Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161770 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #760 -: 08-05-2010, 21:56:10 »

Ами това е леля Лазаринка , тя е от нашата зала , Делфинче , прочухме се :)) Наистина прави асани , които аз не мога ди си помисля да опитам дори :)
Не знам още колко години практика ми трябват за да се науча да правя пашчимотасана като нея.
Много се радвам, че не са се свършили свестните хора в България  :thankyou:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #761 -: 09-05-2010, 07:48:24 »

И аз снощи гледах предаването на Карбовски. Много свястна баба, но ми стана мъчно за нея. Едната й дъщеря починала млада, другата не сполучила с мъжете и съответно няма внуци. От друга страна тя цял живот е била вярна на съпруга си, а той й е изневерявал. Ваобще тъжна история. А иначе бабката е много в час с мозъка. Направих сравнение с моята, която е на същата възраст, а вече я гони склерозата и е в голяма тежест на нашите.
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #762 -: 09-05-2010, 07:57:57 »

Тази жена е започнала да се занимава с йога от 68 години и е постигнала това душевно и физическо равновесие в продължение на 10г. Попаднала е несъмнено на добър учител.Това Карбовски не го каза, пък и предаването му беше малко в друга плоскост. Но все пак ни показа един упорит човек, заслужаващ възхищение.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #763 -: 17-05-2010, 14:59:34 »

А еееето как се захранва бебеее  ;D :Content_4 - emotloader: http://www.clip4e.com/play_kak_tatko_da_nahrani_bebeto,_pylna_ludnica,_12_12_2009.htm .
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #766 -: 22-05-2010, 14:15:14 »

много ми е любопитно какво четете? освен разните книги за здраве-хранене и подобни, какви други?  :Confus_34:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #767 -: 22-05-2010, 16:21:28 »

Аз на този етап с 2 малки деца нямам време и за книги. За жалост. Дори не чета за хранене и здраве. Ще им дойде времето.
Почнах зимата да плета, имам да довършвам 2 шапки. Откакто се затопли, почти не се задържам вкъщи. Караме колела на дълги разстояния. Вчера изминахме 60км. :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #768 -: 22-05-2010, 16:41:53 »

 :Content_14: Много хубав семеен спорт  :peperudi:
И на мен ми се кара колело, но ме е страх тука по пътищата, като виждам колко са "кадърни" и безотговорни повечето шофьори.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #769 -: 22-05-2010, 20:11:57 »

Рибке, в момента - волю-неволю - чета американска литература от 19-ти и 20-ти век, щото това ми е следващият изпит  :D. Уилям Фокнър, Скот Фицджералд, Хемингуей, Вонегът... плюс любимата ми модернистична поезия - Гертруд Стайн, Езра Паунд, Уилям Уилямс...  tooth
А иначе - всичко чета, нямам точно определени стилове или жанрове. Но хумористичните произведения винаги са ми били слабост  ^-^. Баща ми умира за научна фантастика - аз не чак толкоз; прекалено тъпа съм за такива сложнотии  :whistling2 - emotloader:.
Иначе, и на мен ми е интересно кой какво чете  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #770 -: 23-05-2010, 08:14:39 »

Аз пък мразя да чета, единствено Мики Маус обичах понеже имаше и картинки и ми беше интересно... може би затова сега на моменти изглеждам малко като неандерталец, но хората свикват с мен рано или късно...  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #771 -: 23-05-2010, 09:44:30 »

Аз на този етап с 2 малки деца нямам време и за книги. За жалост. Дори не чета за хранене и здраве. Ще им дойде времето.
Почнах зимата да плета, имам да довършвам 2 шапки. Откакто се затопли, почти не се задържам вкъщи. Караме колела на дълги разстояния. Вчера изминахме 60км. :)

да, и при мен няколко години се получи така, особено с голямото съкровище докато се гледахме...но после се върнах на стария навик да чета  :). А сега са пораснали, тя става на 18 през юли, а малкият и той е голям и влиза в тинеейджърски етап, на 12. Права си, ще си дойде времето.


