Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ВНИМАНИЕ!!! Опасна бактерия E.coli в EU заленчуци  (Прочетена 9453 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Интересно развитие от днес - теория, че за да се направи толкова резистентна бактерия трябва някой да си е поиграл в лаборатория. http://www.naturalnews.com/032622_ecoli_bioengineering.html

Днес по телевизията казаха, че имало нова хипотеза за пренасянето на заразата - кълнове отглеждани за салата. Вече имало "една" затворена компания, която произвежда кълнове. Та ето ви - кълновете са вредни. :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Доне, не си  чул явно за рибата още ..  :)
Там положението е много по-страшно, засега касае само някои от видовете (като сьомгата) които се отглеждат изкуствено в рибарници. Обаче от рибарниците (заградени терени в морето) голяма част от тези риби се промъкват на свобода и се смесват с нормалните риби като се получават зловещи и непредвидими комбинации . Така  гените ГМО тръгват полека из океана и прескачат и върху други видове ,които например се хранят с тази гмо-риба. ( и се съмнявам хищните да могат да направят разлика и да размислят преди да глътнат ГМО-риба , както и да изпитват угризения след това :)  )  Имаше филмче  на точно тази тема ( и кадри  с гмо сьомги - три пъти по едри от обикновените  )  което се опитах да изнамеря специално за теб, но не успях. Като ми попадне , ще ти го пусна. ( Не нарочно , разбира се :) )
« Последна редакция: 06-06-2011, 21:01:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

И аз чух, че проблема тръгнал от ферма за кълнове, но на мен повече ми намирисва на поредния метод за сплашване и вселяване на страх у хората. Не знам така ли е, новини не гледам и не следя, но все по-често може да се появяват опити за "биологични оръжия". Напоследък ми попадат материали на Еленко /и не само негови/ за химическите следи, за елита, за Georgia Guidestones, за ХААРП... информация ни залива отвсякъде.
Активен
Духът владее материята!

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Сега и бобените кълнове отрекоха, обаче, проблемът е че вече хората се понаплашиха. Тук определено се вижда едно ясно послание към веганското съсловие и хората, които се опитват да живеят здравословно. 'Вие като не ядете месо и млечни продукти, да не си мислите, че сте застраховани от опасни болести тип 'Луда Крава' , 'Птичи Грип' , 'Свински Грип' и каквото още измислят.'
Незнам кой е пуснал тези бактерии, но в една тежка финансова криза, да препъваш междонародната търговия още повече и то с цената на човешки животи, просто е нечовешко.
Изобщо нещата, които се случват в световен план, и който и да стои зад колисите, колкото и да е безсърдечен и безжалостен, все повече започвам да се обеждавам, че просто това не са хора а нещо друго.

Наскоо изгледах една научнопопулярна поредица Ancient Aliens Season 2 (2010) ,която горещо препоръчвам на всеки, който не я е гледал. Много кадърно направен филм с много нови археологически открития, които поразтърсват основите на днешните теории за историята на човека.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да , където и да поразровиш, Веско , се оказва , че официалните версии са далеч от истината. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Преди около година започнах тема за токсичните кълнове.  Заваляха  едни подигравателни нотки, едни подмятания.  А тъкмо се бях навил да снимам доклади за маса клинични случаи на натръшкани вегетарианки и много смъртни случаи в USA.  Това изискваше да прегледам за около час в около 50 книги и да снимам извадките.  Това по телевизята не е някаква конспирация нито е нещо ново. Китайците от хилядолетия знаят че между кълнящите бобови култури е ехериция коли съществува симбиоза както между лактобациал и млякото. И точно затова ги бланшират и добавят скилидка чесън за презастраховане. Докладите в книгите са от 1984 година и от 2007 година.   По същата аналогия често подмятам, че  вкиснали бадеми не е кисело бадемово мляко и няма никаква полза от него а само вреда. Не може по аналог да се пренася полезната симбиоза ( овче или козе мляко и лакто култури ) с вегетариански изгъзици.
Умрелите и заразените с веге кълнова ехериция за съжаление са адски много вече.
За щастие не всички кълнове трябва да се отписват а само бобовите и частично  житните култури.
Сусама и слънчогледа не правят симбиоза с опасни бактерии, само с аспергилус гъбични подобни на плесен но те не са голям проблем !
Дон Pazo,  за рибата хубаво си чел за полезното рибено масло но не можеш да си купиш такова от магазин или аптека.   Фармацевтичен клас масла няма да ти хареса цената. И срока на годност също.  Това което гълторят културягите и недоразбралите около тях е соево масло с токофероли и лек аромат на риба. Чувстват се добре от многото синтетичен витамин Е .   По принцип омега 3 са много хубаво нещо ама не знам къде ще намериш жива риба треска да и извадиш черния дроб и да го изядеш.
Бях обещал да цъкна извадка защо бате ти Бино трябва да спре да папка ленено семе.

Phytoestrogen content (mcg/100g)
   
  Flax seed  - 379,380mcg
  Soy beans - 103,920mcg
  Tofu            - 27,150mcg
  Soy yogurt  - 10,275mcg
  Sesame seed  8,008mcg
Еурикома лонгифлора  единствен антагонист на естрогена !


Phytoestrogen food sources               Phytoestrogen content (µg/100g)
Flax seed                                                   379380
Soy beans                                                  103920
Tofu                                                             27150.1
Soy yogurt                                                   10275
Sesame seed                                                8008.1
Flax bread                                                     7540
Multigrain bread                                            4798.7
Soy milk                                                         2957.2
Hummus                                                           993
Garlic                                                                603.6
Mung bean sprouts                                          495.1
Dried apricots                                                   444.5
Alfalfa sprouts                                                   441.4
Омега 3 в треваляците не е като омега 3 в черния дроб на морските риби.   
Жалко че нямам нервите на Бате ви Бино да пиша дълги постове писна ми :) а утре трябва да ставам рано за подводна разходка, да снимам малко рибна тения 60 сантиметра за DON PAZO
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ейй, аз пък имам страшни нерви и пиша с удоволствие колкото реша ,че ми харесва :) . ( И колкото реша ,че ще хареса и на аудиторията )
Орто , специално обърнах внимание на твоето предупреждение  и се рових дълго време из теорията. Много е спорен въпроса с този фитоестроген в лена.  
Вярно е, че е в голямо количество, обаче казват , че концентрацията на този фитоестроген трябва да бъде над еди каква си стойност(5000 единици над естрогена, но не е точно казано, знам)  за да почне той да "работи" като женски полов хормон! А с две лъжици на ден това нямало как да стане.
И после в самото ленено семе имало съставка , която имала анти естрогенен ефект - казва се лигнан.
Сложна работа, но аз реших за себе си да давам гостоприемство на две лъжици смлян лен въпреки всичко. Дори и да има някакво "спъващо" хормонално действие, пъдпъдъчите яйца пък доста осезаемо противодействат, чувам ,че разни млади юнаци тръгнали да ги изкупуват да се докарват на булките си ..:)  ( аз не търся този им ефект , но ти като по-млад може да помисилш :)  )

Ама ти мислиш , че само аз вземам ленено ли ? Я питай другите. :)
« Последна редакция: 10-06-2011, 21:25:51 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

и аз вземам и не само ленено  tooth  tooth  tooth , също важна роля в обмена играе канилингусът.
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Орто, културягите предпочитат концентрати.Не мисля, че е правилно.Затова препоръчвам
яденето на риба.Рибено масло съм правил, но на техническо ниво. А това, което продават :surpris_23:
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Орто, по рибишките въпроси съм наясно. Това ми е било работата.Тениите в морските риби са рядкост и са в червата. Така, че се изхвърлят.Точно такива не шетат по хората. За другите съм писал някъде.
Те също са рядкост при океанските риби. Освен това се препоръчва рибите да се замръзяват поне 24 часа.А океанските риби гарантирано стигат до нас след няколко месеца.Тъй като става въпрос за суровоядство, то трябва да се прецени дали е била правилно обработвана и съхранявана.
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Между другото аз не си позволявам да ям гарус.Това, което търсим е в подкожната мазнина на скумрията
например.При печене на скара мазнините стават канцерогнни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.