Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 156325 пъти)

Zloqd

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1372
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #760 -: 08-05-2010, 21:56:10 »

Ами това е леля Лазаринка , тя е от нашата зала , Делфинче , прочухме се :)) Наистина прави асани , които аз не мога ди си помисля да опитам дори :)
Не знам още колко години практика ми трябват за да се науча да правя пашчимотасана като нея.
Много се радвам, че не са се свършили свестните хора в България  :thankyou:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
« Отговор #761 -: 09-05-2010, 07:48:24 »

И аз снощи гледах предаването на Карбовски. Много свястна баба, но ми стана мъчно за нея. Едната й дъщеря починала млада, другата не сполучила с мъжете и съответно няма внуци. От друга страна тя цял живот е била вярна на съпруга си, а той й е изневерявал. Ваобще тъжна история. А иначе бабката е много в час с мозъка. Направих сравнение с моята, която е на същата възраст, а вече я гони склерозата и е в голяма тежест на нашите.
Активен

sis

• Full member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
« Отговор #762 -: 09-05-2010, 07:57:57 »

Тази жена е започнала да се занимава с йога от 68 години и е постигнала това душевно и физическо равновесие в продължение на 10г. Попаднала е несъмнено на добър учител.Това Карбовски не го каза, пък и предаването му беше малко в друга плоскост. Но все пак ни показа един упорит човек, заслужаващ възхищение.
Активен

Buku

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
« Отговор #763 -: 17-05-2010, 14:59:34 »

А еееето как се захранва бебеее  ;D :Content_4 - emotloader: http://www.clip4e.com/play_kak_tatko_da_nahrani_bebeto,_pylna_ludnica,_12_12_2009.htm .
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
    • юнак-паликлечко
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------

ribkata

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
« Отговор #766 -: 22-05-2010, 14:15:14 »

много ми е любопитно какво четете? освен разните книги за здраве-хранене и подобни, какви други?  :Confus_34:
Активен

Вери

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
« Отговор #767 -: 22-05-2010, 16:21:28 »

Аз на този етап с 2 малки деца нямам време и за книги. За жалост. Дори не чета за хранене и здраве. Ще им дойде времето.
Почнах зимата да плета, имам да довършвам 2 шапки. Откакто се затопли, почти не се задържам вкъщи. Караме колела на дълги разстояния. Вчера изминахме 60км. :)
Активен

Даниела

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
« Отговор #768 -: 22-05-2010, 16:41:53 »

:Content_14: Много хубав семеен спорт  :peperudi:
И на мен ми се кара колело, но ме е страх тука по пътищата, като виждам колко са "кадърни" и безотговорни повечето шофьори.
Активен

Buku

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
    • юнак-паликлечко
« Отговор #769 -: 22-05-2010, 20:11:57 »

Рибке, в момента - волю-неволю - чета американска литература от 19-ти и 20-ти век, щото това ми е следващият изпит  :D. Уилям Фокнър, Скот Фицджералд, Хемингуей, Вонегът... плюс любимата ми модернистична поезия - Гертруд Стайн, Езра Паунд, Уилям Уилямс...  tooth
А иначе - всичко чета, нямам точно определени стилове или жанрове. Но хумористичните произведения винаги са ми били слабост  ^-^. Баща ми умира за научна фантастика - аз не чак толкоз; прекалено тъпа съм за такива сложнотии  :whistling2 - emotloader:.
Иначе, и на мен ми е интересно кой какво чете  :).
Активен
------

черен гарван

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
« Отговор #770 -: 23-05-2010, 08:14:39 »

Аз пък мразя да чета, единствено Мики Маус обичах понеже имаше и картинки и ми беше интересно... може би затова сега на моменти изглеждам малко като неандерталец, но хората свикват с мен рано или късно...  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ribkata

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
« Отговор #771 -: 23-05-2010, 09:44:30 »

Аз на този етап с 2 малки деца нямам време и за книги. За жалост. Дори не чета за хранене и здраве. Ще им дойде времето.
Почнах зимата да плета, имам да довършвам 2 шапки. Откакто се затопли, почти не се задържам вкъщи. Караме колела на дълги разстояния. Вчера изминахме 60км. :)

да, и при мен няколко години се получи така, особено с голямото съкровище докато се гледахме...но после се върнах на стария навик да чета  :). А сега са пораснали, тя става на 18 през юли, а малкият и той е голям и влиза в тинеейджърски етап, на 12. Права си, ще си дойде времето.

