече 10-ти ден съм на пречистването с ориз - ужасно ми подува стомаха, а ако не правя клизма, така и не стигам до WC-то... :surpris_25:
Въпреки, че преди всяко хранене пия топла вода, зехтин, мед. Всеки ден хапвам портокали, вода през деня - около 2 л., ходя пеша около час и спортувам 3 пъти седмично...
Моля, някой който е бил на това пречистване да сподели... :Content_22:
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Здравей emi_2510,

ние правихме трима души в къщи миналата година това пречистване, но никой от нас нямаше такива проблеми. Неполирания ориз съдържа целулоза и не би трябвало да ти действа така.

Медът създава доста газове, пробвай ако искаш да го спреш за ден-два да видиш дали няма да намалеят.

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аз знам , че това пречистване се прави с полиран, бял ориз. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emi_2510

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20

Благодаря за отговорите  :thankyou:
Опитах и с двата вида ориз - едно и също е - поне при мен.
А подутия корем не е от меда, защото е така от доста време, но сега започнах да му обръщам внимание.. Явно по природа съм си пръдла  :Content_4 - emotloader:
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Бате Бино, диетата я има и в двата варианта. И с неполирания ориз има добри резултати :).

Еми, да не би и на теб да ти липсва магнезия?

Направи ми впечатление преди време, че на доста известни суровоядци им бяха предписали да пият ежедневно магнезий, явно дори и целодневно само със сурова храна не можем да набавим ежедневните нужди от него.

Има и други възможни причини за твоя проблем, но липсата на магнезий може да е една от тях.

« Последна редакция: 10-02-2015, 21:22:47 от donna »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.22 секунди с 24 запитвания.