Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на ДарбиМак  (Прочетена 135969 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #180 -: 14-09-2009, 00:42:44 »

Здравейте!  :peperudi:
ДарбиМак :flowers2:,да дам и аз набързо отчет ,ех колко е добре че някой се сеща от време за изчезналите. :thankyou: :Dormir_13 - emotloader:
И аз съм тук всеки ден да вида как сте ,ама играя ролята на невидимка , :angel:че нямам време да пиша ,разработила съм се сериозно.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #181 -: 15-09-2009, 17:32:23 »

Ха, на леля! Здравейте  :peperudi: 
Гледам вчера не съм се отчела  :Confus_3:  па не помня вече кво съм яла, ама немам угризения на съвестта - значи е било сурово  :whistling2 - emotloader:
я па днес кво беше:
- жабуренето с шарлан си го правя всяка сутрин, ама не го пиша :whistling2 - emotloader:
7.00 топла вода с лимон и мед
гимнастика 30 мин.: с гири за ръце, гъди, рамене; коремни преси, разтягане (като видях Пецито как се гъне на шиснайси и реших и аз да ся опитам  :weight_lift: може да се каже, че се подготвям за курсове по йога :Content_4 - emotloader: да не отида там съвсем скована  :Confus_3: ,ама аз не съм де  :Content_14: обаче като Пецито немога да са усуча :Confus_3:)
8.00 грозде
10,30 бъркоч от:соево кисело мляко,оверени трици, мед и една шепа лешници(те не бяша в бъркоча а си ги схрусках с кеф)
12,30 джинджифилов сос(от рецептата на Мер) с карфиол и червени чушки  :Appetit_17: , няколко кракерчета  :Appetit_17:
16.00 тахан с мед - половин кафяна чашка и една съвсем мъничка чепчица грозденце
20  маринован патладжан - незнам как ??? сигурно ще си направя кьопоолу
ей ся, ама току що схрусках няколко зрънца грозде  :Content_4 - emotloader:

а имам ужасна мускулна треска, и това ме подсеща какво правих вчера
сутринта много тежка гимнастика -15 минути кардио, упражнения с гири, аеробни упражнения за бедра, послеходих на плаж с колело. скоростите ми са развалени и качвах баира към нас на висока скорост, направо ми се взе акъла(не че го имам много), после една приателка ми се обади и р ече да ходим в парка на разходка. поне 5 км пеш и едни многостръмни стълби  с дължина около 100м ги преминахме два пъти - веднъж на слиане и веднъж на качване. ей те тия стълби направо  ми сковаха мускулите. А и хапването ми беше много лайт - само на плодове я карах вчера, а преди стълбите сдъфках орехите от една пластмасова чашка за чай пълна догоре. ей ако не бяха тия орехи още щях да си седя на стълбичката в несвяст и преумора. или трябваше да викат хеликоптер да ме издърпа с въже :Confus_3:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #182 -: 15-09-2009, 19:07:17 »

Дарби, много ти се радвам на движението, уж вземам пример от теб, а едва докарвам сигурно километър - два на ден ::)

....исках да попитам- аз също жабуркам сутрин , но със зехтин- правя го по половин час и пак не става бяла течност накрая, а е леко жълта...при теб как е ???
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #183 -: 15-09-2009, 23:29:51 »

Дани, прочети последните 5-6 коментара тук - http://www.zemianazaem.com/?p=194#comment-12953  ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #184 -: 16-09-2009, 21:30:43 »

Дарби, много ти се радвам на движението, уж вземам пример от теб, а едва докарвам сигурно километър - два на ден ::)

....исках да попитам- аз също жабуркам сутрин , но със зехтин- правя го по половин час и пак не става бяла течност накрая, а е леко жълта...при теб как е ???
Дани, не се кахъри за растоянията :) и аз съм почнала с един километър на ден, а не отведнъж 20  :bleh  постепенно, постепенно и с много упоритост  :weight_lift:   За жабуренето със зехтин - незнам дали причината е в зехтина  :surpris_23:  аз се жабуря с шарлан и накрая течността става бяла.

Днес пак се щурах насам натам и не съм направила кой знае какво:
7.00 - жабурене с шарлан
8,00 - смути киселец и банан(леле тоя киселец няма опасване, пак расте вече четвърта реколта, освен това от него се изхранва и цяло стадо охлюви :)
10,00 – праскова
12.00 – 1 голям домат, 1 голяма краставица, 2 кракера,10-тина натурални маслини,  2 трюфела
16,00 – два кракера с ядково сирене
20,00 – салата от домати, краставици, червена чушка, червен лук, магданоз, покълнала елда, тиквено масло, лимон, 2 филийки хляб БОНУС.
Вечерта ходих на разходка и вървях около 6 км.
А днес ходих да си търся сурови ядки на стоковото тържище. Намерих :
Бадеми по 16 лв/кг –
Лещници 17 лв/кг –
Бразилски орех 19 лв/кг –
Кашу 17 лв/кг
Тези цени са валидни за опаковки от 5 кг.
Стафиди имт но от стара реколка. Казаха ми, че вкая на месеца ще има от нова. Тези стафиди дали ги сушат при правилна температура? Кога обраха гроздето кога го изсушиха ...  има и други сушени продове, но не съм си записала цените. Обаче имам визитка на продавача и вече ще си контактувам с него по телефон
 :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #185 -: 17-09-2009, 20:11:18 »

днес никаква физическа активност, освен че отидох на родителска среща пеш. то е около 2 км. дет се вика дори не ми се начесоха петите  :bleh
а манджих следното:
- жабуренето с шарлан, то се знае
- смути - киселец и банан, праскова голяма и вкусна
- пак праскова, не се въздържат и лапнах две трюфелчета
- домат, две червени чушки, два кракера, не се въздържах и лапнах два трюфела, една шепа орехи и няколко лешника ми изпречиха на пътя и ги отстраних с изяждане
- изядох останалите трюфели - 4 бр. щото да не ми се пречкат  :whistling2 - emotloader:, изядох и една голяма и вкусна праскова
- червена чушка - 2 бр., четири кракерчета топнати в кокосово масълце и поръсени с джинджифил., половин кафяна чака тахан с мед.
направо ще умра от глад  :Content_4 - emotloader: 
Активен
Намасте :)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #186 -: 19-09-2009, 18:34:27 »

снощи ходих на рожден ден и бях до късно по кръчмите. пих бира  :Confus_3: ама само една и то мака  :surpris_23: 
днес се успах, пропуснах жабуренето, ядох диня, ядох орехи, на обяд се подкрепих с една салата от домати и червени чушки, а следобяд си хапнах от моето любимо "варено жито". сега е вечер и не съм гладна. сигурно няма да ям.
физическата ми активност беше редене на дърва. чесно казано не се уморих хич  :( но утре ще наваксам с един уморителен и дълъг крос  :Content_14:
Активен
Намасте :)

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #187 -: 20-09-2009, 08:11:01 »

Ot sarce ti zavijdam 4e mojesh da biagash sred prirodata i za gradinata.Na men mi pisna ot aftomobili.vsi4ko e tolkova mrasno 4e dori kato biagam pokrai moreto vazduha ne e 4ist a mirishe strano.Po piagai malko i za men :bleh
Активен
I love the sky

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #188 -: 20-09-2009, 17:24:58 »

Хах, Круме! Бягах и за теб:) първите 5 км си бяха мои, следващите 5  за теб  :bleh  Абе чудех се аз защото втората половина ми беше някак си по лека и бягането ми се струваше като валс, а то заади Крум  :Content_4 - emotloader: 
8,30 - две ябълки
11,30 - две ябълки
13,00 - царевица с червен пипер на прах и тиквено масло, салата от домати, чушки, краставици, червен лук, магданоз, шарлан, морска сол, връзка магданоз
16,30 - три трюфелчета, сладолед от банан
20 - ще ям леща по моята рецепта.

Доматите ми се посвършват вече. А червеното ми цвекло още не става за ядене. Ще трябва да ходя на пазар за зеленчуци, а това никак не ми допада. Не знам от къде да си купувам чисти продукти. Мъка, мъкаааааа....
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #189 -: 20-09-2009, 20:10:27 »

леле, пак десет километра :Content_14: :Content_14: :Content_14:...аз още никакво движение, след малко ще правя асани за около половин час :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #190 -: 21-09-2009, 08:49:01 »

Много скъпи ядки ??? ::) ??? Тук на борсата,бадем 10лв. Бразилски 12,50лв. лешник 11лв.макадамия 22лв. Кашу 11лв.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #191 -: 21-09-2009, 10:37:33 »

Bravo na teb prodaljavai v sashtia duh i shte stignesh do 40km.I jivot i zdrave na olimpiada :Content_14:
Активен
I love the sky

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #192 -: 21-09-2009, 11:19:45 »

Абе ба'т Бенато,къде е тая борса ?Те направо безплатно ядките.Кашу 11 лева-смятай.Тук във Варна на борсата дали е така ???.Смятаййй,смаях се направо .
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #193 -: 21-09-2009, 11:50:58 »

Тук до Пловдив е ;DИдвай насам, Васе ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #194 -: 21-09-2009, 12:05:17 »

Как до Пловдив бе Пепсън?Не е ли В Пловдив?И ти ли я знаеш тази борса?
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #195 -: 21-09-2009, 12:20:16 »

Борсата до село Първенец, на 5 км от Пловдив е. И аз, и аз ;DВсички оттам зареждаме. Главно ядки, но и плодове вземам понякога :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #196 -: 21-09-2009, 16:48:32 »

Ехеееее, то си заслужавадасе отиде до Пловдив ида се снабди човек. Бенато, а тези цени за какви количества са?
Круме, изтървах влака аз за олимпиада, но ако мисе случи да участвам в маратона в Ню Йорк... или поне в Париж  ::)  още не съм готова. Но като купя ядки от 11 лв/кг ще се подготвя  :Content_4 - emotloader:
Активен
Намасте :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #197 -: 22-09-2009, 10:38:04 »

Килограм,аз купувам по кило от всички,даже и семки,тиквени,те са по 8лв,ако не се лъжа. Идвайте на гости с Василена :essen: :Content_14: :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

krum

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #198 -: 23-09-2009, 17:52:25 »

Nali znaesh hranata pravi borbata.Hapvai hapvai. :laugh:
Активен
I love the sky

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на ДарбиМак
« Отговор #199 -: 24-09-2009, 08:30:34 »

Апвам, Круме, апвам :)  Че аз съм една от най-апващите тъдява .... Марулката и тя беше ядаща, но сега нещо се куми и я кара само на резен диня !?! и една краставица!?! А как бухаше по цяла диня на едно апване и купа домати  между суровата пица и банановата торта ;)   
« Последна редакция: 24-09-2009, 08:33:20 от DarbyMac »
Активен
Намасте :)
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.