Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да "орган"изираме бръсненето си - за мъже?  (Прочетена 22981 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Алекс, чудесно шишенце! Стъклено ли е? Ще споделиш ли от къде може да се купи такова?

Смесите на Етерика са много хубави, но са в пластмасови шишенца. По-добре да се купят базови масла и етерични в стъклени шишенца и да се направят смеси според предпочитаните аромати.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374


Най-лесно, бързо и естествено омеква четината след топъл или горещ душ на главата
Тоя номер го знам ама ако трябва да се къпя преди всяко бръснене ще си навредя.

Ползвам Gillette mach 3 и се бръсна на около 3 дни. Много ми е неприятно като взема ново ножче и на него има нещо дето като се намокри става доста лигаво за по-добро плъзгане и после трудно го измивам от кожата си. Като поостарее ножчето това се изтърква и не ми създава този проблем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

gizza perfmes  продават парфюми изцяло от масла. От там и шишенцето.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees


Най-лесно, бързо и естествено омеква четината след топъл или горещ душ на главата
Тоя номер го знам ама ако трябва да се къпя преди всяко бръснене ще си навредя.

Ползвам Gillette mach 3 и се бръсна на около 3 дни. Много ми е неприятно като взема ново ножче и на него има нещо дето като се намокри става доста лигаво за по-добро плъзгане и после трудно го измивам от кожата си. Като поостарее ножчето това се изтърква и не ми създава този проблем.
Злояд, братле до сега сдържах, ама вече не мога. Ти и на това ли объщаш внимание? Сериозно, стегни се малко! От всеки твой пост лъха на хипохондрия, а ми се струваш доста умен и разсъдлив човек. Извинявай, ама притесняваш ли се с какви бои са произведени чорапите и бельото ти, какво е количеството акари на дивана ти, дали се движиш зад кола без катализатор и т.н. В крайна сметка имай малко вяра, че тялото ти може да те защити от тези отрови. Даже може би са полезни в минимални количества. На хомеопатичния принцип - една безкрайно малка доза. Ти ако се храниш здравословно, практикуваш редовно йога и държиш позитивни мисли в съзнанието си, мислиш ли че някакъв ментарски гел от уж алое върху самобръсначката ще може въобще да ти навреди? Ако да, то провай да погледаш някоя серия на Монк,току виж ти просветнало нещо. Също така не виждам какъв е проблема да се къпеш на три дни преди бръснене, но ти си знаеш. Надявам се ме разбираш правилно, в момента изказвам просто моето мнение. Все пак не се познаваме лично.
 Alex,сори за спама.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

От доста неща гледам да се предпазя. И общо взето избягвам да вървя там, където минават много коли независимо дали са с катализатор. А за Монк позна - имаме доста общи черти с него :)
Алоето на самобръсначката така и няма да го разбера какво представлява, защото съм се запасил с няколко ножчета от модела без алое и когато ми излязат от употреба сигурно ще има някаква по-нова технология.
Тук пише защо човек не трябва да се къпе прекалено често - тялото веднъж на 5 дни, а главата на 10, защото се нарушава циркулацията в главата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

От доста неща гледам да се предпазя. И общо взето избягвам да вървя там, където минават много коли независимо дали са с катализатор. А за Монк позна - имаме доста общи черти с него :)
Алоето на самобръсначката така и няма да го разбера какво представлява, защото съм се запасил с няколко ножчета от модела без алое и когато ми излязат от употреба сигурно ще има някаква по-нова технология.
Тук пише защо човек не трябва да се къпе прекалено често - тялото веднъж на 5 дни, а главата на 10, защото се нарушава циркулацията в главата.

Я каква изненада, дал си линк към сайт на школата, в която трнирах дълги години :).
Това с къпането много зависи от средата, в която живеем и работата която работим, но определено в моят случай ползвайки ежедневно издрънканото лондонски метро пълно със сажди и фин прах във въздуха, който ти се налепя навсякъде по тялото, просто няма как да си легна без да мина през банята.
Те хубаво ги пишат тези работи, обаче я да те опънат на някой строеж да се цапотиш по цял ден с бои и да чистиш прахоляци и т.н. па да видим 5 дни как няма да се изкъпеш или 10 дни главата да не миеш.
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Напоръчах разни етерични масла. След 3 дни ще ми ги доставят и започвам да експериментирам  :Confus_3: :Confus_3:
Сега се чудя, дали не мога да ползвам сапунени орехчета вместо сапун за бръснене ... Ще опитам и ще споделя.
Резултатът от търсенията ми досега, е че открих всички доставчици на етерични масла в БГ :)
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Най-сетне дойдоха маслата! Започвам здраво експериментиране. На прима виста ще кажа, че две-три капки мента в гроздова ракия за гаргара и щеше да ми се отвори фонтанелата от зор. Много пари тази мента и трябва да се консумира умерено (ракията също).  :whistling2 - emotloader: Ту би продължение...
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169

Zloqd много си  забавен,веднага си те представих като Монк или Мистър Бийн :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: tooth tooth
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Синтезирам свършеното. Общо взето има два вида етерични масла от гледна точка приложението им за мазане - базови и небазови (даречем). С думи прости - базови са тези, които не ви свалят кожата при намазване :) Небазовите горят, морят, смърдят и трепат живи същества. Много трябва да се внимава с тях. Ментата примерно може да ви освежи до смърт в неразредено състояние (аз имах чувството че въздухът боли като се движих  tooth).
Базовите се понасят добре. Бадемовото е мазничко и бавно попива. Гроздовите семки са супер - мажеш и попива моментално - изобщо не запушва порите и не се потиш от него. Жожоба е също много леко.
Аз сега се мажа с жожоба и гроздови семки фифти-фифти и не повече от 2% мента, бял бор и лавандула. Основната грешка ми беше, че в началото прекалих с ментата. 2% небазови масла дори е малко множко за лице - в началото действат свръхободряващо :) За тяло ще пробвам. Та това за бръсненето. Ползвам био сапун за пяната - изхвърлих всякакви нивеи, гарниета и тем подобни простотии. Сега си купих и самобръсначка от старите (със сменяемо ножче). Ще пробвам и ще докладвам. Пожелавам на всички приятно бръснене  O0
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Ей, Алекс, мерси много! Току що получих ментовото масло от баща ми и си спестих едно "освежаване до смърт".  :D
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548

Синтезирам свършеното. Общо взето има два вида етерични масла от гледна точка приложението им за мазане - базови и небазови (даречем). С думи прости - базови са тези, които не ви свалят кожата при намазване :) Небазовите горят, морят, смърдят и трепат живи същества. Много трябва да се внимава с тях. Ментата примерно може да ви освежи до смърт в неразредено състояние (аз имах чувството че въздухът боли като се движих  tooth).
Базовите се понасят добре. Бадемовото е мазничко и бавно попива. Гроздовите семки са супер - мажеш и попива моментално - изобщо не запушва порите и не се потиш от него. Жожоба е също много леко.
Аз сега се мажа с жожоба и гроздови семки фифти-фифти и не повече от 2% мента, бял бор и лавандула. Основната грешка ми беше, че в началото прекалих с ментата. 2% небазови масла дори е малко множко за лице - в началото действат свръхободряващо :) За тяло ще пробвам. Та това за бръсненето. Ползвам био сапун за пяната - изхвърлих всякакви нивеи, гарниета и тем подобни простотии. Сега си купих и самобръсначка от старите (със сменяемо ножче). Ще пробвам и ще докладвам. Пожелавам на всички приятно бръснене  O0

Всъщност разликата е, че едните са етерични масла, а другите са извлечени от растението чрез пресоване. Първите не е разумно да се употребяват неразредени. Най-често за базово масло се използват по-леки и бързо попиващи като тези от жожоба, бадем, зехтин, кайсия и т.н.
Заглавието на темата наистина е подло   tooth
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

Аз ползвам Gillette Fusion в битката с моята "четина".  tooth

Не хваля ножчето, но само то със своите 5 вибриращи остриета е достатъчно безпощадно към  брадата ми.  :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

Момчета, брадата вече е на мода и спокойно може да си ходите брадясали;) Иначе отдавна не ползвам ножчета...само за други части(лол), бръсна се само с машинка за подстригване и не си свалям кожата с ножчета...бръсненето с ножче винаги маха слоеве от кожата и не мисля, че е много добре за нея...колкото до смес за след бръснене...кокосово или какаово масло вършат перфектна работа...а и защо трябва да попиват? Всички масла(ако са естествени) попиват бавно или почти не попиват, просто слагайте по малко, колкото да не е суха кожата...и само масла, които стават за ядене, нищо друго! Къпането наистина не е за препоръчване всеки ден, аз минавам с подмиване тук там, а къпането рядко...но косата се мие почти всеки ден...тук няма как да стане на 10 дни при условие, че имам малко по-дълъг перчем и трябва да изглежда ОК всеки ден...ппне успях да намеря цаката на гелове, лакове, пяни за коса и други химически отрови за коса, без които просто няма как да изглежда добре, та решението е в изтискването на малко лимонов сок(от плод лимон), разреждам с мъничко вода и намокрям косата...а може и със сол...сетих се, че на морето от солената вода косата ми изглежда най-добре! Лимон или сол или комбинация от двете върши супер работа!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Няма да мога да се възползвам от тази нова мода, защото с брада изглеждам поне на 30-35, а и започва да ме сърби кожата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!

да изглеждаш на 30-35 години предимство ли е или недостатък? Не можах да те разбера. Не виждам проблем в изглеждането на 30...вече ако те прави да изглеждаш на 80, тогава би било смущаващо, но ако те кара да изглеждаш млад, тогава не виждам проблем!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Сега не е проблем, но без брада не можеш да ми дадеш 30.
Само, че ако срещна сродната душа на 50 не знам на колко ще изглеждам с брада та затова поддържам навици да се бръсна.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

 tooth  tooth  tooth Zloqd  ти къде я търсиш сродната си душа ?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

То ако ставаше с търсене да съм я намерил отдавна. Човек просто я среща в един момент...
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Като ти дойде кьоравата неделя и нещата си идват на мястото, освен ако не се объркат още повече.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.