Рибке, в момента - волю-неволю - чета американска литература от 19-ти и 20-ти век, щото това ми е следващият изпит  :D. Уилям Фокнър, Скот Фицджералд, Хемингуей, Вонегът... плюс любимата ми модернистична поезия - Гертруд Стайн, Езра Паунд, Уилям Уилямс...  tooth
А иначе - всичко чета, нямам точно определени стилове или жанрове. Но хумористичните произведения винаги са ми били слабост  ^-^. Баща ми умира за научна фантастика - аз не чак толкоз; прекалено тъпа съм за такива сложнотии  :whistling2 - emotloader:.
Иначе, и на мен ми е интересно кой какво чете  :).
Вики пак хубави автори имаш  :)...с Езра внимавай че май се харесва на едни такива все интересни люде  ;D, анархисти и фантазъори 
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #772 -: 06-06-2010, 15:32:32 »

ПРОФЕСОР Мермерски,започна предаване по ТВ-СКАТ наречено "Нашата храна - Нашето лекарство".
И тъй като,този човек е продукт на официалната-фармацефтична-симптомо-подтискаща медицина,пропагандата на лечебните качества на млякото започна още в първият епизод.Спомена разбира се,колко е полезен и калцият в него.Обеща да дава рецепти за оздравяване :surpris_22:
Дано не се подлъжат много хора по този гьотферен!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #773 -: 06-06-2010, 15:35:26 »

Ех, жалко че май не хващаме СКАТ! С удоволствие бих слушала как диабетиците трябва да ядат печени картофи, затлъстялите да пробват диета на кисело мляко с банан и мед, а омлетът с шунка трябва да се яде с препечен хляб за да се неутрализирал холестерола. А, да не забравяме и вълшебните свойства на алкохола!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #774 -: 06-06-2010, 15:55:20 »

Ами току що препоръча това което казваш,за печените картофи,а за киселини препоръча разбира се...ПРЯСНО МЛЯКО!Веднага започнаха де се обаждат хроничните болници,за съвет!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #775 -: 06-06-2010, 16:02:01 »

В интерес на истината, на мен прясното мляко ми помага ако ме боли стомах или имам киселини, но при много хора е тъкмо обратното и е престъпление да се дава такъв съвет на всички без поне да се предупреждава. Това с картофите е пълно безумие, тъй като GI на печените картофи е висок до небето. Една позната на майка ми имаше много завишена кръвна захар точно от прекомерната консумация на картофи, защото не яде нито сладко, нито мазно.
Виждала съм и други направо опасни съвети из книгите им, но не ги помня. После ей заради такива самозванци и преписвачи на сайтове се слага лош етикет на цялата алтернативна медицина. Представи си някой вземе да се "лекува" по съветите на Мермерски и пукне...Популярни са, защото простеят, точно както и народа.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #776 -: 06-06-2010, 16:11:40 »

Простеят ами.Ти,ако знаеш какви малоумници се обаждаха.Абе,може ли да страдаш толкова години от нещо и де не потърсиш информация.Едно време,както и да е,ама сега с този интернет.Вярно е,че информацията е противоречива,но поне ще те накара да прогледнеш,че има и различна гледна точка!
Картофите сега ги препоръча за киселини.
Точно това за "алтернативната медицина" си мислех и аз.Ще си направят някои бъркоч по негова заръка,ще видят че не им помага и ще оплюват после всичко наред.Разбира се,кагато им се казва от Авторитет е друга работа...но си е за тяхна сметка!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #777 -: 06-06-2010, 16:55:54 »

Тоя нещастен егоцентрик учил ли е изобщо нещо за храненето?  Доколкото знам , той специализира в област ,различна от диетологията. Което значи ,че разполага със същите познания за храненето , както и всеки друг смешен докторчо , изслушал за цялото си следване само 4 часа лекции по въпроса за храненето . ( Толкова преподават наистина)  при това  от някой  посивял академичен "авторитет" , който навремето издигнал се до нивото на експерт  мъдро  и вещо е  редил менютата на дечицата в детските градини и пионерските лагери :  първо - таратор, второ -пържени  кюфтета с пържени  картофи , трето - десерт диня  или млечен крем. Супер здравословно.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #778 -: 06-06-2010, 17:22:00 »

И аз го мернах по телевизията този смешник Мермерски. Но не можах да го изтрая и 5минути.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #779 -: 06-06-2010, 17:25:54 »

Мермерски-баща а агроном. Синът е някакъв доктор (медицина).
Всъщност, професията няма значение, дори ако нямаш необходимото академично образование това помага в по-алтернативните сфети, защото в институциите малко или много ти спагат капаци на очите. Баш дипломирани диетолози пишат разни безумни диети, поне в България.
Случаят с Мермерски е - имаме кинти и собствено издателство, имаме Интернет, пък то диетичното хранене модерно - дай да печелим още.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 24 запитвания.