Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Веган обувки в София?  (Прочетена 14910 пъти)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #40 -: 27-10-2011, 23:53:52 »

и те са хубави, но роклите са лесна задача в сравнение с обувките
искам в София да има офлайн веган магазин, като този в Дортмунд (http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14903137,00.html), и да има всичко в него: храна, обувки, колани, чанти, дрехи... всичко да е веган!  :sorcerer - emotloader: мечти, мечти...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #41 -: 28-10-2011, 08:46:35 »

Тов ане е проблем , но няма да има клиенти за този магазин :))) 100 човека не могат да подържат подобно нещо добре работещо.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #42 -: 28-10-2011, 16:24:35 »

Е да, в Германия веганството като цяло е доста по-масово и дори там много хора се съмняват в успеха на супермаркета заради високите им цени.

Офф: щом в тази темичка са се събрали веганите, да ви кажа, че има инициатива на 1 ноември надписчето на Google да е Voogle и да е посветен на световния ден на вегана  :sorcerer - emotloader: Всеки който може да рисува може да си прати предложението на гугъл (това не съм аз обаче и просто им драснах един имейл в подкрепа на идеята). Подробностите (и рисунките) са в фб групата world vegan day
Активен

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #43 -: 31-10-2011, 11:43:34 »

И аз напоследък се опитвам да си намеря някакви зимни обувки.
Гледам насам-натам за някакви изкуствени велури, но като цяло няма много голям избор.

Ако някой може да препоръча магазин, в който да има по-голямо разнообразие, ще съм много благодарна.

Иначе, за мен идеалния избор са кецовете (или някакви по-хубави маратонки). Здрави подметки, не пропускат... топли са. Само, че не могат да защитят глезена.
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #44 -: 02-11-2011, 10:06:55 »

И аз се включвам в групата на търсещи топли и хубави зимни обувки ..
Харесах си от http://www.vegetarian-shoes.co.uk/ но нещо доставката ми се вижда много скъпичка - ако има някой или повече желаещи да си поръчаме заедно, може да се получи прилична цена .. :)
/иначе гледах и на тези сайтове като Гъбко за доставка, но те много от ниско режат глави с курса на паунда и процент от поръчката, така че в крайна сметка пак не излиза никак евтино/
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #45 -: 02-11-2011, 11:33:26 »

Моите обувки пристигнаха, по мярка са ми и изглеждат здрави. Доволен съм. И от Гъбко съм доволен - пратка от около 20 кг (Хем жената  надмина себе си този път, хем и SportsDirect ме зарадваха с няколко дебели каталога в кашона!) я доставиха за около 40 лв. Директната доставка от SD за България е доста по-скъпа.

Иначе никога вече дреха от SportsDirect. И последните експерименти се свиха всичките след 1 пране и сега сигурно ще ги оставям на червенокожите в квартала.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #46 -: 05-11-2011, 23:17:02 »

Първият ми опит за тази година за зимни обувки бяха едни китайски. Сигурно ще ме надживеят, но едвам ги изтърпях и един ден на краката си. Аз нося 42-ри номер, те са 44 и са ми доста тесни.
Затова си взех български обувки, които не са веган. Надявам се да изкарат по-дълго време - поне докато се оправя пак да нося кубинките. Като става въпрос за обувки - никога онлайн пазаруване. Обувка взимам само след като я премеря (и пак няма гаранция че ще ми е удобна).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Leah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #47 -: 24-11-2011, 22:56:19 »

Намерих си обувки!  :Content_14: Най-после!
И понеже се получи така, че обиколих цяла София и ми писна накрая, реших да се задоволя с едни обикновени, боклучени и евтини, НО изкуствени китайски обувки... оф,така де, ботуши :Confus_3:

Не знам колко време ще останат цели, но за сега ми вършат работа... ЙЕЙ!  :sorcerer - emotloader:


Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #48 -: 24-11-2011, 23:48:48 »

Под веган обувки аз разбирам спортните обувки за трекинг в планината и гъзария в града - с горатекс или по-модерна мембрана и с хубава гумена, пластична подметка.

Последните ми обувки, които съсипах от носене, бяха такива -http://www.amazon.co.uk/dp/B003QCJOUQ/ref=asc_df_B003QCJOUQ4988899?smid=A3P5ROKL5A1OLE&tag=httpwwwshopst-21&linkCode=asn&creative=22206&creativeASIN=B003QCJOUQ&ascsubtag=402063869

Но се обърках тази есен да си купя едни Scarpa, маde in Romania, които вмирисват чорапи. Тъй като нямам обоняние, на мен ми е добре, ама за околните още не знам колко е добре веганството ми в обущата ...
« Последна редакция: 24-11-2011, 23:51:22 от com_pot »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #49 -: 25-11-2011, 11:49:43 »

Kak можа да съсипеш САЛЕВАта ??? Това е уникална марка със супер високо качество , освен ако не си попаднала на ментета ?
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #50 -: 25-11-2011, 13:42:45 »

Kak можа да съсипеш САЛЕВАта ??? Това е уникална марка със супер високо качество , освен ако не си попаднала на ментета ?

Никакво менте! Подметките се изтриха от носене на петите ;-)) Все се каня да мина през някой обущар да ми залепи малко гьон, ама все не остава време. Иначе още са в циркулация и държат фронта. Просто заради изтънялата подметка усещам камъчетата по пътя.
Активен

Mishika

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Веган обувки в София?
« Отговор #51 -: 18-12-2011, 00:41:41 »

Оказа се, че все пак има веган модели по магазините в София... търсенето ни беше за мъжки туристически, които да са с вибрамова подметка, гор-текс и да стават за зимна планина също. Ето на това се спряхме и го взехме днес - http://www.redrockbg.com/product.php?id=922 В Алпи също имаше веган модели (Millet_Radikal), но тези от Ред рок повече ни харесаха. Със здраве
Активен
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 23 запитвания.