Рибке, в момента - волю-неволю - чета американска литература от 19-ти и 20-ти век, щото това ми е следващият изпит  :D. Уилям Фокнър, Скот Фицджералд, Хемингуей, Вонегът... плюс любимата ми модернистична поезия - Гертруд Стайн, Езра Паунд, Уилям Уилямс...  tooth
А иначе - всичко чета, нямам точно определени стилове или жанрове. Но хумористичните произведения винаги са ми били слабост  ^-^. Баща ми умира за научна фантастика - аз не чак толкоз; прекалено тъпа съм за такива сложнотии  :whistling2 - emotloader:.
Иначе, и на мен ми е интересно кой какво чете  :).
Вики пак хубави автори имаш  :)...с Езра внимавай че май се харесва на едни такива все интересни люде  ;D, анархисти и фантазъори 
Активен

Svetlio

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
« Отговор #772 -: 06-06-2010, 15:32:32 »

ПРОФЕСОР Мермерски,започна предаване по ТВ-СКАТ наречено "Нашата храна - Нашето лекарство".
И тъй като,този човек е продукт на официалната-фармацефтична-симптомо-подтискаща медицина,пропагандата на лечебните качества на млякото започна още в първият епизод.Спомена разбира се,колко е полезен и калцият в него.Обеща да дава рецепти за оздравяване :surpris_22:
Дано не се подлъжат много хора по този гьотферен!
Активен

Томирис

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
« Отговор #773 -: 06-06-2010, 15:35:26 »

Ех, жалко че май не хващаме СКАТ! С удоволствие бих слушала как диабетиците трябва да ядат печени картофи, затлъстялите да пробват диета на кисело мляко с банан и мед, а омлетът с шунка трябва да се яде с препечен хляб за да се неутрализирал холестерола. А, да не забравяме и вълшебните свойства на алкохола!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
    • MMS BULGARIA
« Отговор #774 -: 06-06-2010, 15:55:20 »

Ами току що препоръча това което казваш,за печените картофи,а за киселини препоръча разбира се...ПРЯСНО МЛЯКО!Веднага започнаха де се обаждат хроничните болници,за съвет!
Активен

Томирис

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Лунатик!
« Отговор #775 -: 06-06-2010, 16:02:01 »

В интерес на истината, на мен прясното мляко ми помага ако ме боли стомах или имам киселини, но при много хора е тъкмо обратното и е престъпление да се дава такъв съвет на всички без поне да се предупреждава. Това с картофите е пълно безумие, тъй като GI на печените картофи е висок до небето. Една позната на майка ми имаше много завишена кръвна захар точно от прекомерната консумация на картофи, защото не яде нито сладко, нито мазно.
Виждала съм и други направо опасни съвети из книгите им, но не ги помня. После ей заради такива самозванци и преписвачи на сайтове се слага лош етикет на цялата алтернативна медицина. Представи си някой вземе да се "лекува" по съветите на Мермерски и пукне...Популярни са, защото простеят, точно както и народа.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
    • MMS BULGARIA
« Отговор #776 -: 06-06-2010, 16:11:40 »

Простеят ами.Ти,ако знаеш какви малоумници се обаждаха.Абе,може ли да страдаш толкова години от нещо и де не потърсиш информация.Едно време,както и да е,ама сега с този интернет.Вярно е,че информацията е противоречива,но поне ще те накара да прогледнеш,че има и различна гледна точка!
Картофите сега ги препоръча за киселини.
Точно това за "алтернативната медицина" си мислех и аз.Ще си направят някои бъркоч по негова заръка,ще видят че не им помага и ще оплюват после всичко наред.Разбира се,кагато им се казва от Авторитет е друга работа...но си е за тяхна сметка!
Активен

бате Бино

• Заместник админ
  • Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3981
  • дипломиран рекреативен специалист
« Отговор #777 -: 06-06-2010, 16:55:54 »

Тоя нещастен егоцентрик учил ли е изобщо нещо за храненето?  Доколкото знам , той специализира в област ,различна от диетологията. Което значи ,че разполага със същите познания за храненето , както и всеки друг смешен докторчо , изслушал за цялото си следване само 4 часа лекции по въпроса за храненето . ( Толкова преподават наистина)  при това  от някой  посивял академичен "авторитет" , който навремето издигнал се до нивото на експерт  мъдро  и вещо е  редил менютата на дечицата в детските градини и пионерските лагери :  първо - таратор, второ -пържени  кюфтета с пържени  картофи , трето - десерт диня  или млечен крем. Супер здравословно.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.

desi82

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
« Отговор #778 -: 06-06-2010, 17:22:00 »

И аз го мернах по телевизията този смешник Мермерски. Но не можах да го изтрая и 5минути.
Активен

Томирис

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Лунатик!
« Отговор #779 -: 06-06-2010, 17:25:54 »

Мермерски-баща а агроном. Синът е някакъв доктор (медицина).
Всъщност, професията няма значение, дори ако нямаш необходимото академично образование това помага в по-алтернативните сфети, защото в институциите малко или много ти спагат капаци на очите. Баш дипломирани диетолози пишат разни безумни диети, поне в България.
Случаят с Мермерски е - имаме кинти и собствено издателство, имаме Интернет, пък то диетичното хранене модерно - дай да печелим още.
Активен

Страницата е създадена за 0.348 секунди с 22 запитвания.