Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: сребърна вода за натуралната козметика  (Прочетена 5168 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kriss
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

обичам те ... живот

« -: 29-06-2009, 06:37:00 »

Купих си уред за сребърна вода и в книжката към него е дадени как да се ползва в домашната козметика
- за шампоан за нормална и мазна коса
жълтък на яйце
 лъжица лимонов сок,
лъжица масло / някакво растително/
не можах да си преведа какво значи от руски "послтакана" концентрирана сребърна вода

средство за снемане на грим
0,25 л  концентрирана сребърна вода
1 чаена лъжичка морска сол
сок от половин лимон
тоника се съхранява в хладилника почиства се лицето с него а след това се маже с растително масло

Измиването със концентрирана сребърна вода действа много добре на съха и лющеща се кожа.
Може да се направят и ледени кубчета с който да се масажира лицето / и не само/ или под  формата на компрес

Предложили са и да се разтвори капсула с водорасли в малко количество концентрирана сребърна вода / до получаването на каша / която може да се ползва като маска за лицето

Има и маска с жълтък , растително масло и половин лъжичка сребърна вода , намазва се на лицето - след 3-5 мин. се слага втори слой, стои 20 тина минути и се измива със хладен чай лицето

Сока от един лимон, чаена лъжичка глицерин с малко сребърна вода  и  става лосион за нормална кожа

« Последна редакция: 29-06-2009, 12:39:06 от kriss » Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #1 -: 29-06-2009, 08:04:19 »

Каква е тази сребърна вода, Крис? Smiley
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
kriss
Sr. Member
Неактивен Неактивен

обичам те ... живот

« Отговор #2 -: 29-06-2009, 12:27:46 »

http://melinabg.wordpress.com/tag/%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0/

Тук можеш да прочетеш повече за нея
Активен
Radula
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 710

« Отговор #3 -: 29-06-2009, 17:49:47 »

Благодаря ти!  намигам
Активен

Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.
Mep
Administrator
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 483

« Отговор #4 -: 29-06-2009, 19:14:41 »

Продава се в аптеките също - 1 шишенце е около 3 и нещо.
Активен

Духът владее материята!
kriss
Sr. Member
Неактивен Неактивен

обичам те ... живот

« Отговор #5 -: 30-06-2009, 17:45:10 »

Да аз досега си купувах , но решихме с мъжа ми , че ни излиза по изгодно да си вземем уреда. Тук в АСЕНОВГРАД си го купувам за 4. 10 лева 0 .1л. и то в слаба концентрация - понеже това което си правя се разтваря една чаена лъжичка в литър вода а това което се продава се разрежда 0.1л  1:2 или 1:4
Нашето семейство ползваме в промишлени количества / малките са вечно в драскотини и разни охлузвания - и дезинфекцирам с него , а и не само рани - ръцете си на някой му се напълнили очите с пясък ... дълъг е списъка
« Последна редакция: 30-06-2009, 17:49:43 от kriss » Активен
rossi9
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 73

« Отговор #6 -: 22-10-2009, 21:46:53 »

Крис, може би е "полстакана" думата. Ако е така, става дума за половин водна чаша - 100 мл слънце. За уреда не знам, сигурно е много добър. Аз си карам по бабешкия метод - кисна чисто сребро във водата. Но надали има голяма концентрация. Иначе от месец се наливам с нея и ни гъби, ни зъби ми напомнят за себе си/част от екстрите на диабета търкалям се от смях/.
Активен

Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!
٠ Тео ٠
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

I took the red pill

« Отговор #7 -: 12-05-2010, 22:23:00 »

аз потапям 75г сребро в 5 литра вода,предполагам има нещо сребърно
Активен
nora
Young
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #8 -: 12-06-2010, 20:12:29 »

Моля ви кажете ми как си правите сребърна вода в домашни условия.Аз живея в Холандия и няма как да си купя такава от тук,както и не се очертава скоро да се прибера за да потърся уреда.Разполагам със сребърни пръстени,но  са с  камъни.Това ще  навреди ли?
Активен

"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат
в сърцето."
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: