Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мазнини  (Прочетена 8937 пъти)

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Мазнини
« Отговор #20 -: 13-05-2011, 19:38:34 »

Надявам се не греша, но в семките на портокала, лимона и грейпфрута нямаше ли притеснително високо количество цианиди? Най-вероятно от там идва и този неприятен вкус. В пъти по-неприятен от горчивите кайсиеви ядки. Не знам за теб, но аз не бих си правил експерименти с голямо количество от горепосочените семки. Все пак идеята на семената в плодовете е животните да изадат самия плод, а силната целулозна обвивка да запази семето докато премине през храносмилателния тракт и да бъде изхвърлено с фекалиите, така даденото растение се размножава. За това плодовете са сладки, именно да привличат животните. Това ако се вярва на биологията. В този ред на мисли просто се налага да се примирим, че някой семки не стават за ядене  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Мазнини
« Отговор #21 -: 13-05-2011, 23:55:45 »

vesselin777    правилни неща си написал.
Често пъти обаче заедно с полезните  поемаме и вредни съставки. Ябълковите семки в непретенциозната литература се спрягат като много добър източник на йод и бор. Така съотношението е в 2 към 1 в позла на полезното.  Портокалите и лимона хващат всякакви плесени а грейпфрута не, Това е причината да се правят екстракти от семена и кора на грейпфрут. Съдуржа силни противогъбични съставки. Портокаловите и лимонените семки не съдържат нищо освен цианида. А самите портокали не съдържат нищо освен стимулатор на кандида гъбясване.   
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Мазнини
« Отговор #22 -: 14-05-2011, 06:57:50 »

Е да, трябва да го озаптя този мой експериментаторски дух. Проблемът е, че за почти всяка теза се среща в последствие и антитеза. Учудвам се, че човечеството успява да има твърди мнения при наличието на 10 становища по всеки въпрос. Примерно се сещам за зеления чай, специално се хванах да го проучвам веднъж. Срещнах, че вдигал кръвно, че свалял кръвно и че "слава богу, поне зеленият чай на кръвно не влияе"... - и отделно целия спор дали е полза или вреда. А за горчивите кайсиеви пише както че са отрова, така и че точно с тях лекували рак. Понякога след сума четене и нулева гаранция, ме изкушава да проверя някои неща и по бързата процедура. Ще гледам да оцелея все пак.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Мазнини
« Отговор #23 -: 14-05-2011, 09:44:04 »

 Напълно те разбирам Мемория, и аз като теб се обърквам от прекалено многото мнения и тези. В моя университет съм чувал  доста умни и ерудирани доценти да говорят абсолютно различни неща за дадено явление, че и доста добре да се обосновават. И на нас какво ни остава.......... от опит, но когато си заслужава. Според мен не си заслужава да експериментираш с нещо, съдържащо толкова много отрова.
 Орто , тамън решавам че мога да науча нещо и от теб и ето...........ама разбира се, че с портокалите само може да храниш кандидата и нищо друго  tooth.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Мазнини
« Отговор #24 -: 14-05-2011, 10:05:29 »

мда, за кайсиевите и аз съм чела да предпазват и даже да лекуват рак, но не ги ям, докато ябълковите си ги хапвам от години без проблем, и си ги беля, така че пълно усвоявам. 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Мазнини
« Отговор #25 -: 14-05-2011, 10:15:00 »

Мемория и Веско, за съжаление наистина е така както казвате. Толкова противоречиви неща се срещат, че човек може да се обърка тотално. Но в крайна сметка всичко е толкова индивидуално, че човек трябва да слуша единствено себе си. :)
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Мазнини
« Отговор #26 -: 14-05-2011, 11:49:08 »

Дадено, Веско, няма да рискувам повече на тоя етап. Все пак ценя (многото разнородни) мнения на форума щом съм тук. Това му е интересното при нас, че нареждаме пъзела в движение.
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Мазнини
« Отговор #27 -: 14-05-2011, 22:56:34 »

как ги гълтате тези костилки ?  Над 10 минути събирам смелост и пак ми се видя рисково и изплюх.


Пробвай първо с 2-3 костилки от праскови :surpris_22: и след това ще ти е лесно ;D
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Мазнини
« Отговор #28 -: 15-05-2011, 02:44:57 »

как ги гълтате тези костилки ?  Над 10 минути събирам смелост и пак ми се видя рисково и изплюх.


Пробвай първо с 2-3 костилки от праскови :surpris_22: и след това ще ти е лесно ;D

Ба хахахахаха  !!  Мисля първо да пробвам с костилка от манго
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Мазнини
« Отговор #29 -: 15-05-2011, 10:29:47 »

А за горчивите кайсиеви пише както че са отрова, така и че точно с тях лекували рак.
Ядките на зарзалите са още по-горчиви...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Мазнини
« Отговор #30 -: 03-07-2011, 13:59:21 »

Ами аз от Ябалките нищо не изхвърлям ако има есно и дражките ще изям tooth ! За маслиновите знам че се ядат но аз предпочитам самите маслини пред костилките!А маслиновия зехтин за мен е най-най-!!!!!№1 :bleh :Content_14:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.