Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Остеохондроза  (Прочетена 7067 пъти)

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Остеохондроза
« -: 07-06-2011, 15:51:00 »

Някой да е страдал от това? Откриха ми начална фаза между незнам си кои хрущяли след рентген на шийните прешлени. След това прочетох в нета ,че около 80% от населението страда от тази болест-дали е така, обаче, никой не знае. Някакви идеи за лечение? ???
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Остеохондроза
« Отговор #1 -: 07-06-2011, 16:53:52 »

Лошо нещо. И аз май имам. Така е , Сабинче, - всеки на някакъв възрастов етап доживява своята остеохондроза - в някаква степен , на някое място по любимото си тяло.
Лечение? О, да - просто и много ефективно :  гимнастика и глад. :)  
« Последна редакция: 07-06-2011, 16:55:43 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Остеохондроза
« Отговор #2 -: 07-06-2011, 23:11:40 »

Гимнастиката се нарича йога  tooth  tooth  tooth
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Остеохондроза
« Отговор #3 -: 08-06-2011, 08:26:16 »

И аз така си мислех, че само гимнастика, движение, градинарство и т.н. Градинарството и селскостопанският труд ми се отразяват супер. ;)Няма умора  и болки. А и скоро четох в една книжка на Алла Свиринская, че за две от чакрите- мисля че бяха първа и седма е много полезно човек да се занимава с градинарство. Ще попрочета повече по въпроса. Глад- глад не знам доколко ще мога да приложа върху себе си, опитвам се да си правя суровоядни дни.Инак знаете ли какви храни не трябва да консумирам и на кои да наблегна? Тази "модерна" работа на компютъра...... :Confus_3:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Остеохондроза
« Отговор #4 -: 08-06-2011, 10:40:12 »

E ти се изказа неподготвена :Р
Всички храни, богати на калции и глюкозамин, но такъв, който се усвоява! За спирулината и МСМ-а мисля, че добре ще ти подействат.
Вместо сурови дни, си прави дни на глад, а суровата храна я предпочитай в другите дни. Всичко е въпрос на избор.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Остеохондроза
« Отговор #5 -: 08-06-2011, 12:12:48 »

Остеохондрозата в начален стадий не е страшна,само името  звучи стряскащо ,аз също имам от доста години ,типична вата съм и това е характерно за този тип-евентуални проблеми със стави и сухожилия,но и намерих цаката,сега няма и помен от нея.Тръгнах на йога и още на второто посещение направо невярващо установих че сковаността ми в кръста е изчезнала напълно,мога само да съжалявам че не съм се занимавал с йога по-рано,така че подобни практики нямат равни по отношение на такива проблеми.
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Остеохондроза
« Отговор #6 -: 08-06-2011, 12:24:16 »

Аз току що си взех една книжка на Малахов,където е отделил цяла глава за остеохондрозата , както и болките в гръбначния стълб. Дал е много упражнения, има и от йогата, и започвам да ги правя.
А "Вата" на кое отговаря -Жлъч, Слуз или Вятър- или е нещо различно.
В допълнение ще рабоятя и върху другите 4 нива на тялото, според модела на бате Бино. Изчетох доста техники за прочистване на астралното тяло, а и нали всяка болест ими психологическа причина. И явно трябва да продължа с уроците по плуване, въпреки моята красива, но  леко-понапреднала възраст.
Сауната дали е противопоказна в случая? Според мен парната баня би имала положителен ефект. :)
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Остеохондроза
« Отговор #7 -: 08-06-2011, 12:47:09 »

Вата отговаря на вятър,на Малахов са добри упр.това са всъщност асани от йога,но според мен при цялостен сеанс йога резултата е още по-добър-това е цял комплекс-имаш релакс,загряване,различни асани ,накрая пак релакс и направо литваш  :)
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Остеохондроза
« Отговор #8 -: 09-06-2011, 09:49:34 »

Вчера започнах да правя упражненията по книжката на  Малахов. Някои хич не са леки за изпълнение. Но са страхотни и имат тонизиращ ефект върху тялото. Голямо пукане на моите ставички обаче. Явно имам недостиг на калций и ще си направя рецептата с черупките и лимоновия сок. За калция ясно- тук има статия за него. Сега с риска да се окажа отново неподготвена ;), глюкозаминът само като добавка ли се приема? Попречотох, че се съдържа малко и в морските дарове.
Активен

suzana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Остеохондроза
« Отговор #9 -: 25-06-2011, 16:36:21 »

Здравейте ,
sabinka тъй като и аз се сдобих с тази диагноза ми стана много интересно коя е книжката на Малахов с упражненията,тъй като те са много книжките му и неможах да я открия
Ще бъда много благодарна !
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Остеохондроза
« Отговор #10 -: 01-07-2011, 11:11:41 »

Книжката се казва "Здрав гръбначен стълб, красива стойка , прекрасно здраве".Струва около 7 -8 лв. и си я купих от книжарница Хеликон. В нея авторът освен упражненията дава и методи за пречистване на ставите и на съединителната тъкан,необходимата храна за гръбнака, за костите изобщо.Още след първите си упражнения почувствах облекчение и оттогава почти не ме боли гърба и врата. Единствено, когато се заседя много през компютъра на работа и усещам изтръпване и болка. Надявам се книгата да ти е полезна. :love_006 - emotloader:
Активен

suzana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Остеохондроза
« Отговор #11 -: 13-07-2011, 22:07:12 »

Много благодаря!
Намерих си я и почвам!
Дано има ефект,и аз също като заседя в една поза малко повече почват болките!Ужас, като се замисля какви бабешки болежки си имам :Confus_3: Макар че,си го докарах това преди време когато още не се хранех здравословно!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.