Начало   Помощ Вход Регистрация  
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?
Страници: 1 2 3 4 [5] 6   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?  (Прочетена 20382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 3934

дипломиран рекреативен специалист

« Отговор #80 -: 02-07-2011, 19:29:29 »

Сегашната младеж винаги е много по-калпава!  Smiley

“Нашата младеж обича разкоша, тя е глупаво възпитана, надсмива се над началството и съвсем не уважава възрастните. Нашите днешни деца станаха тирани, те не стават, когато в стаята влезе възрастен човек, влизат в пререкание с родителите си. Направо казано, те са много лоши.”
- Сократ (470-399 г.пр.н.е)

“Загубих всякаква надежда относно бъдещето на нашата страна, ако днешната младеж утре поеме в свои ръце управлението, тъй като тази е непоносима, невъзможна, просто ужасна.”
- Хезиод (720 г.пр.н.е.)

“Нашият свят достига критичен стадий. Децата вече не слушат родителите си. Ясно е, че краят на света не е много далеч.”
- египетски жрец, 2000 г.пр.н.е.

“Тази младеж е развратна до дъното на душата. Младите хора са немарливи и коварни. Те никога няма да приличат на младежта от миналите времена. Младото поколение на днешния ден не ще успее да съхрани нашата култура”
- намерено в глинено гърне в развалините на Вавилон, датирано е от 3000 г.пр.н.е.
Активен

Болницата беше прочута със своите готвачи.
RoJe
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #81 -: 02-07-2011, 19:52:04 »

Ей, бате Бино, разсмя ме с твоите цитати!...
Ами, то младежта все е калпава, защото като станем възрастни май забравяме какво сме мислели и правили като млади. И вече гледаме с други очи от друга позиция.
Активен
Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #82 -: 03-07-2011, 08:13:49 »

„Половината от живота ни губят родителите, а другата половина — децата.“ — К. Дероу

А сега за разведряване:

Един пита дядо си:
- Кой месец е най-подходящ за сватба?
- Нонтемвър.
- Но такъв месеца няма!
- Именно!

Активен

бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: 03-07-2011, 09:20:36 »

Роси, трябвало е да пита и баба си. Smiley   За да стане още по-голяма дилемата  Smiley
( От моите наблюдения, жените са по-склонни да поемат това предизвикателство Smiley)
Активен

Ros
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 615

« Отговор #84 -: 03-07-2011, 09:30:48 »

"........................ а другата половина — децата.“ — К. Дероу

Бате Бино,тази част се осмисля на по-късен етап/когато застанеш "от другата страна"/.Няма как да се обясни, докато  сам не  "дойдеш на този акъл" .Имаш време   притварям очи от широка усмивка
« Последна редакция: 03-07-2011, 09:32:40 от Ros » Активен

V@Le
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 81

Малка маймунка ме учи на суровоядство.

« Отговор #85 -: 04-07-2011, 10:01:58 »

Сегашната младеж винаги е много по-калпава!  Smiley

“Нашата младеж обича разкоша, тя е глупаво възпитана, надсмива се над началството и съвсем не уважава възрастните. Нашите днешни деца станаха тирани, те не стават, когато в стаята влезе възрастен човек, влизат в пререкание с родителите си. Направо казано, те са много лоши.”
- Сократ (470-399 г.пр.н.е)

“Загубих всякаква надежда относно бъдещето на нашата страна, ако днешната младеж утре поеме в свои ръце управлението, тъй като тази е непоносима, невъзможна, просто ужасна.”
- Хезиод (720 г.пр.н.е.)

“Нашият свят достига критичен стадий. Децата вече не слушат родителите си. Ясно е, че краят на света не е много далеч.”
- египетски жрец, 2000 г.пр.н.е.

“Тази младеж е развратна до дъното на душата. Младите хора са немарливи и коварни. Те никога няма да приличат на младежта от миналите времена. Младото поколение на днешния ден не ще успее да съхрани нашата култура”
- намерено в глинено гърне в развалините на Вавилон, датирано е от 3000 г.пр.н.е.

Така е бате Бино, така е  браво, аплодирам.............по технологии вече сме в матрицата, но по манталитет сме си още в старата ера.... Smiley
Не съм забравил какво съм правил като млад, но съм притеснен от това, че децата ги закрепостяваме в тази матрица, и ако по-будните го разбират, те едва ли ще имат шанса да променят нещо, когато порастнат.
А за масата - дали с хляб и зрелища, или с молове и чалга индустрията ще се погрижи, въпросът е какво да направим за защитим децата, които имат енергията да направят обществото по-отговорно към земята на която живеем.

Ето например аз бях обзет от чувство на надежда, когато за първи път влезох в сайта zemianazaem.  Затова по-късно се регистрирах и във форума.  Но във форума има нещо, което ми направи впечатление, образно казано спада тонуса.   Все по-рядко влизат основните "играчи", а в същото време се регистрират много нови, било те гаджета, веганки или вегетарианки.   Ти се нуждаят от вас по-знаещите, затова се регистрират.  А много от тях остават незабелязани и се отдръпват.  А някои питат: "Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?"

Що се отнася до мен лично  zemianazaem ми помага да променя в себе си това, което не ми харесва. Малко по-малко, но се случва, затова благодаря на всички съфорумници. 
А що се отнася до твоя пост до Гери, бъди по-снизходителен, струва ми се, че тя е добронамерена!

Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: 04-07-2011, 11:38:15 »

Благодаря , Вале. Наистина има някакъв спад във форума. Но трябва да се има предвид , че има и някои обективни причини да не влизат много често "основните играчи" , както казваш. Някои от тях си имат свои сайтове и блогове , а тези ,дето влизаме по-често - нямаме.
Други (като Петко) наблегнаха много здраво на фейсбук. ( Казват ,че е доста по-гъвкава и удобна система. Вярвам им , аз още не съм се закачил и там.)  И на мен много ми липсват, но какво да направим.
Добронамереността , Вале ( макар ,че се съмнявам да я има там, където я визираш) е необходимо и недостатъчно условие за да си част от определена група.
Иска се и друго..
Трябва да се знае , че този форум е по-висока класа от средната. Личи си от самите постове на членовете му. И от взаимоотношенията между тях. И както всеки друг, си има своята форумна дисциплина. Ако се олаби, класата му ще падне, ще се превърне в една обикновена говорилня, където никой не зачита нищо,  а само се драка , при това на развален български..
Мъчим се , но явно няма как муха да стане част от пчелното семейство Smiley  
Активен

petia_gol
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 310

« Отговор #87 -: 04-07-2011, 14:49:30 »

И миналото лято беше доста пуст форума. слънце
Мисля, че ние (новите членове) трябва да полагаме повече старание за да обогатяваме това чудесно място. Защото наплива на нови съфорумци е голям а в ядрото на форума стоят няколко души, които се опитват да отговорят на всички въпроси, да подържат интереса, да добавят нова информация, да трият арогантни постове и какво ли още не. Благодаря ви за това, което правите!
Активен
Ели
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 226

Beauty is in the eye of the beholder

« Отговор #88 -: 04-07-2011, 19:13:45 »

Мисля си, че лятна летаргия е обзела форума, затишие пред буря / ама хубава  Smiley /.
Бате Бино, за мен фейсбук, като формат и форума са несъизмерими. Няма как това, което се случва тук, да се пренесе в същата форма там. Не мисля, че е по-гъвкаво, просто е друго.
А за хората, които липсват на всички ни, мисля че никой, който е оставил част от себе си в този форум не може да го напусне веднъж завинаги, все по някакъв начин ще надзърта какво се случва тук или на сайта, а пък и може да се появи по някое време... Поне така си мисля... / много мисля, ей  ухилен /.
Активен

Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.
hdeshev
Христо Дeшeв
Global Moderator
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 842

Един ученик на пътя...

