Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МОЛБА ЗА ПОМОЩ  (Прочетена 7200 пъти)

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« -: 16-05-2011, 21:10:53 »

Здравейте приятели,

Обръщам се с молба към всички вас, отново е свързано с майка ми.
 Днес беше на преглед при гинеколог. Казали са й, че трябва спешно да постъпи в болница, за да бъде оперирана. Доколкото разбрах от думите й, има проблем с матката, а именно наличие на множество възли. Не се знае дали са доброкачествени или злокачествени. Поради тази причина, с цел да установят произхода им трябва бъде оперирана. Пропуснах да спомена, че е в менопауза от 2007год. Няма оплаквания или течения. Понякога чувства тежест в долната част на корема.
Миналата година, успях да я убедя да се подложи на гладолечение в клиниката на д-р Емилова. За известно време беше добре. За съжаление, не промени, както хранителните, така и работните си навици. След дългогодишния тормоз и издевателство върху тялото си, сега плаща цената.

Много ще ви бъда благодарна, ако някой може да ми препоръча добър специалист гинеколог. Утре има записан час при д-р Божидар Славчев в София. Прочетох само положителни неща във форума на Бг мама.
Ще се радвам да узная вашите мнения и коментари.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :thankyou:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #1 -: 22-05-2011, 12:10:24 »

Дай малко повече информация- какво се е видяло на тоя ехограф-колко са големи възлите,къде са разположени.Най-вероятно са миомни възли, а те ако са малки и не дават оплаквания-кървене или притискане на съседен орган- е по-добре да не се оперират.Миомата не е рак!А и в менопауза хормоните спадат и миомите по принцип намаляват.
Р.S.Какво каза гинеколога??
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #2 -: 22-05-2011, 15:09:29 »

доц. доганов от майчин дом, приемният му ден беше в четвъртък, следобяд. за по-голямо светило от него в българия не съм чувала, много добър хирург.  опитайте да вземете и неговото мнение. успех!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #3 -: 23-05-2011, 05:04:39 »

Не си ли промениш начина на живот и навиците,всичко си остава същото.
Бих ти препоръчал основно пречистване,глад,но на вода и урина,уринови клизми и промивки на влагалището с урина. Преди това естествено,спиране на всякакви меса,млечни,брашна,захар,консерви.Сокове,салати,плодове,варива,варени зеленчуци и ядки,това трябва да яде,когато не е на глад.
Естествено,другия вариянт е рязане,лекари и.т.н.
Няма смисъл никаква биопсия да се прави,да се заеме сериозно,да не чака някой да я излекува,такова нещо няма.
Успех! :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #4 -: 26-05-2011, 19:48:55 »

Здравейте отново,

Много ви благодаря за споделените мнения и напътствия.
Майка ми ходи при д-р Божидар Славчев /гинеколог/ във София. Той бил изумен от поведението на колегите му в Бургас. За никого не е тайна, че тук няма лекари, а бирници. След като я прегледал й казал, че операция изобщо не е необходима.

Бенато, уви, :( трябва да се съглася с твоето мнение. Много ме е яд на майка ми. Вече няколко пъти й го казвам. Толкова много пари хвърлени на вятъра. След като беше в клиниката на д-р Емилова, за известно време беше добре. В момента е на ръба, най-вече психически. Надявам се да намери сили, за да се справи.

Още веднъж много благодаря на всички.   :fluretaa:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #5 -: 27-05-2011, 09:21:49 »

Не и се ядосвай а я подкрепяй. На болния човек му е достатъчно зле от това, че е болен не му е нужно и някой да му казва "видя ли?" "АЗ КАЗВАХ ЛИ ТИ?".
Аз гладувах с майка ми, и сокове от грейпфрут пих(лимфното пречистване) не че на мен ми е излишно, но го започнахме заради нея. Друго си е като има някой с теб- а не всички да ядат сладолед под носа ти а ти да хрупаш сурови броколи.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #6 -: 27-05-2011, 12:31:39 »

А какви точно са здравословните проблеми на майка ти? Миомни възли ли има? Ако е така- виж информацията от Дарби Мак. Тя е минала през това.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #7 -: 27-05-2011, 14:51:59 »

Май е време за истинско гладолечение. Извън клиниката на д-р Емилова . :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Troqnovo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #8 -: 27-05-2011, 16:35:59 »

Малина, ядосвам се, защото майка ми си направи гладуването и последващото захраванване през месец ноември.Няколко месеца по-късно е развалина. Имам предвид, не само физически, но и психически. Най-вече последното. Ако се справи някак си с този проблем, ще започне и физически да се подобрява.
За съжаление знаех, че няма да се възползва от предоставената й възможност.
Покрай мен, тя започна да се интересува от тези неща. Аз съм нещо като източника в семейството. Макар,че не съм все още 100% веган. Надявам се, че и това ще се случи.  ;D
Sunny,ако трябва да пиша за здравословните проблеми на майка ми, няма да ми стигне времето, а вас ще отегча. Последно д-р Славчев, потвърди, че има миоматични възли. Според него операция не е необходима. Нямам конкретна информация за брой и размера на възлите.

Бате Бино, имаш право. Трябва да се съглася с теб. Май и двете имаме нужда.  ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МОЛБА ЗА ПОМОЩ
« Отговор #9 -: 27-05-2011, 23:04:57 »

Много е трудно с майките, бащите ,бабите.. :)
Айде за твоята, как да е, би могло да е оправдано.
Но за моята, която беше част от първия медицински колектив в страната, изследвал съвсем научно и приложил лечебното гладуване по Брег в клиничната практика (още през 1984)  ,при това  постигайки категорични резултати .. , оправдание няма как да има. :)
(Ще разкажа по-подробно някой ден, планира се)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 22 запитвания.