Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: химически следи  (Прочетена 276032 пъти)

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:химически следи
« Отговор #320 -: 29-12-2016, 11:58:03 »

Вярно, Бате Бино, не съм в темата.  ;) И не мисля да бъда. Имам по-важни неща, за които да си хабя енергията.

От написаното никъде не подлагам на съмнение казаното от теб, просто споделям, че тази информация не е лъжица за всяка уста. Пък кой както иска - така да си тълкува.  :Confus_3:

Общо-взето, каквото и да правиш в този форум, нито Ислямска държава ще спреш, нито нито следите след самолетите ще премахнеш  :D Виж, ако се запишеш доброволец в Сирия, и имаш добри войнски умения, това вече е друга работа  :Content_14:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:химически следи
« Отговор #321 -: 29-12-2016, 13:01:32 »

Даа, както го е казал духовито  и Чърчил : " Хората често се препъват в истината, но повечето от тях се изправят и продължават, все едно , че нищо не се е случило "   tooth

Е, какво да направя, като се препъвате в истината, но на всяко препъване много старателно се правите, че не я виждате...?
Ако пък наистина не можете да я видите, тогава няма смисъл да продължавам писането в тази тема.
Оказва се, че колкото и да се опитвам, не мога да направя така, че да обсъждаме неща, тези, истини, заблуди и пр., а не - хора.

От моя страна - последен опит:
Нека някой да зададе 1 въпрос, пряко свързан с наличието на "химически следи".
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #322 -: 29-12-2016, 15:38:13 »

Вов, защо не почна първи с отговорите?
нали вече ти предложих това - отговори на въпросите на Бино, които ти бяха прилежно зададени и на които няма отговор понастоящем!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:химически следи
« Отговор #323 -: 29-12-2016, 19:24:17 »

Виждаш ли , Рекс , защо нищо не се случва по въпроса със "следите " и че каузата е обречена.
Ето, включиха се двама души , чието послание е ясно : "моля , не ни занимавайте  с  глупости, ние не си хабим енергията за такива неща. "
Ако ги поразговориш, ще се окаже, че и за останалите проблеми, по които се иска силна гражданска позиция, за да бъдат ( евентуално ) решени, ще е същото - важно е да се живее сега : колкото -толкова  :surpris_23: , и освен това - за всичко сме си виновни ние  tooth и няма смисъл да се обвинява някой друг  tooth  доволни сме и от политиците, и от военните..
Това потвърждава и предните ми думи - че на практика няма голям смисъл да разискваме или да се борим, освен за да си почешем езичетата   :bleh  Айде да бегам, че ми почва сериала  :essen: загубих си енергията тука  :weight_lift:

Вова, не един, а НЯКОЛКО въпроса ти зададох, вкл. и това да коментираш видеото със заглавие "ДОКАЗАТЕЛСТВОТО"  :kisss:    
« Последна редакция: 29-12-2016, 20:20:27 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:химически следи
« Отговор #324 -: 29-12-2016, 21:56:59 »

Няма х.сл. или ако има са само въображаеми - в умовете. Извинявайте, но интуиицията е по-силна от логиката.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:химически следи
« Отговор #325 -: 29-12-2016, 22:30:25 »

Бино, в този форум има неща, хиляди пъти по-ценни за мен, от разговорите за "хим. следи".
Предлагам, вместо да сипете безсмислици и да не се интересувате от нищо освен вашето (с искра и вероятно някои други) мнение, вместо да повтаряте по детски едно и също, ПОНЕ МАЛКО да се опитате да водите смислено общуване, колкото и да е трудно в този - епистоларен вид.
Повече от един път отговарях и ето пак:
1. Показаните кадри на филмчето по--долу не доказват, че има "хим. следи".
2. Вече писах, че следите не излизат от никъде, но явно няма кой да чете...
3. Това, което неграмотните автори на филмчето наричат "пръскане" и "...спря пръскането...." е само и единствено техни думи. В действителност самолетът -цистерна прелита през въздушни маси с различни показатели (=параметри, =температура, влажност, налягане), което предизвиква появата на кондензирани водни пари от време на време.
4. За да разберете тези неща са необходими предварителни знания.
5. Сега, като не сме събрани в една зала, да гледаме точно едни и същи кадри, да мога да спра видеото точно на някакво място и да поясня, стана ли ви ясно? Изобщо имате ли желание нещо да ви стане ясно, или сте силно развълнувани от възможността да покажете "знания" на някой "в негова област"?? Последната вероятност ми изглежда изключително глупава.
https://www.youtube.com/watch?v=UNsQuV-Cm4g

Все пак, при желание, задайте следващ въпрос.

Ах, да не пропусна да напомня, че със сигурност вече сте го забравили: през 1975 година, когато летях на МиГ-17, оставях такива следи, както и моите колеги, та можехме почти да ги пипнем, да ги видим съвсем отблизо. Тогава този въпрос влизаше в конспекта ми за изпита по метеорология.

Обобщение:
1. Белите следи, които всички ние виждаме след граждански, транспортни и военни самолети, по-често през зимата и по-рядко през лятото, са кондензирани водни пари, сгъстени, кондензирани от явленията, причинени от прелитането на самолет през въздушни маси с подходящи температура, влажност и налягане.
2. Причините, че някой набеден наблюдател си мисли, че преди 20 г например, е виждал много по-малко такива следи от днес, са:
2.1. Преди 20 години той/тя изобщо не е чувал за "хим. Следи" и не е обръщал внимание.
2.2. Преди 20 години броят на самолетите, извършващи полети на тези височини, а и изобщо, беше много ПЪТИ по-малък от днешния.

Ако някой има въпроси, нека задава. При нормален език и действително желание за научаване на нещо, бих отговарял на по 1 въпрос.

Приятна вечер на всички. :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #326 -: 29-12-2016, 23:01:19 »

Няма х.сл. или ако има са само въображаеми - в умовете. Извинявайте, но интуиицията е по-силна от логиката.

е, моята интуиция пък ми подсказва, че има химически следи, освен че ги и виждам, де  ;D
чия интуиция е по- вярна?   ;D
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:химически следи
« Отговор #327 -: 30-12-2016, 00:39:47 »

Същественото, е невидимо за очите.
Жалко, че и Опита на военен летец не може да ви разубеди във вярванията ви, които сте си втълпили или допуснали да приемете.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #328 -: 30-12-2016, 01:52:12 »

Същественото, е невидимо за очите.


ок, приеми, че тук, в момента, говорим за несъщественото, т.е. за видимото от очите, по - конкретно - пълните с гадости химически следи, поради които колкото и да се храни някой правилно, да гладува, да плодува и квото ще, пак го тровят от въздуха!
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:химически следи
« Отговор #329 -: 30-12-2016, 11:52:52 »

Искренче,
права си, планетата е замърсена  и всеки по един или друг начин / чрез кожа , лигавици / поема тези замърсявания.Но храната , която е сурова попадайки в организма се усвоява по съвсем друг начин и не дразни вече увредените и болни органи.Особено ако се премахне и солта.Ако такива органи, които са тежко увредени продължим да ги храним с готвени храни те се увреждат още повече и идва момент - те трябва да бъдат извадени.Ето тази е причината, паради която в днешно време се правят много операции.Просто защото готвената храна дразнейки увредения орган причинява силни болки и щем - нещем трябва или да се храним суровоядно или да си изваждаме органите чрез операции.Готвена храна без сол е безвкусна, затова според мен всяка готвена храна съдържа повече сол от суровата храна.
Тази истина много хора не я разбират, или не искат да я разберат - причината е,че просто не практикуват суров режим за дълъг период от време и обикновено нямат увреден орган / или ако са имали някой увреден орган вече са го оперирали т.е. премахнали чрез операции /.В днешно време поради замърсяване, обездвижване, погрешен начин на живот много хора увреждат органите си.И затова и храната, която днес е толкова безвкусна понеже се наторява и отглежда по изкуствен начин  има своето значение.Но всеки организъм е подложен на трансгранично замърсяване от въздуха, водата, почвата.
Поздрави !
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #330 -: 30-12-2016, 13:07:20 »

Ели, несъмнено правилното хранене играе важна роля в живота на хората и ограничаването на готвената храна може и да допринася за по- бързо излекуване, да! / макар да не съм съгласна с дълго ограничаване приема на качествена сол! /.
НО, съгласи се, че АКО не ни ръсеха и отгоре с химия и то от тежката артилерия, шансовете за възстановяване при прием на сурова храна или пълен пост, биха били неимоверно по- големи, дори несравнимо!!!
ей затова говоря!

поздрави и на теб!
« Последна редакция: 30-12-2016, 13:08:57 от iskrena »
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:химически следи
« Отговор #331 -: 30-12-2016, 13:21:57 »

Искренче,
човечеството за кратък период от време е направило доста поразии по отношение замърсяването на планетата.И продължава да прави.А хиляди години преди това хората са живяли много по - естествено и простичко.Днес тонове отпадъци се изхвърлят във вода, почва и атмосфера, радиоактивни елементи се разпадат в течение на много години, а радиоактивни отпадъци продължават да се произвеждат.Така,че замърсяването няма да спре, напротив мисля,че ще се увеличи и ще се унищожават и повече гори - белите дробове на Земята.Ние можем да подобрим това, всеки нека засява дръвчета там, където има възможност.Те допринасят за борба с ерозията, пречистват въздуха и борба с нарастващата нужда от вода.Тежката химия несъмнено замърсява, но все повече химия се употребява в домовете ни.Ние използваме много и различни препарати за почистване в сравнение с минали години.Начинът ни на живот е много различен.
Така,че всеки нека не замърсява, а засява дръвчета.Това е най - простичкото нещо, което можем да направим.
Поздрави и Весели празници !
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:химически следи
« Отговор #332 -: 30-12-2016, 20:47:24 »

Не се фокусирайте върху негативното, контрола, страха и обречеността. Отхвърлете всичко, което ви тежи и напряга и не ви удовлетворява. Опитайте се да виждате красивото във всичко, усещайте другите и бъдете състрадателни. Не си мислете за по-просветени и не съдете другите заради вярванията и разбиранията им. Бъдете уверени, че Земята и човечеството няма да загинат, а ще бъдат спасени. Времето в което живеем е излючително динамично сякаш тече по-бързо и в същото време е уникално. За да се изчисти света ще мине през дълбоки катаклизми. Замърсяването няма да продължи вечно, защото Земята ще отговори чрез катаклизмите. Тогава ще се промени и съзнанието на човечството. Вярвайте силно, бъдете отдадени автентични и вдъхновени.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:химически следи
« Отговор #333 -: 31-12-2016, 00:46:24 »

Вова, говорил съм с хора, които са служили в армията на военен радар и от тях знам, че всички граждански самолети летят по точно определени въздушни коридори. Не ми се вярва някой да е размествал височините на тези коридори през последните 20 години.
Като не вярваш на нас с бате Бино ето ти по-авторитетни линкове:
https://www.google.com/patents/US5003186
http://thenewyorkevening.com/index.php/2016/05/23/snowden-uncovers-shocking-truth-behind-chemtrails/
Фирмата Монсанто има патент за семена устойчиви на алуминий и барий - можеш да поровиш все пак търсачката на гугъл започна да отхвърля фалшивите слухове.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:химически следи
« Отговор #334 -: 31-12-2016, 11:26:07 »

Аз имам малко въпросче към Асен, ако може . Благодаря.  :peperudi:
Посланието ти, Асене ( "не се фокусирайте върху негативното" ) , гали ушичките и е абсолютно еталонно от философска, (а и от други гледни точки).  
Но за да го изследваме оптимално, нека да го погледнем в малко по-широк план ? :)

Ти имаш тук 31 поста. В  14 от тях разискваш задълбочено  (дори с научен подход!  :pensif_29: За което - поклон! )  и търсиш изход и подкрепа за личните ти проблеми с жлъчката и бруксизма.
След това, заедно с теб, съпреживяхме дълбоката обида и унижение , които ти нанесоха твои познати в автобуса (http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8488.msg79600#msg79600  )
( ...Потънах от срам ...Приз нощта след като се събудих  постоянно се връщах в съзнанието към ситуацията като преживявах отново чувството.. )

Значи, видна е силната ти реакция и ангажимент по отношение на нещата, които ти причиняват  личен физически и душевен дискомфорт.  ;)  Тоест, когато твоята чергица гори, ответната реакция е една :)
Но когато се разискват  антихуманни процеси на световно ниво, и се касае за "общата чергица", тогава ти призоваваш съвсем друго :  "Не се фокусирайте върху негативното,.. Отхвърлете всичко, което ви тежи.. Опитайте се да виждате красивото във всичко, и бъдете състрадателни.. и не съдете другите".
Излиза, че проблемите са проблеми, само ако лично и пряко ни касаят?  :surpris_23:
Но ако касаят други хора, дори и милиони.. - то тогава най-добре да се опитаме да не ги забелязваме. Ами тъй я ..Те ще се оправят все някак си,  от само себе си ... а ние нека се фокусираме върху красивото.. ;) ;)
(Нелош подход, но защо не го приложи по отношение на жлъчката и "мъките с бруксизма"  ? :)  )

Асене, учиш ни  " не съдете"..?
Когато момчетата в автобуса те обидиха, ти защо не приложи съветите , които даваш на нас? :)
Виждам, че май доста тежко си ги "отсъдил"..  tooth Защо не се опита да видиш "красивото " в постъпката им?  ;)
("Хората ,които са ме наранили някога независимо кога,.. не контактувам никога повече с тях - просто те не съществуват  за мен и направо ги зачерквам от живота си." )

Не знам дали правилно разбирам.., ако наранените сме ние - това е световен проблем .Но световният проблем не е наш, ако не ни наранява  лично ,пряко и  сега :surpris_23:
  
Ти изучаваш модерни науки - квантова синхронизация , теория на когиталността ..Това ли са техните препоръки към нас ?  :surpris_23:
« Последна редакция: 31-12-2016, 11:52:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #335 -: 31-12-2016, 13:48:16 »

еххх, уникален, точен и ясен   пост!   
удивена съм   :flower:
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:химически следи
« Отговор #336 -: 31-12-2016, 13:59:35 »

Браво Бате Бино - много добър анализ си направил. Не го очаквах - не и от теб, но явно съм наивник и идеалист, нали.
Възползвай се - сега е часът на твоята истина. Трупай дивиденти и се чувствай всемогъщ. Дано станеш по-добър и състрадателен, някога.

Запомни, че всеки един от нас е изтъкан от добро и лошо и няма идеални хора. Въпроса е доколко ще се извисиш и ще проявиш доброто или ще проявиш злото в себе си.

Всеки се ражда равен пред бога и другите и умира равен пред бога и другите. Моята душа също копнее за красивото колкото и твоята душа.  Аз имам право също толкова колкото и ти имаш право.  

Ви сте различни от мен и в това е чара и добре, че сте вие защото се оглеждам във вас и така откривам моите слабости и моите илюзии. Но също ме карате и да се развивам.

Личната ми убеденост е, че не съществува такъв "световен проблем", а това е манипулация само за да реагират хора като вас на това и които се връзват на подобни според тях "световни проблеми".

Личните ми проблеми ги приех като част от мен, които са урока, който трябва да приема, да изживея и да изтърпя - доколкото мога.

Друг някой иска ли да се включи в инквизицията - давайте може и още...
Ок, Боли ме, но Ви Благодаря.
« Последна редакция: 31-12-2016, 14:50:44 от асен »
Активен

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:химически следи
« Отговор #337 -: 31-12-2016, 18:06:38 »

http://www.greenpeace.org.uk/blog/other/greenpeace%E2%80%99s-view-%E2%80%98chemtrails%E2%80%99-20150313-0

Станвището на Greenpeace за кемтрейлс. Авиационната  и научната общност също не виждат проблем в следите.

Щом вярвате, че ви пръскат - отидете на място където няма такива следи и няма да ви пръска никой. Защо стоите тук-направете нещо да се спасите нали ви е грижа?

Вярвам че няма кемтрейлс защото желая доброто на всички.

Вие вярвате, че има кемтрейлс, а така се чувствате зле и под контрол и вие, но не съзнавате че увличате и други в кноспиративните ви теории.
« Последна редакция: 31-12-2016, 18:37:14 от асен »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:химически следи
« Отговор #338 -: 01-01-2017, 03:23:08 »

ехх, Асене, реагирал си като жена на поста на Бино, който нито е искал да те обиди, нито нищо!
просто направи един обективен анализ на  поведението ти, отбелязвайки някои нелогичности в него и ти можеш само да си му благодарен за това!

хвърчиш някъде в небесата, пишеш неясно, изобщо - мъгла...  как да прозреш в нея истината за химическите следи?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:химически следи
« Отговор #339 -: 01-01-2017, 19:38:02 »

Асене, оказа се , че не си толкова зрял ,колкото те мислех в началото :) Вероятно и затова не си разбрал поста ми.
(Ти на колко си всъщност, имаш ли 20 ? :) )
Емоциите имат своето място ако пишеш поезия ( допускам го, ти си чувствителна натура ) , в моменти на ухажване, както и при контакт с дечица.  :sorcerer - emotloader: Но при сериозни дискусии всеки ще гледа какви аргументи даваш и как ти върви мисловният процес  ;)  а не как атакуваш личността на опонента си.. :)
Това и децата го могат - ако не могат да се защитят - почват да обиждат и да плюят по дрешката на другарчето си :)
Вместо да търсиш козове срещу мен, по -разумно би било да се възползваш ( при това -безплатно ) от познанието, което съм наработил до момента :)  (  на мен също не ми омръзва да се уча от другите, но не от всички :) )
Виждам, че си наивен, но в добрия смисъл на думата!  - тепърва ти предстои да откриваш света в който живееш :)
Защото той не е такъв, за какъвто го имаш  ;)

Грийнпийс казваш.. ?
Имаш ли представа каква е тази организация? Истинските й цели? Кой стои зад нея?   ;)
"Научна общност"  ? А какво  е това понятие, че нещо ме напушва на смях  tooth
ОТ много време насам всеки учен "открива" това, за което му се плати ...  tooth Ти не следиш ли събитията? Не четеш ли? :)
Ако има някой честен, то той винаги е извън "общността" ..  ;)  
"Авиацианната общност".. ?  Ти не погледна ли клипът, който давам по-горе? Точно летци, метеоролози, учени, биолози и др. се изказват по темата.  Погледни бе, душко, а после давай коментар..
https://www.youtube.com/watch?v=FeTaejpg18g
Няма да се плашиш, с времето има шанс да нацелиш верният подход , по който да търсиш и пресяваш истината..  ;)
Тогава няма да имаш никакви разминавания нито с мен , нито със себе си  :kisss: :kisss:

( И поработи малко върху емоциите и чувствителността си, както правилно забелязва и Искрена. Пази си ги за когато наистина има нужда от тях.  :Cherries )
« Последна редакция: 01-01-2017, 20:25:03 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.168 секунди с 23 запитвания.