« Отговор #89 -: 04-07-2011, 20:34:42 »

Сурат-тефтера куца и форумът ни е по-добър. Но и синия сайт има някои предимства. Не виждам скоро Гергана да направи песен и за "Земя на заем" като тази за фейсбукухилен ухилен ухилен

Добре, след като вкарах поп-фолк в темата, остана само да забъркаме малко кеч и Гошо от Почивка, за да направим голям шлем.  парти
Активен

Time waits for no slave!
-- Napalm Death
черен гарван
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 743

« Отговор #90 -: 04-07-2011, 21:54:43 »

недей и да чакаш... гарвана никаква песен няма да напише скоро  благодаря
Активен

"няма грешки, има само уроци"
Mемория
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #91 -: 05-07-2011, 09:08:58 »

Мисля, че ние (новите членове) трябва да полагаме повече старание за да обогатяваме това чудесно място. Защото наплива на нови съфорумци е голям а в ядрото на форума стоят няколко души, които се опитват да отговорят на всички въпроси, да подържат интереса, да добавят нова информация, да трият арогантни постове и какво ли още не. Благодаря ви за това, което правите!

Браво, Пете! И аз да благодаря на ядрото на форума - Бате Бино, Веско, Христо!  заповядай, цвете
Вие поддържате мястото живо и заради вас предимно още влизам. С удоволствие и аз (като един от по-новите) щях да поема свойта част по обогатяването, ако не беше най-големият ми принос, че повече чета, отколкото пиша. Smiley
Активен
Mемория
Full member
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #92 -: 05-07-2011, 09:35:20 »

Фейсбук чисто и просто не е форум. Няма търсачка за нечии писания. Потъне ли веднъж нещо в дълбокия архив, невъзможно е да бъде открито, ако не ти е минало край очите при самата поява. Така че там е за моментно споделяне на моментни състояния. Песни, цитати, линкове, снимки... които минават и заминават с настроението, което са носели.
Активен
бате Бино
Заместник админ
Hero Member
Неактивен Неактивен

« Отговор #93 -: 05-07-2011, 09:43:58 »

Благодаря за одобрението. И на Меморийка , и на Петя и на всички. Съгласен съм, Ели , много хубаво си го казала. То май е подобно на феномена на престъпника - винаги се връщал на мястото на престъплението  Smiley
Меморийка , Весковците са двама Smiley
Значи казвате, да не нагазваме и във фейсбука , че ще вземе да ми хареса и да остава по-малко време за форума  ? Smiley
Явно там наистина си има други достойнства, тук си има тукашните. Smiley
Активен

V@Le
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 81

Малка маймунка ме учи на суровоядство.

« Отговор #94 -: 05-07-2011, 15:45:48 »

Добронамереността , Вале ( макар ,че се съмнявам да я има там, където я визираш) е необходимо и недостатъчно условие за да си част от определена група.
Иска се и друго..
Трябва да се знае , че този форум е по-висока класа от средната. Личи си от самите постове на членовете му. И от взаимоотношенията между тях. И както всеки друг, си има своята форумна дисциплина. Ако се олаби, класата му ще падне, ще се превърне в една обикновена говорилня, където никой не зачита нищо,  а само се драка , при това на развален български..
Мъчим се , но явно няма как муха да стане част от пчелното семейство Smiley   
Бате Бино, май се оказа прав за добронамереността.    ама че съм  Поне опитахме...но...
Vis consilii expers mole ruit sua (Horatius) - Сила без ум пада под тежестта на собственото си тегло (Хораций)

Но за сметка на това гаджетата се появиха и в тази тема  flowers2
Активен
zzaska
Jr. Member
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #95 -: 17-07-2011, 23:58:13 »

..аз получих странно изкривяване.. като чета форума, много често ми се иска да сложа "like", а няма къде   амии... знам ли  ухилен
Активен
beelee
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

fantomiss

« Отговор #96 -: 20-07-2011, 17:20:12 »

хахахаха абсолютно!  bleh
Активен

Не всички са на мястото си в този форум...
fidana
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #97 -: 26-11-2011, 12:29:14 »

пеперуди Титан, ожени се за мен!  flowers2  пеперуди
Активен
Даниела
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1580

« Отговор #98 -: 26-11-2011, 13:01:56 »

ухилен моля, представи се първо bleh...титан толкова лесно няма да го дадем  мъдър
Активен
Discworld
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 259

« Отговор #99 -: 26-11-2011, 19:01:19 »

титане,признай си,че това е твоя регистрация ухилен
Активен

Страници: 1 2 3 4 [5] 6   Нагоре
Изпечатай
Форум Земя назаемОбщи темиСподели, разкажи или просто напишиТема: Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?
Отиди на: